Jump to content

ABA liga 2024/2025. - "Jer nama Bliski istok, nikad nije bio blize"


Kooineeperk

Recommended Posts

Zašto se uopšte polazi od toga da je primarni cilj košarke razvoj domaćih igrača za reprezentaciju i po tome se meri uspešnost neke lige? Košarka je biznis i cilj je zarada klubova koji u toj ligi učestvuju, a u slučaju banana država kao što je Srbija, pod "klubova" mislim na blizance. Kao i politički profit osoba koje ta dva kluba zaista vode i finansiraju. Zabole in nokat na malom prstu za razvoj domaćih igrača. Tu domaća liga ič ne bi promenila. A ako se vratimo u domaću ligu, a za koju godinu izgubimo pravo učešća u EL (videti pod ono što je napisao Sharp) reprezentativna košarka će se sunovratiti brzinom svetlosti. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, hk1 said:

odlicna utakmica i atmosfera u dubaiu

 

ali nista je to kako bi gorela dinamik arena pred 10 000 dinamikovih fanova da danas umesto ovog gledamo dinamik-zvezda u nacionalnoj ligi 🙂

 

A ovde ima 10.000 Dubai-evih fanova? Nisam primetio. 

 

Ako nam je Dubai to sto nam je trebalo za dobru REGIONALNU ligu, hajde onda da pitamo jos neke milionere da udju sa svojim klubom. A sta, nemaju klub? Pa neka ga naprave, moze liga i 18 klubova da ima. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sharp said:

Što smo ono rekli, ugasiti aba ligu? :s_d:

 

Dobra tekma iz ugla neutralca, ako će Dubai biti na ovoj razini i inače bit će ovo jedna vrlo zanimljiva aba sezona. 

 

Kao sto rekoh iznad, nista lakse za instant kvalitet nego naci milionere milijaredere koji ce da se razbacuju parama dok se ne smore. 

 

Ako je to poenta regionalne lige, onda ok. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Kao sto rekoh iznad, nista lakse za instant kvalitet nego naci milionere milijaredere koji ce da se razbacuju parama dok se ne smore. 

 

Ako je to poenta regionalne lige, onda ok. 

Mogu da se razbacuju samo 2 milionera i to drzavnim parama, svi ostali milioneri nemaju poentu. 

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Kao sto rekoh iznad, nista lakse za instant kvalitet nego naci milionere milijaredere koji ce da se razbacuju parama dok se ne smore. 

 

Ako je to poenta regionalne lige, onda ok. 

 

 

A po čemu se to bitno razlikuje od sns ekipe koja to isto radi u Partizanu i Zvezdi? OK, motivi su malo drugačiji, ali se svede na isto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sharp said:

 

 

A po čemu se to bitno razlikuje od sns ekipe koja to isto radi u Partizanu i Zvezdi? OK, motivi su malo drugačiji, ali se svede na isto. 

Sam si rekao, prvo motiv, sportski a ne neko samo-reklamiranje. Drugo istorija - a ne instant klubic. Trece navijaci - eno, nekih 4500 na otvaranju i to vecinom u crveno-belom. Cetvrto - pa nije ceo budzet vecitih samo od drzave... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sharp said:

Što smo ono rekli, ugasiti aba ligu? :s_d:

 

Dobra tekma iz ugla neutralca, ako će Dubai biti na ovoj razini i inače bit će ovo jedna vrlo zanimljiva aba sezona. 


Odlična i za nas što nismo neutralni. 🤩

 

Prioritizovao sam fudbal, ali ovako u delovima što sam gledao, baš sam iznenađen atmosferom i naloženošću Arapa. Na papiru zanimljiv roster, ali sam očekivao ispucavanje i polupraznu dvoranu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Charles De Ketelaere said:


Odlična i za nas što nismo neutralni. 🤩

 

Prioritizovao sam fudbal, ali ovako u delovima što sam gledao, baš sam iznenađen atmosferom i naloženošću Arapa. Na papiru zanimljiv roster, ali sam očekivao ispucavanje i polupraznu dvoranu

Da li je hala bila polu-puna ili polu-prazna, pitanje je sad 😄 

 

Videcemo koliko ce to biti kada dodje mocna Krka ili Mornar 😉 a pre njih Mega, Spartak...  

Link to comment
Share on other sites

Bas dobra utakmica u Dubaiju. Igrala se dobra kosarka, trcalo se dosta. Plejmejker Dubaija, bas dobar napadac. Resio utakmicu. Od ostalih Abas, Prepelic i Bertans ce biti bas dobra pojacanja. Andjusic najgori igrac u ligi. Trudio se da izgubi sam utakmicu, ali nije uspeo. Ukanalice ih, kad god bude bio u igri.

S druge strane Kalinic odlican. Nisam ni sumnjao. Gomila dobrih stvari, a tu je i sut za tri. Mitrovic takodje jako dobar, opet ce biti drugi centar, zasluzeno.

Dobra je stvar ulazak Dubaija. Niko tamo nece lako pobediti. Cudi me da su dali Golemcu poverenje, Bas mi ne uliva sigurnost. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hk1 said:

ali vidis kako se sad odmah postavlja pitanje sta ce biti kad dodju krka i mornar


osovina svakog internet argumenta je da će sučeljavajuće strane da se hvataju za svoje štihove. shodno tome, ovaj thread se odvija upravo ovako. "a ne valja ABA?" "garant bi Novi Pazar skupio ovoliko publike!". sutra će partizan da ubije neku cibonu sa 65 razlike pa će izaći nacionalisti sa svojim poenima. i tako u krug.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, hk1 said:

ali vidis kako se sad odmah postavlja pitanje sta ce biti kad dodju krka i mornar

a kad se prica o nacionalnoj ligi onda se pretpostavlja da ce svima svako kolo gostovati iskljucivo blizanci

Naravno da im nece svako kolo gostovati blizanci, ali ce im gostovati barem jednom. I to svakom klubu. Jer ce biti gostujucih navijaca. Ali ok, izvrci upise, i proste cinjenice. 

