Jump to content

ABA liga 2024/2025. - "Jer nama Bliski istok, nikad nije bio blize"


Kooineeperk

Recommended Posts

Dobro , ne treba sad praviti ko zna kakvu priču oko toga. Znalo se da je kkcz prije dvije noći igrala EL, da opet treba i stici do Splita. A da ih u Splitu ne ocekuje puna sala njihovih navijača zeljnih da se slikaju ispred hotela sa njima i da ih ne ocekuje protivnik koji skida gace bez obzira na razliku u realnom kvalitetu koja je ogromna. Jednostavno, to su unutrašnji problemi koji mogu ali i ne moraju da znace nista sto se tiče nekog uspjeha u kompletnoj sezoni. 

E sad sa kosarkaske tacke gledišta, svašta bi se moglo zamjeriti igracima kkcz, ali ovakve noći se dešavaju. 

 

 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, robespierre said:

Neka ostane ubeleženo da je projekat razmontiran na dva uzastopna gostovanja. U moćnoj KLS šanse nema za tako nešto.

 

Ovakve utakmice su ono zbog cega postoji kosarka i najbolji odgovor pobornicima "jake domace lige" koja bi se pretvorila u orgijanje dva kluba jer je treci najbolji prijateljski klub jednog od prva dva, cetvrti je menadzerski klub, a ostali bi samo prostirali crvene tepihe ispred projekata. Dobro, osim Novog Pazara kojem bi ionako zatvorili halu za gledaoce (sa dobrim razlogom).

 

Koliko ono bese FMP ima pobeda nad Crvenom zvezdom od trenutka kada je Covic usao u KKCZ? Dakle, klub koji je treci po snazi u Srbiji (ili cetvrti) ne moze vec godinama da uradi ono sto s vremena na vreme urade Split, Zadar, Cibona ili Krka. O tome i pricamo, mene ne interesuju ni igraci koji tamo igraju ni budzeti, daj mi klub koji je nezavisan, ima domaci teren, bori se za nesto, nije samo jos jedan u nisu SNS klubica koji bi bez istog tog SNS bili prah i pepeo, pa normalno da nece da se zameraju ni crveno belom ni crno belom projektu.

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ugasiće banda ligu u to sam siguran. Znajući kako stvari ovde funkcionišu oba projekta će imati svoje sparing partnere koji će eventualno gristi protiv onih drugih, a ostala boranija će služiti da projekti odmore od Evrolige i oni iz Leskovca vide Teodosića i Bongu uživo, zbog čega je skrkano po 20 miliona ako ne zbog toga.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Dobro , ne treba sad praviti ko zna kakvu priču oko toga. Znalo se da je kkcz prije dvije noći igrala EL, da opet treba i stici do Splita. A da ih u Splitu ne ocekuje puna sala njihovih navijača zeljnih da se slikaju ispred hotela sa njima i da ih ne ocekuje protivnik koji skida gace bez obzira na razliku u realnom kvalitetu koja je ogromna. Jednostavno, to su unutrašnji problemi koji mogu ali i ne moraju da znace nista sto se tiče nekog uspjeha u kompletnoj sezoni. 

E sad sa kosarkaske tacke gledišta, svašta bi se moglo zamjeriti igracima kkcz, ali ovakve noći se dešavaju.

 

Sve stoji, samo bih primetio da je danas hala bila maltene poluprazna, što me je poprilično iznenadilo. Ako neće biti puna protiv Zvezde, kad će biti?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Moj stav o tome da je bolje imati jaku KLS nego ovakvu ABA ligu nece promeniti los rezultat Zvezde (u ovom slucaju) jer je glupo donositi takav sud na osnovu pocetka sezone u kojem smo 3 od 4 utakmice igrali u gostima i kada ocito tim jos nije kliknuo (roster i rotacije). 

