Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

398 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      98
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      98
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      316
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      161


Recommended Posts

Giannis je imao Hiperekstenziju prije neke 3 godine u plejofu, izgledalo je svima kao ACL odma, ali na kraju samo hipereksnenzija i propustio je 2 utakmice i vratio se nakon 7 dana, 


E sad nije bas isto, slicno mi je izgledala na prvu povreda, i da se nadamo da je to pa da je odmor samo mjesec dana, ili do nove godine, kako god.

Ako je ACL, Boki od 30+ godina je vjerovatno zavrsio ozbiljnu EL karijeru dok se vrati, bar kao starter. 

Jebes nas klub koji je mutav da napravi pravilnu selekciju, zao mi momka koji je taman u jeku i prajmu i da mu se desi ovakvo sranje.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Povreda Bolomboja, kakva god na kraju da bude, je posljedica katastrofalnih uslova u kojima se ovaj brlog od lige igra. Čekamo sad nešto zvanično na ovu temu i nadamo se najboljem. 

 

Htio bih da izdvojim koji minut i istaknem razočarenje Plavšićem. Nisam puno pratio Megu prethodne sezone, a pogotovo nisam obraćao pažnju na njega individualno. Ono što sam mogao da vidim na pripremnom turniru i preko ljeta za reprezentaciju jesu pokretljivost, skočnost i brzina, naročito za nekoga njegovih gabarita. Bio sam baš radoznao i interesovalo me šta može na nekom višem nivou. 

 

Ono što smo vidjeli za sad uopšte nije dobro. U košarci gdje je pnr osnova većine napada, a mi isti branimo agresivnim iskakanjem ili preuzimanjem, on nema šta da traži. Lateralne kretnje su mu 10 puta gore nego Lukine i nije u stanju da isprati ni malo brže bekove. Sa druge strane, nakon iskakanja je bilo mučno gledati kako se sudara sa saigračima u pokušaju da se vrati u reket. Pomenuo je neko već da je drop odbrana jedini način da ostane na terenu, ali Sfero to ne praktikuje koliko sam vidio.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Povreda Bolomboya je katastrofa ali ovde se baš preteruje. Povrede su nažalost sastavni deo sporta, povređuju se igrači svima, ne samo nama. Ne slažem se ni sa tim da Joel nije trebalo da igra sinoć. U situaciji kad već imamo 2 poraza u ABA ligi i kad za rivala imaš jednu od 2, 3 ekipe koje mogu da te dobiju bez da to bude čudo naravno da je startni centar morao da igra. Videćemo kako će klub reagovati, ni sam ne znam da li da se traži neko od preko bare kao prekobrojan u NBA ili da idemo na neku Petrušev + Kuzmić varijantu, što možda i ne bi bilo baš toliko loše u ovakvoj situaciji. Jasno je i Sferopulosu koliko je sati kad je sinoć morao da posegne za Plavšićem i uprkos brljanjima držao ga je do kraja u igri jer su Omić i Kamenjaš bacali Luku kao krpu po terenu. 

Ja sam jedan od onih koji je vruce glave napisao da Boki nije trebao da igra...I sad kad razmislim morao je.

Ovde je veci problem sto mi nemamo zamenu za njega.Mitar i Plavsa to nisu.

I u tom grmu lezi zec.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nellthe said:

Giannis je imao Hiperekstenziju prije neke 3 godine u plejofu, izgledalo je svima kao ACL odma, ali na kraju samo hipereksnenzija i propustio je 2 utakmice i vratio se nakon 7 dana, 


E sad nije bas isto, slicno mi je izgledala na prvu povreda, i da se nadamo da je to pa da je odmor samo mjesec dana, ili do nove godine, kako god.

Ako je ACL, Boki od 30+ godina je vjerovatno zavrsio ozbiljnu EL karijeru dok se vrati, bar kao starter. 

Jebes nas klub koji je mutav da napravi pravilnu selekciju, zao mi momka koji je taman u jeku i prajmu i da mu se desi ovakvo sranje.

 

Ovo izgleda jos gore jer je iz skoka doslo do povrede, medjutim sam je izasao sa terena. Mozda Boki od straha nije htio, ne znam.

 

Samo se treba nadati pozitivnom

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, OnionKnight said:

Nisam puno pratio Megu prethodne sezone

 

Crvena zastavica je već bila sama činjenica da nam ga je Miško dao u maju ili junu, praktično bez ikakvog pokušaja da ga uvalja u jevropu.

