Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

398 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      98
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      98
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      316
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      161


Recommended Posts

Yago je prelaka meta ovde da se kritikuje i napada.

Jeste ponela ga je lopta na 93:90 ali tada je on sam vezao 5p.

Jeste pogresio kod prenosa(ako mu je sugerisano sa klupe onda jeste velika greska, ako nije niko govorio mu da ima 4 sekunde...Eto i ja sam mislio da ima punih 8)

Za vecu kritiku veceras od njega zasluzuju Kenan i Nemanja.

Kenan uzasna utakmica zacinjena bacanjem.

Nemanja sa onim faulom.

 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Пре гостовања фенеру предвиђали су нам једну победу у 5 мечева и то већина против Барсе.Надам се да неће бити тако и да ћемо остати позитивни након 7 кола.Овај тим кука за играчем који ће сачувати маторог Јана нпр.Кад то решимо сигуран у пролазак даље...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

Jeste pogresio kod prenosa(ako mu je sugerisano sa klupe onda jeste velika greska, ako nije niko govorio mu da ima 4 sekunde...Eto i ja sam mislio da ima punih 8)

Može se pogledati na snimku, niko sa klupe i od naših igrača ne reaguje, za razliku od trenera i igrača Barselone. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Калинић је промашио бацања на 4:40 до краја након чега смо се одбранили а он дао кош, та бацања ништа нису променила да их је дао можда се не би одбранили или можда не би поентирали следећи напад.
Јаго пак прави кључне грешке прво на 20 секунди до краја не преноси лопту, друго на 1:53 до краја продужетка прангија тројку из свлачионице док је противник у бонусу.

Kalinić je promašio još jedno bacanje ranije, koje je isto tako moglo da odluči pobednika u regularnom delu. Kaliniću nije prvi put da promašuje oba bacanja u završnici i da mi gubimo tu utakmicu. Da je dao oba, možda ne bismo dobili, ali možda baš i bi. 

Možemo i ovako da postavimo stvari. 

 

Kalina je odigrao vrhunsku utakmicu, ali ne toliko bolje od Jaga da bismo na njegove loše stvari žmurili, a ovome sekli patku zbog nešto daljeg šuta, koji je bio potpuno otvoren. 

Tim pobeđuje i gubi zajedno, a svi su imali greške, koje su nam zbirno donele poraz. 

Na kraju krajeva, izgubili smo zbog toga što nismo mogli da odbranimo šuteve za 3 u završnici, čak i kad je odbrana bila ok. Svaka čast i protivniku. 

 

Opet, meni najveća greška - dati Kenanu da šutira slobodno bacanje. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Pisao je već guru, Dobrić NE SME da čuva najbolje napadače jer je dovoljna prednja promena da ga izlome i izbace iz ravnoteže. Sinoć je odmah po ulasku u igru ispao a da ne pominjem ingenioznu ideju Sfera da brani Pantera, u sledećem napadu je Lazić ušao i nismo primili koš.

 

Nedović i Kenan kumulativno -8

 

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, TB Told said:

Može se pogledati na snimku, niko sa klupe i od naših igrača ne reaguje, za razliku od trenera i igrača Barselone. 

Valjda je jedino Tomović krenuo da reaguje pa se i on povukao.

Druga wtf odluka je da Jago ne šutira bacanje za tehničku, videlo se da je u utakmici za razliku od Kenana.

Prva odluka na Sferinu dušu je da otvori utakmicu sa Kenanom na Panteru. Tu je morao bar CMM. Ovako je otvorio Pantera, i izgubio Kenana.

Onda ona ključna odbrana na Panteru, Dobrić umesto Lazića..

Bilo je još mnogo ali glupo je nabrajati i ovako smo imali utakmicu jbg

Glupo je i Jaga puniti sad zbog air ball-a, jbg istek napada, svi se posakrivali.. Jedina zamerka je što nije prišao još bar metar jer je imao prostora, da je bar obruč pogodio Daum bi pospremio..

Edited by mister-no
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni ne smeta Jagov pokušaj hero ball-a. Više mi smeta to što je taj napad držao sve vreme loptu do kraja napada, kao što često čini. Smeta mi što je u odbrani čunj zbog visine, a Sfero ga držao kad se utakmica prelamala. Njemu je šut forte, nešto drugo i nema. Ali nije trebalo da ima toliku minutažu. Takodje je i Teo čunj u odbrani, ali je trebalo da ima koji minut više, kada su nam napadi postali statični. CMM je bio loš, ali šta znam, možda bi bio bolji sa više minuta. Opet, trenerova je poslednja i on snosi svu odgovornost. Mi smo samo posmatrači sa strane. Tzv. semenkari. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kalinić je promašio još jedno bacanje ranije, koje je isto tako moglo da odluči pobednika u regularnom delu. Kaliniću nije prvi put da promašuje oba bacanja u završnici i da mi gubimo tu utakmicu. Da je dao oba, možda ne bismo dobili, ali možda baš i bi. 

