Jump to content

Recommended Posts

Nije ovaj Trapani neko merilo jer imaju jednog i po poštenog beka ukupno, ali na bekovima bi trebalo da ste konkurentni svima u EL i defanzivno i ofanzivno, a još nije ni igrao Washington dok je Carlik igrao pod ručnom. Ovi domaći Nakić/Lakić mi deluju kao veoma skromni i maksimalno limitirani igrači ali makar imaju dobra tela za šibanje, nešto kao Trivun. Bonga će izgleda riljati 30+ minuta i stvarno deluje kao da je u zenitu forme na obe strane parketa. Mislim da će Tyrique Jones biti jako važan igrač i da će vas Davies dosta izluđivati jer iako je odličan napadač u odbrani dosta puca preko njega, čak ga je i ovaj Horton natrpao dok se nije povredio - dakle neki Kaminsky scenario. Poku nesnađen ali je makar nabo neke trojke.

 

Onaj turnir sa ozbiljnim evroligašima će ipak dati malo jasniju sliku jer ova ekipa u kojoj Alibegović ima veliki usage rate nije nikakav pokazatelj bilo čega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aman 2 said:

To je to što se tiče pojačanja, kaže Željko. Tanko je to na 4 za el, iz aviona se vidi.

Definitivno Bongu vidi isključivo na cetvorci.


ja nikad nisam cuo njega da je rekao da dovodimo bilo koga

 

mi smo na trzistu i dovescemo nekog ako bude valjao

Link to comment
Share on other sites

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/obradovic-zadovoljan-dosad-uraenim-igraci-sposobni-da-primaju-informacije-i-primenjuju-ih-brzo/491441

 

"Tim je odigrao dobro, posebno u defanzivi. U napadu smo bili dobri pred kraj druge četvrtine i u drugom poluvremenu, imali smo dobar protok lopte i generalno smo igrali dobru košatku. Želimo da nastavimo ovako. Dertona i Trapani su dobri timovi, u pripremnom periodu nije lako oceniti jer svaki trener želi da prenese svojim igračima način na koji želi da igra, a to je nešto što ne može da se uradi za dve nedelje. Srećan sam zbog stava koji moj tim ima. Danas smo odigrali tri nove akcije, nove šeme, i izveli smo ih dobro. To mi pokazuje da su moji igrači sposobni da primaju informacije i primenjuju ih vrlo brzo. Rezultat nije bitan, mnogo sam srećniji što tim želi da igra kao – tim. Imali smo tri loša šuta na početku, rekao sam igračima da to nije dobro i isti ti igrači koji su napravili greške odigrali su vrlo dobro. Lopta je cirkulisala na pravi način."

 

Prerano je davati bilo kakav sud o tome koji su dometi ili limiti ove ekipe dok određene stvari ne krenu da se rade po automatizmu. Trenutno se razmišlja o svakoj poziciji i kretnji, a svaku  utakmicu se uvode i probavaju nove akcije. Rani znaci pokazuju da će to defanzivno biti mnogo bolje i čvršće nego lani, a talenat i ofanzivni potencijal je prisutan. Lepo je čuti da učenje ide po planu.

 

Prijatno sam iznenađen Nakićem, nisam bio svestan njegovih fizikalija, u par navrata odlična odbrana i u nekim mismatch situacijama, i prisustvo na skoku. Lepo neko reče sinoć, ovako od oka deluje kao upgrade u odnosu na Trifu. 

 

Pozicija 4 nas sve žulja, čekamo Mike-a, pa da vidimo na čemu smo.

 

Jel neko izvalio Željkovo dranje na Sterlinga pred kraj, posle vezanih trojki i tajmauta Trapanija? Nisam uopšte uspeo da povežem sa čime to ima veze. (osim ako nije bilo u fazonu 'esam ti rekao', s obzirom na par divljanja u toku utakmice).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Aman 2 said:

 

Ovo je izjava da bi se poguralo samopouzdanje Pokusevskom rekao bih. Na trzistu je Partizan neprekidno to bar nisu neke tajne. Verovatno ce se uci sa ovim u sezonu (posto tesko da ce iskociti neka bas vau opcija u medjuvremenu) i videti sta se moze dobiti od Bonge, Majka i Pokusevskog na 4. Ukoliko se startuje sa nekim pobedama i dvojica od ove trojice budu na zadovoljavajucem nivou verujem da se nece juriti neko po svaku cenu, a ako se startuje lose i osetno se primeti da manjka kvaliteta na toj poziciji da ce se dovesti neko. Sve je tu dosta logicno.

