Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

398 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      98
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      98
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      316
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      161


Recommended Posts

Stvarno nam ne treba da Kalinić i Bolomboj riljaju večeras po 30 minuta, a da u EL budu isceđeni kao limun. Nek igra Plavšić ako uopšte računamo na njega, kad će ako ne sad... i Deda naravno...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Dusko said:

Iako izlazimo iz duplog kola da danas pokazemo razliku izmedju EL i prosecnog EC tima!

 

Ako nisi naucio do sad kako izgledaju Zvezda i Partizan (i svi el timovi) nakon doplih kola vikendima (i ponedeljcima), evo ja cu ti reci da je prirodno da odigramo lose veceras, cak i da izgubimo. Partizan se mucio protiv Zadra (koji je 5 puta slabiji od Buducnosti) i koji je pritom igrao 2 utakmice kuci u El protiv dosta slabijih protivnika dok smo se mi rekao bih daleko vise potrosili, sto jedno gostovanje sto nekako su utakmice bili fizicki zahtevnije i emotivno teze pogotovo ova iscrpna sa Barselonom plus i produzetak i sve. I mi bi se mucili protiv Zadra nista manje a zamisli tek veceras. protiv puno jaceg protivnika. Mi da bi dobili trebaju nam ili dobri procenti suta ( u sta sumnjam) ili da Buducnost ne ide sut ili da imamo par super raspolozenih igraca. Ostavljam prostora da se probudi Kenan nakon 2 tanke partije u El ili recimo Nedovic, Giedraitis, Dobric... Svakako verujem u pobedu, al nama su sanse negde 50-50 pre svega zbog duplog kola ( i to ne bilo kakvog) i tradicionalno nezgodnog gostovanja u Moraci. 

 

Dobra igra je po meni misaona imenica veceras podjednako kao i objektivno pokazivanje snaga nad Ec timom od kog smo bolji za minimum 20 razlike, to moze u nekom polufinalu Aba lige sa njima ako budemo igrali protiv njih gde cemo biti odmorni, ovako realan odnos snaga po meni necemo videti veceras i vidim egal utakmicu do samog kraja. Mozda i gresim ko zna al bas bi se iznenadio da odigramo energetski dobru partiju sa dobrim procentima i da im pokazemo da su Ec prosek tim i dobijemo ih komotno 15ak razlike...

Edited by Brat od Korneta
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Drugim rečima naš second unit je beskoristan u evroligi ali je zato beskoristan u ABA ligi.

 

Komšije imaju dva evroligaška centra plus Koprivicu.

Dakle oni mogu da sebi dozvole da odmaraju jednog evroligaškog centra.

 

Mi imamo jednog evroligaškog centra, evrokup Mitra i ABA liga Plavšu.

Dakle mi NE MOŽEMO da odmaramo Bokija jer smo onda kurton na centru.

 

Ovo samo poređenja radi. Pamet nam ponovo nije smetala u sklapanju rostera. Možemo mi imati i 20 igrača registrovanih, ali opet su samo 5-6 upotrebljivi.

 

Naša rotacija dok ne dođe neko pojačanje na 5/4, a može i samo na 5 morada da uključuje Bolomboya. I to je tako.

 

Plus sad taj izgovor umora. Sve se crta da svi mi kolektivno puknemo neku godinu života večeras.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ono, ako Mitrovic moze nekog da izdominira i da se ne primeti sve ono sto se vidi na EL nivou, to su ABA centri. Opet, i taj Plavsic je prosle godine dominirao u ABA i delovao prilicno mocno u odnosu na rivale, cak i protiv vecitih.

 

Nisam bas siguran da su Dejvis i Koprivica > Mitrovica i Plavsica, makar kad govorimo o ABA.

