Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

377 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      302
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      147


Recommended Posts

Just now, Nini3112 said:

@Guru Kako ti se cini defanzivno Kenan?

Meni bolje nego sto sam ocekivao

Kad si vec u firmi

 

Ma sasvim dobar za igrača te visine, on je uvek i bio kerina, fizikalan je, ima solidan wingspan, prilično brze i aktivne ruke, može da pritiska na lopti, pošibaće se pošteno sa visokim igračima prilikom preuzimanja. Mislim naravno da ima svoje limite kao bek od 180 cm, al' u dobrom sistemu neće biti minus igrač na toj strani terena, naprotiv.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Evo mojih par slova o mecu:

Rotacija, najveci problem ove ekipe a ne vidim kako trener ovo moze da resi. Ne znam kako ce Dobrica da ubaci u ovu rotaciju. 

Skok, bez Bolomboja nas reket je kuca na promaji, neverovatno kako lose ostali grade kos, pogotovo Luka. Nadam se da su nasi videli kakav je haos kad Joel ima faulove, a igras protiv bas slabe ekipe. 

CMM, ne znam sta da mislim ima zelju vidi se, ali nije se nasao jos u ovoj ekipi, nekako mu je uvek pun reket i nema sanse da probije. 

Daum,  ne znam sta Srefo radi sa njim, cak je delovao solidno danas, pokupio neke teske skokove u odbrani, delovali smo sigurnije u skoku sa njim, da je pogodio makar jedan od dva suta za tri bili bi to odlicni minuti. Cak se ni Jantunen nije proslavio pored njega. 

Nedovic kada upali ovaj mod, jako ga je tesko cuvati, bukvalno mi nije bilo jasno zasto ga Sfero vadi posle serije poena u prvom poluvremenu, kada ga je kasno vratio mislio sam da nema od njega nista vise, ali demantovao me. 

Ako se pogleda mec pazljivo, Paris je 80% vremena kada je Luka na parketu igrao jedno isto, blok preuzimanje, ostaju bekovi na Luki i lagani poeni, ovo ce nam ozbiljne ekipe naplatiti sa 20+.

Teov povratak ce jos vise poremetiti rotaciju ovde, ponavljam ne znam kako ce Sfero ovo da resi. 

Sve u svemu nije zabranjeno reci, trener je veceras ocajno vodio utakmicu, da nije bilo Nedovica i ludacke trojke Kaline bilo bi ovde pisi propalo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Skracena rotacija i promena odbrane uz vidno vecu motivaciju u drugom poluvremenu donela preokret. 

 

CMM mora da nam igra minimalno 25 minuta svaki mec, bice on odlican dok se jos malo navikne na ekipu, a i Janis dok jos malo prilagodi taktiku njemu. 

 

Jago je idealan igrac da bude vodja nekog osrednjeg ec tima, u ovakvom sistemu nema sta da trazi. Kad se Teo vrati on u el mora na totalno hladjenje pa nek trazi formu i minute kroz aba ligu.

 

Kenan danas odlican, uz dobru odbranu svidelo mi se sto nije forsirao kad je video da se Nedovic zapalio. 

 

Nedovic je kosarkaska poezija kad je u ovakvom izdanju. Dolazak Kenana ga dosta oslobadja pritiska i uz to mu daje motivaciju. Ocekujem da cemo gledati najbolju njegovu sezonu u nasem dresu.

 

Za Kalinu ovo nisu ocekivali samo ovi sto su mu brojali koliko ce para da nam uzme nakon jebenog vtb superkupa. 

 

Daum sam sebe izbacio iz utakmice sa dva glupa faula na pocetku al i pre sam pominjao on moze odlican da bude za neku ulogu oko 15 min. 

 

Bolomboj rilja za cetvoricu imao 11 skokova za 16 minuta ali mora da se pazi da ne ulazi cesto u probleme sa licnim greskama posto mi alternativu nemamo.

 

Mitrovica je iskreno bas tesko gledati kad mu ovako skidaju lopte sa glave ogroman je problem defanzivni skok svaki put kad je u igri. 

 

Generalno dobro je sto se Janis dozvao pameti bas bi bilo steta da smo ispustili ovde pobedu posto je Pariz dosta tanka ekipa. 