 

Ali kad smo vec kod toga (mada imamo drugu temu za to) moje misljenje ce promeniti ako dodje do nekog debilisanja iz KSS i nesloznosti klubova a kakvi su pocetni signali, to moze biti sasvim izvesno.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, robespierre said:

Ugasiće banda ligu u to sam siguran. Znajući kako stvari ovde funkcionišu oba projekta će imati svoje sparing partnere koji će eventualno gristi protiv onih drugih, a ostala boranija će služiti da projekti odmore od Evrolige i oni iz Leskovca vide Teodosića i Bongu uživo, zbog čega je skrkano po 20 miliona ako ne zbog toga.

 

Dovoljno je procitati saopstenje u kojem celnicima jednog kluba (dakle, lokalnoj SNS filijali) smeta kako je organizovana ABA2 liga, ali ne smeta cinjenica da je FMP u ABA ligi i ne smeta im sto taj isti FMP moze da igra u istom takmicenju u kojem igra i KKCZ.

 

Mislim, teoretski, mozemo zamisliti nasu ligu u kojoj vaskrsava jedan Radnicki iz Kragujevca, dobija budzet Buducnosti ili Cedevite i osvaja EC pa onda u novoj modernoj hali debituje u EL (jer, ako smo zemlja kosarke, zasto se grade novi fudbalski stadioni, a kosarka nam se igra po skolskim salama i stalama?). Realnost je ono sto vec imamo, FMP koji ce da grize protiv Partizana, a da dobija jedno 2-3 igraca KKCZ na pozajmicu (naravno, nikada nece da ih dobiju u zvanicnom mecu), taj FMP ce da dobije maltene 90% ostalih klubova, Mega koju ni ne interesuje borba za trofeje ce takodje da bude u vrhu, a ulaganja ce da budu tako sto neka Vojvodina dobije mocnog Kuridzu ili Spartak potpise mocnog Danila Nikolica.

 

Sustina je da SNS preko ABA lige zeli da demonstrira moc nad regionom (u kojem nikoga osim CG zanima da se igra bacanja para na klubove), a u EL zeli da ubedi ovcice u toru kako "niko nema ono sto Srbin imade" (kako napisa novinar "Zurnala" u svojoj odusevljenosti). Da li je normalno da se drzavni vrh jedne zemlje bavi jednom kosarkaskom utakmicom i koliko je slobodnih bacanja koji klub izveo na mecu? Doduse, zivimo u zemlji (imitaciji zemlje) u kojoj predsednik prica kako fudbaleri jednog FK imaju dve leve noge i ironise kako je "valjda i za to on kriv".

Edited by bergkamp bcd
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Sve stoji, samo bih primetio da je danas hala bila maltene poluprazna, što me je poprilično iznenadilo. Ako neće biti puna protiv Zvezde, kad će biti?

 

Hajduk igrao na Poljudu u isto vrijeme. Ozbiljan propust domaćina. 

Edited by Sharp
.
  • Like 6
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Utopista said:

Mogu i ti silni navijači da sponzorišu klub. Neka članska karta bude 20, 30, 50 evra pa puta milion navijača i eto para... 

Može, u državi u kojoj če navijači sigurno znati gde te pare odlaze. Ja sanjam o tome da nam klubovi budu uređeni i da imaju sistem finansiranja kao nemački, ali i u snovima znam da ova država nije uređeno kao švapska.

 

Kako, bre, uvek od kraja krenete da uređujete društvo? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bergkamp bcd said:

Sustina je da SNS preko ABA lige zeli da demonstrira moc nad regionom (u kojem nikoga osim CG zanima da se igra bacanja para na klubove), a u EL zeli da ubedi ovcice u toru kako "niko nema ono sto Srbin imade" (kako napisa novinar "Zurnala" u svojoj odusevljenosti). 

 

Ma ja mislim da nije do nadmoci nad regionom, nego do toga sto je kosarka popularna i ako se uloze neke (za njih) sitne pare u nekoliko gradova, moze puniti ta hala, gde prosecan stanovnik tog grada ide da gleda Kalinu/Karlika uzivo, sto mu doprinosi na individualnu percepciju da mu se zivotni standard promenio i samim tim lakse proguta pricu vlasti kako smo ekonomski tigar.