 

I da, mislim da je Plavsic prerano otpisan. Nije se ni meni svideo njegov stav, ali decko ni dve utakmice nije odigrao. Treba ga osposobiti, i pokusati mu vratiti samopouzdanje. Pa onda ako ne ide okej, ali ovo je neozbiljno bas, pogotovo jer ga je i sam trener zeleo i imao neku viziju s njim. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Slažem se delimično Markose, samo što sam ja već odavno skeptičan sa onim što vidim u Megi i kako to izgleda when the going gets tough. Nije ni prvi ni poslednji koji je u pink dresu izgledao fantastično a posle tek prosečno ili još gore od toga.

Mega forsira jedan stil igre koji Plavšiću očigledno odgovara i nemaju nikakav teret rezultata. U megi je i Simanić izgledao fantastično, a kod nas?

 

Ne treba otpisati Plavšića, kad smo ga već doveli. Ali ne možemo ni da se oslonimo previše na njega. Ako mu se već daje šansa u ABA, onda za početak nek igra sa Bokijem u 12, a ne sa Lukom, čisto da budemo sigurni. I naravno, svakako ne večeras.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, JPM said:

Plus sad taj izgovor umora. Sve se crta da svi mi kolektivno puknemo neku godinu života večeras.

 

Kako dramatično, da puknemo neku godinu života zbog utakmice 5. kola ABA lige... Ko na taj način doživljava košarku u današnje vreme kada se igra i po 70-80 utakmica u sezoni, taj bolje i da ne prati taj sport.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

 

Kako dramatično, da puknemo neku godinu života zbog utakmice 5. kola ABA lige... Ko na taj način doživljava košarku u današnje vreme kada se igra i po 70-80 utakmica u sezoni, taj bolje i da ne prati taj sport.

 

Ja nažalost. Tako da se slažem da je najbolje da ne gledam. Ja čak nisam ni gledao ona plej of finala sa Podgoričanima, u Podgorici. Ne mogu da spavam posle. Čak ne toliko zbog same tekme koliko zbog odvratne atmosfere.

Link to comment
Share on other sites

Mitar i Plavsa mozda i jesu EC centri, Deda EC cetvorka, ali veceras se i igra protic EC ekipe, dakle protivnicu su po meri. Na ostalim pozicijama smo znacajno jaci.

Ja bih veceras isforsirao njih trojicu pa sta bude, Plavsica pogotovo, pa da vidimo na cemu smo tu.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Markoss said:

Pa ono, ako Mitrovic moze nekog da izdominira i da se ne primeti sve ono sto se vidi na EL nivou, to su ABA centri. Opet, i taj Plavsic je prosle godine dominirao u ABA i delovao prilicno mocno u odnosu na rivale, cak i protiv vecitih.

 

Nisam bas siguran da su Dejvis i Koprivica > Mitrovica i Plavsica, makar kad govorimo o ABA.

 

I da, mislim da je Plavsic prerano otpisan. Nije se ni meni svideo njegov stav, ali decko ni dve utakmice nije odigrao. Treba ga osposobiti, i pokusati mu vratiti samopouzdanje. Pa onda ako ne ide okej, ali ovo je neozbiljno bas, pogotovo jer ga je i sam trener zeleo i imao neku viziju s njim. 

Koprivica je ostao i znao je da ce samo Abu igrati, Uros je bio i na OI plus taj turnir u Rusiji, kao i napad koji je dosta iznad Balse sve su to faktori zbog kojih je ocekivao jaci prostor u el.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Guru said:

 

Kako dramatično, da puknemo neku godinu života zbog utakmice 5. kola ABA lige... Ko na taj način doživljava košarku u današnje vreme kada se igra i po 70-80 utakmica u sezoni, taj bolje i da ne prati taj sport.

 

Znaš kako, glupo bi bilo da svi razmišljamo i doživljavamo stvari u životu na isti način.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde većina razmišlja po principu svi će nas izgaziti,mi smo najgori na svetu i svi ćemo pomreti  ... 😀
Čak se i poruke brišu kad ljudima kažeš na direktan način da se malo razdrmaju i promene stav jer navijaju za Zvezdu.Sramota je 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ukoliko imas opciju da vratis snimak mozes videti da mu je trener Tomovic sve vreme vikao i pokazivao da prenese sto pre.

