Jump to content

Mladje selekcije (U21, U19, U17)


Drug Crni

Recommended Posts

28 minutes ago, Stiletto said:

Počelo vatreno u četvrt finalu U17 Srbija - Austrija, 1:1 posle pet minuta.

 

Austrija inače ima pet fudbalera afričkog porekla u U17 prvoj postavi. Užasi promiskuiteta 😁

 

Ja mislim da je bio ofsajd kod prvog gola, ali ajde da verujemo sudiji....nema mislim VAR-a.

auuuuuu kakva golčina Rankovića.

Link to comment
Share on other sites

Naši su dosad uglavnom igrali visok presing negde do 60-70 minuta a onda bi baldisali. Da vidimo da li će danas da imaju snage do finiša utakmice.

 

 

3:1 Cvetković! Bravo klinci!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, L' Imperatore said:

Btw, šta je sa onom dvojicom Engleza što su igrali prijateljsku sa Crnom Gorom?

 

 

Oni su valjda generacija mlađi? U16, a ovi danas su U17.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

 

Oni su valjda generacija mlađi? U16, a ovi danas su U17.

 

U pravu si. Nisam iskreno ni zapamtio koja selekcija je igrala onu utakmicu sa CG, samo sam bio zapamtio ovog Kostova tada, pa sam mislio da je to ista ekipa.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, L' Imperatore said:

 

U pravu si. Nisam iskreno ni zapamtio koja selekcija je igrala onu utakmicu sa CG, samo sam bio zapamtio ovog Kostova tada, pa sam mislio da je to ista ekipa.

 

Ma sve je to blisko, evo uđe na teren Aleksa Damjanović, dečko od 15 godina. Doduše, pomaže mu to što mu je selektor tata 😄

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Jebiga, prestali da igraju fudbal u 70. minutu.

 

Sve isto kao u prethodne tri utakmice, negde oko 70. minuta pocrkaju.

Link to comment
Share on other sites

Igrali su klinci svetski dok su imali snage. Visoki presing, ne fali tehnike, iskoristili sve sanse, ali klasicno domace mucenje od 65-70 minuta uz standardno nepotrebni crveni karton. Mali Rankovic odigrao savrsenu utakmicu, ovaj Mesi ne ucestvuje u igri dovoljno, ali bljesne tako sa potezom koji niko drugi ne bi video. Verovatno im i pomaze sto je 80% tima iz Zvezde, pa se vidi da im ne fali uigranosti. Golman iz FKP odlican, izlazi bez problema, ucestvuje u igri, bas me odusevio. 

Svaka cast, velika je stvar polufinale EP bez obzira koji uzrast je u pitanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

 

Ja razumem da je neko nezadovoljan zato što ne igra na EP, ali ovoliko žuči i ovakvo ponašanje kod dečka od 17 godina nije dobro. Karijera mu nije ni počela.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kod Zecevica i Ibrovica je i problem da je ovo zvanican turnir, pa ako ovde igraju mogu samo da menjaju jos jednom reprezentaciju tj. ako posle prihvati poziv bilo koje selekcije Engleske ne mogu vise za Srbiju da igraju. Ovo sto su igrali za U16 se ne racuna. Interesantno je da u ovoj generaciji jos i fali dobar deo igraca: Avdic koji je povredjen, Bajramovic zbog nesportskih desavanja, oba Engleza, Borovina itd. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ja razumem da je neko nezadovoljan zato što ne igra na EP, ali ovoliko žuči i ovakvo ponašanje kod dečka od 17 godina nije dobro. Karijera mu nije ni počela.

Potpuno si u pravu.Svakako je mali morao ići,ali selektor je odlučio da povede svog sina.

19 minutes ago, Milko Miller said:

Interesantno je da u ovoj generaciji jos i fali dobar deo igraca: Avdic koji je povredjen, Bajramovic zbog nesportskih desavanja, oba Engleza, Borovina itd. 

Nisam ispratio,kakva nesportska dešavanja,šta je napravio?

 

Link to comment
Share on other sites

Ova selekcija je dobra, ali izgleda bolje od prethodnih samo jer je Damjanovic maltene pozvao ceo tim Zvezde koji zajedno igra od petlica otprilike pa je to vec sad dosta uigrano. Nisam siguran da mogu do zlata, ali me ne bi iznenadilo. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Ja razumem da je neko nezadovoljan zato što ne igra na EP, ali ovoliko žuči i ovakvo ponašanje kod dečka od 17 godina nije dobro. Karijera mu nije ni počela.

S jedne strane si u pravu. Međutim, ne treba ni da se stalno ćuti na razne vrste nepravdi koje vladaju u našem fudbalu. Predugo vaspitavamo generacije da zatvaraju oči. Neka se dečko bori za sebe. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Barkley#34 said:

S jedne strane si u pravu. Međutim, ne treba ni da se stalno ćuti na razne vrste nepravdi koje vladaju u našem fudbalu. Predugo vaspitavamo generacije da zatvaraju oči. Neka se dečko bori za sebe. 

Ne žali se on na "nepravde koje vladaju u našem fudbalu", nego se žali što nije pozvan on, nego neko drugi.

Selektor je sa druge strane odgovoran za selekciju i za rezultat, i tako je svuda u svetu, ne samo kod nas. 

Ja iskreno ne znam za primer da je neki omladinac u svetu ovako reagovao zato što nije pozvan u tim, ali to obično govori o karakteru i te priče se nikada ne završavaju dobro, posebno ako se zna da  na ovakvo ponašanje u ovom uzrastu pre svega utiču menadžeri/roditelji.

Sa druge strane omladinci su napravili lep rezultat na EP, i treba ih podržati, a i te kako ima talenata tamo. Ne treba skretati pažnju na one kojima očigledno ovaj uspeh baš i ne prija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ne žali se on na "nepravde koje vladaju u našem fudbalu", nego se žali što nije pozvan on, nego neko drugi.

Selektor je sa druge strane odgovoran za selekciju i za rezultat, i tako je svuda u svetu, ne samo kod nas. 

Ja iskreno ne znam za primer da je neki omladinac u svetu ovako reagovao zato što nije pozvan u tim, ali to obično govori o karakteru i te priče se nikada ne završavaju dobro, posebno ako se zna da  na ovakvo ponašanje u ovom uzrastu pre svega utiču menadžeri/roditelji.

Sa druge strane omladinci su napravili lep rezultat na EP, i treba ih podržati, a i te kako ima talenata tamo. Ne treba skretati pažnju na one kojima očigledno ovaj uspeh baš i ne prija.

Pa ni ne kažem da treba da se u tim godinama bori protiv svih vetrenjača nego ga ne osuđujem apriori za to što je progovorio o svom slučaju. Mislim da bi nam bilo bolje kada bi svako ukazao na situaciju kada smatra da je oštećen zbog guranja nekog drugog. To ne znači da će postati dobar igrač ali mislim da je pogrešno da ih učimo da gutaju nepravdu.

 

Rezultat na prvenstvu nema veze sa ovim. I Dulović je imao rezultat na nekom prvnestvu Evrope pa je i dalje kurton od trenera i sarađuje u sumnjivim Piksijevim potezima/izborima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...