 

Sa ostatkom posta sam apsolutno saglasan.

Edited by Magia
Link to comment
Share on other sites

Objasni molim te zašto je to od kraja?  I zašto je logično da mi koje baš briga za blizance ne znamo gde odlazi naša lova - kako je to ispravnije nego da samo vi silni navijači blizanaca ne znate gde samo vaše pare idu? 

 

Uostalom valjda verujete vašim rukovodstvima inače bi ih terali, bojkotovali, prestali da navijajte za njih kao što sam ja uradio? 

 

Mislim kasno mi je da se selim iz države i ako mi je krivo što to nisam uradio, ali makar gledam da ne podržavam sns projekte koliko god mogu, a vaša dva kluba su primer sns megalomanije.  Ne mogu da promenim sns kartel, ali mogu da ne navijam za njihove klubove vrlo lako zar ne?

Edited by Utopista
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa grobari su isfinansirali ono vraćanje poreza, problem je što današnjeg dana oni nemaju potvrdu da li su te pare otišle na porez. Zapravo znaju da nisu, bar ne pun iznos, jer klub još uvek to duguje.

 

Da ne pričam što navijači (ne samo KKP) kupuju karte, pogotovo blizanci imaju dosta sezonaca, i na taj način delom finansiraju klub. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Utopista said:

Objasni molim te zašto je to od kraja?  I zašto je logično da mi koje baš briga za blizance ne znamo gde odlazi naša lova - kako je to ispravnije nego da samo vi silni navijači blizanaca ne znate gde samo vaše pare idu? 

 

Uostalom valjda verujete vašim rukovodstvima inače bi ih terali, bojkotovali, prestali da navijajte za njih kao što sam ja uradio? 

 

Mislim kasno mi je da se selim iz države i ako mi je krivo što to nisam uradio, ali makar gledam da ne podržavam sns projekte koliko god mogu, a vaša dva kluba su primer sns megalomanije.  Ne mogu da promenim sns kartel, ali mogu da ne navijam za njihove klubove vrlo lako zar ne?

Suština svega je da sutra rasformiraju blizance u svim sportovima ni tada nećemo znati gde nam idu pare niti će iko u zemlji živeti milimetar bolje. Zato kažem da se od kraja kreće sa uređivanjem društva jer se u sportu najlakše vidi gde odlaze pare i stalno je u fokusu javnosti pa je lako pričati o njemu a gomila stvari u zemlji funkcioniše triput grđe i nastavilo bi da ide istim putem i da nema klubova. 

 

To i dalje ne znači da je ovaj način finansiranja klubova dobar ili poželjan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

 

Sve stoji, samo bih primetio da je danas hala bila maltene poluprazna, što me je poprilično iznenadilo. Ako neće biti puna protiv Zvezde, kad će biti?

 

Da, to je i meni zapalo za oči. A sećam se kad je Kampaco došao kod nas, svuda je sve bilo krcato... Izgleda da nam roster nije toliko privlačan... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Suština svega je da sutra rasformiraju blizance u svim sportovima ni tada nećemo znati gde nam idu pare niti će iko u zemlji živeti milimetar bolje. Zato kažem da se od kraja kreće sa uređivanjem društva jer se u sportu najlakše vidi gde odlaze pare i stalno je u fokusu javnosti pa je lako pričati o njemu a gomila stvari u zemlji funkcioniše triput grđe i nastavilo bi da ide istim putem i da nema klubova. 

 

To i dalje ne znači da je ovaj način finansiranja klubova dobar ili poželjan.

Ok, ima neke logike. Ja sam tvrd čovek i imam jake principe, i ne želim da navijam za ove sns tvorevine i ako mi je prva Zvezdina članska karta iz 82' ili 84' da ne preturam sada... Ali jednostavno neću. Odjebao sam dugogodišnju ortakinju pre 10 godina jer se zaposlila kao voditeljka na jebenom Pinku.  

