Jump to content

ABA liga 2024/2025. - "Jer nama Bliski istok, nikad nije bio blize"


Kooineeperk

Recommended Posts

9 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Realno. Loša je ova utakmica bila za Dubai. Biće oni u top4 na kraju sezone. Ima tu dosta kvaliteta i dubine za ovaj nivo.

losa utakmica i mnogo promasenih suteva, ali ima tu jedna jako bitna stvar

mega lomi protivnike tempom, igraju jako brzo i to je tesko ispratiti

slicno je bilo i sa fmp

sinoc su obe ekipe pale u drugom poluvremenu, ali dubai mnogo vise, prosto tempo u prvom je bio paklen

kad se tome doda agresivnost, duzina meginih igraca u odbrani, onda ta losa igra dubaija i los sut dobiju malo drugaciju sliku

 

ocekivao sam da mega opet bude odlicna, najavio u onom pedsezonskom opisu, ali opet me na neki nacin iznenadjuju

opak posao radi mega sa igracima i trenerima, a oni itekako koriste slobodu koju imaju

 

zao mi krke, mada sami su krivi

i oni su se umorili na kraju, dosta kratka rotacija, pa jos "strah od pobede", ali morali su nalaziti sigurnija resenja u napadu u poslednjim minutima

ne mislim da je krka ostecena, sudjenje je bilo lose, utakmica trajala vecnost, ali ne mislim da je bilo tendencije da se pomaze jednima ili drugima

 

spartak ocekivano ocajan

pobeda je verovatno spasila jovanovica na neko vreme

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kosjan Willavić said:

Da sam mlad i ozbiljan talenat od 18 godina i da biram gde cu igrati, odabrao bih za razvoj Megu i Baraca, ozbiljno to mislim. Jebes Zeljka i Zvezdu

I sa svim zavrzlamama oko Miška itd, Mega je jedno 10 puta smisleniji tim od Frankenštajna koji su blizanci. Jaka mlada domaća osnova, perspektivan trener, i par smislenih stranaca. I da - ne zavise od državne sise. Bar ne ni blizu koliko Partizan i Zvezda.

Edited by Darko
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darko said:

Jaka mlada domaća osnova

 

Realno, nikada nije bila kraca ta osnova, a da li je i tanja, videcemo. Jovic - Markovic - Petrovic su ta osnova. Inace su tu Jelavic (HRV, koji je verovatno i najveci prospekt ovde) - Kayil (NEM) - Kondic (BIH) - Malovec (SVK). 

 

Prosle godine si pored Jelavica i Maloveca kao stranaca imao jos i Ilyasoglu-a (vratio se u Tursku), a domaca osnova su bili Djurisic, Topic, Plavsic, Miljenovic (on bi trebalo da se vrati nakon povrede) pa i Jovic. Dakle mnogo vise domace osnove. I kvalitetnije.

 

Mozda i najslabija je bila sezona pre gde si imao samo Djurisica i Cerovinu. Od stranaca koji su bili nosioci su bili tu Brankovic, Cazalon, Rudan, Rorie... 

 

itd. uglavnom je bilo 4 i vise domacih koji su dobijali znacajne minute da mozes da kazes da su "domaca osnova". 

 

 

Zna Misko da je eventualno gasenje ABA lige veliki problem za njegov biznis. Posebno ako bude nekog limita stranaca. Problem za njega, ali pozitivno za nase mlade igrace. Bukvalno, da nije njega, pitanje je da li bi HR i SLO pa i MNE imali Matkovica, Simonovica, Jelavica, Brankovica, Cancara, Zubca... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

 

 

Zna Misko da je eventualno gasenje ABA lige veliki problem za njegov biznis. Posebno ako bude nekog limita stranaca. Problem za njega, ali pozitivno za nase mlade igrace. Bukvalno, da nije njega, pitanje je da li bi HR i SLO pa i MNE imali Matkovica, Simonovica, Jelavica, Brankovica, Cancara, Zubca... 

