Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

398 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      98
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      98
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      316
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      161


Recommended Posts

Jagov promasaj, Nedovic, Kenan... Sve je to lepo, ali je svako od njih bar nesto isporucio do sad, a ispod radara prolazi kolikonnas Gidraitis ubija iz meca u mec. Njegova dva suta su mogla ovo da rese. 

Odigra on okej odbranu, ali nije on Lazarevic da igra odbranu. 

  • Like 12
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Greh je ne napisati koju reč o sinoćnoj tekmi…

 

Zasigurno najkvalitetnija košarkaška utakmica koja se odigrala pod svodovima Beogradske Arene 💯

 

U glavi miks razuma/ponosa, da smo sinoć bili za nijansu bolja ekipa od Barse u kojoj su Kevin i Jan odigrali karijerne utakmice “teško da mogu bolje od sinoć” a mi sa Kenanon i Nedom “teško da mogu gore od sinoć”.

 

Miks emocija/gorčine, Sferovo uvođenje ekipe u kontra ritam na +9 sa izmenama, Kalina predugo na klupi, Mekintajer do kraja na klupi koji je bio u mnogo boljem ritmu od Kenana i Nede, 2 minuta imaš tokom gledanja snimka pred podbacivanje da ukažeš momcima na terenu da za 4 sekunde moraju da prenesu loptu.

 

Na kraju mi smo navikli da nemamo domaćinsko suđenje, nismo ga imali ni sinoć, sudije nas sinoć nisu “krale”, ali “šamar” Janov po glavi Bolomboja jednostavno mora!!!!! da se vidi na video snimku i sve bi bilo rešeno…

 

Sve u svemu veličanstven sportski događaj, dajem minus Sferi za sinoć, iako ponosan na njega na kvalitet košarke koju igramo.

 

Lepo je voleti Zvezdu…

 

❤️🤍

 

 

 

 

 

Edited by Naša posla 2.1
  • Like 3
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

Evo dve proste stvari koje pokazuju da ovaj tim može sa svima:

1. Primili smo sinoć 98 poena i dalje imamo najbolju odbranu u EL sa najmanje primljenih poena. 

2. Sinoć smo bez učinka naših glavnih aduta u napadu Nedovića i Kenan dali 94 poena. 

Pa naravno da ću verovati Janisu i momcima. 💪

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Razumem čoveka, i dobra je fora. :classic_biggrin:

 

Ali ulazi u frku gde je slabiji, a nisam siguran da je svestan toga. Ako jeste, kapa dole, želim mu sreću.

Teško da je fora, već su ga zabolele prozivke koje su verovatno pogodile bolno mesto. Sem ako se ne veruje u slučajnost da neki anonimni strani novinar tek tako počne da se pretežno bavi Zvezdom i Partizanom, a onda Ostojasport to odmah prenosi. Kao što je npr. i Arel Ginsber slučajno u nekom periodu bio dežurni insajder za Srbiju 

Edited by TB Told
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Fromthecorner said:

Cime je Misko Raznatovic zasluzio da veceras dobije kartu u istom redu kao Vladan Milojevic? Time sto je doveo Dejvisa u Partizan ili sto je nama uvaljao Urosa Plavsica koji Evroligu nikad ne bi video da nema Zvezde? O slucaju Petrusev da ne pricam, ne znam kako ga nije sramota da se pojavljuje. Njegovi klijenti u Zvezdi su Lazic, Davidovac i Nedovic. U poslednjih par godina nam je vise odmogao nego pomogao..

Koliko znam, Misko ima sezonske karte vec nekoliko godina u 1. redu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lazic je bio u 12 i samim tim projektivan da čuva pantera, zašto nije u ključnim trenucima to radio, i zašto je na njemu bio Dobric , pitanje je za trenera. Potpuno sam siguran da je tu bio Lazic da bi panter prošao kao i prethodnih godina u 90 % slučajeva. 

 

DOBRIC MORA DA IGRA ONO STO NAJBOLJE ZNA....SPOT UP ŠUT, FLOUTER, ČEONA LINIJA....

 

DOBRIC NE SME DA PREVODI LOPTU, DOBRIC NE SME DA CUVA   BEKOVE KOJI SU SKORERI,  JER DOBRIC TO NE MOZE DA RADI.

