Jump to content

Košarka - Pariz 2024


Recommended Posts

26 minutes ago, Ječmendo said:

 

Japanci imaju dva prosječna NBA igrača, jednog relativno pristojnog američkog centra i ostatak koji ne može da igra ozbiljnu košarku ni pod kakvim uslovima,

Imaju i dva interesantna mlada igrača, Tominagu i Jacobsa, i Judai Babu, koji ima određeno međunarodno iskustvo i u najboljim godinama je. Plus njihovi midžet plejmejkeri nisu u hendikepu protiv Karlika koliko protiv većine drugih bekova, a imaju brzinu da ga dave. Ne vidim da Južni Sudan ima da ponudi više od Japana, jer sad sa Hačimurom i Hawkinsonom ne mogu da maltretiraju Japance unutra do besvijesti.

Link to comment
Share on other sites

Ugazili bi ih timski na skoku i uopšte fizički pritiskom na loptu, kao što su uradili Portoriku. S druge strane, Japan je defanzivno smiješna ekipa, bukvalno ne mogu ništa da odbrane. Pazi, šutiraju 20-46 trojke i gube 20 razlike primivši 120 poena za 40 minuta FIBA košarke - ako ti to ne govori o kvalitetu i nekonkurentnosti, ja nemam više ništa da dodam.

Link to comment
Share on other sites

Jako mi je zao sto taj mec necemo videti i pobedu Japana nekih 105-85. Ta najslabija karika je fizicki i kvalitetom u rangu Jaga, mada ja mislim da je bolji, a videli smo da Jago moze to sto je mali da nadoknadi drugim stvarima na visokom nivou

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ječmendo said:

Ugazili bi ih timski na skoku i uopšte fizički pritiskom na loptu, kao što su uradili Portoriku. S druge strane, Japan je defanzivno smiješna ekipa, bukvalno ne mogu ništa da odbrane. Pazi, šutiraju 20-46 trojke i gube 20 razlike primivši 120 poena za 40 minuta FIBA košarke - ako ti to ne govori o kvalitetu i nekonkurentnosti, ja nemam više ništa da dodam.

Pa ako ćemo tako, Japanci su tih 20/46 za 3 imali protiv Srbije koja je Grčku sa kojom se sinoć Kanada mučila do poslednjih sekundi otresla kao slinu, skoro čitavo drugo poluvrijeme je bilo garbage time. Južnosudanci su od nas na SP popili 30+ i za neki dan će ponovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dodao bih da su Japanci protiv izuzetne Nemacke drzali prikljucak i bili na 7-10 razlike do poslednjih 5-6 minuta u prvom mecu ovde. Uz potpuni odron od partije Hacimure.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U principu, sad pričamo prazne priče (šbb kbb) onako grupno. :thumbsup: Eventualno će malo dalja budućnost pokazati ko je u pravu. Da dodam samo da Japan ni na kakav način nije bio konkurentan Njemačkoj. Gledao sam i njihovu pripremnu utakmicu i ovu na svjetskom - Švabe su to dozirale koliko da lako i bez problema pobijede, dok su Japanci samo igrali rolu suparnika. Ne vidim šta vi vidite kod njih... :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ječmendo said:

Hvala ti, Dame! :shake: Iako se ni sam ne bih složio. :s_d:

 

Ja se bome sećam tvojih "predikcija" za NBA playoff, kao i za SP u Manili :classic_smile: Uglavnom si dobro procenio. 

 

1 hour ago, Ječmendo said:

U principu u vrhunskom sportu važi da možeš da budeš tehničko-taktički i talentom bolji, ali ako si fizički značajno slabiji sve je uzalud. Takođe, kod timskih sportova važniji je floor u odnosu na ceiling, tj. ekipa je jaka koliko su jake njene najslabije karike, pa još u momentima kad ne ide sve po loju već kad je teško. Zato je Japan neozbiljan na ovom nivou. S druge strane, ekipa Sudana je nekako fluidna, svi igraju all around košarku i bez obzira na određene nedostatke u kvalitetu, izgledaju dobro na terenu. Baš me zanima kako će se njihova basket priča razvijati sljedećih godina i decenija. 

 

Slažem se za Japan, jednostavno se ni naša ni pobeda Nemačke nije dovodila u pitanje, koliko god da se poenterski približe. Njihovo prvo i jedino rešenje je da opale za 3 poena i svaka čast na šutu, ali ne može baš tako da se igra. Ni to što navodno imaju pod košem ne koriste baš. 

 

1 hour ago, Ječmendo said:

Zbog ovog što sam gore pomenuo mislim da je Srbija jača ekipa od šampionskih Nuggetsa. Tu je glavna karika, a ostatak u smislu floor-a i dubine je bolji. Ako igra bude bazirana oko Jokare kao sidra i ako saigrači budu uspjeli da isprate njegovu genijalnost medalja ne bi trebalo da izostane. A kojeg sjaja već zavisi i od okolnosti i sportske fortune. 

 

Kao prvo, Bogdanović donosi više kvaliteta u FIBA okvirima nego Jamal u NBA :57: koliko god bio dobar igrač. 

 

Kao drugo, da, ova naša ekipa je puna iskusnih igrača što na EL što na NBA nivou, koja uz dobru pripremu može pratiti Jokića. Videćemo za šta će to biti dovoljno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto vlada ubedjenje da je ovo najjaca Srbija u prethodnih dosta godina, ipak su nam starteri Avram i Dobric, Vanja i Vasa deluju pogubljeno, a Deda i Jovic izlaze iz povrede. Osovina Jokic-Bogdan-Filip je strava, ostali tek treba da kliknu.

Link to comment
Share on other sites

Za mene prva Srbija koja moze da bude jaca (ako je racunamo u Srbiju) su sampioni iz Istanbula 2001. Od Indijanapolisa recimo smo jaci sada.

 

A ako gledamo reprezentaciju od kako se zove Srbija bas nijedna nije ni blizu.

 

To ko su starteri uopste nije vazno, to je bilo bitno do pre 15 godina, bitno je ko su nosioci.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Secam se one ekipe iz Atlante, to je ujedno i prva Olimpijada koju pamtim.
Ali ova ekipa USA mi je bas upecatljiva.
Neverovatno jaka selekcija, ne vidim sansu za bilo koga.
Gotivni su mi cak i kad igraju protiv Srbije.
Plus su se pojavili nesvakidasnje napaljeni, jer obicno krecu lezerno.
Pritom klupa i treneri, bolest. Impresivno, stvarno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bode said:

Plus su se pojavili nesvakidasnje napaljeni, jer obicno krecu lezerno.

Pa normalno kada igraju LeBron i Kari koji nisu igrali od OI 2012 plus su slobodni od aprila, mogli su da se lepo odmore i znaju da su im ovo poslednje igre. Durent uvek naložen za reprezentaciju, sa njima dvojicom je još žešći efekat, želi da da sve od sebe i dobili smo od njega ovakvo legendarno poluvreme, nema nimalo egoizma tu.

 

Ovi ostali ih skoro ispraćaju iz reprezentacije i zato nemaju problem da ostanu po strani nauštrb njih trojice. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...