Jump to content

3x3


Manu

Recommended Posts

Јесу ова тројица зацементирана за ОИ 2020? Била би штета да доживе крах на ОИ а могло би им се то десити јер године стижу. Идеално Булут, Мајсторовић и двојица нових.

Link to comment
Share on other sites

Bolji su bili Letonci. Nezgodna ekipa, naročito kad ih krene šut. Mada mislim da Amerikanci dobijaju u finalu, jer su razvalili Poljake u drugom 1/2, 22:8 na kraju, ali bilo je i 20:1 u jednom trenutku. Imaju sve, svi šutiraju, odlično pokrivaju u odbrani i svi mogu brzo i lako da "očiste" loptu. Madox malo slabije, ali ostala trojica je čiste za par sekundi, a svi su odlični šuteri i onda je baš nezgodno za odbranu. 

Mi smo godinama dominirali ritmom - uvek čistili loptu za 2-3 sekunde i imali 9-10 za napad, a u odbrani smo igrali, nazovimo ga, zonski presing, tj. agresivno smo igrali ispred igrača koji čisti loptu. I praktično godinama druge ekipe protiv nas imaju samo 6-7 sekundi za napad. To zvuči jednostavno, ali tek su ovi Amerikanci u stanju da igraju to isto, u toj meri, tim intenzitetom, sa maksimalnom koncentracijom.

Ipak, najveći problem na ovom prvenstvu je naš šut, koji je bio gori nego ikad. Ne pamtim da su Bulut i Majstorović ovoliko promašivali. 

Na kraju, dobiše nas i Poljaci za 3. mesto. Vodili smo 1 poen na 3 sekunde do kraja i onda Hicks 4-points play (dvojka + 2 slobodna bacanja zbog faula). Malo je bezveze to, previše se kažnjava kad si u bonusu.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luchifer89 said:

Jedan Dača Mijatović ( ne verujem šta pišem ) u formi kakvoj je, bi im legao samo tako.
Možda najbolje da idu 2 Stojačića


Pa igrao je Mijatović jedno EP sa njima i onako... Nije baš funkcionisalo. Mada je bilo i dobrih momenata.

Link to comment
Share on other sites

Bolji su bili Letonci. Nezgodna ekipa, naročito kad ih krene šut. Mada mislim da Amerikanci dobijaju u finalu, jer su razvalili Poljake u drugom 1/2, 22:8 na kraju, ali bilo je i 20:1 u jednom trenutku. Imaju sve, svi šutiraju, odlično pokrivaju u odbrani i svi mogu brzo i lako da "očiste" loptu. Madox malo slabije, ali ostala trojica je čiste za par sekundi, a svi su odlični šuteri i onda je baš nezgodno za odbranu. 

Mi smo godinama dominirali ritmom - uvek čistili loptu za 2-3 sekunde i imali 9-10 za napad, a u odbrani smo igrali, nazovimo ga, zonski presing, tj. agresivno smo igrali ispred igrača koji čisti loptu. I praktično godinama druge ekipe protiv nas imaju samo 6-7 sekundi za napad. To zvuči jednostavno, ali tek su ovi Amerikanci u stanju da igraju to isto, u toj meri, tim intenzitetom, sa maksimalnom koncentracijom.

Ipak, najveći problem na ovom prvenstvu je naš šut, koji je bio gori nego ikad. Ne pamtim da su Bulut i Majstorović ovoliko promašivali. 

Na kraju, dobiše nas i Poljaci za 3. mesto. Vodili smo 1 poen na 3 sekunde do kraja i onda Hicks 4-points play (dvojka + 2 slobodna bacanja zbog faula). Malo je bezveze to, previše se kažnjava kad si u bonusu.
 
Čepao liniju za 3,al ajd sad...
Link to comment
Share on other sites

Ma nama su zagarantovane OI. Prva 4 tima na rang listi(1. novembar) imaju direktno ucesce a tu smo ubedljivo prvi. Vece pitanje je kako cemo izgledati tamo, s obzirom da su nam svi nosioci osim Stojacica zagazili u 40e, a ostali timovi dosta napredovali i ozbljnije ovo shvatili, plus su svi mladji.

 

https://fiba3x3.com/en/rankings/federation.html#men

Edited by MrTripleDouble
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada igrate 3x3 u kraju, cistite li loptu tj. iznosite li je van linije za 3 poena poslije izmjene posjeda/postignutog kosa? Prije par sedmica sam otisao na basket sa nasim, i to se valjda ne radi na basketu, svi bili suglasni, pa sam pokusao da se naviknem. Moram reci da mi to pravilo, ili nepostojece istog skroz nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, MrTripleDouble said:

Ma nama su zagarantovane OI. Prva 4 tima na rang listi(1. novembar) imaju direktno ucesce a tu smo ubedljivo prvi. Vece pitanje je kako cemo izgledati tamo, s obzirom da su nam svi nosioci osim Stojacica zagazili u 40e, a ostali timovi dosta napredovali i ozbljnije ovo shvatili, plus su svi mladji.

 

https://fiba3x3.com/en/rankings/federation.html#men

U stvari faktički imaju prva tri + Japan. 

