Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

379 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      94
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      12
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      304
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      148


Recommended Posts

2 minutes ago, NMX said:

 

Iskreno, meni je problematicnija Nedina izjava.

 

Sve se kao tesim da hoce da kaze da je super atmosfera i da se gine na treninzima a ne da misli da njemu ili nekima fali minutaza pa onda "ne bio Janisu u kozi".

 

Janisa jedino odsecno i nedvosmisleno skracenje rostera, pa definisanje uloga, sto bi donelo rezultate (mozda) moze spasiti. Nastavak kalkulisanja i udovoljavanja svima da se neko ne naljuti vodi ka thank you Sfero and all the best postu na instagramu.

 

Nek se ljuti ko god hoce, nek salje na tribine koga god hoce, ako dobijamo, niko se nece buniti. 

 

Rekoh i juce, mene je iskreno strah od grobarskog scenarija pucanja svlacionice. Sto je pre mesec dva delovalo nezamislivo sa 3-4 hard core cigana inside, koji bi cuvali svlacionicu od grobarskog scenarija iz prosle sezone. Samo sto je 3-4 otislo na 6-7 i sad je problem

Njegovu izjavu sam skroz smetnuo sa uma. Ali ista priča i kao sa Janisovom. Pričanje u prazno i traženje alibija. Čuj igraju rukomet na treningu, mnogo jako treniramo,,, ne bio Janisu u koži" koga da izabere za 12. Sve o čemu se govorilo on je samo potvrdio. Da Janis ne sme i ne zna kako da reši situaciju sa rosterom. I gotovo sam siguran da neće ni uspeti da skrati roster. Natrpani smo domaćom osnovom koja će se držati zajedno kako bi bili svi u 12 a zli stranci su krivi za trenutno stanje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Čočo said:

Njegovu izjavu sam skroz smetnuo sa uma. Ali ista priča i kao sa Janisovom. Pričanje u prazno i traženje alibija. Čuj igraju rukomet na treningu, mnogo jako treniramo,,, ne bio Janisu u koži" koga da izabere za 12. Sve o čemu se govorilo on je samo potvrdio. Da Janis ne sme i ne zna kako da reši situaciju sa rosterom. I gotovo sam siguran da neće ni uspeti da skrati roster. Natrpani smo domaćom osnovom koja će se držati zajedno kako bi bili svi u 12 a zli stranci su krivi za trenutno stanje. 

 

Nisam siguran da ce biti to "zli stranci", makar medju momcima. Coki na TVu svakako. Medjutim ne deluje mi da imamo taj tip stranaca (a ni toliko njih) koji ce da prave klanove, odvajaju se i slicno. Ili da lade jaja i buse trenera kao grobari prosle godine.

 

Prosto je koncept rostera toliko los da je mnogo tesko naci kompromis.

 

Pre vidim scenario gde Jago guli klupu/tribinu nakon Teovog povratka u EL nego sto ce neko od domace osnove da leti. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni vi ste umesto Dauma i Dobrica trebali dovesti ubicu na 4 i to je to.

 

 

Kalina je Kalina to je stara kuka moze bez problema na 4 on takodje, a Lazic u ovom delu karijere je krilo nikako bek, gde bi Kostic trebao biti 3 opcija na beku( a i na 1 ste prepuni, Kodi zajedno sa Teom i Yagom moze deo min), a Yago nije igrac da skuplja minute na kasicicu vec da ima prostor...

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

Pišete o Dobricu kao da je neki levi igrač, a Pešiću je bio jedan od glavnih igrača na SP i OI gde smo osvojili dve medalje, pokazali da smo i dalje svetska sila u košarci. 

 

Onda se Gedrajtis ne produžava, kobra je odlican ali nije Teo da udje i iskida nego je radnik kome su minuti i uloga potrebni.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Janisu će se možda i pre novembra uzdrmati klupa. U EL prva 4 kola Pariz (a), Baskonija (h), Fener (a), Barsa (h). Dok u ABA u 4-om kolu, 21.10. gostujemo Futuri, koja je startovala silovito. U EL možda bude 1-3 ili 0:4, u ABA dva poraza u 4 kola i to bi bilo to, ako se ne trgnemo. Malo je vremena da se neke stvari iz korena promene, jer po trenutnoj raspodeli uloga i minutaže, ne zna se ko pije, a ko plaća. Kodi nije toliko loš, koliko se trenutno prikazuje igrama, ali niti smo uigrani (fale utakmice, jebem vam mater sa turnirom u Rusiji), niti se zna ko će u 12, a ko pored teta Vesne. Kodi, kao najbolji asistent prošle sezone u EL, gotovo da ima više izgubljenih lopti u ove dve utakmice. Mene je Janis razočarao izjavama da se traže i dovode samo igrači koji čine razliku, a ne da popune broj. Vidim, ne odstupa od toga ni ove godine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, NMX said:

Sve se kao tesim da hoce da kaze da je super atmosfera i da se gine na treninzima a ne da misli da njemu ili nekima fali minutaza pa onda "ne bio Janisu u kozi".

