Jump to content

ABA liga 2024/2025. - "Jer nama Bliski istok, nikad nije bio blize"


Kooineeperk

Recommended Posts

Praktično neregularni meč u Morači je mali prikaz da Aba liga prosto mora na hlađenje i hard reset 3-4 sezone. Ne smeš da prazniš cele hale na gnusobe sa tribina, igračima da obezbediš uslove za igru, nema jačih kazni za ponovljene prekide, baklje i ostali asortiman. Nema razlike u odnosu na najgori KLS cirkus.

 

O decenijskom orgijanju šake U degenerika iz Zadra koji još uvek vešaju Srbe i ako su totalno nezanimljiv protivnik i niko ih ne ferma ni 2% u Beogradu, šta dalje pričati. Trulo je sve oko lige i šteta je što je lepa zamisao prerasla u ovo ništavilo. Do nekih boljih vremena. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je poprilicno nerealno zahtjevati praznjenje kompletne hale ili dijela zbog vrijedjanja igraca na parketu koliko god ja licno bio protiv takvih stvari. Takve stvari nikad neces moci iskorijeniti. S druge strane za ubacivanje predmeta s tribina na teren se utakmica mora momentalno prekidati bez mogucnosti nastavka i automatska registracija pobjede gostujuce ekipe sluzbenim rezultatom. Ono sinoc je fakat bio cirkus na svim nivoima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tribine su samo manifestacija demona koji razdiru drustvo ovog prostora. Suludo je ocekivati tu neke pomake dok se oni ne naprave i napolju, van hale. ABA mora biti jaca i sa mnogo vise autoriteta da bi se sprovelo sve neophodno da se obezbedi minimum kosarkaskih uslova. Dakle upravljacka struktura koja se ne boji i ne razmislja o nezameranju i diplomatiji.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

5600307_20241021200307-fro-0617_ls-s.jpg

To je samo jedna od situacija a bilo ih je gomila sinoć na obe strane. I pre ponovljenog snimka sam rekao klincu ovo je faul Plavšića i nemoguće da sudija ispod koša nije video. Isto tako u prvoj četvrtini u par situacija nekoliko faulova nad Kalinićem, posebno onaj gde ga Slavković vuče za dres i sudije se ne oglašavaju. Barem po 6-7 situacija sa faulovima je bilo na obe strane. Onda nepravilno vođenje Kodija, koje su videli svi osim sudija, pa koraci Omića,... Definitivno nije bilo tendencije u suđenju, ali je bilo katastrofalno loše a kao dodelili najboljeg sudiju u regionu...

 

Nego zajebi suđenje, šta je koji moj sa obručima? :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Ali kakvo klizalište od parketa se napravilo. Neverovatno. Kada je nastavljena igra nakon povrede Bolomboja bukvalno na istom mestu se okliznuo neko od igrača. Nakon toga u 2 navrata, prvo Sulaimon a onda i Mekinli nestaju iz kadra klizajući kao Bambi. Sreća pa se nije još neko povredio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Tribine su samo manifestacija demona koji razdiru drustvo ovog prostora. Suludo je ocekivati tu neke pomake dok se oni ne naprave i napolju, van hale. ABA mora biti jaca i sa mnogo vise autoriteta da bi se sprovelo sve neophodno da se obezbedi minimum kosarkaskih uslova. Dakle upravljacka struktura koja se ne boji i ne razmislja o nezameranju i diplomatiji.

 

O ovome ja pricam odavno.

 

Zestoke kazne, sto novcane za klubove sto praznjenje tribina na sledecoj utakmici. Za verbalne ispade nije potrebno prazniti na istoj utakmici, to je nepotrebno gubljenje vremena. Upozoris tokom utakmice, ako se nastavi, znaci na sledecoj utakmici taj deo tribine mora biti prazan. Ako i dalje nastave, onda jaca kazna - dve utakmice taj deo tribine mora biti prazan. Ako su istu kaznu ranije vec imali, multiplicira im se kazna. 

 

Pa da vidimo dokle ce imbecili da stete svom klubu a dokle ce klubovi da tolerisu imbecile. Mozda ce nekima biti potrebna i sezona-dve bez publike.

