Jump to content

Košarka - Pariz 2024


Recommended Posts

Jbg, netko je imao sreće s grupom, netko s nokaut fazom. Što da jadni Australci kažu, prvo grupa smrti pa onda (kao drugoplasirani) kombo Srbija/USA da bi došli do sigurne medalje. Ne sjećam se da je netko igrao s jačim setom protivnika na nekom velikom natjecanju. 

Edited by Sharp
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sharp said:

Jbg, netko je imao sreće s grupom, netko s nokaut fazom. Što da jadni Australci kažu, prvo grupa smrti pa onda (kao drugoplasirani) kombo Srbija/USA da bi došli do sigurne medalje. Ne sjećam se da je netko igrao s jačim setom protivnika na nekom velikom natjecanju. 

 

Jadni Australci imaju pre svega uvek poklonjen nastup na OI dok ih ne izbaci jednom Tonga ili Vanuatu. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Jadni Australci imaju pre svega uvek poklonjen nastup na OI dok ih ne izbaci jednom Tonga ili Vanuatu. 

 

Kakve to veze ima s ovim što sam napisao? Na mjestu Australije je mogla biti bilo koja druga reprezentacija, totalno je nebitno tko se kako i zašto plasirao na OI ako kvalitetom pripada tamo. Poanta je da ovakav sistem takmičenja premda u najvećem dijelu eliminira kalkulacije i biranje protivnika u drugoj fazi ima ozbiljnih mana gdje nije normalno da je bolje biti treći nego drugi u grupi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni prethodni sistem sa dve grupe od šest ekipa nije ni na koji način garantovao da je bolje biti drugi nego treći u grupi, uostalom mislim da nije ni moguće osmisliti sistem gde bi se izbegle "nepravde" ovog tipa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nije samo u jednom slučaju a to ako želis izbeći SAD. To nećes izbeći ni sa 2 po 6. Vidi pod utakmica Srbija - Francuska u Riju. Da smo mogli bismo oboje odigrali nerešeno.

 

4 minutes ago, Smrtokapa said:

Ni prethodni sistem sa dve grupe od šest ekipa nije ni na koji način garantovao da je bolje biti drugi nego treći u grupi, uostalom mislim da nije ni moguće osmisliti sistem gde bi se izbegle "nepravde" ovog tipa.

 

To. Jedini način je da u košarci ne postoji primus inter pares sa SAD. Dok su oni tako dominatni će svi bežati od njih. Čak ovaj sistem u tom pogledu ima određeni smisao iako i ja preferiram dve grupe po 6. Ali tu se tek lakše šteluje plasman.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Beonegro said:

Odlično je ovo, popušta zmozgom, još malo prozivanja i zatrčaće se u publiku da se bije.

 

'De odlično, ako se pobije sa nekim iz publike biće van terena, a veoma je važno da bude NA terenu...;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Sharp said:

Što da jadni Australci kažu, prvo grupa smrti pa onda (kao drugoplasirani) kombo Srbija/USA da bi došli do sigurne medalje.

Kao drugi, a sa jednom pobjedom, i sa porazom od Grčke koju bi Južni Sudan vjerovatno dobio, a možda i Japan ako bi ih služio šut tog dana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Generalno nisam nešto zagrijan za praćenje košarke na OI dokle god je ovolika razlika između Amera i ostatka svijeta. Jebeš takmičenje kad se zna ko uzima zlato.

 

Više volim EP pa i SP gdje Ameri ne šalju A tim.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Jadni Australci imaju pre svega uvek poklonjen nastup na OI dok ih ne izbaci jednom Tonga ili Vanuatu. 

A zamisli sad da je Srbija bila u grupi smrti pa da je nagradjena sa Nemackom/USA putem?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sector said:

Generalno nisam nešto zagrijan za praćenje košarke na OI dokle god je ovolika razlika između Amera i ostatka svijeta. Jebeš takmičenje kad se zna ko uzima zlato.

 

Više volim EP pa i SP gdje Ameri ne šalju A tim.

