Jump to content

Recommended Posts

Posted

Lapro meni najvažniji igrač Barse. Kad je tu, lakše sve ide, Satoransky može da rilja, Punter ne mora da forsira itd. Nisam se nadao ovakvom početku sezone Clyburna.

 

Kako li je Baskoniji koja primi stotku od Asvela.

  • Like 1
Posted
1 hour ago, JPM said:

Sto ne igra fenomenalni TJ za Panatinaikos? 

Zato što je Janakopulos platio da ne ode u neki drugi konkurentski tim. 

Ne vidim drugu logiku što su ga uzeli i šta će on njima igrati ove sezone. 

  • Like 2
Posted

Ma totalni promasaj je Sorts u Panati.

I to ti je kada nekog igraca stavis u pogresan kontekst i ulogu u timu.

To razna ciganlija ne razume ovde svi su u fazonu ako je rasturao tamo rasturace i kod nas.

Umesto da se pogleda sve okolnosti i kakvim timoje recimo Sorts bio okruzen, kakav sistem igre je tim picio...

Posted

Posle 2 kola, mi se samo potvrdila tvrdnja da oba nasa tima uprkos istorijskim ulaganjima, su i dalje deseto mesto i ispod po ocekivanjima pre svega kladionica, koje verovatno najvecu varijablu daju budzetima.

Betway daje sledece kvote:

1. Pao 2

2. Oly 4

3. Real 7.5

4. Fener 10

5. Monako 11

6. Hapoel 11
7. Efes 20

8. Olimpija 25

9. Barselona 25

10. Dubai 25 (verovatno jedini precenjen na listi)

11. Partizan 28

12. Zvezda 33

 

I stvarno, kad se pogledaju igraci svih tih timova, dosta njih ne bi mogao da dovede nijedan od nasih timova. Recimo, Zvezda je imala ogromnu pocetnu prednost za Guduru, ali onda ga je Olimpija pokupila nakon f4, i pobedila pola Evrope koje ga je htelo u tom trenutku. Sa druge strane, Musa je priznao da je bilo zelje i razgovora sa Partizanom, ali da se ipak odlucio za Dubai. Hapoel igrama u prva 2 kola pokazuje da su vec ove sezone ozbiljan kandidat za osvajanje. Na kraju, povrede dosta kroje, ali verujem da je prvih 7 sa ove liste najverovatnijih prvih 7 na kraju, a da se za poslednje mesto u plejofu bore ostali timovi sa liste + Zalgiris.

 

Najvece iznenadjenje prve nedelje je definitivno pobeda Zalgirisa na strani protiv Monaka, ali i pobeda Barse u OAKI. 

Sve u svemu, uopste se ne bih zacudio da sezona bude neizvesna do poslednjeg kola, kao i prethodna, pocetak svakako obecava.
 

Posted
3 hours ago, СтелаРоса said:

Nije im niko javio da su Ulanovas, Birutis, Butkevicius, Brazdeikis i ostali domace kombinacije koje im limitiraju potencijal. Budale doveli par stranaca koji su odgovarajuci profil umesto da su rasterali ceo tim i doveli kao pravi ljudi 10 novih stranaca. 

Da baš je Žalgiris za poređenje sa timom koji je prošle godine sezonu završio sa 7 domaćih igrača starijih od 30 godina, od čega četvorica 34+.

 

Sa druge strane Žalgiris trenutno ima dva domaća igrača preko 30 godina, a prošlu sezonu je završio sa tri takva igrača, pri čemu su odlučili da Lekavičijus nije više potreban jer ne doprinosi.

 

Žaligiris radi sa mladim igračima, ne reciklira jedne te iste domaće igrače do penzije i time zatvara mesta novim igračima.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...