Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

331 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      11
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      106
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      83
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      86
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      13
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      280
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      43
    • Beztrofejni debakl
      7
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      22
    • CMM
      7
    • Daum
      96
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      48
    • Niko!
      138


Recommended Posts

6 minutes ago, blade runner said:

Ali Danguba...Kakve trice...In our face!

Jbg nama Rokas promasuje dve otvorene trojke, Kalina jednu, mislim i Kenan, a Danguba ubada dve preko ruke, to se sve izdrsavalo u par minuta. Na kraju Mejson kada uzima trojku tacno znas da nema sanse da promasi, dok nama Kodi air ball baca za pobedu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

Jbg nama Rokas promasuje dve otvorene trojke, Kalina jednu, mislim i Kenan, a Danguba ubada dve preko ruke, to se sve izdrsavalo u par minuta. Na kraju Mejson kada uzima trojku tacno znas da nema sanse da promasi, dok nama Kodi air ball baca za pobedu. 

Kad se uđe meko, bez "stavljanja do znanja" ko je ko od prve sekunde onda ulaze frižideri, od tablu ali to se zna a tako i treba kao kazna.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Delovali smo suvise prepotentno i u odbrani bili mekani. Bolomboj neprepoznatljiv, Plavsa pogublje, jedino pozitivno je sto se Kalina konacno pojavio u drugom poluvremenu. Samar je dobar jer ce se dici temperatura i tenzija, tako da ce igraci verovatno reagovati i jacim intenzitetom uci u sledeci mec, a nadam se da ce i uprava reagovati sa jednim visokim.

Link to comment
Share on other sites

Da mi je neko ponudio poraz od Dubaija i pobeda protiv Pariza odmah bih prihvatio. Za sada deluje nemoguće, što je možda i dobro. Korak po korak. Trebaće ovoj ekipi dosta da dostigne maksimum s obzirom da smo bacili pripremni period. Da se za početak napuni Arena u subotu i da podrška momcima a oni neka pokažu reakciju. Verujem da će vremenom biti sve bolji. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Igor_ said:

Rokas, sta reci o njemu. Litvanac kojeg Zalgiris ne uzme a ima priliku ne moze da bude dobar kosarkas. 

Nema Zalgiris priliku za to jer ovaj igra za milion, a njima je najplaceniji igrac Smajli sa 800k.

Dobar je Roki, ali morace Sfero da da sve od sebe ne bi li mu nasao ulogu koja mu je potrebna.

Kao i tokom prosle sezone, Rokas je u limbu izmedju uloga go to sutera, defanzivca koji preuzima i rilja, pomocnog osoblja na prenosu lopte itd.

Imamo mi jos mnogo da radimo, juce sastavljena ekipa je danas izgledala uigranije od nas.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Mnogi pominju koncept. Mislim da je to prava rec i pravo objasnjenje nasih poraza, losih rezultata.

 

Puknu se silne pare da imamo podjednake igrace. Umesto da se napravi kraci sastav ali sa jasnim liderima koji ce guliti po 30min, a da se nerviram kad recimo Kostic u svojih 10min izgubi loptu ili ne uzme otvoren sut ili tako nesto. 

 

Ali sta ja znam, nemam 50 godina u kosarci kao Techa. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, BarryWhite said:

Prvo ne bih potcenjivao Dubai, Abas je vrhunski igrac, Prepelič je za ABA nezgodan igrac za čuvanje

 

A jbg, onda Pariz ima 6 vrhunskih igraca i jos 6 nezgodnih za cuvanje, tek smo tamo nadrljali.

 

Nema ovde opravdanja, zestoka blamcina, nazalost ni prva ni poslednja. Pozli mi kad procitam "teski za skautiranje, ne znas sta da ocekujes". Po toj logici bi moja ekipa sa termina tek bila pakao za Sfera, sanse ne bi imao bilo kakvu pripremu da uradi.

 

Zamisljam situaciju u kojoj npr. 100 neutralnih Amera gleda ovu utakmicu, uz prethodnu najavu da ce gledati nadogradjenog aktuelnog sampiona, ambicioznog evroligasa protiv triput jeftinije ekipe, randomly sastavljene u proteklih par meseci. Da si ih na poluvremenu pitao ko je ko, pa tacno bi svih 100 reklo da smo mi taj zbrda-zdola skrpljeni cirkus. I to je bas porazavajuce za igrace i Sfera, a za nas navijace surovi povratak u jalovu realnost, koja se vec u Rusiji mogla naslutiti.

Edited by fradler
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Prvo kolo.

Gostovanje.

Kvalitetan protivnik.

Protivnik koji se spremao za utakmicu sa nama.

Mi koji smo se spremali za prostitutke u Dubaiu.

I eto. Ocekivano.

Favoriti jesmo bili naravno ali prva utakmica bi bila teska i protiv faking Splita sa Šorterom.

Ko god je ocekivao laganica pobedu, nije preterano upoznat sa kosarkom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Čočo said:

Da mi je neko ponudio poraz od Dubaija i pobeda protiv Pariza odmah bih prihvatio. Za sada deluje nemoguće, što je možda i dobro. Korak po korak. Trebaće ovoj ekipi dosta da dostigne maksimum s obzirom da smo bacili pripremni period. Da se za početak napuni Arena u subotu i da podrška momcima a oni neka pokažu reakciju. Verujem da će vremenom biti sve bolji. 

