Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Tekvondo, Džudo, Rvanje)


Recommended Posts

17 minutes ago, Klotzen said:

Još jedan turista u našoj ekspediciji

Ružan je ovo izraz, i omalovažava se sav trud koji su sportisti uložili da dođu na ove igre, a to ni malo nije lako. To što mi imamo velike oči i što smo umišljeni  to je naš problem.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene to najviše nervira kod praćenja ovih igara iskreno. Jeste par ljudi podbacilo ali dobar deo takmičara plus košarkašice i odbojkaši su ovde došli a da možda ne pripadaju kvalitetom ili su na granici ali su izborili nekako. Da ne pričam povrede 3 aduta za medalje.

 

Ljudi bi verovatno mislili da nam igre idu bolje da je tu 50 takmičara 

32 minutes ago, Don Juan said:

Ružan je ovo izraz, i omalovažava se sav trud koji su sportisti uložili da dođu na ove igre, a to ni malo nije lako. To što mi imamo velike oči i što smo umišljeni  to je naš problem.

 

 

Edited by Nicklord
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Don Juan said:

Ružan je ovo izraz, i omalovažava se sav trud koji su sportisti uložili da dođu na ove igre, a to ni malo nije lako. To što mi imamo velike oči i što smo umišljeni  to je naš problem.

 

 

Pa i nije bas ruzan izraz. Svi ovi sportisti i njihovi treneri se finansiraju od nasih para. Ako nisi spreman za takmicenje pogotovo OI, nemoj ici i trositi novac. Bitno nam je bilo da imamo preko 100 takmicara ili koliko vec. A preko pola njih su bukvalno turisti. Sto je najgore vecina od ovih naturalizovanih koje smo poslali su ispali u prvom kolu. Znaci dali smo pare u poluproizvod, a nismo dobili nista zauzvrat, mozda smo cak i uskratili nekim mladima sansu. 

 

Da ne ispadne da imam nesto protiv naturalizovanih takmicara. To je sve ok, ako ima sistemski smisla. Ako oni doprinose razvoju nekog sporta u Srbiji ili su silom prilika naterani da promene drzavu za koju nastupaju. Evo recimo Zurabi, stvarno deluje kao super momak i bas mi je bila draga njegova medalja, ali njegovo prisustvo i rezultati su anomalija. Nista nisu promenili u nasem rvanju. Samo smo krenuli pogresnim putem da dovodimo strance, koji cak i nisu toliko uspesni, sto je na kraju krajeva kontraproduktivno, jer mi nismo Bahrein ili Katar da nam trebaju instant sportwashing rezultati.

 

Ovo je slika i prilika naseg olimpizma trenutno 

 

Whats-App-Image-2024-08-06-at-12-30-18.j

 

Whats-App-Image-2024-08-06-at-12-32-44.j

 

Edited by Jurgen
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jurgen said:

Pa i nije bas ruzan izraz. Svi ovi sportisti i njihovi treneri se finansiraju od nasih para.

Ja mislim da se značajno više para troši na razne košarkaške i fudbalske klubove, pa nikom ništa.

Da ne trolujem temu, ali većina koji pišu ovakve stvari nema pojma šta treba sportisti da postignu da bi došli na Igre, i onda to svakako samo po sebi jeste uspeh. Druga strana medalje je što se mi pojedinih sportova i sportista setimo na svake četiri godine, pa onda jedva čekamo priliku da ih opljunemo.

Prvenstvo Srbije u Atletici je bilo u Kraljevu, a na terenu su bile dve evropske vicešampionke. Znaš koliko je ljudi došlo da ih gleda, i koliko njih je zabolelo uvo da se iscima da dođe? 

Jednostavno kakav smo narod, dobro je da imamo i ovo što imamo, a uskoro nećemo ni to imati. Možda je i bolje tako.

Neću više o ovome pošto se ovakva mantra ponavlja na svakim Igrama, kada se ne zadovolje apetiti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Don Juan said:

Ružan je ovo izraz, i omalovažava se sav trud koji su sportisti uložili da dođu na ove igre, a to ni malo nije lako. To što mi imamo velike oči i što smo umišljeni  to je naš problem.

