Jump to content

3x3 basket - Pariz 2024


Recommended Posts

Počeo je i turnir u 3x3 basketu. Naši su prvi favoriti, kao i na prošlim olimpijskim igrama. Nadamo se da će ovoga puta opravdati ulogu favorita i osvojiti jedino što im nedostaje. Igramo u sastavu Majstorović, Stojačić, Vasić i Branković. Isti tim je osvajao dva puta zlato na svetskom prvenstvu.

Učestvuje 8 ekipa, svi su zajedno u jednoj grupi. Nakon 7 kola dve prvoplasirane idu u polufinale, a ekipe od 3. do 6. mesta igraju razigravanje za polufinale. Prvi protivnik nam je Amerika večeras od 22:35.

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Trebali su ove mind games da sačuvaju za utakmice na ispadanje sa Amerima 😄 Skroz su prsli Ameri posle par minuta.

 

Nikad ne bih želeo da igram basket sa našim timom, odvratno igraju 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nicklord said:

Trebali su ove mind games da sačuvaju za utakmice na ispadanje sa Amerima 😄 Skroz su prsli Ameri posle par minuta.

 

Nikad ne bih želeo da igram basket sa našim timom, odvratno igraju 

Nadam se da su jos nešto sačuvali za duel u narednoj fazi. Biće svakako teško pobediti Amere u finalu svetskog prvenstva i dva puta na OI. 

Link to comment
Share on other sites

Na turniru učestvuje 8 ekipa i svi se međusobno sastaju, nakon čega dve najbolje plasirane ekie idu direktno u finale dok 4 idu u razigravanje. Iz te perspektive je ova pobeda jako bitna, i ova razlika takođe može biti značajna.

 

Edit: pametujem džabe, sad vidim da je i DelPiero to napisa u uvodnom postu.

 

Majstorovića očigledno stižu godine i dosta je usporio. Nadam se da će ipak iskustvo prevagnuti i da će više doneti nego oduzeti.

Edited by Manu
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milko Miller said:

Nadam se da su jos nešto sačuvali za duel u narednoj fazi. Biće svakako teško pobediti Amere u finalu svetskog prvenstva i dva puta na OI. 

 

Dosta su uigraniji i iskusniji nasi u 3x3, Majstorovic osvajao svetska dok je Fredeta hapsio Djenka po EL. Ako dodje opet do meca sa njima samo da ne udjemo u neku nervozu i dobijamo. 

 

Ja se vise plasim Letonije, jesu nas oni bese izbacili u Tokiju? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Creed Bratton said:

 

Dosta su uigraniji i iskusniji nasi u 3x3, Majstorovic osvajao svetska dok je Fredeta hapsio Djenka po EL. Ako dodje opet do meca sa njima samo da ne udjemo u neku nervozu i dobijamo. 

 

Ja se vise plasim Letonije, jesu nas oni bese izbacili u Tokiju? 

Nas su Rusi izbacili, tada smo sve dobili u grupnoj fazi i imali polufinale gde ništa nije funkcionisalo. 
Sada smo svakako mi, Ameri i Letonci najjači. Mislim da i Francuzi nisu sastavili los tim kao domaćini. 

Link to comment
Share on other sites

btw sad vidim da za Poljake igra Michal Sokolowski koji igra za Napoli i bio je MVP kupa Italije gde su u finalu pobedili Milano.

 

fun fact je i da je pre pre mesec dana igrao i kvalifikacioni turnir za OI u kosarci naravno. Ocigledno nema nikakve restrikcije po to pitanju. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milko Miller said:

Nas su Rusi izbacili, tada smo sve dobili u grupnoj fazi i imali polufinale gde ništa nije funkcionisalo. 
Sada smo svakako mi, Ameri i Letonci najjači. Mislim da i Francuzi nisu sastavili los tim kao domaćini. 

 

Da sad sam gledao Rusi jedva prosli Holandjane i onda nas razbili a bili 5. u grupi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...