Jump to content

Tenis - Pariz 2024


Recommended Posts

Napeli ste čoveka, ja sam na 1-0 u setovima

i na mini brejku u drugom i dalje mislio sa ce Alcaraz da pobedi.

 

Novakove noge nisu vise to što su bile, niti mu je brzina reakcije, refleks isto. Jako često improvizuje za svoje (stare) standarde prilikom udara ja, jer ne stigne da se namesta nogama savršeno za udarac. Em kasne noge koji frejm, em kasni reakcija i pocetak pripreme za namestanje na udarac. Kako je izvuko ovu pobedu, i kako je uspeo da u kontinutetu tako dobro udara lopticu, cak i kad ne koze savrseno da se namesti je druga prica. Ona da je genijalno takmicar…

 

Ali da se ne zajebavamo? Nije to više prime Novak. Ovo je neki Novak od 90,91 overall. Mali Alcaraz je na nekih 93. Best case scenario.

Edited by BattleBender
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ali ovi komentari, objektivni valjda... 🤦🏼‍♂️ Pravo na lično mišljenje i slično...

Poznavaoci tenisa, i prilika... Eh. 

Pre meča ponižavanje čoveka, vlasnika 24 GS titule, i još 95+-% bitnih rekorda u svom sportu, da nema nikakve, ili ima neke mizerne šanse da pobedi, eventualno uzme set... Nakon istog, priča se o nekom "dranju" ili nastavku "dranja", jer jel, izgubio je 2 finala W od Alcaraza... Kako bi se nazvalo onda ono što je Đoković radio Nadalu poslednjih 10+ godina na hardu, dvorani itd... Ili Federeru na travi... Ono što je Nadal Federeru na šljaci... To bi verovatno bilo narodski rečeno, dame sa me izvinu, "pišanje", demoliranje, ponižavanje, iživljavanje... 

I onda se jave ovi objektivni, Novakovi navijači jel... I krene ta priča o forumu i slobodnom izražavaju mišljenja... Pa drugari, nekad je bolje ćutati... Ne mora svako da čuje/pročita vaše mudrolije na temu... Za koju, ispostaviće se, niste preterano kompetentni...

 

Da rezimiram; Novak je najveći šampion kojeg je ova igra dala, i kao takav zaslužuje minimum poštovanja. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Ove tri strane unazad su razlog zasto se fanovi Novaka Djokovica online smatraju za najnepodnosljiviju grupu, naravno iza neprikosnovenih navijaca LeBrona Dzejmsa.

 

Meh, svaki tvoj novi post na temu Novak Đoković zajedno sa tvojim prognozama, su razlog zašto si ti, online "najismevaniji" forumaš. Što je okej, ali kao što smo mi tebi nepodnošljivi, tako si i ti nama smešan... Bez ljutnje...

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alcesta said:

Jedna od stvari koja će mi najviše nedostajati kad se Novak penzioniše je što neću imati motiva za usisavanje, a to je druga stvar koju najviše mrzim po kući da radim 

Slušalice na uši i Audible/podcasts. Tako ja radim :classic_wink:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Papanikolesku said:

Da rezimiram; Novak je najveći šampion kojeg je ova igra dala, i kao takav zaslužuje minimum poštovanja

 

Ne, Novak zaslužuje maksimum poštovanja za svoje sportske uspehe.

 

A vi samo nastavite da ga branite od Klotzena sataniste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DameTime said:

 

Nadam se da ste svesni da Nadal ne tipka to svojim prstićima, već ima osobu koja mu je zadužena za društvene mreže. :classic_smile:

Ma nema sanse da je tako. Onda mora reci svoju sifru toj osobi i onda osoba moze promeniti tu sifru i onda Nadal vise ne moze uci na svoj profil.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Knipex said:

Meni je najjači komentar koji sam pročitao: "Novače sram te bilo, nađi nekog svojih godina a ne na deci da se iživljavaš!" :lol_2:

Још јаче је коментар : "Мали је вансеријски играч" па одговор : "Докле ћете да га називате малим има 37 година"

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Papanikolesku said:

 

Meh, svaki tvoj novi post na temu Novak Đoković zajedno sa tvojim prognozama, su razlog zašto si ti, online "najismevaniji" forumaš. Što je okej, ali kao što smo mi tebi nepodnošljivi, tako si i ti nama smešan... Bez ljutnje...

Ma sto bih se ljutio, to mi imponuje kad me neko ciji nick vidim prvi put zapamti, moj glas se daleko cuje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Na USO će doći opušten nakon zlata na OI a i tamo je uvek velika konkurencija, ali zato ima dovoljno vremena da dobro spremi AO i to će napasti jako za 25-ti slem plus RG i W sledeće godine.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da OI u tenisu nemaju prakticno nikakav znacaj. Znacajniji je 1 maters, da ne pricamo o zavrsnom turniru ili GS.

Ipak, ovo sa Novakovim zlatom ima neke specificnosti. Pre svega jer ovo njemu zaista mnogo zmaci. Najpre jer je svih ovih godina osecao neku grizu savesti jer Srbiji nije doneo zlato, a poznata je ta njegova povezanost sa reprezentacijom. 