 

 

Ne znam da li bi imali , ali Srb ne bi imala Jokića definitivno. A i jos neke

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kooineeperk said:

Problem za njega, ali pozitivno za nase mlade igrace

Hoćeš da kažeš pozitivno za naše mlade igrače koji inače nemaju kvalitet da budu u Miškovom izlogu? Miško nije ni glup ni zadrt, posao mu zavisi od razvoja talenata, nagurao bi deset igrača iz Srbije u tim kada bi ih bilo na tom nivou.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Ne znam da li bi imali , ali Srb ne bi imala Jokića definitivno. A i jos neke

 

Kako to mislis? Pa pricamo o hipotetickoj Megi koja bi bila limitirana sa brojem stranaca, Jokic nije stranac. 

 

 

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Hoćeš da kažeš pozitivno za naše mlade igrače koji inače nemaju kvalitet da budu u Miškovom izlogu? Miško nije ni glup ni zadrt, posao mu zavisi od razvoja talenata, nagurao bi deset igrača iz Srbije u tim kada bi ih bilo na tom nivou.

 

Pa nemaju priliku jer su Zvezda i Partizan popunjeni strancima i imaju prostora za eventualno jednog mladog koji i ne dobija minute ali trenira, i Mega je poslednjih godina popunjena talentima ne samo iz regiona vec i FRA, NEM... a FMP cega god mladog da se dohvati upropasti ga (ako im uopste da priliku). 

 

Mozda ti igraci nemaju kvalitet (u trenutku odluke da im se da prilika) kao ovi koje sam pomenuo ali bi svakako dobijali vise prilika pa bi videli...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Drugar, kvalitetan ili perspektivan mladi igrač će dobiti šansu kod Miška ako vredi, on živi od toga.

 

Blizanci su trenutno u drugim pričama ali i kod njih ima dovoljno prostora da talenat dobije minute, Topić pre povrede ili Smajli. Problem nastaje kada oni te minute ne opravdavaju, kao što se prošle godine dešavalo da domaća osnova Partizana izgleda kriminalno u Aba, a trebalo bi da pojedu konkurenciju. 

 

Eto, Balša je imao pristojan prostor u prva dva kola Aba, a Nakić i Poku protiv Borca. Sigurno će i večeras igrati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Realno, nikada nije bila kraca ta osnova, a da li je i tanja, videcemo. Jovic - Markovic - Petrovic su ta osnova. Inace su tu Jelavic (HRV, koji je verovatno i najveci prospekt ovde) - Kayil (NEM) - Kondic (BIH) - Malovec (SVK). 

Mislio sam da je Kondić naš, al ajde. U svakom slučaju, opet poprilično bolje od blizanaca.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

I sa svim zavrzlamama oko Miška itd, Mega je jedno 10 puta smisleniji tim od Frankenštajna koji su blizanci. Jaka mlada domaća osnova, perspektivan trener, i par smislenih stranaca. I da - ne zavise od državne sise. Bar ne ni blizu koliko Partizan i Zvezda.

 

Zvezda i Partizan imaju smislene timove za takmicenja i broj utakmica koja igraju a Mega ima smislen tim za svoj koncept gde se razigrava uvek 4-5-6 talentovanih igraca (koji prethodnih 6-7 godina su mozda 50% domaci) da bi se prodali dalje. Mislim meni je Mega simpaticna oduvek, ali gro price ugrubo je koncept da se razigravaju mladi talenti da bi se prodali dalje dok Zvezda i Partizan ipak imaju daleko vece takmicarske motive u oba takmicenja i shodno tome formiraju timove. Miska recimo ne zanima ni da Mega igra Fibinu LS a nije da nemaju kapaciteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Porediti Megu bez ikakvih ambicija i pritiska sa Zvezdom i Partizanom koji moraju svaku utakmicu da pobede je u najmanju ruku nekorektno. 

 

Moraju da pobede svaku utakmicu zato što im je država skrkala po 20 miliona evra u budžet. Da imaju budžet u skladu sa tržištem kao Mega, a već smo se empirijski uverili kako to izgleda u oba kluba, ne bi morali da pobede svaku utakmicu već bi se borili za sredinu tabele ABA lige. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Oba kluba su odavno trebala da budu u bankrotu pored svih tih silnih navijača koji očekuju rezultate.  Nego im se redovno otpisuju veliki dugovi, sipaju silini miloni, reketiraju privrednici da ih sponzorišu...a onda pored sve te sramote još sa visine gledate na klubove iz država gde se radi po zakonu i na manje klubove iz Srbije.  Mega je jedna zdrava priča i sasvim primerena ovoj državi i u ekonomskom i u sportskom smislu.