 

Inače malo je čudan sistem rangiranja, pošto se ne računa samo reprezentativna košarka, nego i učinci "timova", a pošto su naši timovi na 1 i 2 mestu (Novi Sad i Liman), a među 20 imamo još 3 ekipe dosta smo ubedljivo prvi, e sada da li se nešto gubi do 01.novembra kada se radi presek, ne znam, ali čisto sumnjam da će neko da nas stigne do tada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bosMan_jr said:

Na nasim prostorimo se to nikada nije radilo, ciscenje nije postojalo. I dalje ces ga tesko videti na starom basketu u kraju. Ali kako je 3x3 sve popularniji, na odredjenom broju terena u Bg to pravilo se usvaja i lopta se cisti 

 

Pretpostavljam ni 3sec u reketu nema?

 

Sta znam, bojaznost od promasaja iz vana cini svoje, pa se koncentracija sva prenese u reket, bukvalno visoki presidre citav basket u reketu, ubacivajuci zicere poslije promasaja. Ili kos, ili neki mesarski faul ih sprijeci. Ovi sto sam igrao sa njima su ex-profi igraci, stariji likovi, sve neki rodjaci i kumovi, pa je bilo nekako i zanimljivo, ali ne mogu da zamislim kako je kad je malo losiji kvalitet igraca, i gdje se igra u pivo takmicarski basket, pa tu mora da dodje do tuce sigurno 😄 

 

Meni je bas frustrirajuce da se tako lako kaznjava promasaj iz vana. Ne znam, moram da se naviknem, sigurno ima i pozitivnih strana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakve 3 sekunde 😄 slazem se da je tako,promasaj se lako kaznjava. Pa sad ako bi hteo sve prema 3x3 pravilima onda i bacanja i bonus treba uvesti, a tesko da bi to proslo na nekom lokalnom basketu.

Definitvno se manje trcalo i teski centri su imali vecu ulogu nego u 3x3 gde mnoge ekipe ni nemaju pravog visokog (Novi Sad je najbolji primer)

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Princeton said:

 

Pretpostavljam ni 3sec u reketu nema?

 

Sta znam, bojaznost od promasaja iz vana cini svoje, pa se koncentracija sva prenese u reket, bukvalno visoki presidre citav basket u reketu, ubacivajuci zicere poslije promasaja. Ili kos, ili neki mesarski faul ih sprijeci. Ovi sto sam igrao sa njima su ex-profi igraci, stariji likovi, sve neki rodjaci i kumovi, pa je bilo nekako i zanimljivo, ali ne mogu da zamislim kako je kad je malo losiji kvalitet igraca, i gdje se igra u pivo takmicarski basket, pa tu mora da dodje do tuce sigurno 😄 

 

Meni je bas frustrirajuce da se tako lako kaznjava promasaj iz vana. Ne znam, moram da se naviknem, sigurno ima i pozitivnih strana.

 

ovde je basket vazda bio priprema za košarku, pretpostavljam da je zato ta situacija. otud i sekirice ispod koša tipa savić - fucjka (:

Link to comment
Share on other sites

A G-Leaguer, a college basketball commentator, a health care entrepreneur, and a podcast producer are officially the men’s three-on-three basketball champions of the world. Led by former Purdue star Robbie Hummel, Team USA won the 3x3 World Cup in Amsterdam last Sunday, taking down Latvia 18-14, putting them in the driver’s seat to win a gold medal in the inaugural three-on-three tournament at next year’s Olympics.

 

Can Team USA Field a Team of Randos and Still Win 3x3 Basketball Gold at the Olympics?

 

Quote

Before the U.S.’s championship run, Serbia was completely dominant in the 3x3 world. The Serbians were led by a 6-foot-3 guard named Dusan Bulut who has never played five-on-five at a level higher than the second division in Serbia, but was a legitimate 3x3 star, with his own mixtapes and everything. Bulut and Serbia won four of the first five 3x3 World Cups, including undefeated runs in 2016, 2017, and 2018, as well as three 3x3 World Tour championships. With unique skill sets finely tuned to the game’s modifications and a wealth of familiarity with the style of play and with each other, the Serbians became a powerhouse. Bulut and the Serbians seemed like confirmation of FIBA’s claim that 3x3 was its own sport that could develop its own stars.

 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Nikad se nije "čistilo" u BG basketu, tu praksu smo spoznali igrajući one stare 1 on 1 igre tipa Slam City i Michael Jordan In Flight, ali slažem se sa konstatacijom odozgo, otkako je 3x3 viđeniji sport sad se itekako beži iz reketa. U Belgiji npr. kad sam igrao uvek se čistilo, čak je bilo likova koji su igrali na promenu poseda posle koša, što je bukvalno neviđeno u srpskom basketu.

Još jedna stvar koju sam video u Belgiji je ono što se kod nas popularno zvalo "prva carska" mada je to pravilo bilo retko upražnjavano. Kod nas je izvođenje najkrvaviji deo posla, pogotovo na terenima koji su kraći i uži od regularnog :D

Link to comment
Share on other sites

jel ta "prva carska" ima veze sa onim kada su mi neki mladi kenjali ovde u bgdu što potežem šut odmah nakon izvedenog auta?

uini nema iz prve, još mi odzvanja u glavi

 

što kažu ameri, umrijeću na tom ostrvu na kojem se cepa iz prve a ti vidi šta ćeš sa odbranom

Link to comment
Share on other sites

jel ta "prva carska" ima veze sa onim kada su mi neki mladi kenjali ovde u bgdu što potežem šut odmah nakon izvedenog auta?
uini nema iz prve, još mi odzvanja u glavi
 
što kažu ameri, umrijeću na tom ostrvu na kojem se cepa iz prve a ti vidi šta ćeš sa odbranom
Na prvo izvođenje, tj na 0:0 može iz prve (to piše u starom zavetu i toga se držimo)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...