 

Bas gadna Nemanjina izjava, ne zna da precuti....Prosle sezone za vreme one proslave potkacio Shabazza(iako je imao pravo to se ne govori javno) i sad ovo...

 

Kao da se sprema neka smena...

13 minutes ago, NMX said:

Prosto je koncept rostera toliko los da je mnogo tesko naci kompromis.

 

Pa imamo previse na spoljnim pozicijama gde svi hoce minute(pa i Teo) a neki poput Jaga i CMM-a ne odgovara skracena minutaza i da ih se stalno secka...Pa onda se deli na ravne casti.

Pa niko nema sigurnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tex_Willer said:

Po meni vi ste umesto Dauma i Dobrica trebali dovesti ubicu na 4 i to je to.

 

 

Kalina je Kalina to je stara kuka moze bez problema na 4 on takodje, a Lazic u ovom delu karijere je krilo nikako bek, gde bi Kostic trebao biti 3 opcija na beku( a i na 1 ste prepuni, Kodi zajedno sa Teom i Yagom moze deo min), a Yago nije igrac da skuplja minute na kasicicu vec da ima prostor...

uz jos jednu intervenciju - da je pusten Jago, a doveden dug, fizikalan 1/2 igrac. Mislim, menjao bih ja jos stosta, ali uz ova dva poteza roster bi bio znatno smisleniji.

 

Sad, ja necu nista ocenjivati posle ove dve bezvezne utakmice. Pishem posle Pariza. Btw, oni su u ligi imali malo muke sa visinom Nemanje Nenadica za poziciju. Steta sto cemo ici po sistemu midzet na midzeta 🙂 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Možda će Jago da pokida sezonu, možda će biti ponovo MVP, ali ja sam bio veoma zadovoljan kada sam pročitao da odlazi u Rusiju, jer bismo onda mogli da potražimo pravog 2/1 beka, višeg od Filipa Čovića. Možda su baš takvi komentari na forumu motivisali upravu da ga blagoslove znatno većim ugovorom, koji mu niko ne bi dao. Da, i Kenan je tu visinom, ali on je već druga kategorija. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad je vec Dobric doveden, za Lazica stvarno vise ne bi smelo biti mesta u 12. U Dubaiju je bio van tima kad je mozda i imalo nekog smisla staviti ga u sastav da hapsi njihove bekove. Sinoc kad ama bas nicemu ne sluzi, eto Branka na parketu, a Plavsic sedi pored Vesne.

 

Nista se u ovom klubu ne radi razumno...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, propolis said:

Pišete o Dobricu kao da je neki levi igrač, a Pešiću je bio jedan od glavnih igrača na SP i OI gde smo osvojili dve medalje, pokazali da smo i dalje svetska sila u košarci. 

 

Pa iako nisam bio za njegov dolazak primer Dobrica je dobar primer da nesto ne valja

Decko je sa malom ali dobrom ulogom pucao od energije kod Karija i sad ko izduvani balon a vraca se u svoj klub 

 

Takodje primer Plavsica je dobar primer kako ne treba raditi.

Decko jasno nije imao ulogu kod Karija ali je to prihvatio, njegova energija sa klupe je nebo i zemlja sa ovim izdrkavanjem. Vratite snimke i pogledajte. Ovde na pripremama bio najbolji i onda pasuje klupu i tribine, tako se samo ubija igrac u pojam. Zasto si ga uopste dovodio?

Edited by srlepajce
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, srlepajce said:

Pa iako nisam bio za njegov dolazak primer Dobrica je dobar primer da nesto ne valja

Decko je sa malom ali dobrom ulogom pucao od energije kod Karija i sad ko izduvani balon a vraca se u svoj klub 

Jeste ali ne zaboravi Dobric je igrao pored Bogdana i Jokica.

A znas koliko se protivnicka odbrana spremala za njih dvojicu.

Sta hocu da kazem imao je prostora za svoja utrcavanja i otvorene trojke.

 

Ovde pak nece jer ce biti jedan medju jednakima.

A pritom on je jedan od onih kojima ne prija malo po malo seckanje igre...

Edited by Don Dusko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cigani idu iz krajnosti u krajnost, od oduševljenje do tragedije.

Prvo i osnovno utakmice su tek počele. Izgubili smo na posed od Dubaia, imali šut za pobedu.  

Turnir u Rusiji smo igrali bez 4 standardna igrača, treba to uzeti u obzir.

Kada smo sklapali tim , svi su bili oduševljeni što se produzuju Teo, Bolomboj,  Gidra, Jago i ekipa, a tek je bilo oduševljenje dolaskom Kalinica, Kodija, Kenana...i naravno cigani hoće sve i odmah, da igrači lete, da se pobedjuje 50 razlike i šta sve.

Hajde malo vere, podrške...juče 6.500 ljudi na premijeri,  a bitno je da se na hiljade raspisalo po drustvenim mrezama. 

