Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Tekvondo, Džudo, Rvanje)


Recommended Posts

10 hours ago, Мџе said:

Traba samo ispratiti Barbarin recept, odgledao sam svaki meč danas. U svaku borbu je ušla fokusirano i znala je šta želi, šta joj je plan. Svaki sekund je imao smisla, kada napada, kako se brani, kada je malo više aktivna, kada nije itd. Sve suprotno od Majdova. Mora da se udje sa verom da se može i nijednog trenutnka ne sme da se sumnja u sebe. Neka pitaju Djokovica kako to radi.

 

Kao Jovana na prošlim OI, fokus joj je bio 200%, i bila je spremna 200%.

 

Što se boksa tiče, nekako mi se čini da nisu baš sudije i organizacija voljna da nagradjuju boksere/bokserke koje dolaze iz bivšeg SSSR-a, a boksuju za druge zemlje... Previše je tu politike da bi to bilo slučajno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U boksu je stara tradicija da ne možete favorita da pobedite za par poena. Morate da budete ubedljivi jer u slučaju tesnog meča uvek se boduje za favorita. Bilo je pokušaja sa onom kompjuterizacijom bodova ali se od toga brzo odustalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

U boksu je stara tradicija da ne možete favorita da pobedite za par poena. Morate da budete ubedljivi jer u slučaju tesnog meča uvek se boduje za favorita. Bilo je pokušaja sa onom kompjuterizacijom bodova ali se od toga brzo odustalo.


Pa Šadrina je bila ubedljiva. Mislim bilo je jasno da je bila bolja tako da su tu preterali. Ono je baš bila kradja.


Najjače kad je izlazila iz ringa, njen trener ironično tapše a ona ga zove da to ne radi u fazonu pusti, idemo dalje. Totalno suprotno od Majdova koji je tamo plakao, pravio scene, Grk ga tešio, nije hteo da se pozdravi itd.

Link to comment
Share on other sites

Od 2016. jedino mi nije jasno da li su ukinute ili samo nisu obavezne. Odnosi se samo na muškarce. Evo objašnjenja i zašto dame i dalje nose :

 

 

The decision, according to statements from amateur boxing’s governing organization---the International Boxing Association, or AIBA---came down to safety. Counterintuitively, referees had to stop matches for head injuries (aka likely concussions) more often when boxers were wearing headgear, according to an AIBA study. But whether ditching headgear actually makes boxers safer---especially from non-concussion injuries---is, well, more complicated.

 

“This rule change was rather surprising for lot of people. There’s still lot of research that needs to be done,” says Cynthia Bir, a University of Southern California biomechanics researcher who has evaluated boxing equipment for USA Boxing. In fact, female Olympians will still be wearing headgear in boxing, due to lack of safety data. (AIBA did not respond to requests for comment.)

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno kako je ono poen za Madjara, jer je napad bio neuspesan, u svojoj kontri je Kukolj pao na stranu ako je zbog toga i to je ispravno gluplje pravilo u borilackom sportu ne postoji. Ali svakako kao sisica je izasao, jedino Perisicka se lepo borila, aktivno, napadala u svakom mecu, muskarci dno dna

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Meni nije jasno kako je ono poen za Madjara, jer je napad bio neuspesan, u svojoj kontri je Kukolj pao na stranu ako je zbog toga i to je ispravno gluplje pravilo u borilackom sportu ne postoji. Ali svakako kao sisica je izasao, jedino Perisicka se lepo borila, aktivno, napadala u svakom mecu, muskarci dno dna

Ko ih je savetovao da se ovako bore momentalnu pedalu iz tima i saveza zasluzuju. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

Ko je savetovao Kukolja da taktizira i bude defanzivan ? Izbor pogresne taktike znaci ispadanje u prvom kolu. Nije ni pokusal da dodje do pobede. 


Koliko sam ja shvatio, wazari koji mu je Mađar uradio nije pribrojen odmah nakon što ga je uradio, nego tek na kraju borbe a do tada je na grafici vodio Kukolj s jednim žutim kartonom manje pa je išao defenzivnije Kukolj na kraju. Pretpostavljam da su suci gledali VAR dok je borba još trajala i odluka da je Mađar dobio je prikazana tek na kraju borbe. Kukolj je po meni oštećen jer sigurno ne ni odabrao toliko defenzivnu taktiku na kraju da je znao da Mađar ima prednost.

Link to comment
Share on other sites

Dobio je Mađar poen posle bacanja od video sudije, sudija u ringu nije pokazao ništa. Zato je Kukolj pošto je pogledao semafor zaustavio borbu i pitao sudiju u ringu o čemu se radi.

 

A da je bio pasivan, jeste. Pokušao je dve učimate i ništa više. Mađar je pokušao bar pet-šest različitih bacanja.

 

 

8 minutes ago, McLeod said:

Meni nije jasno kako je ono poen za Madjara, jer je napad bio neuspesan, u svojoj kontri je Kukolj pao na stranu ako je zbog toga i to je ispravno gluplje pravilo u borilackom sportu ne postoji. Ali svakako kao sisica je izasao, jedino Perisicka se lepo borila, aktivno, napadala u svakom mecu, muskarci dno dna

 

Da bi bacanje bilo uspešno protivnika kao prvo moraš da baciš, tj. da se vidi promena pravca, rotacija tela kao posledica napada i da protivnik padne na bok ili na leđa. Neki put je očigledno, a neki put se svodi na procenu sudije.

 

Kao što napisah gore, sudija u ringu nije priznao bacanje, ali je video sudija reagovao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...