Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

398 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      98
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      98
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      316
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      161


Recommended Posts

10 minutes ago, Bejn said:

A od Teodosica nista jos od... I ne secam se vise kad je odigrao poslednju solidnu utakmicu. 

Цела екипа је имала 14 асистенција 17 изгубљених лопти.

Он је за 11 минута имао 5 асистенција 0 изгубљених лопти.

Дакле без њега 9 асистенција 17 изгубљених лопти.

+12 са њим

Једини проблем код Теа је тај што синоћ није добио 7-8 минута више а што их није добио је питање за неког другог.

  • Like 20
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Teo je koncentrisano ušao u utakmicu i motivisano. Odličan je bio u prvom poluvremenu. Bolje da je Janis rotirao kao protiv Fenera. Svaka čast Jagu, al 'bem li ga, nemam poverenja u njega. Onaj potez na 93:90 ne mogu da mu oprostim. Jesi se zapalio, ali brajko to ne znači da mora lopta sve vreme biti kod tebe i da na kraju ti rešavaš. Nije ni razmišljao da možda spusti loptu Kaliniću, jok, ja oću biti heroj i dobismo muda labudova.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Tata mode on (ali šalaaa):

 

I nije Barsa bas neka ekipa, s obzirom da joj je najbolji igrac neko koga prosle sezone ne da niste zeleli da vidite u Zvezdi, vec ste se molili da sto duze ostane u Partizanu i nanosi stetu iznutra.

 

Mode off 😁

 

 

Nece vas ovakav poraz previse poljuljati mentalno, nije to takva ekipa sada, preiskusni ste.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ko sebi želi da dodatno zagorča jutro, neka baci pogled na temu košarkaška pravila. Mi smo sinoć izgubili nakon materijalne povrede pravila.

Svašta bih napisao ali mislim da nema svrhe. 

 

U tom smislu, utakmica od sinoć stoji odmah uz Mirotino gaženje linije.

Edited by Manu
  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Volter said:

Teo je koncentrisano ušao u utakmicu i motivisano. Odličan je bio u prvom poluvremenu. Bolje da je Janis rotirao kao protiv Fenera. Svaka čast Jagu, al 'bem li ga, nemam poverenja u njega. Onaj potez na 93:90 ne mogu da mu oprostim. Jesi se zapalio, ali brajko to ne znači da mora lopta sve vreme biti kod tebe i da na kraju ti rešavaš. Nije ni razmišljao da možda spusti loptu Kaliniću, jok, ja oću biti heroj i dobismo muda labudova.

Ja sam i dalje u nevjerici sta uradi coek. 23 sekunde lopta kod njega, sut sa 8-9m. Posle toga pogubio Laprovitolu i cao dovidjenja

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Ja sam i dalje u nevjerici sta uradi coek. 23 sekunde lopta kod njega, sut sa 8-9m. Posle toga pogubio Laprovitolu i cao dovidjenja

Naročito u situaciju kad su naši targetirali Puntera za mismatcheve. Tako su i Kalina i Bolomboy davali koševe. Niti meni nije jasno čemu to od Jaga ali šta je tu je. Samo da nas ovaj poraz ne baci u neku crnu seriju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

По мени не могу да кривим ни тренера и играче, јер да ове судије нису намерно досудиле техничку, јер другачије би време истекло или би правили фаул, не би могле да гледају снимак код преноса лопте. Више од два чиста фаула над Боломбојем они суде мртву то је циркус био. Затим на крају продужетка чист фаул повлачење за руку Боломбоја при офанзивном скоку, не знам како да поставим али има на јутјубу спорт клуб што је убацио најзанимљивије детаље са меча 8 минута клип и када се успори снимак се види да га је повлачио и то баш добро за руку. 

 

Јесте Кенан промашио бацање али би опет дао њему да шутира. Јесте Јаго промашио тројку, али је истицало време и морао је да шутира, Јаго је доста донео на утакмици донео продужетак одлична енергија зато је и играо све до краја. 

