Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

379 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      94
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      12
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      304
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      148


Recommended Posts

13 hours ago, Dropkick Murphys said:

Zvezda je Petruševu potrebnija nego on njoj.

realno, otvorilo mu se sa 2 povrede

da se to nije desilo, dobra je sansa bila da sedi na kraju klupe 

petrusevu nije bila potrebna zvezda, vec da igra

igrom slucaja dobio je to tamo, a moglo da se desi i da ne dobije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DameTime said:

 

Jedna digresija, evo baš sam skoro u jednoj komunikaciji Don Dušku (mada ne samo njemu) spomenula kako je za mnoge forumaše pisanje ovde kao terapeutski proces. Mislim da je svako od nas bar jednom izbacio frustraciju; iz prostog razloga zato što poprilično vremena provodimo na 4umu, anonimno smo tu i online, pa je samim tim inhibicija prema takvoj vrsti komunikacije manja nego u RL.

 

Da li bi bilo bolje da nije tako - svakako da bi, ali s druge strane je i očekivano jer smo živa bića, sa svojim problemima i izazovima koji se ne tiču KKCZ, KKP, NBA ili rata u Ukrajini. Ja prva sam dosta puta ovde reagovala negativnije nego što bih inače zato što sam frustrirana nečim levim. Što bi se reklo not my proudest moment ali zato i idem na terapiju :classic_smile:

Neko je nervozniji zbog KKCZV, rata u Ukrajini, neko zbog no nut novembra pa da se bar frustracija izbaci 🙂 Vazno je samo da se povuce rucna kada se vidi da pisanje previse ode u toksicnost, da ne bi tema otisla u djavola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Cavani said:

Neko je nervozniji zbog KKCZV, rata u Ukrajini, neko zbog no nut novembra pa da se bar frustracija izbaci 🙂 Vazno je samo da se povuce rucna kada se vidi da pisanje previse ode u toksicnost, da ne bi tema otisla u djavola.

 

Ili da ne bismo trazili da se tema provetri jer nam se uzbudjuju nasa tanana osecanja 🙂

EDIT: Mada...pazi, kad ozbiljno razmislim, meni ovaj forum nije ventil za izbacivanje frustracije. Zapravo ovaj forum mi je poligon za vezbanje tolerancije. Jer ono sta bih ja nekome napisao najradije i ono sto na kraju napisem je bas onako jedan ruzicasti filter 🙂 

 

16 minutes ago, NikadProtivKaline said:

realno, otvorilo mu se sa 2 povrede

da se to nije desilo, dobra je sansa bila da sedi na kraju klupe 

petrusevu nije bila potrebna zvezda, vec da igra

igrom slucaja dobio je to tamo, a moglo da se desi i da ne dobije

 

Da su pametni, otkacili bi Milutinova koji vec dugo nije taj igrac vise, a i kosta boga oca, bar duplo u odnosu na Petruseva. Ali mislim da ce Filip na klupu kad se oni vrate.

Edited by JPM
Link to comment
Share on other sites

Početak ne izgleda najbolje, što mislim da je posledica pripremnog perioda, odnosno izgledamo kao da smo još uvek u pripremnom periodu što i ne čudi s obzirom na samu dužinu trajanja istog kao i načina na koji je odrađen.
Čini se da se kroz ove prve utakmice još uvek uigravamo, isprobavamo, traže se prave petorke, uloge, raspodela minutaže itd. Verujem da ćemo za nekih dve nedelje izgledati znatno bolje, svežije i da će to leći na svoje, videćemo. Potrebno nam je da nam Boki sto pre uđe u prošlogodišnju formu i da CMM igra svoju igru.

 

Što se tiče utakmice sa Parizom, imaju par interesantnih igrača koji mogu da pogađaju u serijama i da se razmašu ako im to dozvolimo. Objektivno gledano smo kvalitetnija ekipa, mada s obzirom na trenutnu igru i to da se još uvek tražimo, ne znam šta da očekujem, može da ode u oba smera. 
Bilo bi super kad bi povezali Pariz i Baskoniju pobedama, kakvim god…To bi nam dalo dodatan boost.

 

P.S. Subjektivni osećaj da ekipu gde igra jebeni Maodo Lo, ne možemo pobediti i da će nam uvek strpati 30+ poena, jebeni LO….(GIF: Ah, shit here we go again.)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Октобар још није почео, а од 18 евролигаша који су фаворити у 90% домаћих утакмица сем кад се међусобно састају већ је 13 уписало поразе у прве две недеље сезоне. Осим Жалгириса, Макабија и Партизана који су играли са аматерским екипама, само су Ефес (један меч где је неки евролигаш морао победити или не-изгубити) и најбољи тим Олимпијакос избегли поразе. По атмосфери на форуму закључио бих да смо само ми уз Албу распаднути и неспремни док је ситуација за 180 степени другачија. Нико није спреман.