 

Za fizicke nasrtaje 0 tolerancije - prekid utakmice, sluzbeni rezultat i CELA hala prazna na narednoj, uz naravno novcanu kaznu. Pa da vidimo da li ce biti pojacane kontrole ko sta unosi i ko sedi u prvim redovima. Nesme da ti prodje ni neki ubaceni navijac (jer pretresas sve a vrlo dobro znas ko sedi u prvim redovima i da li je tvoj ili ne). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

5600307_20241021200307-fro-0617_ls-s.jpg

 

Ma brate faul ko kuća, ja sam puko od smeha, još se Plavšić okrenuo ka sudiji na čeonoj liniji i priznao faul.

 

Ono u zadnjem vašem napadu mislim da nije faul na Mekinlijem, ali ovo je puklo baš.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, PorodicneVrijednosti said:

Mislim da je poprilicno nerealno zahtjevati praznjenje kompletne hale ili dijela zbog vrijedjanja igraca na parketu koliko god ja licno bio protiv takvih stvari. Takve stvari nikad neces moci iskorijeniti. S druge strane za ubacivanje predmeta s tribina na teren se utakmica mora momentalno prekidati bez mogucnosti nastavka i automatska registracija pobjede gostujuce ekipe sluzbenim rezultatom. Ono sinoc je fakat bio cirkus na svim nivoima. 

Ne radi se o vređanju igrača uopšte, na to smo svi navikli i deo je kolorita. Pričam o horskom vređanju supruga i porodica igrača. Ne postoji veće dno od toga i stoga zaslužuje pražnjenje hale iz momenta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2024 at 10:29 AM, Molina23 said:

Praktično neregularni meč u Morači je mali prikaz da Aba liga prosto mora na hlađenje i hard reset 3-4 sezone. Ne smeš da prazniš cele hale na gnusobe sa tribina, igračima da obezbediš uslove za igru, nema jačih kazni za ponovljene prekide, baklje i ostali asortiman. Nema razlike u odnosu na najgori KLS cirkus.

 

O decenijskom orgijanju šake U degenerika iz Zadra koji još uvek vešaju Srbe i ako su totalno nezanimljiv protivnik i niko ih ne ferma ni 2% u Beogradu, šta dalje pričati. Trulo je sve oko lige i šteta je što je lepa zamisao prerasla u ovo ništavilo. Do nekih boljih vremena. 

 

Lepo sto si propustio orgijanje navijaca i jednog i drugog SNS ceda koje se dogadja cak i na nebitnom KRK. Zasto se nije praznila tribina kada su se na mecevima ova dva kluba desavali incidenti?

 

Kad smo vec kod te KLS, jeste, tacno je da je Buducnost neki ekvivalent SSP u nasoj politici (uvek su u prvom planu, najveca partija, imaju odbore, pricaju kako ce da se bore sa vlascu), a evo vec koliko sezona unazad se nista ne menja. Ovo sa KLS necu ni da komentarisem, to je kao da neko kaze za izbore u Srbiji da su fer i demokratski jer su osim SNS ucestvovali i SPS, SRS, Zavetnici i ostala bratija (da ih ne nabrajam sad). Razlog zasto u toj ligi nema incidenata ni na jednom gostovanju je zato sto se Srbi uce da postoje samo dva kluba (koji im daju taj poslednji privid nekakve bitnosti i snage dok se sve raspada oko nas), dok se Novom Pazaru lepo svaki put kad gostuju projekti (i u fudbalu je tako) isprazne tribine, sa sve dogovorom na najvisem drzavnom nivou.

 

Za mene je sport zamena za borbu gladijatora, svaki klub (ili bar neki) koji ucestvuje u najvisem takmicenju bi trebalo da predstavlja individuu koja se u Areni bori za zivot i slavu sa ostalim borcima. KLS i fudbalska Superliga su keceri koji glume da se nesto, kao, bore, svi znamo da postoje samo dva borca, da su svi ostali tu iz nekih potpuno drugih razloga i treba da ucestvujemo u toj predstavi? Moze, ali onda kada Danilo I Vucic bude proglasen za prestolonaslednika nakon sto sadasnji vladar umre u dubokoj starosti. Iskreno, Srbi izgleda ioanako za bolje i nisu, sta ce ti izazovi, sta ce ti mogucnost da mozes da izgubis, daj milione da ti kupe i pobede i protivnike i titule i sve.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...