 

Mora mu se naći uloga koju mu je i Pešić dodelio. Bilo kakvo izlaženje iz opanaka biće pogubno i za njega I za nas kao klub. 

 

Edited by No name
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Kalinić je promašio još jedno bacanje ranije, koje je isto tako moglo da odluči pobednika u regularnom delu. Kaliniću nije prvi put da promašuje oba bacanja u završnici i da mi gubimo tu utakmicu. Da je dao oba, možda ne bismo dobili, ali možda baš i bi. 

Možemo i ovako da postavimo stvari. 

 

Kalina je odigrao vrhunsku utakmicu, ali ne toliko bolje od Jaga da bismo na njegove loše stvari žmurili, a ovome sekli patku zbog nešto daljeg šuta, koji je bio potpuno otvoren. 

Tim pobeđuje i gubi zajedno, a svi su imali greške, koje su nam zbirno donele poraz. 

Na kraju krajeva, izgubili smo zbog toga što nismo mogli da odbranimo šuteve za 3 u završnici, čak i kad je odbrana bila ok. Svaka čast i protivniku. 

 

Opet, meni najveća greška - dati Kenanu da šutira slobodno bacanje. 

U prethodnom mandatu je u Istanbulu protis EFES promasio takodje 2 u penal zvarsnici. Micic je tada sve svoje dao i to je bilo to.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, bodo said:

Da pomalo neshvatljiva odluka trenera da stavi Dobrića na Puntera iako i ima smisla zbog gabarita istog. Zapamtio sam jednu sekvencu u prvom kada je Kalina preuzeo Puntera u fazonu daj da ga ja uhapsim. Dobrić je loš defanzivac koji ispada na prvu fintu tu nema zbora ali Punter je pogodio i preko Dauma koji em šta je visok em ima ogroman raspon ruku. Kredit Punteru za obe situacije. I još je jednom ostavljen sam u desnom kutu kada je pogodio bez koske trojku. Mene je taj overhelping uvek diskutbilan a tu kao po nepisanom pravilu bivamo kažnjeni i to još u krucijalnim trenucima. 

Puntera nabolje branis ako igras deny odbranu na njemu. Znaci ne das mu da primi loptu. Ako je vec primi, teraj ga da dribla i da uzima sut na slepo iz driblinga. Kljucne trojke koje je dao su bile preko Dobrica i Dauma. Obojica nemaju iskustvo tima iz prosle sezone gde su Puntera iskljucili u potpunosti. I Dobric i Daum su bili za Punterove uslove predaleko od njega. Ovaj je imao u obe situacije mogucnost da se nesmetano digne  na sut i svako pritrcavanje je tu prekasno. Tu je onda samo do Puntera da promasi. O bas otvorenoj trojci iz desnog ugla ne moramo ni da pricamo. Uglavnom, uci mu u dres i ne dozvoliti da primi loptu. Sve posle toga je manje idealno i najvise sto moze da se uradi je da se bude sto blize pri sutu. Ovo sinoc je bilo nedovoljno blizu i to se odmah videlo.

 

Sve u svemu, lakse reci nego uciniti, ali to nije profesija kojom se ja bavim nego Dobric, Daum i drustvo. Lazic je usao Punteru u glavu i bas ga je iznervirao. Pre svega onim jacim faulom kad ga je Punter vec skoro prosao, posle cega je ovaj pobesneo i popio tehnicku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svako može da odigra bolje ili lošije. Međutim meni je najveći problem da sa druge strane imaš čudovište od tima, nekako se držimo zahvaljujući nebedkim silama, držimo se za slamku, a mi imamo jednog pravog centra i dva igrača koja se bukvalno nisu pojavila. Neshvatljivo mi je da igrači tog renomea ne mogu da urade makar jednu jedinu korisnu stvar, bilo šta, samo da im ne stoji krompir u statistici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ок ми је то што је пустио Јага заиста, заслужио је минуте ноћас. Јесте грешио, али је минуте заслужио игром. Замерам више што поред њега нису играли Коди или Тео. Кенан и Недовић су одиграли 30 минута, то је било 15 минута превише. Јер баш због оваквих ситуација имамо велик ростер. То је тренерова грешка, што Јаго није имао некога поред себе. Играо је чак и Лазић.