 

Пишете неке лирике о "комшијама", а они су са својим гранитним центрима који ће да надокнаде одлазак Лесора јуче дошли до тога да судије натрпавају неке Тејиће и Милетиће фауловима да не би на отварању сезоне постало чупаво и незгодно. Пишете како је супер што имају нову екипу жељну доказивања и како је добро што су тако ушли у сезону, а цело лето или целу деценију маштате о томе да "Звезда задржи базу и надогради је са 4-5 играча јер је континуитет најважнији". Па одлучите се онда шта је боље; немојте мењати причу према томе како ће боље да се искористи за наратив који треба да се исфорсира у датом тренутку.

 

Јуче Коруња, којој је Треј Томкинс односно наш легитимни вишак био бомбастично појачање лета, туче Реал Мадрид у првој прволигашкој утакмици у својој историји, али нико не каже да Матео треба да оде у септембру или да је Љуљ са 37 година вишак него разуме да без Хезоње и Ибаке, а после одласка Јабуселеа и повреде Гарубе, ствари просто још увек нису дошле на своје место. Притом је Реал стандардни топ3 фаворит за освајање Евролиге, а Звезда је како рече Сферопулос у сврху алибија или бруталне истине (сами изаберите, али сви знамо шта је од та два), само једном у 12 година играла плејоф. Да, добио је више новца, али добио је и три меча у три дана у Русији без четири члана уже ротације. У условима у каквим раде тренери Звезде, он не може бити ни превара ни зализани препотенко после само једног пораза ком је претходило седам победа над сјајним Партизаном.

 

Басконију бију Тенерифе, Панатинаикоса бије ко стигне засад, Алба губи 17 разлике од Хамбурга, Армани од Трста и Монако од Сент Квентина. Никад јачи Фенербахче не може да савлада Ефес који игра без Ларкина. Сезона тек почиње, нико није уигран. Идеално би било да јесмо, али нисмо јер је тако нормално. То не значи да треба кукати и претварати форум у сајт за жалопојке и ширеше дефетизма. Ни не чуди ме изјава Сферопулоса који је изгледа научио српски кад види коментаре после десет дана сезоне. Мало позитиве није на одмет!

  • Like 20
  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

@aleksa7

S kojim je to amaterskim ekipama igrao Partizan?

 

Najbliže amaterizmu u prva dva kola ABA lige je Mornar, a ovi nisu s njima igrali. Igrali smo doduše mi, i to se porađali 3 četvrtine kao da nam je protivnik ne znam ni ja ko.

Taj isti Mornar je izgubio kući od Budućnosti, koja je, mora se reći sasvim dobro počela, 47 razlike što je ekstremno teško uraditi, čak i neke sramotne ekipe izgube manje.

Link to comment
Share on other sites

Krenulo tradicionalno cigansko prebrojavanje poraza drugih EL timova. 😄

 

Elem, stvarno mislim da je nama taj poraz od šeika najmanji problem i da ne bi trebalo da se pada u depresiju zbog istog.

 

Problem je ono šta smo dobili od rostera u odnosu na uloženi novac i očigledni krateri u reketu.

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Taki said:

Da je komšijama sinoć bio Dubai bilo bi veselo 🙂

Kao što kolega Cavani napisa,kod nas se sve zna,kod svih igrača se zna plafon,većina su 30+ godina,ostaje samo to da vidimo kako će se uklopiti i podijeliti uloge.

I da,vidim kolega Čočo iz velikog optimizma i zadovoljstva rosterom već prešao u standardni pesimizam 🙂

Zaključak je da nam treba jedan novi igrač na 4-5,bez iskustva u evropi,nikako ovi provjereni evroligaški, da nas malo razdrma,da malo vrtimo you tube klipove,iščekujemo utakmice da vidimo kako će izgledati,a mozda baš taj igrač sve okrene,i donese sve ono što nam nedostaje..

Ja i dalje stojim pri tome da je roster dobar i tu se opzimizam nije doveo u pitanje. Ali igra koju taj isti roster pokazuje svakako nije ni za šta  više od pesimizma, trenutno. Moj optimizam je i dalje tu jer kao što je rečeno roster je dovoljno dobar da ovo ne može da izgleda stalno ovako i verujem da će doći do napretka ekipe. Kao što verujem da Pariz sa ovakvom igrom u ovom trenutku ne možemo da dobijemo. Nadam se da će bilo kakva pozitivna promena da bude već sad u Parizu jer sve drugo vodi samo ka pesimizmu. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba nam sveza krv jer je sve ucmalo i mnogi su se razocarali,entuzijazam nikad manji. Prosle godine mozda manje izbalansiran tim ali bar  smo se lozili Sabaz, one tamo Kampco i Vildoza, ove mrtvilo. Mislim dva visoka nam trebaju.

a za 4 moj predlog TJ Waren ako bi hteo da dodje, bio bi bolji po meni nego Parker u Barsi, na 5 neki NBA cut

Link to comment
Share on other sites

Ja samo cekam kad ce i mene kao otvaraca teme da streljaju a onda tamo na kraju sezone da mi posteno sude... 