Ako je Tomović znao za 4 sec. što svim igračima nije rečeno na vreme, dok su sudije gledale snimak što je trajalo preko minut

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bejn said:

Sve je to tačno ali Bolomboj ne može fizički da izgura ovakav ritam. Povrediće se a onda odoše u k. i EL i nesrećna ABA liga. Nadam se da Drčela radi nešto po tom pitanju.

 

Ljudi, dajte ove smešne priče izbegavajte. Čuj povrediće se 😂

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

Pa ono, ako Mitrovic moze nekog da izdominira i da se ne primeti sve ono sto se vidi na EL nivou, to su ABA centri. Opet, i taj Plavsic je prosle godine dominirao u ABA i delovao prilicno mocno u odnosu na rivale, cak i protiv vecitih.

 

Nisam bas siguran da su Dejvis i Koprivica > Mitrovica i Plavsica, makar kad govorimo o ABA.

 

I da, mislim da je Plavsic prerano otpisan. Nije se ni meni svideo njegov stav, ali decko ni dve utakmice nije odigrao. Treba ga osposobiti, i pokusati mu vratiti samopouzdanje. Pa onda ako ne ide okej, ali ovo je neozbiljno bas, pogotovo jer ga je i sam trener zeleo i imao neku viziju s njim. 

 

 

Nema vremena za zajebavanje, opravku i osposobljavanje. Dok mi vidimo da li će on moći, hteti i želeti, proći će Nova godina, a tada je kasno da se reaguje. Taj koji dođe (ako uopšte neko dođe), neće iz aviona odmah da isporučuje ono što očekujemo, niti će kliknuti sa timom. Mi već kasnimo, odavno smo trebali reagovati, da taj ko dođe ima vremena da se saživi sa ekipom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas moramo bez Joela i sto manje Kalinica, a cak i sa njima nisam siguran da mozemo uzeti.

 

Nacrtana utakmica da se izgubi. Vec smo daleko od prvog mjesta, tako da ne treba neka nervoza, umor i povreda nosioca danas.

 

Sve sto zelim je da se drugi dobro pokazu i da ne izgledamo kao raspustena banda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Igor_ said:

Radonjic bi od Plavsica napravio dobrog igraca, njegov rad sa centrima je bas dobar. A ne bi me cudilo da i Misko razmislja slicno. 

Misko da je pametan ne bi nam dao ni jednog mladog i nedokazanog igraca jer trenutno nismo sredina koja se bavi razvijanjem i afirmisanjem takvih igraca. Postali smo klub u kojem prolazi samo instant kvalitet i iskustvo. Mislim, zna to i Misko, verovatno se vodio time da Plavsic ne bi dobio ni u jednom drugom EL klubu ugovor osim kod nas. Ali ajde videcemo, duga je sezona mozda se nesto i promeni po pitanju Urosa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Partizan i Zvezda dobili od KSS 177 miliona dinara? Kako li je to Nebojsa rasporedio da mi je znati.

Čini mi se po 177 miliona dinara. 

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sferopulos voli agresivnu i switch heavy odbranu p&r-a, za koju je neophodno imati agilne i pokretljive, a poželjno i atletične centre, po cenu toga da budu undersized. Tokom karijere su za njega igrali Bryant Dunston, Othello Hunter, Patrick Young, Jamel McLean, Alex Tyus, Tarik Black, Quincy Acy, Jalen Reynolds, dok je od ovih visokih i donekle klasičnijih petica imao samo Milutinova i Žižića. Zato mi je teško da poverujem da bi u scenariju u kome ima potpunu slobodu prilikom selekcije on na toj poziciji izabrao baš Plavšića, čak i da može da bira samo iz Mege (jer bi Jović bio neuporedivo logičniji izbor). Uostalom, ono što je prošle sezone pokušao sa Gilespijem se u potpunosti uklapa u tu priču, a ovo sa Plavšićem se ne uklapa čak ni u teoriji. 

 

  • Like 15
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...