Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

379 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      94
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      12
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      304
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      148


Recommended Posts

42 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne znam da li to treba da bude neki kontra argument mojoj tvrdnji?

pa i reprezentaciji je bio non faktor, pozvan je kao backup backupa i sedeo na kraju klupe

to apsolutno ne govori nista ne temu njegove igre ili overall kvaliteta

 

i da se razumemo, ja nemam nista protiv da kkcz proba sa takvim igracima, to je skroz legitimno i pozdravljam potez

samo kazem da, do sada, igracki nije nesto puno pokazao

i svakako se nije izborio za mesto pre luke, a ovde se narice kao da nam je to neigranje plavsica glavni problem


Ne, više zajebancija. Mada se opet ne slažem u potpunosti, jer na malom uzorku teško može da prodje tvrdnja da je Luka Mitrović pre zaslužio mesto u 12 od Plavšića. Ovaj drugi je par godina mladji, dosta neiskusniji, ima veoma malo jakih utakmica u rukama/nogama. I već posle jednog bezveznog turnira, gde je btw bio medju najboljima i prve utakmice u ligi, gde je imao mizernu minutažu, već možemo da zaključimo da je loš? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mornar arhiviran, još sinoć, sada sledi Pariz.

 

Gledao sam ih juče protiv Šalona u ligi. Dobro, koliko može biti merilo tim gde su glavni igrači Nenadić i Ristić, ali usput respekt i za njih - Šalon se držao dok je Rile plodio u prvoj četvrtini, a posle im Nenadić dao veštačko disanje.

 

U svakom slučaju, Pariz mi ovako po rosteru ne deluje nešto mnogo drugačije u odnosu na prošlu sezonu. Par rotacijskih pojačanja, tri evroligaška (Hejs, Maodo Lo i Outara), ali nijedno zvučno. 

 

I dalje u napadu sve počinje i završava sa niskim bekovskim duom - Tj Šorts i Hifi. Obojica levoruki, nezgodni kao kratko ćebe, jedan bolji u prodorima i kreaciji, što za sebe što za druge (Šorts), drugi bolje sipa spolja (Hifi), ali takođe može da izmisli poene. Ne gube tek tako lopte, čak Šorts ima sjajan assist/TO ratio...

 

Upgrade u odnosu na prošlu sezonu imaju u reketu sa Kevarius Hejsom, koji je neka verzija Bolomboja - pospremiće oko koša što mu se servira i biće sveprisutan u odbrani. Tačno se Riletu druga pesma pevala kada ga je ovaj čuvao. Iz senke u napadu čeka krilni duo Malkolm i Vord, kao i krilni centar Jantunen, kao klasičan šuter. Nisu igrači sa poenima u rukama ni blizu kao Šorts i Hifi, ali ne bi valjalo da pogode više nego što im je namenjeno. Jantunen je spakovao Šalonu lagane 4 trojke, i ne sumnjam da bi to mogao da ponovi. Tu je još par prašinara poput Outare, Kavalijera, Kesensa...

 

Za kraj, naravno, naš omiljeni - Maodo Lo. Igrao kao klasična zamena Šortsu ili Hifiju, bez nekog značajnijeg učinka (11 poena zbirno na 2 utakmice), ali bi bilo baš lepo da sada ne da 33 i postavi šesti lični poenterski rekord protiv iste ekipe. Ako može...

 

Toliko o igračkom kadru.

 

Mislim da je mnogo bitno kako odgovorimo našim bekovima i odbranom na njihove. Unutrašnju igru baš i nemaju, krila nisu neki kreatori, i sve što se u napadu dešava, manje više im dolazi od bekova. Neophodan nam je motivisan i defanzivno angažovan tandem Kodi-Kenan, jer ako dozvolimo Šortsu da se rastrči, uđe u ritam i donosi odluke po terenu kako želi, onda će uključiti i saigrače, i može da nam bude pakao. Mnogo nam više odgovara nervozni Šorts, koji je to postao nakon Kodijevog (može i Jagovog) konstantnog pritiska i par dobijenih sekirica od samog starta.

 

Neće biti nimalo lako, što zbog našeg momentuma, što zbog tradicije naših gostovanja ovog tipa. Ipak, nadam se i da će Pariz naleteti na evroligaški zid, počevši od Šortsa i Hifija, pa sve zajedno sa trenerom debitantom, Spliterom. A da mi nekako porodimo tu pobedu, pa da sve krene u mnogo lepšem smeru za nas, kako u ABA ligi, tako i u narednoj evroligaškoj utakmici koju bi čekali u grotlu Arene...

  • Like 30
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Djirona said:

Za kraj, naravno, naš omiljeni - Maodo Lo. Igrao kao klasična zamena Šortsu ili Hifiju, bez nekog značajnijeg učinka (11 poena zbirno na 2 utakmice), ali bi bilo baš lepo da sada ne da 33 i postavi šesti lični poenterski rekord protiv iste ekipe. Ako može...

 

Steže me nešto u grudima kad sam pročitao ovo boldovano. 