 

Pogotovo ako su ovom javili u poslednjem trenutku da mora da zameni takmicara koji se povredio...Zamisli da vas u sred odmora neko pozove da dodjete na zemenu na poslu jer nema ko...Pa vi ne spremni i sta sve...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Juan said:

Ja mislim da se značajno više para troši na razne košarkaške i fudbalske klubove, pa nikom ništa.

Da ne trolujem temu, ali većina koji pišu ovakve stvari nema pojma šta treba sportisti da postignu da bi došli na Igre, i onda to svakako samo po sebi jeste uspeh. Druga strana medalje je što se mi pojedinih sportova i sportista setimo na svake četiri godine, pa onda jedva čekamo priliku da ih opljunemo.

Prvenstvo Srbije u Atletici je bilo u Kraljevu, a na terenu su bile dve evropske vicešampionke. Znaš koliko je ljudi došlo da ih gleda, i koliko njih je zabolelo uvo da se iscima da dođe? 

Jednostavno kakav smo narod, dobro je da imamo i ovo što imamo, a uskoro nećemo ni to imati. Možda je i bolje tako.

Neću više o ovome pošto se ovakva mantra ponavlja na svakim Igrama, kada se ne zadovolje apetiti.

 

Dva losa ne cine dobro. I tu se slazem da se previse trosi i to je vec druga tema.

 

Potpuno je nebitno sta je potrebno da se dodje na Igre,  ako nisi spreman, onda nemoj ici. Nije posteno ni prema sebi ni prema drzavi koju predstavljas. 

 

Ja bih mnogo vise voleo da imamo zdravu naciju u kojoj se deca bave sportom od malih nogu i pravilno razvijaju, gde postoji sistem rada, pa makar imali i 0 medalja na OI, nego da imamo naciju u kojoj svi bulje u igrice a imamo 20 medalja drustvenih anomalija ili naturalizovanih takmicara.

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Oxymorons said:

Ode ovaj Egipćanin u polufinale, ako pobedi i tu, povući će Kadžaju u repasaž (svakako ne očekujem  da i tu nešto uradi)

Jel i poraženi iz 1/8 ide ili samo 1/4 i 1/2 ? Čuo sam i ja voditelja da je to rekao ali dosta oni lupetaju.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ledd said:

Svako ko je poražen od finaliste ide u repasaž.

 

 

12 minutes ago, Klotzen said:

Jel i poraženi iz 1/8 ide ili samo 1/4 i 1/2 ? Čuo sam i ja voditelja da je to rekao ali dosta oni lupetaju.

Prvo se poraženi u 1/4 i 1/8 bore, a pobednik tog meča se bori sa poraženim u 1/2.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj naš Rus deluje dosta siguran za sada. Dobio prvu rundu, treba dve. Jesu ovo menjana pravila ili sam ja zaboravio ?

 

Edit : Rutinska pobeda. Jović, trener nije zatvarao usta, upropasti prenos. Mogu misliti kako je tek nervirao Senegalce 🙂 . Dobro deluje Korneev, videćemo ga kada dođu teži protivnici.

 

By the way na Eurosportu ima takođe prenos sa stručnim komentatorom u studiju, čisto da se ne mučite na RTS 🙂

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

Рутински. Кад се очекује следећа борба?

Četvrta muška borba po redu.  Mislim da idu jedna muška, jedna ženska.

Ali ima mnogo jakog rivala, prvog nosioca i srebrnog iz Tokija, Jundubi iz Tunisa 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

Ovaj naš Rus deluje dosta siguran za sada. Dobio prvu rundu, treba dve. Jesu ovo menjana pravila ili sam ja zaboravio ?

 

Nisi zaboravio 🙂

 

Dobi ga RusSrbin bez problema. Videćemo dalje u osmini finala.

 

On je i ušao na OI kao prva rezerva na rang listi, jer je tekvondo federacija izbacila sa OI dva Rusa i jednog Belorusa. Na isti način na OI se plasirao i Stefan Takov.

 

Mali je inače levoruk (za tekvondo bi bolje bilo reći levonog :classic_rolleyes: ) što ga, kao i u svim borilačkim sportovima) čini nezgodnim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...