Kakvu reakciju protiv Mornara očekuješ, sve ispod 70 razlike je sramota.. Tu ne očekujem ništa, neće biti ni gledljivo. Nikakav to nije pokazatelj. Ovaj motivisani, srednje žalosni EK Dubai u gostima je solidan pokazatelj i on nije dobar. Očekujem reakciju u Parizu. EL ne prašta. Da li smo naučili nešto u porazima od Asvela, Albe, ili nismo. Da li je nešto drugačije ove godine ili isto kao svih ovih godina..

Tu je već mač nad glavom i poraz je već za crveni alarm.

Edited by mister-no
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Ako je CMM doveden da rješava utakmice onda je ova sezona u startu propala. Znamo svi šta je CMM, klaćer i šuter sigurno nije. Nije problem da se uzme i promaši poslednji šut ali način na koji je to uradio je jako loš. Mogao je posle bloka da baci pas ili da krene na prodor. On uzima šut kao da je Stef Kari. 

Kad smo vec kupovali po Baskoniji, trebali smo uzeti Howarda i/ili Monekea. Obojica nam realno vise trebaju nego CMM.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Taratarn said:

Očekivao sam da će biti nezgodna utakmica, ali verovao sam u pobedu. Ne želim uopšte da pljujem igrače posle prve tekme i pored toga što je bilo wtf momenata ala Kenan i CMM (bar su preuzeli odgovornost iako je selekcija bila bas loša), prva je tekma ima vremena za ocene. Poraz kao poraz, tek početak sezone, ima još dosta da se igra, ali moraju neke stvari da se promene.

Prvo sam pristup utakmici je bio izuzetno loš i u fazonu lako ćemo. 
Drugo što je i najveći problem bar na osnovu ove utakmice, jeste da mi uopšte nemamo uspostavljenu hijerarhiju u timu, kao da se još uvek u potpunosti ne znaju uloge i minutaža se deli na ravne časti. Sfero mora jasno da odredi prvu petorku, sestog igrača, drugu petorku, a ne da robuje imenima. Ako je Kenan predviđen za startnog beka i nosioca onda treba da odigra 25+, a ne 17 minuta itd.

 

Naravno nisu nam pomogle ni pripreme koje su bile takve kakve jesu.

Tek je početak, ima još dovoljno vremena da se sve posloži do utakmice sa Parizom, ali mora da se uspostavi jasna hijerarhija u ekipi.

Ma džaba pises, kod nas se minuti dele na ravne čast da se niko ne umori. Možeš dovesti Dončica, oni bi i njemu redukovali minutazu na 22-23 minuta, a ostatak bi podelila još dva igraca. To sumanuto pravilo je krenulo od Ivanović, samo ga je Grk nastavio. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za razliku od prošle sezone mi ove sezone imamo kvalitetne igrače. I to ne možemo da upoređujemo. Ako je nešto dobro u svemu ovome je što sve zavisi od nas tj. Sferopulosa. Kako je Duško rekao, mi nismo socijalna ustanova da svi moraju da igraju". Mora da preseče i odredi osmoricu/devetoricu koji će da nose ekipu i većinu minuta u ekipi. Ostatak da krpi. Moraju da se iskristališu uloge u timu i ko šta igra. Za razliku od prošle sezone gde su nam trebali i plej i bek i krilni centar ove godine nam treba jedan igrač. Tako da, ostaje da se zatvorimo u halu, Sferopulos da stavi prst na čelo i da posloži sve ovo jer ovako znajući ko mu visi nad glavom, neće dočekati novembar. 

Edited by Čočo
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BarryWhite said:

Prvo ne bih potcenjivao Dubai, Abas je vrhunski igrac, Prepelič je za ABA nezgodan igrac za čuvanje, Mason je zanimljiv igrač i ima tu jos par iskusnih igrača koji imaju EL iskustvo- Anđušić, Radošević plus Bertans koji je do prošle sezone igrao u NBA. 

Ovakva ekipa se dobija na odbranu gde moraš da igraš čvrsto sa što više prekidanje igre kako protivnik ne bi ulazio u serije. Mi i pored toga što imamo dosta igrača koje možemo da rotiramo nismo igrali čvrsto u odbrani. 

Plus odbrana od pika nam je bila loša u prvom poluvremenu u nekako smo se konsolidivali u odbrani kad smo krenuli da branimo pik preuzimanjem na isti način kao i prošle sezone. 

Rotacija sa 8 igrača na 1 do 3 pa čak i kad imaš 2 igrača koje guraš na 4 nema nekog smisla. Plus vidi se da na 1 i 2 imamo 5 igrača pa je zbog toga bilo često momenata kad smo igrali sa 3 pleja/beka. Jasno se sad pokazuje da je dovođenje Dobrića napravilo problem u raspodeli minutaže. Na kraju videlo se i one što smo znali da postoji dizbalans između spoljne i unutrašnje linije.  

Luka Doncic je vrhunski igrac, Abas je korektan igrac na nivou EK ili donjeg doma EL, da se ne frljamo terminima.

Bertans nije ulazio celo drugo poluvreme, verovatno povreda, Duverioglu napravio 3 faula u prva 3 minuta... Nudili su se oni i te kako.

 

To sto smo se vratili preuzimanju u piku kao iznudjenom resenju najbolje govori koliko je ova ekipa do sada upila ono sto Grk trazi od njih - jako malo.

Nesto drugo se pokusvalo sa Bockom i Kodijem, koji su planirani da budu osovina ove ekipe, ali nije islo i odustalo se od te odbrane pika.

Bice jasnije nakon odgledane reprize i jos neke nase utakmice.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...