  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Knjigovodstveno, Pariz tek malo jača Evrokup ekipa.

U stvarnosti, kad krene utakmica nećemo znati gde nam je dupe a gde glava.

 

Već odavno ispričana priča.

1 minute ago, Čvarkov said:

 

Steže me nešto u grudima kad sam pročitao ovo boldovano. 

 

Taman sad da nadoknadi.

Link to comment
Share on other sites

Nema šta mi da tražimo u Parizu, bar za sada. Ekipe koje su šuterski opasne i igraju brzo nama nikako ne leže. TJ, Hifi, Lo, Jantunen, Homes ne zna se od koga sve preti opasnost  spolja. Mi šut za tri protivnika ne branimo nego se prekrstimo pa ako promaše super. Ne sećam se koja ekipa nije vaskrsla protiv nas sa šutem za 3. Već vidim kako će nam gore pomenuti dati 15+ trojke i rutinirati. Sa ovakvom odbranom kakvu mi trenutno igramo teško da možemo bilo šta da tražimo i očekujemo u ABA ligi a kamoli u EL. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Petrušev kod nas neće doći ne zato što je odigrao dve odlične utakmice već zato što će odigrati prvo kolo EL i automatski može tek od nove godine da potpiše za drugi EL klub. Koliko poverenje ima Barcokas u njega pokazalo se i večeras gde i pored odlične statistike večeras ali i prošlu utakmicu, u presudnim momentima 4/4 kad se lomio rezultat bio je na klupi i više nije ulazio u igru. A ispred njega bili neprimetni Rajt i Piters. Po povratku Milutinova i Fola neće biti ni u 12. A ko je gledao utakmicu mogao je i da vidi sa kakvom emocijom i ushićenjem odrađuje minute u Olimpijakosu. 

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Petrušev kod nas neće doći ne zato što je odigrao dve odlične utakmice već zato što će odigrati prvo kolo EL i automatski može tek od nove godine da potpiše za drugi EL klub. Koliko poverenje ima Barcokas u njega pokazalo se i večeras gde i pored odlične statistike večerasnali i juče, u presudnim momentima 4/4 kad se lomio rezultat bio je na klupi i više nije ulazio u igru. A ispred njega bili neprimetni Rajt i Piters. Po povratku Milutinova i Fola neće biti ni u 12. A ko je gledao utakmicu mogao je i da vidi sa kakvom emocijom i ushićenjem odrađuje minute u Olimpijakosu. 


tako je. 
Iskljucivo na 5, i iskljucivo jer su Fall i Milutinov out. 
 

I ako je ceo turnir bio korisniji od Rajta, poslednjih 6-7 min kad se lomilo presedeo je na klupi. Verovatno zbog matchup-a sa Lesorom.
 

I da dodam na PF, Piters samo 9 min. Vezenkov skoro 32. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Čočo said:

Koliko poverenje ima Barcokas u njega pokazalo se i večeras gde i pored odlične statistike večeras ali i prošlu utakmicu, u presudnim momentima 4/4 kad se lomio rezultat bio je na klupi i više nije ulazio u igru.

 

Možda je Barcokas jednostavno tražio balans u svojoj ekipi, Wright je očigledno manje talentovan košgeter od Petruševa ali ima drugačiji skillset, a u situaciji gde su Milutinov i Fall odsutni, nekako se čini kao legitimno rešenje da se rve sa Lesorom, Papapetruom, Mitogluom i Jurtsevenom u završnici, pogotovo kad Vezenkov prangija.

 

I dalje je relativno sveža serija sa Barsom gde je Petrušev uživao jako lepo poverenje od istog trenera. Nakrkao je dosta igrača od tada, ali neka odluka da ga zadrži do drugog dela sezone se čini logičnom, a posle može da donese neku konkretniju ocenu kada mu se vrate dva važna igrača na 5. 

Link to comment
Share on other sites

E sad ovako sto se tice Petruseva imate odgovarajuce teme: 

  1. Strane kosarkaske lige
  2. Euroleague 2024-25

 

On niti je igrac Zvezde niti ce biti u skorijem periodu.Tako da pisanje njemu ovde nema smisla.

Zato bih molio da prekinete da dolazite ovde i kacite njegovu statistiku...Ima tema za to.Nazalost samo sto nije to ova tema ali tako je kako je.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Guru said:

Atmosfera na topiku kao da se igra protiv Seltiksa u TD Gardenu, mislim svakako nije isključeno ni da dobije Pariz, al' ovde se baš ozbiljno preteruje i mrači bez ikakve mere.

Zar to nije standardno stanje tokom 90% sezone? :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odavno je ovde atmosfera mračna, na momente i toksična, maltene od završetka prošle sezone.

O lajvu da ne pričam, to je za psihoanalizu. Tamo se tačno vidi da će neki forumaši biti baš zajebani kad uđu u pubertet.

Većina frustracija je povezana sa tim da ne igra igrač x koje je za mene najbolji nego igra onaj smrad y koji pojma nema.

To je taj fantasy menadžerski stres i burn out.

Tako da bi se moglo malo odmoriti od ove temice.

 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...