 

Da sam rusofil vozio bih Ladu a ne Mercedes i tako podržavao rusku a ne nemačku industriju. Po tom proncipu neću ni da podržavam blizance.

 

Ubedjen sam da tako treba, ali trudim se da se ne borim svakodnevno sa vetrenjačama tako što ću svima skakati na glavu smarati ih non stop. Neću ni vas ovde sigurno. I zato se nemojte ljutiti kada jednom  u nekoliko meseci napišem šta mi je na duši i šta me žulja.  I onako smo u manjini, ima nas svega nekoliko kojima to stvarno smeta i pokazujemo to delima, i neka ostane zapisano ovde ako neko bude listao za 50 godina da nas je bilo i takvih... A svako neka radi kako misli treba, i u pravu si da je ovo realno jedan od manjih problema,  ali je i lepa i laka prilika da im pokažemo šta mislimo. Ali dobro...

Edited by Utopista
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magia said:

Ma ja mislim da nije do nadmoci nad regionom, nego do toga sto je kosarka popularna i ako se uloze neke (za njih) sitne pare u nekoliko gradova, moze puniti ta hala, gde prosecan stanovnik tog grada ide da gleda Kalinu/Karlika uzivo, sto mu doprinosi na individualnu percepciju da mu se zivotni standard promenio i samim tim lakse proguta pricu vlasti kako smo ekonomski tigar.

 

Sa ostatkom posta sam apsolutno saglasan.

 

Stoji sve sto si napisao, ali bih dodao da iz njih (naprednjaka) stalno izbijaju izlivi besa i pakosti prema zemljama u regionu i to se vidi pocev od drzavnog vrha (nas veliki vodja koji se hvali kako je dobio vise glasova od KGK i Milanovica ZAJEDNO!!!OMG!!!) pa do sadasnjeg kada je naveo kako Djukanovic mrzi Srbiju, a on je voli i na kraju, pogledaj koliko je pakosti i megalomanije izbaceno u poslednjih par dana kada naprednjaci i njihovi mediji pisu o "NASEM prvenstvu".

 

Projekat ABA lige je jednostavan - ako nijedna zemlja nema prostora/resursa za vise od 3-4 profi ekipe sa tradicijom, navijacima, lokacijom, svime sto prati profi sport, onda je regionalna liga nuznost. Po meni bi ovi kosarkaski mudraci koji su zabrinuti za nasu kosarku trebalo da pocnu sa kritikom EL, da krenu sa predlozima kako klubovi treba da izadju iz ovako organizovane Evrolige, ali ne, to nije popularno u sirim narodnim masama, za njih su KKP i KKCZ klubovi koji pronose nasu slavu i nadmoc sirom kontinenta, nije u njima problem, problem je u zlim i iskompleksiranim milogorcima, ujama, beckim konjusarima i (evo sad i) besnim arapima.

 

Po meni bi svi klubovi iz ABA lige trebalo da stanu iza stava da ili sampion ima mesta u EL i ostala tri kluba u EC, pa ma ko da budu ti klubovi ili svi prelaze u FIBA LS. Naravno i da drzava prestane da se bahati ovoliko i da klubovi pocnu da rade ono sto su radili pre ovog bahacenja, da prave nove Gudurice, Bogdanovice, Marinkovice, Westermanne, Bertanse, Dobrice, Jovice za evropsku kosarku i jace evropske klubove.

Edited by bergkamp bcd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Suština svega je da sutra rasformiraju blizance u svim sportovima ni tada nećemo znati gde nam idu pare niti će iko u zemlji živeti milimetar bolje. Zato kažem da se od kraja kreće sa uređivanjem društva jer se u sportu najlakše vidi gde odlaze pare i stalno je u fokusu javnosti pa je lako pričati o njemu a gomila stvari u zemlji funkcioniše triput grđe i nastavilo bi da ide istim putem i da nema klubova. 