 

Posto se Bonga namece kao startna cetvorka i neko ko ce igrati tu 25+min (barem za sada u ovoj situaciji osim ako Majk ne prikaze neke vau partije u sta sumnjam) u poredjenju sa Ledejom je svakako osetno manje talentovaniji u napadu ali je puno bolji defanzivac a rekao bih i bolji skakac jer ako bude igrao minuta koliko i on verujem da ce imati i vise skokova no Ledej prosle sezone jer je imao svega 0.5 skokova manje po mecu za puno manju minutazu a pritom ce ovde vise igrati na 4 nego tamo i biti u cescoj prilici za skok. Nije bolhendler ali je bolji od Ledeja sa loptom (mada je to manje bitno za tu poziciju), moze na 3 (sto mu je prirodnija pozicija) ali i na 2, s tim da sad tu ima vise nego dovoljno igraca pre njega koji mogu pokriti tu poziciju. Ima dovoljan sajz za poziciju 4, cepa odbranu i ne stedi se nikad, moze da pogodja trojke kad je sam u dobrim procentima. Jos kad bi imao i vise talenta u napadu igrao bi u Panatinaikosu ili Realu, ovako je po meni dobro resenje za Partizan i nesto sto treba Partizanu. Trinkijeri ga je nazvao 'elite team player' sto on i jeste. Ima ko ce da daje koseve Vasington, Dejvis, Lundberg, oba Dzounsa, Braun, Marinkovic ima ovde vise nego dovoljno poena a Bonga ako bude imao vecu minutazu moze i on do 7-8ppg posto je u Bajernu postizao 6 poena na 20 minuta.

 

Neka petorka sa Nilikinom, Lundbergom, Braunom, Bongom i Dzounsom deluje zastrasujuce dobro defanzivno a opet imas igrace sa loptom i ko da kreira i da se igra pnr i da se postizu kosevi itd. Verujem da ce se kombinovati i da nece Dzouns plej i Vasington igrati puno zajedno u petorci zbog sajza al svakako ova dubina u rosteru raspolaze i ful ofanzivne i ful defanzivne petorke i u svakoj kombinaciji ne ni trebalo osetno faliti ni napada ni odbrane, barem na papiru. Najvaznije ce biti uklopiti to sve i druga najvaznija stvar da se resevaju guste zavrsnice i deluje i da na tom planu se Partizan pojacao, ali svaka sezona je novo dokazivanje za svakog igraca pa to tek treba da se vidi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ScepanScekicSto said:


ja nikad nisam cuo njega da je rekao da dovodimo bilo koga

 

mi smo na trzistu i dovescemo nekog ako bude valjao

Da ali je 2 puta decidno rekao da je to to sto se tice tima. Prvi put posle sinmfonije, drugi put sinoc.

Krajnje krajnje neozbiljno. Pod 1 - steta je ne koristiti Bongu na 3, pod 2 - jako manjka fizikalija unutra. I ponovo ce biti neko krpljenje u sred sezone nekim Broznjanskim ili kojekakvim brazilskim lelemudima...

Pametni uce na tudjim greskama, glupi na svojim. Mi ne ucimo.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jedibojan said:

Da ali je 2 puta decidno rekao da je to to sto se tice tima. Prvi put posle sinmfonije, drugi put sinoc.

Krajnje krajnje neozbiljno. Pod 1 - steta je ne koristiti Bongu na 3, pod 2 - jako manjka fizikalija unutra. I ponovo ce biti neko krpljenje u sred sezone nekim Broznjanskim ili kojekakvim brazilskim lelemudima...

Pametni uce na tudjim greskama, glupi na svojim. Mi ne ucimo.


a brate, povredio se covek koji je trebao da igra na 4 , nije nijedan trening odradio, ajde da sacekamo kako ce se on pokazati

 

Ali ja ti kazem, mi smo na trzistu za poz 4

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ScepanScekicSto said:


a brate, povredio se covek koji je trebao da igra na 4 , nije nijedan trening odradio, ajde da sacekamo kako ce se on pokazati

 

Ali ja ti kazem, mi smo na trzistu za poz 4

Lik koji se povredio je 201cm, belezio 4.25 skoka u EC i izgleda kao stretch resenje koje igra dobro licem ka kosu (citaj rezerva). Nama uz Davies-a treba neki Lorenz Roberts. Neko ko ce biti mozda i prvi skakac ekipe.

