Jump to content

Košarka - Pariz 2024


Recommended Posts

19 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Francuzi, barem moj licni utisak, ne gledaju ozbiljno na basket i miljama je iza odbojke i narocito rukometa.

Po državnom institutu za statistiku, sportovi sa najviše licenciranih takmičara u Francuskoj 2022. godine su bili:

1) fudbal 2.130.100

2) tenis 1.044.600

3) konjički sportovi 692.400 (zna Jokara 😄 )

4) košarka 527.900

5) džudo, džiudžicu i srodne discipline 469.100

6) rukomet 454.100

7) golf 442.000

8 ) plivanje 379.900

9) ragbi 351.800

10) atletika 302.600

11) gimnastika 285.500

12) jedrenje 268.600

13) boćanje 263.300 😄

14 streljaštvo 246.100

15) trekking 221.600

  • Like 2
  • Thanks 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, neko me sabotira said:


Ovo mi je baš ogroman broj.

 

Niđe odbojke, kakoto?

 

Dođu negdje 16., 183.500 licenciranih.

 

Golf je, kao i jahanje i jedriličarstvo, elitistički trip.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, neko me sabotira said:


Ovo mi je dosta čudno, odakle ti taj podatak?

Proguglao sam i nisam mogao da nađem konkretan izvor ali je i mene iznenadilo kada sam čuo. Fudbal je definitivno sport broj 1 na planeti, ali nisam očekivao da je Olimpijski fudbal toliko popularan.

 

Otprilike pre desetak godina sam video negde, da li na TV-u ili pročitao. A možda me i memorija izdaje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Po državnom institutu za statistiku, sportovi sa najviše licenciranih takmičara u Francuskoj 2022. godine su bili:

1) fudbal 2.130.100

2) tenis 1.044.600

3) konjički sportovi 692.400 (zna Jokara 😄 )

4) košarka 527.900

5) džudo, džiudžicu i srodne discipline 469.100

6) rukomet 454.100

7) golf 442.000

8 ) plivanje 379.900

9) ragbi 351.800

10) atletika 302.600

11) gimnastika 285.500

12) jedrenje 268.600

13) boćanje 263.300 😄

14 streljaštvo 246.100

15) trekking 221.600

Ovo je broj takmičara što se ne poklapa sa gledanošću nekog sporta. Košarka sigurno u Francuskoj nije gledana ni približno kao ragbi i rukomet i to se vidi po količini prostora koju dobija tamo u medijima. Na francuskim sportskim portalima prvo idu vesti o fudbalu, zatim tenisu, ragbiju, biciklizmu, rukometu pa tek onda možda se negde nađe neki odeljak o košarci i tu su uglavnom vesti iz NBA. Evropska košarka se tamo jako malo prati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, MarkoKep said:

Ovo je broj takmičara što se ne poklapa sa gledanošću nekog sporta. Košarka sigurno u Francuskoj nije gledana ni približno kao ragbi i rukomet i to se vidi po količini prostora koju dobija tamo u medijima. Na francuskim sportskim portalima prvo idu vesti o fudbalu, zatim tenisu, ragbiju, biciklizmu, rukometu pa tek onda možda se negde nađe neki odeljak o košarci i tu su uglavnom vesti iz NBA. Evropska košarka se tamo jako malo prati.

 

Za ragbi se slažem, za sport u kojem krmci gaze jedni drugima po lobanjama i na taj način svako malo proizvedu po nekog novog invalida ragbi ima nezdravo veliku popularnost i medijski prostor, ali za rukomet se ne slažem, ja živim u Francuskoj od kraja 2015. i ne sjećam se da sam na nekom od osnovnih kanala vidio prenos francuske rukometne lige.

Što se tiče praćenja evropske košarke, EL se prati sasvim solidno, kad otvoriš L'Equipe imaš izvještaj sa svake EL utakmice. To ne znači da nisi u pravu kad kažeš da se NBA prati više, NBA je savršen marketinški proizvod, ali se prati solidno i EL.

Edited by Beonegro
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Simon says Draymond kaže polufinala Juesovej - Srbija i Njemačka - Kanada, finale Juesovej - Njemačka, osvaja Juesovoej peto uzastopno zlato na OI ustaihjebem:

 

 

Dajte dovedite Đovaka da sledeća 3-4 dana otvara glavu ovim našima kako je sve moguće, kakav trening, kakvi bakrači, samo psiha i onda na svježinu.

 

P.S. neNovaka broj 1 i Yetzi za svaki slučaj zaključati u neki podrum dok se ne završi košarkaški turnir.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa normalno je da će košarka polako da istisne sve druge sportove, sem naravno fudbala. Marketing, NBA i era interneta, plus sve veće prisustvo crnaca košarkaškim terenima Francuske, slabo će ko od njih da se opredeli za rukomet, lol. Sećam se da je pre 10-15 godina rukomet još uvek bio živ u Srbiji, danas to nijedan klinac ne igra, igraju samo oni čiji roditelji ih teraju. Poznajem i osobe i koje su se prešaltale sa rukometa na košarku najlaganije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva "kamenjarska" petorka Grka...  Odavno nisam gledao nista slicno na ovom nivou kosarke.

 

1 minute ago, Smrtokapa said:

Tako je, udri omražene kreditore!

 

Miran :classic_tongue:

Edited by Fat Zadd
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...