 

Sto se problema tice skoro sve je receno, mi na papiru imamo dosta dobih defanzivaca ali je problem je sto nam na kljucnim pozicijama za timsku odbranu 1 i 5 dosta minuta igraju dva ultra undersized neatleticna igraca i tu puca cela koncepcija. 

 

U sredu svi u arenu da se srusi Baskonija pa da momci idu rastereceno u Istanbul. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Steta sto Daumu nije usla bar jedna trica, bila bi to onda jedna sasvim pristojna partija.

 

Treba nam Daum, valjda nece biti neka Tobi sezona, iskreno se nadam.

 

Dao je onu dvojku na -13, da je tu otislo preko, nisam sigurna da bismo mogli da izvucemo ovu pobedu.

 

One korake u nekakvom driblingu, pokusavam da zaboravim.

 

Ali Kalina, assist za Nedu za onu ludu trojku na 68:67, pa jos ludja  trica. Koliko je samo brzo morao da sutne da bi izbacio na vreme.

Pa opet assist, pa prelepo 🙂

 

Uzasno je bitno da dobijemo u sredu, imamo bas tezak raspored posle toga par kola.

 

Ocekujem punu Arenu i nadam se da ce momci moci da izvuku pobedu, posle bi se ipak jos lakse disalo.

  • Like 20
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Ja od Plavše imam očekivanja ove sezone, vodim se logikom da je trenirao pola leta sa Jokićem i ekipom, valjda se nešto prenelo na njega.

 

Sinoć je ušao prenervozno, a opet sa druge strane nekako prekurčevito, kao da je nekakav osvajač olimpijske medalje, šta li. Tako da, osim što je upisao prvi EL nastup, može ovu partiju da zaboravi i okrene se obavezama na treningu.

 

Nadam se scenariju gde je on negde na pola sezone osposobljen da adekvatno igra drugog centra, da možemo Luku da unapredimo na poziciju specijalca.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

"da je bolje ne bi valjalo". Pobeda je najbitnija u ovom trenutku, uz pobedu u sledećem kolu to bi bilo sasvim dovoljno da ekipa nastavi u miru da radi i podiže formu. Sastavljeni smo ponovo nakaradno ali i ovakvi sakati na 4/5 možemo da budemo konkurentni. Mora i strpljenja da imamo a ne da paničimo i dramimo na svaku grešku igrača.

Edited by Perkos2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Problem rotacije je vrlo lako resiv, jednostavno igraju najbolji u datom momentu bez nekog filozofiranja, kao sto je to bio slucak u 2 poluvremenu.

Ne vidim nikakav problem sto Davidovac nije dobio ni minuta, sto je Dobric klupiran posle onih smesnih minuta kada je leteo na svaku fintu suta.

Kada se Teo vrati, apsolutno ne vidim problem da Yago ispadne iz rotacije ili bude sveden na par minuta po mecu, i posveti se Aba ligi da se Teo ne bi umarao tamo.

Takodje tu su i povrede koje ce tokom sezone uticati na rotaciju.

 

Sto se Dauma tice,taman je igrac da bude druga cetvorka u ekipi, odnosno za nekij 15ak minuta po mecu.

 

Sinoc se pokazalo, a znalo se i ranije da su 2 goruca problema ove ekipe starna cetvorka, i bekap petica.

Mi u ovom trenutku imamo dva treca centra, a cetvorke su nam Kalina i Gidra.

 

Recimo da bi bekap peticu mogli da krpimo kada bi imali atletski jaku cetvorku, ali tesko da mozemo izvuci uspesno sezonu bez obe te pozicije.

Edited by dzakala
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Imamo bas jeben raspored do polovine novembra

 

Split A

Baskonija H

Igokea H

Fener A

Barsa H

Buducnost A

Real A

Zadar A

Zalgiris A

PAO H

Cedoli H

Alba H

Mega A

Monako A

Asvel A

 

6 kuci, 9 gostovanja, dva dupla EL kola, dueli sa 2 od 4 najbolje ABA ekipe, gostovanje u Moraci.

 

Sfero nek pogleda jucerasnju tekmu i nek vrati film sta je i kako rotirao i nek vidi jel ce to proci na utakmicama koje slede. Evo sad Splita pa posle Igokee, nek se Dobric, Plavsa, Deda i Jago razmasu po 25 minuta. Ostali fokus na EL.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Startna četvorka, I rezervna petica su najveći problem ekipe. Ovi momci što su tu trenutno su EK nivo na tim pozicijama. 