 

To i dalje ne znači da je ovaj način finansiranja klubova dobar ili poželjan.

 

Mislim da niko ozbiljan ovde ne tvrdi da ce prestanak price o "nasim klubovima ponosima koji pokoravaju bogatu Evropu" znaciti da je nase drustvo konacno krenulo na put oporavka ili nesto tome slicno.

 

No, to vazi i za sve probleme u nasem drustvu kada ih pojedinacno pominjemo. Pri tome, mi ovde ne pricamo o finansiranju VK Novi Beograd, klubu koji skoro niko ne prati, ali se, eto, bacaju pare, mi ovde pricamo o stvaranju atmosfere medju navijacima oba kluba kako su njihovi klubovi nesto posebno u Evropi, kako su drugi nebitni, kako smo nadmocni, kako nam zavide, rasplamsavamo primitivizam i negativne emocije.

 

Po meni je potpuno isto da li ce da novac da se baca na nacionalisticke projekte u kojima cemo da ucimo kako nas okolni narodi mrze jer smo mnogo bolji od njih ili na prepucavanje navijaca dva kluba kako je "njihovih 20+ miliona evra godisnje" normalna stvar, a da je "20+ miliona evra godisnje za ovaj drugi klub dokaz da je taj drugi klub drzavni projekat podrzan od strane nekih mracnih sila koje zele da nas uniste blablabla..."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Zvezda i Partizan imaju smislene timove za takmicenja i broj utakmica koja igraju a Mega ima smislen tim za svoj koncept gde se razigrava uvek 4-5-6 talentovanih igraca (koji prethodnih 6-7 godina su mozda 50% domaci) da bi se prodali dalje. Mislim meni je Mega simpaticna oduvek, ali gro price ugrubo je koncept da se razigravaju mladi talenti da bi se prodali dalje dok Zvezda i Partizan ipak imaju daleko vece takmicarske motive u oba takmicenja i shodno tome formiraju timove. Miska recimo ne zanima ni da Mega igra Fibinu LS a nije da nemaju kapaciteta.

 

9 hours ago, СтелаРоса said:

Moraju da pobede svaku utakmicu jer su veliki klubovi sa navijacima koji ocekuju rezultate bez obzira da li je ulozeno 1 ili 20 miliona evra u tim

 

Partizan i Zvezda nemaju strpljenja niti kapaciteta više da proizvode igrače. Vujoševićev Partizan je igrao Evroligu i stigao na Final 4, a u isto vreme je pravio igrače i dovodio talentovane strance tipa McCaleb, Marić itd. I siguran sam da nije koštao ni blizu koliko ovaj tim Partizana i Zvezde koštaju danas. 

 

Drugo, jedno je prosipanje privatnih para, drugo državnih. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, bergkamp bcd said:

 

Stoji sve sto si napisao, ali bih dodao da iz njih (naprednjaka) stalno izbijaju izlivi besa i pakosti prema zemljama u regionu i to se vidi pocev od drzavnog vrha (nas veliki vodja koji se hvali kako je dobio vise glasova od KGK i Milanovica ZAJEDNO!!!OMG!!!) pa do sadasnjeg kada je naveo kako Djukanovic mrzi Srbiju, a on je voli i na kraju, pogledaj koliko je pakosti i megalomanije izbaceno u poslednjih par dana kada naprednjaci i njihovi mediji pisu o "NASEM prvenstvu".

 

Projekat ABA lige je jednostavan - ako nijedna zemlja nema prostora/resursa za vise od 3-4 profi ekipe sa tradicijom, navijacima, lokacijom, svime sto prati profi sport, onda je regionalna liga nuznost. Po meni bi ovi kosarkaski mudraci koji su zabrinuti za nasu kosarku trebalo da pocnu sa kritikom EL, da krenu sa predlozima kako klubovi treba da izadju iz ovako organizovane Evrolige, ali ne, to nije popularno u sirim narodnim masama, za njih su KKP i KKCZ klubovi koji pronose nasu slavu i nadmoc sirom kontinenta, nije u njima problem, problem je u zlim i iskompleksiranim milogorcima, ujama, beckim konjusarima i (evo sad i) besnim arapima.