Možemo i ovako da postavimo stvari. 

 

Kalina je odigrao vrhunsku utakmicu, ali ne toliko bolje od Jaga da bismo na njegove loše stvari žmurili, a ovome sekli patku zbog nešto daljeg šuta, koji je bio potpuno otvoren. 

Tim pobeđuje i gubi zajedno, a svi su imali greške, koje su nam zbirno donele poraz. 

Na kraju krajeva, izgubili smo zbog toga što nismo mogli da odbranimo šuteve za 3 u završnici, čak i kad je odbrana bila ok. Svaka čast i protivniku. 

 

Opet, meni najveća greška - dati Kenanu da šutira slobodno bacanje. 

Бацање погодиш или промашиш, нема опције могао сам да урадим ово или оно, Калинић је испод просечан извођач бацања, промашио је и Кенан али то ми просто нису грешке као ни отворена тројка што није грешка, али је грешка не бити сконцентрисан и не успети да пренесеш лопту, шутнути из велике удаљине, не умети организовати напад.

Човек плејмејкер за 4 кола има 4 асистенције.

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Mene najviše brine pasivnost Kodija.

 

Fizički je moćan, nije lelemudan ko Napier u odbrani da ga  prolaze, ali u pozicinom napadu bas ne zna šta da radi. Poceli su igrači Barse u jednom trenutku da ga brane kao da je Ben Simmons 3 metra od njega. A i ličio mi je na Ben Simonsa (onog nakon raspada) na trenutke sa tapkanjem u mjestu, lažnim prodorom gdje ne gleda na koš i pasom prvom do sebe.

 

On je fizička mašina, jesu i pejevi Barse fizički jaki, ali treba je da probija non stop da pokuša faule da navuče i povratna lopta ako ne ide.

 

Možda je strah od Veselog bio, ali svakako premalo od prvog pleja i nekog za koga smo dali obeštećenje i projektovali da bude jedan od nosioca.

 

Takodje mi nije jasno zašto u par navrata kad smo ukrali lopte i imali priliku za kontru, on je stajao i čekao pozicioni napad umjesto da koristi svoje prednosti, da li je to sugerisano sa klupe da uspori ili šta ne znam ...

Edited by Nellthe
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koja vam je poenta da se sad baca drvlje i kamenje na Jaga, Kenana, Nedovića i Janisa?

Da, bilo je grešaka.

Da Kenan i Nedović se nisu pojavili na utakmici.

Da Jago je šutnuo trojku sa 10m.

Da Janis je trebao da da Jagu da šutira bacanje za tehniču klupi Barselone i da trebao je Lazić posle da uđe da čuva Pantera a ne Dobrić. Ali isto tako Kenana i Nedovića su odlično iskautirali i stalno su ih udvajali i gurali nazad. Odsekli su im najjače adute. A i skoro smo komentarisali da će se desiti utakmica gde ae obojica neće pojaviti i da će to biti mali broj takvih situacija da obojica nisu u meču.

Da Jago je šutnuo sa 10m posle vezanih poena kada je sam u napadu nosio celu ekipu i 9 od 10 šutera bi isto uradilo. I nemojte te priče mogao je ovo, mogao je ono jer je pre tog šuta igrao u kontinuitetu 15 minuta u utakmici onakvog inteziteta. Ostalo je 4.5 sekunde do kraja a on je davao zadnje atome snage. Taj šut je bio ili pukovnik ili pokojnik. 

Janis ima najveći problem sa vođenjem utakmica. Ali greške su sastavni deo igre. Mi juče nismo izgubili zato što je Kenan promašio baacanje i zato što je Dobrić čuvao Pantera već smo izgubili jer imamo jednog upotrebljivog centra za ovakve utakmice. 

Momci su do sada pokazali da su tvrd orah. Mene dosta ova ekipa podseća na Partizanovu od pre dve sezone. Gde su krenuli loše(mi za razliku od njih smo izvukli pobede) ali su i sa najjačim ekipama bili egal i u početku gubili te egal završnice dok kasnije znamo kako su završili. Kada gledam našu ekipu sada imam osećaj da možemo svakog da dobijemo. Stav na terenu, borba, odbrana, napad, svega imamo. Nekad više nekad manje ali je to i dalje na visokom nivou. Juče sa onakvom igrom bismo dobili svakog rivala u EL ali za Barselonu koja je trenutno najbolja ekipa EL, treba i malo sreće. 

Prespavao sam noć i i dalje imam isti osećaj. Idemo u Madrid po pobedu! 

  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sve greške koje smo pravili su uobičajene i dešavaju se, ovaj promašio bacanje, onaj promašio šut, trener nešto odlučio dobro, nešto loše - sve to ima na svakoj utakmici, zato neko pobedi, neko izgubi.

