Jump to content

ABA liga 2024/2025. - "Jer nama Bliski istok, nikad nije bio blize"


Kooineeperk

Recommended Posts

13 minutes ago, fradler said:

Ma kakvi, nema tu ni k od kvaliteta. Mozda mogu nesto da zakuvaju oko treceg mesta, ali sumnjam.

 

Ne razumem ovo baš, kako nema kvaliteta? Dobiju CZ u prvom kolu, unište Cedevitu u gostima u drugom, i nema kvaliteta?

 

Ekipa sasvim lepo popunjena, Prepelić ubica za ABA ligu, Mejson odličan igrač, Duverioglu više nego solidan. Ako Berta bude zdrav, može da nagrdi bilo koju ekipu kad mu se otvori. Evo sad se priključio i Tejlor, odmah doprinos. Ne bi me čudilo da tu bude i neke doselekcije kad bolje procene igrače.

 

Na sve to Golemac, koji je em solidan trener, em odličan poznavaoc priliga u ABA ligi. 

 

Sve i da budu 4, to ne znači da nemaju kvaliteta, šta više, ozbiljno osveženje za ligu.

 

45 minutes ago, Don Dusko said:

I Cedevita je jako tragicna ekipa.

 

Gledao ih protiv Kluža, koji je sasvim solinda ekipa, dobro odigrali i dobili u gostima. Danas horor.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Geronimo said:

U Megi mozes gledati Jovica i Markovica, u Borcu Nikolica i Curcica. Spartak se ajd tripuje da napada F4... FMP je duplo golo, i kao razvojni i kao takmicarski tim. 

 

Fmp igra Fibinu LS te je logicno da su napravili iskusan tim. Videcemo ih kao takmicarski, tipujem da ce zavrsiti ispred Mege u Aba a od Borca svakako. Mada im ne dajem neke sanse za prolazak grupe u Ls a bice im teze u Aba od ove 2 ekipe jer ce cesce igrati 2 utakmice nedeljno tako da po meni im je mera bila Fibin Evrokup a ne Ls koja im je mozda veliki zalogaj, mada videcemo. Sledece sezone imaju 2 ozbiljna prospekta, Stanojevica 06 (imao mesto u reprezentaciji pre Nikolica a ni Curcic nije igrao) koji reprezentativac i jedan od najboljih igraca tog godista, kapiram da ce dobiti i neke minute u Aba ove sezone protiv neke Krke, Cibone itd. i Emrea Turcina 07 koji je ozbiljan potencijal i kog ocekujem kao nekog bek apa sledece sezone. Imaju i sad Saranovica 03 sa ulogom, Tomasevica 01, Roberts je 00, Gasic 01, Simovic i Barna 99 nisu ni tolko matori svi su im ispod 30 izuzev Tasica i Kuzmica (Borac ima 4 igraca 30+) koje verujem da bi doveo Borac da imaju budzet kao Fmp. Borcu je primarni cilj opstanak u Aba a ne primarno razigravanje mladih kao Megi, koja pritom ima super talente a od Nikolica i Curcica ne treba ocekivati mnogo.

Edited by Brat od Korneta
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Ne razumem ovo baš, kako nema kvaliteta? Dobiju CZ u prvom kolu, unište Cedevitu u gostima u drugom, i nema kvaliteta?

 

Ekipa sasvim lepo popunjena, Prepelić ubica za ABA ligu, Mejson odličan igrač, Duverioglu više nego solidan. Ako Berta bude zdrav, može da nagrdi bilo koju ekipu kad mu se otvori. Evo sad se priključio i Tejlor, odmah doprinos. Ne bi me čudilo da tu bude i neke doselekcije kad bolje procene igrače.

 

Na sve to Golemac, koji je em solidan trener, em odličan poznavaoc priliga u ABA ligi. 

 

Sve i da budu 4, to ne znači da nemaju kvaliteta, šta više, ozbiljno osveženje za ligu.