 

Страшну утакмицу су момци синоћ одиграли, баш страшну.

Огромна потрошња, и у тој потрошњи грешке су саставни део игре.

Самим тим, грешке се и праштају... Јер није безобразлук и сиљење, већ само у том тренутку лоша одлука.

 

Биће дана за мегдана, а ова екипа може много. Нису најлепши, али су много зајебани ако их наљутиш. Мислим да је овакав почетак Евролиге, искључиво због слабог ВТБ купа и отварања АБА лиге. Има ту у ростеру доста инатџија... Неће ово бити умирање у лепоти ове сезоне, upside ове екипе не постоји, јер је велика већина њих формирано, али... неке ствари које појединииграчи носе у себи је нешто због чега сматрам да ова екипа у контуинитету може да игра овакве утакмице.

 

Сферопулос је лепо рекао после утакмице, нико није ушао у ”црвене минуте”, а играли смо продужетак. Барселони је синоћ требало да Пунтер убаци 30, да Весели испогађа полудистанце, да погоде 5 тројки у продужетку, да би победили Црвену звезду. То довољно говори о овој екипи. Заиста верујем у оно што гледам, а то је заиста велики карактер на терену.

 

Дубаи и Сплит су ствари које су сада са ове дистанце добре што су се десиле.

  • Like 21
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Naša posla 2.1 said:

Greh je ne napisati koju reč o sinoćnoj tekmi…

 

Zasigurno najkvalitetnija košarkaška utakmica koja se odigrala pod svodovima Beogradske Arene 💯

 

U glavi miks razuma/ponosa, da smo sinoć bili za nijansu bolja ekipa od Barse u kojoj su Kevin i Jan odigrali karijerne utakmice “teško da mogu bolje od sinoć” a mi sa Kenanon i Nedom “teško da mogu gore od sinoć”.

 

Miks emocija/gorčine, Sferovo uvođenje ekipe u kontra ritam na +9 sa izmenama, Kalina predugo na klupi, Mekintajer do kraja na klupi koji je bio u mnogo boljem ritmu od Kenana i Nede, 2 minuta imaš tokom gledanja snimka pred podbacivanje da ukažeš momcima na terenu da za 4 sekunde moraju da prenesu loptu.

 

Na kraju mi smo navikli da nemamo domaćinsko suđenje, nismo ga imali ni sinoć, sudije nas sinoć nisu “krale”, ali “šamar” Janov po glavi Bolomboja jednostavno mora!!!!! da se vidi na video snimku i sve bi bilo rešeno…

 

Sve u svemu veličanstven sportski događaj, dajem minus Sferi za sinoć, iako ponosan na njega na kvalitet košarke koju igramo.

 

Lepo je voleti Zvezdu…

 

❤️🤍

 

 

 

 

 

Sudjenje nije bilo protiv nas, osim te povrede pravila oko gledanja situacije oko 8 sekundi.

 

Grkinja je odsudila jedan faul Bolomboy (3. ili 4.) koji je ispadao iz okvira i koji je delimicno odlucio mec, jer je tada nesrecni Mitrovic imao svojih pet minuta. Ona je takodje bila ta, koja na Bolomboyu nije svirala faul pre te famozne mrtve lopte i 8 sekundi. Ostalo je bilo u okvirima.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, drakon1 said:

Puntera nabolje branis ako igras deny odbranu na njemu. Znaci ne das mu da primi loptu. Ako je vec primi, teraj ga da dribla i da uzima sut na slepo iz driblinga. Kljucne trojke koje je dao su bile preko Dobrica i Dauma. Obojica nemaju iskustvo tima iz prosle sezone gde su Puntera iskljucili u potpunosti. I Dobric i Daum su bili za Punterove uslove predaleko od njega. Ovaj je imao u obe situacije mogucnost da se nesmetano digne  na sut i svako pritrcavanje je tu prekasno. Tu je onda samo do Puntera da promasi. O bas otvorenoj trojci iz desnog ugla ne moramo ni da pricamo. Uglavnom, uci mu u dres i ne dozvoliti da primi loptu. Sve posle toga je manje idealno i najvise sto moze da se uradi je da se bude sto blize pri sutu. Ovo sinoc je bilo nedovoljno blizu i to se odmah videlo.