Ne zna im se ništa protiv Kanade, vjeruj mi. Tojes' ako policija do te utakmice nađe ko je Murrayu ukrao skill, zveknuće ih Kanada, neće stići glasa da puste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Ne zna im se ništa protiv Kanade, vjeruj mi. Tojes' ako policija do te utakmice nađe ko je Murrayu ukrao skill, zveknuće ih Kanada, neće stići glasa da puste.

 

Kanađani bi jači bili da umjesto Jamala imaju nekog superstara pod košem, što je neko već konstatovao. Ovako imaju disbalans i ne vidim kako mogu da im pariraju ali navijam da budeš u pravu. 

 

Inače nisu me impresionirali do sada iako su sve 3 dobili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sector said:

Inače nisu me impresionirali do sada iako su sve 3 dobili. 

Ljepota je u oku posmatrača, tako da tebe vjerovatno impresionira neki žogo bonito, mene impresionira to što su iz najjače grupe na turniru izašli kao najbolja odbrana overall i još iza statistike što na oko to izgleda apsolutno monstruozno pošto na point of attack vrte Brooksa i Dorta koji bi mogli da ne ustaju iz stava tri utakmice zaredom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kanada i Nemačka apsolutno mogu da dobiju USA na jednu utakmicu. Autsajderi su naravno ali mogu da dobiju. Ovaj turnir nije najjači u istoriji zbog Amera koji po defaultu na OI šalju brutalan sastav već zato što su i ostali veoma jaki. Ja duboko verujem da i mi još uvek imamo šta da kažemo protiv Amera. KD je tu glavna prepreka svima, jebo ga ćaća ludi.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Postoji način, a to je da se kopira sistem iz muškog nogometa. 16 ekipa, 4 skupine po 4. Ako mogu oni, ne vidim zašto ne bi mogao i najpopularniji i najgledaniji timski sport na OI. Iskreno, MOO malo jede govna s tim ograničavanjem košarke na 12 timova kao da se radi o rukometu, hokeju na travi ili vaterpolu, u niti jednom drugom sportu na OI nema zemalja koje se nisu kvalificirale, a da bi imale šanse za medalju u punom sastavu kao što ih ima u košarci. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sharp said:

Ako mogu oni, ne vidim zašto ne bi mogao i najpopularniji i najgledaniji timski sport na OI.

Koliko znam, to je i dalje fudbal i to ubedljivo. Sa ostatkom posta se slažem. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, neko me sabotira said:


Ovo mi je dosta čudno, odakle ti taj podatak?


Nemam statistiku ali licni primer tj. digresiju. Prvih par dana ove olimpijade sam bio na letovanju na jednom austrijskom jezeru i prilicno iznenadjen da na lokalnim austrijskim tv stanicama kosarku ne mozes naci ni u ludilu iako prenose olimipijadu 24/7. Kontam da tamo ne bi mogao prosecni sportski fanatik nabrojati 2 ekipe van SAD na citavom turniru.

U svim tim Holandijama, Austrijama, Belgijama i Svedskama je to totalno sporedni sport. Citava zapadna hemisfera, barem evropski deo, ne jebe kosarku ni 5%.
Uhvatih naprimer Nemce na njihovom ARDu protiv Francuske pa sam morao usred tekme da potrazim stream jer su prebacili na zenski hokej...

Koliko god RTS, HRT i BHT ponekad zabaguju sa prenosima i odabirom programa, licno bih se zahvalio citavom urednistvu jer to sto sam video u Austriji nije normalno. A ocigledno i van Austrije ako su Nemci reper.

Ukratko, fudbal se sigurno u nekim zemljama i u ovom formatu vise prati. Barem van utakmica SAD. To je ipak megalomanski marketinski dogadjaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa što se tiče zapadnog dela Evrope, makar Italijani, Francuzi i Španci gledaju veoma ozbiljno na košarku. Sve države koje imaju makar malo lepše vreme napolju, pikaju basket tokom godine i uspešni su, jer nije čudno da skoro sve države sa juga Evrope imaju dobre reprezentacije u košarci. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...