 

Po meni bi svi klubovi iz ABA lige trebalo da stanu iza stava da ili sampion ima mesta u EL i ostala tri kluba u EC, pa ma ko da budu ti klubovi ili svi prelaze u FIBA LS. Naravno i da drzava prestane da se bahati ovoliko i da klubovi pocnu da rade ono sto su radili pre ovog bahacenja, da prave nove Gudurice, Bogdanovice, Marinkovice, Westermanne, Bertanse, Dobrice, Jovice za evropsku kosarku i jace evropske klubove.

Meni je bilo zadovoljstvo da gledam Vujoševićev Partizan i ako sam bio ciganštura, skočio sam do plafona kada je Kecman dao trojku i vrteo taj snimak kroz godine destinama puta.

 

Ili Radonjinu Zvezdu i ako je i tada bio sns ali je nekako bila normalnija priča ipak. 

 

Bez uvrede ja ne kapiram kako neko može da se uveže sa ovim Partizanovim timovima u poslednje 3 godine. Liči na neki Turski ili Ruski klub.  Ipak smo mi zemlja košarke i mislim da ne priliči da nam klubovi budu toliko puni stranaca.  Isto bih naravno rekao i za Zvezdu koja igrom slučaja ima više domaćih, a da nije tako imala bi i 15 stranaca bez problema kao što ih ima i u fudbalu.

Lično mi je Mega mnogo zanimljivija za praćenje i puni mi srce kada vidim decu da napreduju, još kada bi igrali neko evropsko takmičenje i imali za mrvicu veće ambicije od stvaranja igrača bilo bi još bolje.  Nekada mi je i FMP bio zanimljiv  ali ovo otprilike od kako je Raša otišao je totalno besmisleno.

Od inostranih klubova mi je zadnjih godina Žalgiris kud i kamo gotivniji i od Zvezde i od Partizana i negde i navijam za njih.

 

Malo je ipak neprirodno da. Nemačka ne gurne u Albu milione a mi ovako bedni guramo u naše klubove. Teško mi je da se pomirim sa tim jer tu vidim više loših stvari - od populizma i kupovanja navijača ( niko me ne ubedi da grobari vredjaju Vučića zbog Srbije a ne samo jer bolesnik uništava Partizan), pa preko drndanja komšija u fazonu zlatno doba a jedna Cibona i Jugoplastika propadoše...

 

Meni je recimo i smešno i tužno kada vidim svoje ortake da se raduju Zvezdinim fudbalskim titulama... 

 

Sada sam verovatno navukao žešću omrazu mnogih, ali i u životu i na forumu ću uvek govoriti šta mislim pa ako nisam podoban neka me se reše na bilo koji način. 

 

Ovde prestajem makar na neko vreme, jer poštujem ovaj forum kao jedno od retkih ostrva u moru domaćeg neta gde se ne moraš busati u prsa patriotska, i gde možeš slobodno kritikovati sve pojave za koje misliš da to zaslužuju, i to ne želim previše zloupotrebljavati ili možda i nekoga i nehotice uvrediti jer i članovi su baš taj forum koji poštujem.  

 

Praštajte.

Edited by Utopista
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Guru said:

Kakve blokove pravi Big Kuz, saigrači dobiju prostora kao da su sami u hali... Posle 3 kola: 11.3 poena, 12.0 skokova (4.7 ofanzivnih), 1.0 blokada, indeks 20.3, sa njim na parketu FMP u plusu na svakoj utakmici (+15, +9, +5). 