 

PS. Neko je odavno lepo kazao - svi ste vi po malo socijalisti.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Mislio sam da je Kondić naš, al ajde. U svakom slučaju, opet poprilično bolje od blizanaca.

Igra za BIH. 

 

S druge strane Filip Jovic je isto iz BIH ali igra za Srbiju. 

 

3 hours ago, Barkley#34 said:

Drugar, kvalitetan ili perspektivan mladi igrač će dobiti šansu kod Miška ako vredi, on živi od toga.

 

Blizanci su trenutno u drugim pričama ali i kod njih ima dovoljno prostora da talenat dobije minute, Topić pre povrede ili Smajli. Problem nastaje kada oni te minute ne opravdavaju, kao što se prošle godine dešavalo da domaća osnova Partizana izgleda kriminalno u Aba, a trebalo bi da pojedu konkurenciju. 

 

Eto, Balša je imao pristojan prostor u prva dva kola Aba, a Nakić i Poku protiv Borca. Sigurno će i večeras igrati.

Nije poenta da dobiju samo oni kvalitetni i perspektivni koji to prikazuju u tom trenutku nego sto veci broj njih. Neko kasnije "procveta" - to je moja poenta. A Jokica (koji se ovde pominjao) bi naravno imali pa bi imali... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa nista onda da budu i oni kao i Mega pa da ih prati samo uza rodbina igraca? 

 

Kontradiktoran si, ako su veliki klubovi sa navijačima onda budžet ne bi smeo da utiče na to koliko ih ljudi prati. Sam poentiraš kontra svog argumenta. Siledžijski nakrkan budžet od strane države preduslov je da ti klubovi budu praćeni na ovom nivou na kom su sad.  

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mogu i ti silni navijači da sponzorišu klub. Neka članska karta bude 20, 30, 50 evra pa puta milion navijača i eto para...  A država neka pomaže klubove koji nemaju te silne navijače pa ih onda možda i oni steknu i dobijemo stvarno još nekoliko kvalitetnih klubova i konkurenciju iz koje mogu izaći dobre stvari... 

 

Eto Zvezdi su višak jedan osvajač medalje sa Olimpijskih igara i jedan mladi bivši ABA MVP igrač - jel' to normalno?  Pa ti igrači bi bili medju dva,tri glavna u Spartaku ili Borcu ili nekom trećem domaćem klubu i skočio bi kvalitet tih klubova - ovako je to nevidjeno bahaćenje za jednu Srbiju.

 

Edited by Utopista
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo se preteruje sa tom pričom. Ako se pogleda šira slika, gde god zagrebeš u sportu širom sveta vidiš slične prilike. Marinakis ima konekcije sa Sirizom, hvatali su ga na sastancima sa njihovim ministrima i nebrojano puta su njegove optužnice završavale oslobadjajućom presudom. Još mu hvatali tankere sa kokainom i ko zna još kakve muljavine i usluge se kriju iza. Jasno da mu fudbal služi kao PR. Isto je i Putin rekao Romanu da kupi Čelzi zbog PR-a i još je Abramovič dobio razne poreske olakšice i druge prilike za investiranje u VB nakon što je dobio na ugledu. Za Saudijce se zna da se uveliko bave sportwashing-om nakon ubistva Kašogija i ko zna kakve dilove još dobijaju iza zatvorenih vrata. Pa i dalje kupuju klubove. Domusčiev pored farmacije drži i dosta medija i zna se da preko njih promoviše Borisova i da je umešan u razne korupcijske slučajeve. I njemu fudbal služi kao običan PR.

 

Tako i SNS-u večiti služe kao PR, nešto što vidimo svugde po svetu. Mislim da smo toga ovde dosta svesni i kapiram da ima smisla reći nekome ko poleti i pomisli drugačije da je takva situacija ali ne razumem da se to stalno na svakoj temi utrljava na nos. 
 

Primeri radi EPS-u je za pokrivanje brljotina bivšeg v.d.-a dato 300 miliona eura, 10 do 15 puta više nego Zvezdi. Ne vidimo da se o tome piše 10 do 15 puta više jer nema publike za to a ovde dosta ljudi piše pa je pogodno vrteti tu priču. Da na ovom podforumu piše 10 čoveka budžeti se ne bi ni spominjali.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...