Treba verovati i podržavati tim. Pljuvanjem i mracenjem se nece nista postići, a sezona je tek počela. Nije da nismo navikli da će se raspoloženje menjati od utakmice do utakmice. Ako dobiju Pariz biće kandidati za f4 odmah. Ako izgube kls novo.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, srlepajce said:

Pa iako nisam bio za njegov dolazak primer Dobrica je dobar primer da nesto ne valja

Decko je sa malom ali dobrom ulogom pucao od energije kod Karija i sad ko izduvani balon a vraca se u svoj klub 

 

Gde malom... Covek bio starter, protiv Australije, Amera i Nemaca igrao 25 minuta u proseku.

 

Kod nas je sinoc, ako se ne varam, poslednji usao u igru od svih 12 igraca. I on i Plavsic pali u treci plan po povratku iz Rusije, gde su bili jedine svetle tacke.

 

Ponavljam, klub u kome se sve radi kontra od bilo kakve logike...

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fradler said:

 

Gde malom... Covek bio starter, protiv Australije, Amera i Nemaca igrao 25 minuta u proseku.

 

Kod nas je sinoc, ako se ne varam, poslednji usao u igru od svih 12 igraca. I on i Plavsic pali u treci plan po povratku iz Rusije, gde su bili jedine svetle tacke.

 

Ponavljam, klub u kome se sve radi kontra od bilo kakve logike...

Kad kazem malom mislim na ostale Bogdana, Jokica 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fradler said:

 

Gde malom... Covek bio starter, protiv Australije, Amera i Nemaca igrao 25 minuta u proseku.

 

Kod nas je sinoc, ako se ne varam, poslednji usao u igru od svih 12 igraca. I on i Plavsic pali u treci plan po povratku iz Rusije, gde su bili jedine svetle tacke.

 

Ponavljam, klub u kome se sve radi kontra od bilo kakve logike...

I on i Plavsic su dovedeni kao trece opcije, ne znam sto se sada ljudi cude da su pali u treci plan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možemo da ponavljamo u nedogled a i da crtamo ako treba. Ako je planiran dolazak Dobrića, nije trebalo zadržati Rokasa. Ovako su natrpali poziciju SF dok smo u reketu šuplji kao sir. Očekivati iskorak sa Mitrovićem i Prađedom je naučna fantastika. 

 

Ako Daum stvarno ne može da putuje ni u Pariz zbog problema sa pasošem, čovjek koji je tu 2 mjeseca, nemam riječi. Nadam se da je neka sprdnja. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Kako ovde pojedini menjaju priču, pa to je piš. Dok smo ličili ni na šta tokom priprema i dok su mnogi upozoravali da ovo ne sluti na dobro išla je priča da sačekamo sa ocenama, tek kad krenu takmičarske utakmice onda ćemo da vidimo pravu sliku. Sad kad su krenule takmičarske a mi i dalje isto, lestvica se pomera, znači tek su počele, tamo u martu, aprilu ćemo moći da vidimo prave obrise naše igre. Lako je Čoviću sa ovakvim navijačima, neko te zajebava 10 godina i ti svake godine popušiš istu priču. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, elmulinho said:

I on i Plavsic su dovedeni kao trece opcije, ne znam sto se sada ljudi cude da su pali u treci plan

Kako god okrenes nema trika da je Plavsic doveden da sedi na tribinama 

Znajuci Miska jos par utakmica ce videti kako sta a onda traziti izlaz iz ugovora pozajmicu 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, K.Dot said:

Kako ovde pojedini menjaju priču, pa to je piš. Dok smo ličili ni na šta tokom priprema i dok su mnogi upozoravali da ovo ne sluti na dobro išla je priča da sačekamo sa ocenama, tek kad krenu takmičarske utakmice onda ćemo da vidimo pravu sliku. Sad kad su krenule takmičarske a mi i dalje isto, lestvica se pomera, znači tek su počele, tamo u martu, aprilu ćemo moći da vidimo prave obrise naše igre. Lako je Čoviću sa ovakvim navijačima, neko te zajebava 10 godina i ti svake godine popušiš istu priču. 

Pa nista, ajde da menjamo trenera/upravu i/ili da prestanemo da bodrimo Zvezdu

Link to comment
Share on other sites

Ove suspenzije i istekli pasoši su zapravo blagoslov koji nam skraćuje rotaciju za Pariz.

 

Nema Tea? Prilika da se Kodi i Jago razmašu. Nema Dauma? Prebacuj Kalinu i Gidru na četvorku, nek se snalaze kako umeju, a na trojci ostaje više prostora za Dobrića da uđe u svoj čuveni ritam.

 

Mada, ako budemo gledali Mitrovića na četvorci, obesiću se o čiviluk.

  • Like 5
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Jebes mi mater, da me firma salje negde napolje na put a istekao mi pasos, realne su sanse da bi me solidno naduvali.

 

Nas klub u fazonu aj valjda svi imaju valjane pasose.

 

Kolika gomila administrativnih zajebancija u poslesnje 3-4 sezone.

 

Sta bi bilo da nemamo tolike decenije kosarkaskog iskustva na celu kluba.

 

Sad kad ode h KSS pa na OI u Los Andjeles ne ode pola reprezentacije jer nemaju US vizu

  • Like 9
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...