 

4 minutes ago, OnionKnight said:

Ono što sam mogao da vidim na pripremnom turniru i preko ljeta za reprezentaciju jesu pokretljivost, skočnost i brzina, naročito za nekoga njegovih gabarita.

 

Onda to nije isti igrač, ovo sinoć je u odbrani pokretljivost kornjače. Biće da nam je to neko usadio predubeđenje da je taj lik pokretljiv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno, da. Morao je da igra. Nema ko drugi. Utakmica nije nebitna, bio je derbi ABA lige. Utakmica sa jednim od najozbiljnijih rivala, do juče prvim na tabeli. Možda ABA nećete doneti ništa vezano za EL, možda će se ugasiti, ali čemu tankovanje, ako nemaš zamenu? Mogao je Dobrića da sad ubaci i razigrava. I Davidovca. Ali ne, potroši Kalinu i Bolomboja, oni mogu da riljaju 24h. 

Link to comment
Share on other sites

Kažu uklet klub. Nije uklet klub. Nego klub vode ljudi koji nemaju dva grama mozga i koji sa košarkom nemaju nikakve dodirne tačke. Marionete i poltroni. Od početka sezone su se svi i vernici i ateisti krstili za zdravlje Bolomboja jer našim vrsnim poznavaocima košarke iz kluba je bitno da pare peru preko Davidovca i Mitrovića i novih produženih trogodišnjih ugovora. Najgore od svega što su to loši ljudi bez trunke savesti i što se sve prelomilo preko najveće duše ovog tima. I u igračkom i u ljudskom smislu. Poželeo bih im sve najgore ali ne postoji to najgore šta bih im trenutno poželeo. 

Edited by Čočo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Bilo šta reći utešno posle ovog sa Boloboj je nemoguće, jer on bio srce i duša tima. Držao odbranu celu i skok.

Dzaba tebi i 4 vrhunska defanzivca, ako je centar rupa....to najbolje znamo kada on izadje.

Mi zamenu za njega ne može da nadjemo,da ima takav doprinos timu, ali nešto slično njemu nam treba, da skače i igra dobru odbranu.....čak napad i nije važan toliko (jedino da bacanja nisu baš očaj).

 

Šta je sa onim Portugalcem što ga je navodno jurio Partizan prošlo leto,pa on kao potpisao u Boston valjda. Neemias Esdras Barbosa Queta,mislim da je on u pitanju? Takav neki tip igrača bi nam trebao,da ublaži štetu....

Link to comment
Share on other sites

Kalinic i Bolomboj su igraci za koje apsolutno nemamo zamene, koji nam svojerucno vuku igru i koji su bas doveli do najboljeg starta u istoriji kluba u EL.

Kalinic je i otkacio repku jer je rekao da drugacije oseca tetive, zglobove, da mu telo trazi vise odmora. Covek je terminator, ali i oni se pokvare ako se ne upravlja sa njima pravilno. 

Ako su i morali da igraju, 35 minuta za Kalinica i isto toliko predvidjenih za Bolomboja nakon duplog kola u onakvim uslovima Morace su bezobrazluk i nesposobnost kompletnog sportskog sektora.

Za sta im sluse Dobric-Davidovac-Plavsic ako ne za ovakve situacije, da odmore nosioce i odmere se sa sebi ravnima.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, JPM said:

Onda to nije isti igrač, ovo sinoć je u odbrani pokretljivost kornjače. Biće da nam je to neko usadio predubeđenje da je taj lik pokretljiv.

on je pokretljiv kada trci pravolinijski unapred

stvarno brzo pretrci teren za tolikog coveka

lateralne kretnje potrebne za odbranu su nesto drugo jbg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, JPM said:

 

Crvena zastavica je već bila sama činjenica da nam ga je Miško dao u maju ili junu, praktično bez ikakvog pokušaja da ga uvalja u jevropu.

 

 

Onda to nije isti igrač, ovo sinoć je u odbrani pokretljivost kornjače. Biće da nam je to neko usadio predubeđenje da je taj lik pokretljiv.

Neke tektonske ploce se brze krecu od Plavsica u odbrani i mislim da to ne moze da se popravi da mu dovedemo sve trenere koji rade sa centrima u NBA.Nema tu fiziku jbg.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi da li ste realni, kakvo biranje utakmica? Mogao je i na treningu da se povredi. Svaka utakmica je bitna, ovde se neki predaju posle dva poraza u aba ligi , kao u fazonu gotovo je ovo? Sta je gotovo? Tek počelo da se igra...Videli ste Partizan-Zadar...meč na jednu loptu, slobodno bacanje delilo zadar od produžetka....Dva derbija preostala, budućnost dve utakmice, Dubai....i sigurno će neko iznenađenje biti poput splita i drugim ekipama...