Iskreno se nadam da si u pravu da smo na trzistu, jer ove Zeljkove izjave uopste ne ohrabruju. Dovoljno je pogledati bilo koju EL unutrasnju liniju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, jedibojan said:

Lik koji se povredio je 201cm, belezio 4.25 skoka u EC i izgleda kao stretch resenje koje igra dobro licem ka kosu (citaj rezerva). Nama uz Davies-a treba neki Lorenz Roberts. Neko ko ce biti mozda i prvi skakac ekipe.

Iskreno se nadam da si u pravu da smo na trzistu, jer ove Zeljkove izjave uopste ne ohrabruju. Dovoljno je pogledati bilo koju EL unutrasnju liniju

Daum-Davidovac-Ilić

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Aman 2 said:

To je to što se tiče pojačanja, kaže Željko. Tanko je to na 4 za el, iz aviona se vidi.

Definitivno Bongu vidi isključivo na cetvorci.

 

Ebali smo ježa.

 

2 stvari mogu to da ublaže:

 

  • Da Ajzeja Majk bude dobar na 4, što mi sad stvarno ne deluje kao realno. Ne mislim napadački, to može verovatno da odradi, nego odbrana i posebno skok. Mada mi nije jasno da mogu da se nadam da će nam skok sa te pozicije rešiti čovek koji je imao 4 skoka po meču u EC.
  • Da Balša bude upotrebljiv, na recimo 8-10 minuta po meču. To bi nam dozvolilo luskuz da možemo Tajrika da stavimo 10ak minuta i na 4, čak i više ako bude potrebe. Gubili bi spejsing, dosta kombinacija, ali bi barem mogli da odbranimo reket i skok, bar u teoriji.

 

Vajda ima i poneka četvorka koju Poku može da brani. 

____________

 

Ili da se ide na to da se krene ovako, vide kako proći, pa da se radi doselekcija po potrebi. Što je opet samo po sebi problematično. Da ne pričamo o tome koliko smo onda tanki na 4-5 i koliko bi nas svaka i manja povreda, tu izbacila potpuno.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

Daum-Davidovac-Ilić

Dodaj Petruseva bilo vama bilo nama i to je vec drasticno drugacija prica.

Poenta je da vi Petruseva vijate, a ako ga ne dovedete, kapiram da ne odustajete od dovodjenja prve cetvorke.

Zeljko je vec 2 puta potvrdio da je, sto se nas tice, to to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ScepanScekicSto said:

Da li sad povreda Milutinova pomera Petruseva na 5, te da li im je sada posle svih igraca koji su dosli mozda Piters visak? 😁

 

sto je babi milo,to joj se i snilo

P kao Pokusevski. Kakav crni Piters.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, realno *w said:

 

  • Da Balša bude upotrebljiv, na recimo 8-10 minuta po meču. To bi nam dozvolilo luskuz da možemo Tajrika da stavimo 10ak minuta i na 4, čak i više ako bude potrebe. Gubili bi spejsing, dosta kombinacija, ali bi barem mogli da odbranimo reket i skok, bar u teoriji.

Za to vam i ne treba Balša, dovoljno je da Džons odigra 27-28min, a Dejvis 22-23.

Njih dvojica mogu da budu solidan par istovremeno na terenu, ne mora ni spejsing da se gubi sasvim, Dejvis ima domet za 3. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MarioKempes said:

Za to vam i ne treba Balša, dovoljno je da Džons odigra 27-28min, a Dejvis 22-23.

Njih dvojica mogu da budu solidan par istovremeno na terenu, ne mora ni spejsing da se gubi sasvim, Dejvis ima domet za 3. 

 

Da, ali to je baš max broj obrtaja. Plus bi došli u situaciju da recimo Džons igra 4 u paru sa Dejvisom, gde će se definitivno više kretati i trošiti, a onda Dejvis izađe, a on ostane na terenu i predje na 5.

Ne može to biti normalno nikako. Ali ako se to iskombinuje sa nekom pauzom između četvrtina, pa uleti Balša na par minuta, može se napraviti da ovaj odsedi koliko treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...