Jump to content

Kolonizacije, seobe i narodi regiona - split topik sa Kosova


ZnajJova

Recommended Posts

3 minutes ago, ZnajJova said:

Nisam te to pitao...pitao sam da li Englezi treba da zaborave svoju istoriju zbog mesanja stanovnistva?

Ovi komunisticki pamfleti o kolonizaciji...ne znam stabih ti rekao?

 

Ali, šta je čija istorija, ne postoji moja, tvoja, njihova. Istorija je istorija.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ZnajJova said:

Nisam te to pitao...pitao sam da li Englezi treba da zaborave svoju istoriju zbog mesanja stanovnistva?

Ovi komunisticki pamfleti o kolonizaciji...ne znam stabih ti rekao?

Prvi svetski rat je izbio zbog neslaganja potomaka Kraljice Viktorije i Princa Alberta od Saks-Koburga.

Muceni Gavrilo je bio samo povod.

Link to comment
Share on other sites

...u raj da stignes,

bozje lice da vidis.

bosnu, sirat-cupriju prjeci ti je...

 

...bosanac/bosnjak (al' agnostik) meni je to isto ako se svi dogovorimo da to bude isto svima...zato sam napisao kosovar jer mi se cini da je to tacka sa koje bi mogo' krenut dugacki put od anusa...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McCarthy said:

 

Kao sto ni Slovenci nisu imali?

 

Zaboravljas na germanski deo Evrope i da je Vojvodina bila njihova teritorija.

Srusili su ti Srboslaviju, uzece ti i Vojvodinu pre ili kasnije.

 

Ma nema veze, ne brinem uopšte, vratiću sve to kada se Kominterna uzdigne iz pepela! :classic_dry:

 

Izbegavanjem da odgovoriš @CLASH-u kao i spinovanjem Slovenacima i skrivanjem pod suknju Germanima si sebe odredio kao ozbiljnog separatistu. :lol_2:

 

Eh, da nam je više takvih kao što si ti!

 

3 hours ago, McCarthy said:

Znam da jeste, prvi put vidis indeks u zivotu.

 

Ali sam se zato kompleksaša kojima je indeks sve u životu nagledao. Sliku indeksa u indeksu bi držali da mogu umesto svoje.

 

No, dobro, jedini pravi problem u celoj ovoj priči je elektronska verzija, od nje slaba vajda kada se treba, jelte, obrisati. A to je jedina svrha desetke iz evrointegracija u Srbiji. Srećom, ti imaš i papirnatu verziju.

 

I nemoj neko poziv da slike svog indeksa kači na Instagramu shvati kao poziv da @McCarthy leči svoje frustracije i komplekse na drugom mestu a ne ovde!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kronostime said:

Zato Srbende u Vojvodini dokazuju da su im preci bili u KundK monarhiji i traze madjarski pasos? Daj, bre...

 

Dokazano rešenje protiv iseljavanja je sticanje nezavisnosti. Eto primera Kosova i BiH. Čim su se otkačili od Beograda više niko nije želeo pasoš EU. Tako će i u Vojvodini, nadam se pre nego sve Srbende postanu Mađari. 

 

4 hours ago, Stondisha said:

Ima granica na Jabuci, Brodarevu,....  čini mi se da se pucalo nije? 

 

Ako misliš da bi Vojvodina otišla mirno kao i Crna Gora onda ti je potreban ozbiljan reality check.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, lekoviti said:

 

Ma nema veze, ne brinem uopšte, vratiću sve to kada se Kominterna uzdigne iz pepela! :classic_dry:

 

Izbegavanjem da odgovoriš @CLASH-u kao i spinovanjem Slovenacima i skrivanjem pod suknju Germanima si sebe odredio kao ozbiljnog separatistu. :lol_2:

 

Eh, da nam je više takvih kao što si ti!

 

 

Ali sam se zato kompleksaša kojima je indeks sve u životu nagledao. Sliku indeksa u indeksu bi držali da mogu umesto svoje.

 

No, dobro, jedini pravi problem u celoj ovoj priči je elektronska verzija, od nje slaba vajda kada se treba, jelte, obrisati. A to je jedina svrha desetke iz evrointegracija u Srbiji. Srećom, ti imaš i papirnatu verziju.

 

I nemoj neko poziv da slike svog indeksa kači na Instagramu shvati kao poziv da @McCarthy leči svoje frustracije i komplekse na drugom mestu a ne ovde!

 

Puno si nervozan laki, sta bi, strah? Secanje na devedesetu i devedeset prvu i razbijanje Srboslavije od strane germanske i ugarske Evrope ti je vratilo secanja? Polako, smiri se, o kompleksima kada sredis svoje, to se ne radi na forumu. Kontrolirajte se deder. 