 

Prijatno sam iznenađen koliko im je koristan za sada. Pogotovo za taj ABA nivo. Videćemo koliko će moći na nivou sezone sa takvom ili sličnom minutažom.

 

Malo smešno zvuči ali zaključao je Gagića danas. Šlag na tortu ona clutch blokada pred kraj.

 

Svakako da je daleko od prajm Kuza, nisu ni reakcije kao nekada, uz skroman napadački arsenal i slabu kondiciju, ali on sa 34 godine i posle svega što je proživeo, i dalje radi neke za centre  fundamentalne stvari (u odbrani) bolje i od Mitrovića i Plavšića, a bogami i od dosta centara. Počevši od tih blokova, pa pozicioniranja u reketu, u skoku - što defanzivnom što ofanzivnom, branjenju pika, posta... uz naravno, size i raspon ruku.

 

Šteta što sve te stvari na EL nivou ne bi mogao da prenese na duže od par minuta u kontinuitetu, inače bi i dalje bio legit drugi/treći centar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Utopista said:

Meni je bilo zadovoljstvo da gledam Vujošević Partizan i ako sam bio ciganštura, skočio sam do plafona kada je Kecman dao trojku i vrteo taj snimak kroz godine destinama puta.

 

Ili Radonjinu Zvezdu i ako je i tada bio sns ali je nekako bila normalnija priča ipak. 

 

Bez uvrede je ne kapiram kako neko može da se uveže sa ovim Partizanovim timovima u poslednje 3 godine.  Lično mi je Mega mnogo zanimljivija za praćenje. A od inostranih klubova mi je zadnjih godina Žalgiris kud i kamo gotivniji od Zvezde i Partizana.  

 

Malo je ipak neprirodno da. Nemačka ne gurne u Albu milione a mi ovako bedni guramo u naše klubove. Teško mi je da se pomirim sa tim jer tu vidim više loših stvari - od populizma i kupovanja navijača ( niko me ne ubedi da grobari vredjaju Vučića zbog Srbije a ne samo što bolesnik uništava Partizan), pa preko drndanja komšija u fazonu zlatno doba a jedna Cibona i Jugoplastika propadoše...

 

Meni je recimo i smešno i tužno kada vidim svoje ortake da se raduju Zvezdinim fudbalskim titulama... 

 

Sada sam verovatno navukao žešću omrazu mnogih, ali i u životu i na forumu ću uvek govoriti šta mislim pa ako nisam podoban neka me se reše na bilo koji način. 

 

Ovde prestajem makar na neko vreme, jer poštujem ovaj forum kao jedno od retkih ostrva u moru domaćeg neta gde se ne moraš busati u prsa patriotska, i gde možeš slobodno kritikovati sve pojave za koje misliš da to zaslužuju, i to ne želim previše zloupotrebljavati ili možda i nekoga i nehotice uvrediti jer i članovi su baš taj forum koji poštujem.  

 

Praštajte.

 

Šta brate, piši, zašto da ne. Ja se potpuno slažem sa tobom i kritikovao sam više puta ovo ulupavanje para. Ali to je do pre 3 sezone i bio neki nivo Žalgirisa, dok je bio Radonja. Ali od kad je došao Obradović u Partizan, krenulo je guranje love na obe strane, puna Arena i sve što ide uz to... 

 

Klasični SNS projekti su oba kluba. Ali se po ovom pitanju slažem sa Barklijem, da ne ulupavaju pare u blizance, ulupavali bi ih na neki drugi način, kao što već i rade, i što znamo i što ne znamo... Pa onda nema za prosvetare i lekare, ali ima za stadione, blizance i slično... 

 

Potpuno kapiram stav i slažem se, ali jbg, pratim KK i komentarišem (a i nerviram se, neću da lažem) jer ne vidim kako bi moj stav i gest nešto promenio. Možda i zbog toga što volim košarku. Dok je recimo za FK ravna linija... puknu od Intera, i to me ne radi uopšte, a nekad mi nije bilo dobro par dana kad izgube... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...