 

Sve u svemu, lakse reci nego uciniti, ali to nije profesija kojom se ja bavim nego Dobric, Daum i drustvo. Lazic je usao Punteru u glavu i bas ga je iznervirao. Pre svega onim jacim faulom kad ga je Punter vec skoro prosao, posle cega je ovaj pobesneo i popio tehnicku.

Zna se kako se sa takvima igra i kako se igralo. Branko Lazic je to najbolje demonstrirao u X utakmica. U tolikom broju utakmica protiv Pantera , desiće se da i on nekad odigra dobro, ali generalno on je uštopovan u 90 % .

Flaster na njemu, lice u lice, prvi zadatak da ne primi loptu da ga izoluješ od ostatka tima, ako primi loptu , kontakt i što bliže. On nema ulaz, njemu se sve svodi da provuče loptu dva puta kroz noge i da se digne na šut. 

Ali u ključnom delu njega čuva dobric koji stoji daleko , koji dozvoljava da ovaj primi loptu a nakon toga stoji daleko od njega, i onda primamo koš.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, drakon1 said:

Ona je takodje bila ta, koja na Bolomboyu nije svirala faul pre te famozne mrtve lopte i 8 sekundi. Ostalo je bilo u okvirima.

Mislim da iz svog polozaja nije mogla da vidi taj 'samar' koji je dobio Bolomboy, Veseli je potpuno zaklonio ledjima. dakle, ne verujem da je namera u pitanju, samo los polozaj pod kosem.

Sto se tice onog faula nad Nunezom, e to se nije moralo svirati, momak se zaleteo u 'nekoseno', nije bilo teorije da prebaci Bolomboya i da poene, tako da je mu je taj faul bas bio poklon.

Edited by djura.net
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, No name said:

Zna se kako se sa takvima igra i kako se igralo. Branko Lazic je to najbolje demonstrirao u X utakmica. U tolikom broju utakmica protiv Pantera , desiće se da i on nekad odigra dobro, ali generalno on je uštopovan u 90 % .

Flaster na njemu, lice u lice, prvi zadatak da ne primi loptu da ga izoluješ od ostatka tima, ako primi loptu , kontakt i što bliže. On nema ulaz, njemu se sve svodi da provuče loptu dva puta kroz noge i da se digne na šut. 

Ali u ključnom delu njega čuva dobric koji stoji daleko , koji dozvoljava da ovaj primi loptu a nakon toga stoji daleko od njega, i onda primamo koš.

Ključ je što ga Dobri nije terao udesno..

To svi mi sa puno godina u košarci znamo.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, No name said:

Lazic je bio u 12 i samim tim projektivan da čuva pantera, zašto nije u ključnim trenucima to radio, i zašto je na njemu bio Dobric , pitanje je za trenera. Potpuno sam siguran da je tu bio Lazic da bi panter prošao kao i prethodnih godina u 90 % slučajeva. 

 

DOBRIC MORA DA IGRA ONO STO NAJBOLJE ZNA....SPOT UP ŠUT, FLOUTER, ČEONA LINIJA....

 

DOBRIC NE SME DA PREVODI LOPTU, DOBRIC NE SME DA CUVA   BEKOVE KOJI SU SKORERI,  JER DOBRIC TO NE MOZE DA RADI.

 

Mora mu se naći uloga koju mu je i Pešić dodelio. Bilo kakvo izlaženje iz opanaka biće pogubno i za njega I za nas kao klub. 

 

 

Слажем се да је Добрић био погрешан избор, једноставно његов рад ногу то не дозвољава. Али се присетимо да је последњих година Лазић имао масу проблема против изразитих скорера бекова, Хауард, Пантер, Кинан Еванс итд, генерално ти брзи играчи са великим дометом, Лазић је са својим кратким рукама једноставно безопасан ако не прође deny или искакање не уради своје. Холинс и Ханга у прајму су идеални за такве ситуације.

Edited by MV91
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...