 

Са оваквом игром можемо са свима да играмо. Мислим да ћемо довести још једног високог јер је баш баш лоше да Боломбоја секу са фауловима јер знају да без њега није то то. 

 

Са трибина смо носили играче, невероватна атмосфера, свака част свима. Идемо даље!!

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mogli biste malo da olabavite sa skakanjem Yagi na glavu, da ne kažem da kenjate po njemu. Dečko je redak igrač koji se juče pojavio sa mudima, dao Barsi 23p, bio uz Kalinu i Bolomboja naš najbolji igrač i nekim potezima nas držao u igri. Bolje pitajte Nedovića, CMM i Kenana gde su nestali. Lako je da trpaš Pariz i Baskoniju. Ovde rođače igraš pred punom halom svojih navijača i nemoćan si.  Izgledaš na terenu kao amater. Ulazi Nedović i pravi najgluplji faul u napadu koji može igrač da napravi. Tako što suprotnom rukom od one kojom dribla zagrli odbrambenog igrača. Jeste Yago napravio dve ozbiljne greške na kraju. Međutim i Kalina je promašio oba bacanja. To mu nije prvi put.

 

Činjenica je da ovaj tim može mnogo ali ne u ovom sastavu. Imamo par kamenova vezanih za noge koji nas sputavaju u tome. Ja se danas osećam mentalno umorno kao da sam sinoć ja igrao, a ne oni. Umorile su me idiotske greške i postupci profesionalnih igrača koji to ne bi smeli da rade. Spomenuću dve (od milion) date lopte u ruke protivniku na početku, pa Mitrovićev harlemovski potez dodavanja iza leđa u reketu i onaj kada smo napokon odbranili napad i onda u kontri hteli da Barsu vrtimo na petoparcu. Jedan od glavnih učesnika je ponovo bio Mitrović. Postavim sebi pitanje, da li sam ja jebeno normalan da dozvolim da me glava zaboli od gledanja utakmice.

Edited by Sinnerman
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Nema vremena za tugovanje. Sezona je duga, utakmice se nižu jedna za drugom, čim trepneš eto sledeći meč. Što pre da se athivira ovo, i da se okrenemo sledećem meču.

Isto to važi i u slučaju pobede. 

Malo je falilo, borba je bila na nivou ali pobeda je izostala i ako smo imali sve u svojim rukama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sector said:

Kad Yago dobije ovakvu ulogu, to je kraj, šta god govorila statistika.

 

Ok jeste odigrao na gornjoj granici svojih mogućnosti ali da se ne zajebavamo, vidjelo smo prošle sezone kako smo završili u EL. 

Apsolutno.Sto vecu ulogu u Evroligi budu imali Jago,Davidovac,i Mitrovic,imacemo manje pobeda.Nije kriv ni Sferopulos.Ne moze stalno igrati sa 8-9 istih igraca koji u proseku imaju 32 godine...Jago se sinoc bas trudio,ali jednostavno ne moze bolje..

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sinnerman said:

Mogli biste malo da olabavite sa skakanjem Yagi na glavu, da ne kažem da kenjate po njemu. Dečko je redak igrač koji se juče pojavio sa mudima, dao Barsi 23p, bio uz Kalinu i Bolomboja naš najbolji igrač i nekim potezima nas držao u igri. Bolje pitajte Nedovića, CMM i Kenana gde su nestali. Lako je da trpaš Pariz i Baskoniju. Ovde rođače igraš pred punom halom svojih navijača i nemoćan si.  Izgledaš na terenu kao amater. Ulazi Nedović i pravi najgluplji faul u napadu koji može igrač da napravi. Tako što suprotnom rukom od one kojom dribla zagrli odbrambenog igrača. Jeste Yago napravio dve ozbiljne greške na kraju. Međutim i Kalina je promašio oba bacanja. To mu nije prvi put.