Jedino mi je neshvatljivo da niko sa klupe, a imali su sve vreme sveta dok su sudije gledale onu mrtvu loptu, ne upozori igrače (sve igrače, ne samo Jaga), da imamo samo 4 sekunde da prenesemo loptu, ako je uhvatimo. Ko god da je uhvati mora odmah sam da je prenese.

To mi je ogroman gaf stručnog štaba, za šta ih sedi tamo 4-5 kad takve stvari propustimo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

Ja sam i dalje u nevjerici sta uradi coek. 23 sekunde lopta kod njega, sut sa 8-9m. Posle toga pogubio Laprovitolu i cao dovidjenja

Možeš i da pogledaš snimak, Jago nije izgubio Laprovitolu, već je Veseli napravio dobar blok, a kao posledica njegovog prethodnog bloka uz njega je bio Lazić koji nije na vreme izašao.

 

 

Screen-Recording-20241019-112704-EON-TV-

 

 

Gubljenje u odbrani je npr. ovo

 

 

Screen-Recording-20241019-113247-EON-TV-

 

Edit: Čini mi se da mora se kline na sliku da bi se učitao gif.

Edited by TB Told
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MarioKempes said:

Sve greške koje smo pravili su uobičajene i dešavaju se, ovaj promašio bacanje, onaj promašio šut, trener nešto odlučio dobro, nešto loše - sve to ima na svakoj utakmici, zato neko pobedi, neko izgubi.

Jedino mi je neshvatljivo da niko sa klupe, a imali su sve vreme sveta dok su sudije gledale onu mrtvu loptu, ne upozori igrače (sve igrače, ne samo Jaga), da imamo samo 4 sekunde da prenesemo loptu, ako je uhvatimo. Ko god da je uhvati mora odmah sam da je prenese.

To mi je ogroman gaf stručnog štaba, za šta ih sedi tamo 4-5 kad takve stvari propustimo.

I još jedna stvar, da osim Kaline nemamo meč vinera, tj. kada nam treba koš nemamo čoveka koji će da rutinira.

Ako mislimo u plej of ovakvih utakmica će biti brdo i takvi igrači nam trebaju..

Ne možemo mi od Kenana i Nede sa 30+ godina da pravimo nešto što nisu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Mi smo odigrali odlicnu utakmicu protiv odlicnog protivnika.l koji je pritom bio napadacki raspolozen. Naravno da smo pravili greske, ali da nismo odigrali bi perfektnu utakmicu sa 140 ubacenih poena. Yago je odigrao dobro, naravno da je onda neko drugi odigrao losije, kao sto je bio obrnuti slucaj u nekim prethodnim utakmicama. Ne moze svih 12 igraca da ti odigra bez greske. Utakmica je bila na jednu loptu, a ignorisanje cistog faula (ili faulova) nad Bolombojem 28 sekundi do kraja je dovelo do svih sudijskih brljotina kasnije. Jasna namera igraca Barse da naprave faul jer bi imali svega 4 sekunde za napad za pobedu je okarakterisana kao mrtva lopta. 

 

Pa nije sudija stavio Dobrića da čuva Pantera.

 

Njega bih i ja izlomio kao od šale, amaterska greška trenera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Krenem ranije da se lepo parkiram i onda kod iskljucenja za aerodrom zastoj. I onda drezdi tu pola sata. Na kraju se parkirao na neko drvo maltene.

Tu se odmah videlo da nece na dobro.

Atmosfera glasna ali shodno broju selfi navijaca ne bas vrhunska. Pogotovo u produzetku kad je trebalo da grmi celo vreme.

Cela utakmica je bila na jedan posed a mi smo kanda razocarani sto nismo rutinirali Barsu. Bice ovakvih utakmica jos puno, izvuci pouku i guraj dalje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Inace koliko mi je drago sto je Kalina zapusio usta svima onima koji su lajali u toku priprema kako deluje nezainteresovano i beskrvno (cuj u pripremnom periodu!?). Koliko volim tog coveka nerealno, kada je on tu mislim da za Zvezdu nema brige u ovoj sezoni.

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Da pomalo neshvatljiva odluka trenera da stavi Dobrića na Puntera iako i ima smisla zbog gabarita istog. Zapamtio sam jednu sekvencu u prvom kada je Kalina preuzeo Puntera u fazonu daj da ga ja uhapsim. Dobrić je loš defanzivac koji ispada na prvu fintu tu nema zbora ali Punter je pogodio i preko Dauma koji em šta je visok em ima ogroman raspon ruku. Kredit Punteru za obe situacije. I još je jednom ostavljen sam u desnom kutu kada je pogodio bez koske trojku. Mene je taj overhelping uvek diskutbilan a tu kao po nepisanom pravilu bivamo kažnjeni i to još u krucijalnim trenucima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...