 

Dobro, kvalitet je sirok pojam, odredjeni kvalitet ima i Zadar. Naravno da Dubai ima odlican tim za aba standarde, ali zaista mislim da su prilicno daleko od kvaliteta da se umesaju u borbu za titulu, a kamoli budu favorit sto rece forumas bicman.

 

Za Tejlora i Bertansa je Golemac posle Zvezde izjavio otprilike "nadam se da ce se jos neko vreme zadrzati kod nas". Ocito su na otvorenim ugovorima, bez njih dvojice plafon ekipe je dosta nizi.

 

Videcemo s kojim rosterom ce zavrsiti sezonu, mene podsecaju na onaj nabudzeni Mornar sa Nidamom, Pulenom, Vajthedom, Gejbrijelom, Hamiltonom... Kad im se otvori mogu svakog da dobiju, ali ubedjen sam da ce biti i nekih random poraza.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, hk1 said:

kako je lepo gledati tomasevica u nekom drugom klubu

bojan zaista deluje kao momak na mestu i sve najbolje mu zelim, ali prosto prespor je za 3, premekan i nizak za 4

x puta sam gledao kad ovako u nemoci da odbrani/uhvati skok pravi faul, hvata se za glavu

sut za 3 i ceona utrcavaja su mu jedini forte, ako ne ide trojka bukvalno igrac manje na parketu

 

a dalo se itekako procitati da je borac ostao bez iskusnog aba igraca bla bla

pavle je za njega vec sad igracina, a tek ce biti

 

Bojana su tokom juniorskih dana u Zvezdi gurali na 5, pa i na 4. Tamo je fino razgrtao (bio i građom, ajde da kažem krupniji nego sada), ali se odma videlo da sa nepunih 2m teško da može u seniorskoj košarci da igra na 5, pa ni na 4. Šut spolja gotovo nepostojeć tada, pritom nije radio ni na vođenju lopte i driblingu. Jedna uobičajena greška u razvoju igrača u mlađim kategorijama.

 

I tačno je kada je došao do KLS-a naleteo na zid, jer nije imao šta da ponudi. Nema šut (niti dribling) da igra 4 ili 3, a nema visinu, snagu i skill za peticu protiv seniora, jer ne može da radi ono što je juniorima.

 

Sreća njegova pa je nabacio taj šut za tri koliko toliko, pa se profilisao kao 3/4 igrač za ABA ligu, inače pitanje da li bi i KLS gulio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

A naziv hale Dudova šuma, nekako ne ide uz nivo koji želimo u ligi.

 

59 minutes ago, Smrtokapa said:

 

b4m6UMm.jpeg

 

iskulirajte malo, da ne potezem veze koje imam kod moderacije.

Link to comment
Share on other sites

evo me iz dudove sume, par utisaka:

- hala puna, vise naravno navijaca kkp

- dobra tekma, spartak verovatno u gornjem nivou svojih mogucnost, kkp se jos trazi

- glavni utisak kkp je da su skoro svi igraci krupni i pucaju od snage

- sudjenje solidno, osim kad je hordov na sitno navlacio za zelimira

- spartak borben, bolton i miletic odskacu kvalitetom

- drugi amer, danijels dosta tanak i pogubljen, kao da nije navikao na taj fizicki intenzitet

- spartak je tekmu izgubio kada je miletic predugo odmarao, i kad smo gledali tragicnu sekvencu marka mrtvog puvala tejica. non faktor na obe strane, ispustio 4-5 lopti, sa glave mu skokove skidao ko je hteo

- dokrajcio bonga sa one 3 vezane trojke

- kod kkp, sem bonge, najvise se dojmili brown i ife

 

edit: e da, ni 50% sa bacanja nije pomoglo

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 Spartak je korektna ekipa. Dobra su im oba Amera za ovaj nivo košarke. Miletić dobar centar ali ga isto lako rješavaju kad preuzme. Tu su veterani ABA lige: Gordić, Dačo Nikolić, Cerovina. Mogao bi Momirov da uzme više minuta. Za Tejića se slažem, baš je metiljav. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...