Jump to content

3x3


Manu

Recommended Posts

Kunem ti se da su matori ljudi (25-40 godia) na Tašu i na Poštarcu i tako nekim oldskul terenima, dok nisam ni igrao - više čekao da bude slobodan koš pa da mi klinci šutnemo koju - prijavljivali najozbiljnije kad je o tablu i to pri šutu, dok lopta ne napusti ruku. Pričamo o nekoj 1989-90toj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mairosu said:

Otprilike, kao, izvođenje je uncontested. More, daću vam ja uncontested dečurlijo...

 

Pa i kod nas se uvek igralo da nema suta iz prve, a ja bas i nisam toliko mlad. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zemun osvojio Challenger u Beogradu. Dobili Novi Sad u finalu i nastavili da potvrdjuju da mogu da im pariraju, a rekao bih cak i da dokazuju da su bolja ekipa kada Novom Sadu ne igra Ivosev.

Iskreno se nadam da trojka iz NS-a nece biti zbog prethodnih zasluga zacementirana za OI kada se bude odlucivalo.

Link to comment
Share on other sites

Da, Iso Joe bi mi i dok je igrao pre 5-10 godina bio jedan od prvih izbora za basket ekipu iz cele NBA, a kapiram da je još fizički u formi, ide mu dobro uguravanje i ima jedan od najlepših šuteva... Rođen za basket, nateran da uzima ogromne pare od NBA. Jbg.

 

Btw vidim da se malo digla frka oko povrede Birdmana. Kada je pao, čitao samo nisam našao nigde video, morao je sam da odćopa u svlačionicu i da traži mobilni!? Aparentli Ice Cube nije veliki fan sportskih lekara, te ih nije ni obezbedio. Nemam pojma, dosta sam skeptičan. Matori su to ljudi, koji imho ne bi nikako trebalo da igraju bilo šta takmičarsko sa preko 40 godina, a ukoliko igraju trebalo bi da imaju medical staff u rangu najboljih NBA timova (nikako GSW). Sa druge strane, imam dojam da bi FIBA 3x3 mogao fino da zaživi, uz još malo korekcije pravila. Jednostavno, uvek bih radije gledao neke žilave Filipince ili Estonce od 20tak ili 30tak godina kako se peglaju, makar bez ikakve tehnike, nego matorexe kod kojih samo čekam kad će neko da kvrcne ili dobije srčku pod košem.

 

Ovo što @Manu reče gore, ja opet to gledam suprotno, ja bih baš voleo da odu Savić, Majstorović i Bulut i recimo Stojačić ili neko poput onog centra Srbina/Mađara, baš zato što su oni izgurali celu priču i, nekako, prokrčili put ovim ostalim. Bilo bi mi žao da sve izguraju i onda ih odjebu za prvi pravi nastup...

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Ovo što @Manu reče gore, ja opet to gledam suprotno, ja bih baš voleo da odu Savić, Majstorović i Bulut i recimo Stojačić ili neko poput onog centra Srbina/Mađara, baš zato što su oni izgurali celu priču i, nekako, prokrčili put ovim ostalim. Bilo bi mi žao da sve izguraju i onda ih odjebu za prvi pravi nastup...

 

Sa neke moralne strane, apsolutno najpravednije bi bilo da njih trojica budu u ekipi, a sa druge strane, pricamo o Olimpijskim igrama i odluci koja moze da utice na donosenje medalje. Mislim da bi najbolje bilo kada bi mogao centar Vukovic iz Zemuna tu nekako da se uklopi posto NS dokazano ima problem sa fizicki jacim igracima. Oni su skroz razlicita ekipa sa i bez Ivoseva, kada bi on mogao da igra ne bih imao nikakav problem da ih posaljemo kao tim, ali je skoro uzeo madjarsko drzavljanstvo i promenio ime, ne moze vise da igra za nas.

 

Daleko je sve to, svakako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kakva pobeda Limana u finalu protiv favorizovane Rige! Sa 3 igraca u finalu usled povrede Kojica u polufinalu. Crkli su od umora u poslednjih par minuta, gotovo nemoguce je da se igra na ovom nivou sa 3 igraca, ali maltene nisu promasili ni jedan van 6.75. Kovacevic koji ne vazi za nekog sutera i koji ovde menja povredjenog Stojacica 5/8 dvojke, uz to i ona za pobedu. Alal vera momcima! Dobili su i cek na 30k $.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Idem za vikend na
LAT_LASF_White_Logo_Final.png

 

Ekipe:

 

Confirmed teams include:

  1. Novi Sad (Serbia), the number one 3X3 team in the world
  2. Princeton (USA), 8th in the world, America’s top ranked 3X3 team
  3. Zemun (Serbia), 7th in the world (3rd in Serbia), the 2017 World Tour Champions, check out the incredible game winner here.
  4. Gagarin (Russia), 6th in the world (top team in Russia), team stars include Alexander Zuev and and Dmitrii Cheburkin
  5. Liman (Serbia), 2nd in the world (2nd in Serbia) - team page here.
  6. Lausanne (Switzerland), 14th in the world (1st in Switzerland)
  7. Amsterdam (Netherlands) - 7th in the world. Top player - Dimeo Armando van der Horst - The Highest ranked player on the team and #16 in the World.
  8. Jeddah (Saudi Arabia) - Brand new team on the World Tour won the Huawei Xiong to qualify. Finished 4th in the Debrecen World Tour Masters
  9. Piran SLO (Slovenia) - #5 ranked team in the world and #1 in Slovenia. Features 2 of the only 3 players in the world who have played in all 8 editions of the World Tour (Simon Finzgar and Adin Kavgic)
  10. Ulaanbaatar MMC Energy (Mongolia) - #21 ranked team in the world, #1 in Mongolia, 3rd in Asia. Players also represent Mongolia - a country of just 3 million residents - who won the Asia Cup in 2017
  11. Rio Norte (Brazil) - They qualified by winning the Liga ANB3x3 in Brazil!
  12. São Paul DC(Brazil) - Currently 27th in the FIBA 2019 World Tour Standings.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...