Sinoć nam je jedva to prošlo sa njima i to protiv realno skromne ekipe Pariza. 

Nadam se da uprava zna šta radi i da je svesna da imamo JEDNOG upotrebljivog igraca pod kojem Bolomboja. Videli smo svi na sta to lici kada je upao u problem sa penalima.

 

Ide baskonija. Može to da se dobije u areni za 2-0 start. Posle idemo Feneru, pa dolazi Barsa. Biće teško. Zato je Baskonija meč lopta da se dobro startuje posle X godina i odmah uhvati priključak.

Link to comment
Share on other sites

Ovom timu baš fali neki Petrušev. Šteta sto je sve ispalo kako je ispalo tu. Baš smo tanki u reketu. Plavisca treba istrpeti.

Nisam se radovao kad je Jago produzen, kao da se znalo kako ce i sta biti sa njim, Vildoza ili neki slican da odmeni CMM bi bio odlican fit na 1, uz Tea.

Kenan Neda, odlican izbor na 2, prija Nedovicu sto nije sav teret na njega.

Kalini treba jos malo vremena i bice onaj stari. Rokas i Dobric ce odigrati svoje, ni manje ni vise od toga.

Kao da nam svake sezone fali jedan dva igraca sa to bude preozbiljan tim.

Za par kola ce Sferopulos podeliti uloge i konacno pa cemo znati vise. Ozbiljan je on trener, izvuci ce sigurno maksimum iz ove ekipe.

Mislim da ce pozicija 4 odrediti sezonu. Ne dodje li tu niko ozbiljan, do 10.mesta, stici necemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Umjesto Dauma je trebala da se dovede startna 4 a ostale minute bi krpili Kalina i Gidra, kad je već Dobrić doveden. Ili kad je već doveden Daum, da se ganja startna 4 a ne Dobrić.

 

Umjesto Tobija je trebao da se dovede centar koji bi dijelio minute sa Joelom ili makar neko ko je sposoban za 15 dobrih minuta u defanzivi i skoku, što je must have za današnje centre. Plavša je u odbrani pogubljeniji od Mitrovića, iako sam mislio da je to nemoguće.

 

Sad opet nemamo startnu 4 a druga dva centra su neupotrebljiva u EL. 

 

Toliko je prosto a zašto to nije vidio onaj ko treba da vidi, to ne znam.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Još jedan fun fact. Ovo nam je prva pobeda u EL bez Teodosića. Što je već napredak u odnosu na prošlu sezonu. Jeste da protivnik nije jak ali ni mi nismo bili dobri ali opet je dobijen meč u gostima u EL. Biće ovo bolje ali sve zavisi od Janisa. I ovo ako krene nizbrdo je samo njegova odgovornost. Tim momaka je dobar i oni mogu dosta. 

Edited by Čočo
  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Zvezda!!!!

 

Dobro jutro/dan forumaši!!!

 

Nakon Zvezdine pobede sve je lepše….

 

Kalina 5 ofanzivnih skokova, Džoel 11 skokova ukupno…

Sa njima na terenu ne brinem za Karakter ekipe 💪🏻😎

 

Kodi i Kalina “proizvodiće” ove  godine mnogo više Nedinih “spot-up” šuteva, samim tim mnogo boljih procenata…

Ovo sinoć je stvarno bilo🔥🔥🔥

 

Gidra/ Kalina na četvorci, mnogo pozitivnijih stvari u napadu, dok odbrana nije trpela…

 

Bravo Momci!!!

 

❤️🤍

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Creed Bratton said:

Jago je idealan igrac da bude vodja nekog osrednjeg ec tima, u ovakvom sistemu nema sta da trazi. Kad se Teo vrati on u el mora na totalno hladjenje pa nek trazi formu i minute kroz aba ligu.

Jedan od problema sa rotacijom je i taj što je u prva dva meča Teodosić isključivo igrao sa Jagom i Kodijem u petorci, a ne umesto nekog od njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kalina je zlato. U jednom momentu sam imao utisak da sam igra odbranu protiv svih, sve stigne da zatvori, da rotira, da udvoji, i deluje da cela ekipa igra odbranu po njegovim notama. I onda ubode onakvu trojku kad je jako bitno i odmah sledeci napad prelepa asistencija Mitrovicu za zicer. Bukvalno Kalina style. 
 

  • Like 29
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...