 

Jok, odbio sam jer smatram da ne treba da otkrivam, a tebe to pecka, da te ne pecka ne bi se izbezumio. 🙂 Ali radim na tome, ahem, i to preko puno medjunarodnih organizacije i institucija, iz puno zemalja. 🙂

 

Drago mi je da te i dalje bole indeksi, lepo je sto si se nagledao tudjih indeksa, kada nisi mogao svog. 

 

Pozz. 

 

PS. Pokusaj rata u Vojvodini bi znacio kraj za Srbiju u bilo kakvoj formi. Kako je BG prosao u CRO i SLO bi bila mala maca kada biste probali rat u Vojvodini. 

 

 

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McCarthy said:

 

Kao sto ni Slovenci nisu imali?

 

Zaboravljas na germanski deo Evrope i da je Vojvodina bila njihova teritorija.

Srusili su ti Srboslaviju, uzece ti i Vojvodinu pre ili kasnije.

da li se zna neki datum kad ce to da se desi?

 

5 hours ago, McCarthy said:

Znam da jeste, prvi put vidis indeks u zivotu.

nije nekulturno da pitam koji je fakultet u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vjekoslav said:

 

bogami nece. odbio Papa Franjo pozlatiti solunskog dobrovoljca.

ma Franjo je cool, pravi drug i komunista. 

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/papa-franjo-je-izjavom-o-stepincu-izazvao-bujicu-mrznje-hrvata-katolika/2084022.aspx

 

 

 

sto si ti toliko neurozan? 

pa naravno da je istorijska cinjenica.

 

https://sh.wikipedia.org/wiki/Kolonizacija_Kosova

kosovo u 20. veku se tumaci kao srpska kolonija,jedina kolonija u evropi, ikad? 

Edited by quad
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McCarthy said:

1. 73 godine je padala Jugoslavija, ima vremena, relax. 🙂

 

znaci cirka neke 2050/60? jesam dobro sracunao?

 

6 minutes ago, McCarthy said:

2. Zasto te to zanima?

Ekonomski.

pitam onako interesuje me, vise ne znas sta se na kom fakultetu uci a eu integracije nisu neka siroka tema

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, e4_guy said:

@bljax @Vjekoslav @Honey Badger

 

 

 

 

Više na temu:
Бука

 

:57:

 

...nema sta, ubo’ cojek pravo...i dan-danas sve ti je to isto tako...zato sam i stavio na vic0ve onu o zmaju & bratoubilackoj rakiji...pa i ovi (danasnji) bosnjaci su prilagodili sebi onu cuvenu eskimsku sentencu svojim „tekucim“ potrebama: ...“nediraj bosnjaku djamiju ni kad je naj-pjaniji“...

...nego iscera nas moderacija sa onog kosovskog topika...o jebem ti logiku a tamam je uz malo zajebancije krenula normalna, friendly prica...iscera nas moderacija da se oni sto su ostali tamo mogu nastavit klat smirom, da im zajebanti nesmetaju u tom...a mensecini da sam ja najvise razlog sto je tomu tako...halalite, samo sam htio pomoc...nikakvih „zadnjih namjera“ nije bilo, niti ce ikada biti s moje strane...

...jel' il‘ nije pravi momenat da se otvori i prica o BH nisam bas siguran...posebno nisam siguran da je to pametno na ovom topiku a vala ni na ovom forumu...ovaj forum je prevashodno (ja bih rekao i predominantno) srpski pa je ono malo ucesnika sto nisu srbi (ili su oni sto ih kolokvijalno zovu „normalni srbi“) opasno nakostreseno jer ih solidna vecina na ovom forumu handri uzduz & poprjeko...ili bar pokusava da ih handre, mada toj vecini nesto bas i neide...jebiga ima medju tim „ostalim“ i  zajebanih & dobro potkovanih igraca...tako da mensecini to nisu bas uslovi da se otvori jedna prica potencijalno mnogo zajebanija od one kosovske...jebo topik na kome bi krenulo udaranje po nogama...

...svako dobro svima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Kolonizacije, seobe i narodi regiona - split topik sa Kosova
49 minutes ago, quad said:

kosovo u 20. veku se tumaci kao srpska kolonija,jedina kolonija u evropi, ikad? 

 

Pa, ne formalno/pravno.

Ali zna se sta je kolonijalni odnos: okupiras, zavedes kontrolu nad domorocima, naseljavas "svoje" ljude da upravljaju, izvlacis prirodne (a i sve druge) resurse...

 

Ako cemo posteno, u svakoj drzavi je ruralna sredina na neki nacin "kolonija" onih u administrativnim ili industrijskim centrima. Tako bi se u Hrvatskoj moglo reci da su mnogi dalmatinski otoci "kolonija" Zagreba - a moze i Splita.

 

U slucaju Kosova, dodatna komplikacija je nacionalna komponenta, a tu treba dodati i surovost kojom je kolonizacija sprovedena u prvom delu 20. veka.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...