 

"Pucajte, ja i sada drzim cas!"

 

 

 

Gledajte, da je sve super - nije. Ali stvarno nema mesta nekoj kuknjavi (osim ako se ne sprdamo), "propaloj sezoni" i izjavama tog tipa. Dalek je put. I zec je bolje startovao pa ga je kornjaca pobedila na kraju. 

 

Ja verujem u ovu ekipu i strucni stab sa Sferom. 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Babaduka said:

Treba nam sveza krv jer je sve ucmalo i mnogi su se razocarali,entuzijazam nikad manji. Prosle godine mozda manje izbalansiran tim ali bar  smo se lozili Sabaz, one tamo Kampco i Vildoza, ove mrtvilo. Mislim dva visoka nam trebaju.

a za 4 moj predlog TJ Waren ako bi hteo da dodje, bio bi bolji po meni nego Parker u Barsi, na 5 neki NBA cut

kako TJ Waren majke ti?

on je best case tweener 3/4, dakle nesto sto vec imamo u kalini, pa i gidri i dedi

isto tako trpac bez savesti i igrac nekog renomea, koji sigurno ne bi dosao u tamo neku kkcz da rudari ili ne daj boze igra odbranu i skuplja skokove

 

nama je trebao neki wenyen gabriel, ali siguran sam da se u tom pravcu uopste i ne razmislja(ne njega konkretno kao igraca, vec tip igraca)

bilo je petrusev ili niko, bice niko i to je to

ako krene naopako, verovatno ce prvo sfero biti bivsi pa tek onda neke promene u rosteru

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako neko može da očekuje dolazak još jednog igrača? Taj igrač je trebao biti Petrušev i sada neće biti više niko. Sferopulos sad ne zna šta će i kako će sa ovim rosterom kako bi svima udovoljio. Sa dolaskom još jednog stranog igrača iz tima treba da ispadne još jedan domaći igrač. To nećemo gledati i neće biti dozvoljeno sa vrha kluba. Jer će u tom slučaju osim eventualno Davidovca i Plavšića iz 12 ispasti još Dobrić ili Mitrović. Što je prihvatljivo za nas ali ne za one što se lože na domaću osnovu. Tako da, zaboravite na bilo koje pojačanje do nove godine do kada će se čekati Petrušev. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, NikadProtivKaline said:

kako TJ Waren majke ti?

on je best case tweener 3/4, dakle nesto sto vec imamo u kalini, pa i gidri i dedi

isto tako trpac bez savesti i igrac nekog renomea, koji sigurno ne bi dosao u tamo neku kkcz da rudari ili ne daj boze igra odbranu i skuplja skokove

 

nama je trebao neki wenyen gabriel, ali siguran sam da se u tom pravcu uopste i ne razmislja(ne njega konkretno kao igraca, vec tip igraca)

bilo je petrusev ili niko, bice niko i to je to

ako krene naopako, verovatno ce prvo sfero biti bivsi pa tek onda neke promene u rosteru

Zato sam i rekao 2 igraca, ok jeste tweener u NBA, u EL 4ka ko kuca plus trpac i go to guy, mi nemamo igraca koji je dominantan u igri 1 na 1, plus petica slivnog kvaliteta ko Bolomboj pa da igramo rokenrol.

A sa viskovima nek sede na tribinama sa tecom i Drcelom, oni su i gomilali i reciklazu pravili

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BB7 said:

Наши проблеми су то што Недовић 3 месеца није радио ништа, и то се види голим оком на терену. Где Теодосић изгледа свежије.

 

Лако улазе у замор, бар мени тако са стране изгледа. Контрадикторно са Недовићем, али он је друго, цело лето се зајебавао, њега поредим са Калинићем нпр. који вуче неке своје проблеме, па изгледа боље на терену.

Nije da bas znamo sta je Nedovic radio u toku letnje pauze svaki dan ali ja sam video da je par puta na Instagramu kacio individualne treninge u sali dosta pre pocetka priprema. 

Link to comment
Share on other sites

Nema ništa od pojačanja sad, i potpuno je ludo da se razmišlja o doselekciji a sutra tek počinje oktobar.

 

Strpljenje mora da postoji naravno. Ovo što koine priča nisam video da je neko napisao, da nam je propala sezona. Pišu ljudi, a i ja među njima, da je za sada ovo slabo, da deluje kao da ništa nije učinjeno po pitanju uigravanja tima.

 

Da li smo mi jedini tim na svetu koji priča o doselekciji a nije malte ne ni počelo.

 

Trener ima sasvim dovoljno materijala da sklopi dobar tim ako ume. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...