 

Ne znam zasto ne mozes da prihvatis tako jednu prostu cinjenicu. Poenta svake diskusije je da se razloze suprotstavljeni stavovi, nadju barem neke polazne tacke oko kojih se sagovornici mozda i slazu (pogotovo ako je common sense stvar u pitanju - kao axiom u matematici, ne treba nista dokazivati). Pa onda da se vidi koji su argumenti za razlike.

 

Ali ne, uvek je lakse pljuvati sagovornika cak iako si rekao da vise neces komentarisati moje postove? (i ne nije potreban direktan quote da bi bilo ocigledno da meni odgovaras). 

 

 

21 minutes ago, Mairosu said:


osovina svakog internet argumenta je da će sučeljavajuće strane da se hvataju za svoje štihove. shodno tome, ovaj thread se odvija upravo ovako. "a ne valja ABA?" "garant bi Novi Pazar skupio ovoliko publike!". sutra će partizan da ubije neku cibonu sa 65 razlike pa će izaći nacionalisti sa svojim poenima. i tako u krug.

Upravo sam se nadao da je moguce imati jednu kvalitetnu, argumentovanu diskusiju u kojoj to ne mora biti osovina, ali dzaba sam se nadao. Za tango je potrebno dvoje

Link to comment
Share on other sites

Без неке малициозности, реално је Човић учинио све да екипа добије на старту, није лако изгурати овај пут, замишљам да је децембар и неко дупло коло....

 

Но Големац се са својим стилом кошарке побринуо да поново добије Звезду која најављује високе амбиције, као ономад пре Ковида. Дубаи је искусна АБАлигашка екипа,склопљена да игра са много слободе и без много одговорности. Делује да су били лакши, бржи и полетнији за та два поена. Не свиђају ми се нешто претерано, али за почетак делују као некад амбициознија и боља Цедевита. Свакако овај резултат значи са аспекта занимљивости, но тек је прво коло.

Link to comment
Share on other sites

Najjace mi je bilo onaj spiker lozi Make some noise par puta. Nakon toga Zvezda stize rezultatski i pocinje pjesma Zvezdinih navijaca onako rastrkanih po hali i taman kad se smirilo spiker ce: Make some noise again.

Kontam arapi ga dovukli dali mu lovu da napravi atmosferu a ono random likovi odrzase cas pravljenja buke za dzabaka.

Mogla bi sablja po prstima raditi ili slucajni pad sa najvise zgrade ako mu se svidi panoramski pogled.

Jbg DUbai u aba liZi.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mairosu said:


osovina svakog internet argumenta je da će sučeljavajuće strane da se hvataju za svoje štihove. shodno tome, ovaj thread se odvija upravo ovako. "a ne valja ABA?" "garant bi Novi Pazar skupio ovoliko publike!". sutra će partizan da ubije neku cibonu sa 65 razlike pa će izaći nacionalisti sa svojim poenima. i tako u krug.

 

Meni je ta rasprava komična u svakom slučaju. Ja ne mogu da shvatim da neko ozbiljan može da pomisli da peti deo te kompetitivnosti može da se postigne u KLSu. 

 

U KLSu pola lige igra na otvorene ugovore, da mogu da zapale čim ih neki klub iz druge nemačke lige pozove, ili Rumunije i sličnih. A i da ne ulazimo u analizu kakvi su to uopšte igrači.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

U KLSu pola lige igra na otvorene ugovore, da mogu da zapale čim ih neki klub iz druge nemačke lige pozove, ili Rumunije i sličnih. A i da ne ulazimo u analizu kakvi su to uopšte igrači.


opet si pošao od pretpostavke da će novoformirana nacionalna liga biti ovo što je sad u KLS + Zvezda i Partizan i da će budžeti biti kafa i kisela voda. pod tim uslovima, verujem da niko nije lud da izlazi iz ABA - toliko jesi u pravu.


 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

 

Meni je ta rasprava komična u svakom slučaju. Ja ne mogu da shvatim da neko ozbiljan može da pomisli da peti deo te kompetitivnosti može da se postigne u KLSu. 

 

U KLSu pola lige igra na otvorene ugovore, da mogu da zapale čim ih neki klub iz druge nemačke lige pozove, ili Rumunije i sličnih. A i da ne ulazimo u analizu kakvi su to uopšte igrači.

 

 

Opet cu da ponovim, s obzirom da ima vas koji ne shvatate. 

 

Ne treba porediti sadasnje KLS ekipe (koje igraju trecerazredno takmicenje, eto na primer taj Dynamic koji se pominjao) sa ekipom tog istog kluba koji ce eventualno igrati KLS prvog ranga takmicenja (Dynamic mozda i nije najbolji primer, jer su ispred njega 6 ABA1 ligasa i 3 ABA2 ligasa, a traze se jos 3 - Joker, Sloboda UE, Radnicki KG, Metalac VA pa i Sloga Kraljevo su u redu ispred njih). 

 

Kako vam to nije jasno? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...