Sve je bitno , svaka utakmica...kakvo tankovanje. To nije nas manir. Kad smo mi bili u fazonu da nam recimo kup nije važan ili da izvodimo omladince...da delimo takmičenja.  Ne, sve je važno, I pogotovo sinocna pobeda, koja leči malo Barselonu. Zamislite da smo izgubili , pa sad idemo Realu , to bi bilo potencijalnih 3 poraza u nizu, a gledajući raspored i veći minus.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije greska kluba sto je Bolomboy doziveo povredu mehanicke prirode, to je moglo da se desi i da je bio cela dva minuta na parketu ali je greska kluba sto je dozvolila da Bolomboy mora da rilja svaku utakmicu po 25 minuta minimum.

 

Ako imas dostojnu zamenu smanjices mu minutazu i svesti potencijalni rizik od povrede na manju meru.

 

Doveli smo Dobrica, Plavsica ostavili Davidovca pa smo pre sezone pisali kako ce oni da igraju aba ligu da bi se nosioci odmarali za evroligu.

Sada vidimo da ni to bas nije tako i da nam je potrosnja glavnih igraca i u abi ogromna pa se logicno postavlja pitanje koji ce nam ti igraci?

Eto mozda nisam najpametniji (kao sto svakako nisam) ali sem kombinejsn za izvlacenje para ja ne vidim drugi razlog!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Do pre koji dan ste kukali što Sferopulos previše rotira i da starteri treba da nam dobiju utakmicu pa onda da uđu rezerve da se sigraju. Budućnost u Morači je najteža ABA utakmica izuzev derbija sa Partizanom tako da bi bilo potpuno besmisleno da tamo odmaramo nosioce, posebno jer imamo 2 neplanirana poraza na Jadranu već. Nažalost, nismo imali sreće tj. Bolomboy nije imao sreće. Javljajte kad procuri neka vest u vezi njega. Ono što je takođe loše je da je on igrač koji dosta zavisi od atletike, gipkosti pokreta i lakoće kretanja. Nema kukanja jbga, Bokiju apsolutno sve najbolje ali nadam se da uprava već intenzivno radi na planovima kako da se pokrpimo bez njega. Glava za glavu zamenu nećemo naći sigurno, osim ako Bam Adebayo ne reši da se oproba u Evropi. Zato je sada jako važno da se pruži podrška i Mitroviću i Plavšiću, da se testira Daum na 5, pa možda čak i da ubacimo Ilića u rotaciju, dok se ne vidi šta i kako.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ko prica o tankovanju?

Postoji razlika izmedju tankovanja i all in-a u 5. kolu jebenog regularnog dela.

Pristupilo se utakmici kao biti ili ne biti, sa jedinom opcijom da nas cupaju Kalinina muda i Bolomboj, bez plana B.

Imas igrace van 12 koji kostaju 700-800k koje je sportski sektor izabrao, da ti odmore nosioce, protiv ekipe koja je EC kvalitet. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, No name said:

Ljudi da li ste realni, kakvo biranje utakmica? Mogao je i na treningu da se povredi. Svaka utakmica je bitna, ovde se neki predaju posle dva poraza u aba ligi , kao u fazonu gotovo je ovo? Sta je gotovo? Tek počelo da se igra...Videli ste Partizan-Zadar...meč na jednu loptu, slobodno bacanje delilo zadar od produžetka....Dva derbija preostala, budućnost dve utakmice, Dubai....i sigurno će neko iznenađenje biti poput splita i drugim ekipama...

Sve je bitno , svaka utakmica...kakvo tankovanje. To nije nas manir. Kad smo mi bili u fazonu da nam recimo kup nije važan ili da izvodimo omladince...da delimo takmičenja.  Ne, sve je važno, I pogotovo sinocna pobeda, koja leči malo Barselonu. Zamislite da smo izgubili , pa sad idemo Realu , to bi bilo potencijalnih 3 poraza u nizu, a gledajući raspored i veći minus.

Tako je. Mi smo jucerasnjom pobedom na neki nacin anulirali poraz od Splita, s obzirom da u Moraci gubimo vec godinama. Eno i Partizan se jedva izvukao protiv Zadra koji nije ni blizu kvaliteta iz prosle sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...