 

Činjenica je da ovaj tim može mnogo ali ne u ovom sastavu. Imamo par kamenova vezanih za noge koji nas sputavaju u tome. Ja se danas osećam mentalno umorno kao da sam sinoć ja igrao, a ne oni. Umorile su me idiotske greške i postupci profesionalnih igrača koji to ne bi smeli da rade. Spomenuću dve (od milion) date lopte u ruke protivniku na početku, pa Mitrovićev harlemovski potez dodavanja iza leđa u reketu i onaj kada smo napokon odbranili napad i onda u kontri hteli da Barsu vrtimo na petoparcu. Jedan od glavnih učesnika je ponovo bio Mitrović. Poatavim sebi potanje, da li sam ja jebeno normalan da dozvolim da me glava zaboli od gledanja utakmice.

Jagisa je juce odigrao odlicnu partiju za svoj kvalitet i trenutnu formu i ne moze se nazivati krivcem za poraz, ali bi se pripaljivanja one trojke sa 10 metara i FC3 postideo koliko je idiotski potez. Ono sto je igra sudbine je da nas je posle odlicne suterske veceri resio Barsin sut za tri tokom produzetka.

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, JPM said:

 

Sudije po meni odlicne

Čist faul nad Bolombojem pre mrtve lopte nisu sudili. Veseli ga udario u glavu nakon doskoka i Bolomboj se 1 rukom hvala za glavu i nalon toga mrtva lopta.

To su trebala da budu 2 bacanja za nas.

 

Sudije daleko od odličnih.

 

Edit: sad vidim da je bilo pisanja o ovoj situaciji. Moze da se brise

Edited by NikolaTest
Dopuna
Link to comment
Share on other sites

Evo krenulo je i po sudijama. Naš najbolji proizvod.

 

Hajde da kažemo da je to greška na našu štetu. Međutim ne računate dosuđenu loptu za nas kada je Panter izbio Gidri loptu nakon što se ovaj zaleteo kao majmun, lopta očigledno odlazi u aut od Gidre, međitim onaj Lotemozer kao nešto ne vidi se dobro, ovo ono. Isto tako za trojku Gidre gde su gledali da li je nagazio. Nagazio je, a isti Lotemozer nas je tu izvukao kao mutan snimak, ne vidim dobro... Bilo je grešaka i na našu štetu i na štetu Barse. Mene je recimo opasno nervirala ona likuša, ne znam da li nam je jednu odluku u našu korist svirala.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Калинић је промашио бацања на 4:40 до краја након чега смо се одбранили а он дао кош, та бацања ништа нису променила да их је дао можда се не би одбранили или можда не би поентирали следећи напад.
Јаго пак прави кључне грешке прво на 20 секунди до краја не преноси лопту, друго на 1:53 до краја продужетка прангија тројку из свлачионице док је противник у бонусу.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sinnerman said:

Mogli biste malo da olabavite sa skakanjem Yagi na glavu, da ne kažem da kenjate po njemu. Dečko je redak igrač koji se juče pojavio sa mudima, dao Barsi 23p, bio uz Kalinu i Bolomboja naš najbolji igrač i nekim potezima nas držao u igri. Bolje pitajte Nedovića, CMM i Kenana gde su nestali. Lako je da trpaš Pariz i Baskoniju. Ovde rođače igraš pred punom halom svojih navijača i nemoćan si.  Izgledaš na terenu kao amater. Ulazi Nedović i pravi najgluplji faul u napadu koji može igrač da napravi. Tako što suprotnom rukom od one kojom dribla zagrli odbrambenog igrača. Jeste Yago napravio dve ozbiljne greške na kraju. Međutim i Kalina je promašio oba bacanja. To mu nije prvi put.

Jago je laka meta za "poznavaoce košarke" koji su svoj prvi utisak o njemu izneli prilikom dovođenja i ne moraju ni da gledaju utakmicu da bi znali kako je igrao. 

U stvarnosti je odigrao odličan meč, sa daleko manje propusta u odbrani nego što mu po automatizmu pripisuju. 

Ne bi igrali produžetak niti bi u produžetku bili u igri do kraja da nije bilo Jaga. 

Što se greške prilikom prenosa lopte tiče, to je pre svega odgovornost klupe, jer niko iz našeg tima nije primetio da je sat na 20 sekundi.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

А што се тиче судија можда то јесте била повреда правила, али баш не желим да победим тако што ми судија прећути 8 секунди исто као што не желим да изгубим тако што судија не види гажење линије.

Да ли је био пре тога фаул на Боломбоју то је већ питање.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, СтелаРоса said:

Nas je sinoc od pobede delila jedna ispravna sudijska odluka. Ne kenjajte po igracima.  

 

Mi smo se samoubili hiljadu puta do te hajde da kažemo greške. Koliko igrači lošim odlukama, toliko i trener lošim rotacijama.

 

Stvarno nemam neki osjećaj pljačke, neuporedivo sa situacijom prije 2 godine kad nam je oteta pobjeda koju smo zaslužili.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sector said:

 

Mi smo se samoubili hiljadu puta do te hajde da kažemo greške. Koliko igrači lošim odlukama, toliko i trener lošim rotacijama.

 

Stvarno nemam neki osjećaj pljačke, neuporedivo sa situacijom prije 2 godine kad nam je oteta pobjeda koju smo zaslužili.

Mi smo odigrali odlicnu utakmicu protiv odlicnog protivnika.l koji je pritom bio napadacki raspolozen. Naravno da smo pravili greske, ali da nismo odigrali bi perfektnu utakmicu sa 140 ubacenih poena. Yago je odigrao dobro, naravno da je onda neko drugi odigrao losije, kao sto je bio obrnuti slucaj u nekim prethodnim utakmicama. Ne moze svih 12 igraca da ti odigra bez greske. Utakmica je bila na jednu loptu, a ignorisanje cistog faula (ili faulova) nad Bolombojem 28 sekundi do kraja je dovelo do svih sudijskih brljotina kasnije. Jasna namera igraca Barse da naprave faul jer bi imali svega 4 sekunde za napad za pobedu je okarakterisana kao mrtva lopta. 

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ima li neko video ili slike od koreografije od sinoc?

Sto se tice tekme sve je receno, sta je tu je, idemo dalje vec u Ponedaljak igramo bitan mec sa Buducnosti, da vidimo reakciju ekipe posle ovog poraza...

Generalno mi se bas svidja ova ekipa i kako izgledamo, nebo i zemlja u odnosu na proslu sezonu, samo eto sto nam fali taj jos jedan centar, bukvalno Gilespi ili Teri bi imali uticaj i te kako, ne trebaju nam poeni, samo skok i zastita obruca, buse nas samo tako preko Mitrovica...

Sto se tice Yaga, to su prosto njegovi sutevi i to je to, jedini je isao na ulaz, borio se, treba imati i snage za sve to, Veseli je bio daleko od njega, rezonski sut, svakako nismo zbog Yaga izgubili.

Najbolje posle svakog poraza da se targetira neki igrac, ovo je timski sport, i oni su ljudi, malo relanosti samo...

Edited by Stefi88
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kosjan Willavić said:

ali bi se pripaljivanja one trojke sa 10 metara i FC3 postideo koliko je idiotski potez.

Baš je na mestu poređenje. Još jedan od primera kako se stvari pišu nevezano za situaciju na terenu. Jago je mislim jedini od bekova koji je išao na ulaze i dobijao faulove sinoć, uključujući i dva napada pre tog šuta. Veseli ga je u tom napadu čuvao na više od metar udaljenosti da bi sprečio prodor. Mozda je trebalo da proba ulaz ali bi u slučaju neuspeha se ovde pisalo "vidi kepeca hoće na silu". 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...