Drugo, stalno su izbijali, kao posle poplave, raznorazni dramoseri i jebivetri koji su vazda trazili idiotske argumente za svoje stavove da Novak nije goat. Od umetnickog dojma, pa do OI. A Novak, takav kakav je, a jeste istovremeno i realista nivoa perfekcije ali i veliki emotivac, je zeleo da i tim tupadzijama zapusi usta. Umetnicki dojam nije moga da reši jer je to apstraktna baljezgarija, ali OI je mogao da resi. I rešio je!

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2024 at 8:53 AM, Barkley#34 said:

Da li bi Novak produžavao ovoliko karijeru (za godinu-dve, bar) da je ranije uzeo ovo zlato? Kad se pogleda unazad, sve je nekako došlo onda kad treba.

 

Nisam najbolje ispratio ovih dana pa me ispravite ali mislim da su ovo prve OI na kojima nije pravio cirkus od sebe u selu nego se fokusirao na cilj. Sad može da se slika sa celim svetom. :classic_biggrin:

 

Kod njega je sve do motivacije. Nekoliko puta sam ćitao mišljenja raznih stručnjaka za fizičku spremu da je Novak na nivou 25-ogodišnjaka, da mu je telo biološki na izuzetnom nivou i da može da igra još 10 godina ako hoće.

 

Ali, tu dolazimo do motiva. Jednostavno, polako cela njegova generacija odlazi u penziju, praktično niko nije ostao osim Nadala i Vavrinke. A oni su polurekreativci. Da se sad mačuje sa Alkarazom, to je losing game jer koliko god da se bude trudio, Carlos će tek da uđe u najbolje godine, a osim toga on jednostavno ne pripada istoj eri tenisa kao i Novak.

 

Tako da ja očekujem penzionisanje sledeće sezone.

Link to comment
Share on other sites

OI su sve važnije i važnije tako da se menja taj pristup medaljama na istim u nekim sportovima. Kod Đokovića imamo i taj legacy building tako da su za njega bile izuzetno važne jer će se sa njim upoređivati svi budući teniseri dok ga neko ne skine. Zato je za njega to verovatno bio cilj broj jedan u ovoj godini, plus voli da igra za Srbiju. Alkarazu su takođe bile važne jer je on još pre OI najavljivao zlato i obećavao naciji isto. Ne bi to radio da ide na neki turnir koji nema značaja.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Ali, tu dolazimo do motiva. Jednostavno, polako cela njegova generacija odlazi u penziju, praktično niko nije ostao osim Nadala i Vavrinke. A oni su polurekreativci. Da se sad mačuje sa Alkarazom, to je losing game jer koliko god da se bude trudio, Carlos će tek da uđe u najbolje godine, a osim toga on jednostavno ne pripada istoj eri tenisa kao i Novak.

 

Bukvalno je pre neki dan rekao da je i dalje motivisan. Na pitanje da li je karijera kompletirana odgovorio je i da i ne; osvojio je sve što može, ali još uvek ga vozi da se takmiči.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Bukvalno je pre neki dan rekao da je i dalje motivisan. Na pitanje da li je karijera kompletirana odgovorio je i da i ne; osvojio je sve što može, ali još uvek ga vozi da se takmiči.

 

Verujem da jeste to izjavio, ali mislim da to ne mora nužno da znači da će još dugo da igra. Naime, mislim da on Alkaraza uopšte i ne smatra za rivala, već Nadala, i to je gomilu puta izjavljivao. Sada, kada je osvojio baš sve što se može osvojiti, videćemo kolika mu je zapravo motivacija.

Dokazao je da je i dalje najbolji kada dođe spreman i fokusiran.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto je teniski turnir na OI nevazan...
Nije to fudbalski turnir pa da niko to ne igra.

Ja se ne secam da su Nadal i Federer propustili neki OI. U sustini skoro uvek igraju najbolji igraci koji nisu povredjeni.
Igraju najbolji, nema mnogo kola pa da mogu jaci da ispadnu u ranim kolima usled nekog incidentnog slucaja, igra se na razlicitim podlogama... ne vidim zasto bi bio irelavantan.
Vise ima smisla dovoditi u pitanje relevatnost ova 2 gs-a, jedan sto je na travuljini, drugi na prasincini.

Link to comment
Share on other sites

Olimpijske igre su de facto najviši sportski događaj na svetu i sigurno najprestižniji. Jedino se fudbal tu nešto idiotiše sa nekim U23 pravilima, to valjda samo FIFA zna zašto je tako.

2 minutes ago, BattleBender said:

Vise ima smisla dovoditi u pitanje relevatnost ova 2 gs-a, jedan sto je na travuljini, drugi na prasincini.

 

U ovo ni sam ne veruješ, ali ajde...

Wimbledon je kolevka tenisa.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BattleBender said:

Ne znam sto je teniski turnir na OI nevazan...
Nije to fudbalski turnir pa da niko to ne igra.

Ja se ne secam da su Nadal i Federer propustili neki OI. U sustini skoro uvek igraju najbolji igraci koji nisu povredjeni.
Igraju najbolji, nema mnogo kola pa da mogu jaci da ispadnu u ranim kolima usled nekog incidentnog slucaja, igra se na razlicitim podlogama... ne vidim zasto bi bio irelavantan.
Vise ima smisla dovoditi u pitanje relevatnost ova 2 gs-a, jedan sto je na travuljini, drugi na prasincini.

 

Ne igraju uvek najbolji. Evo Siner koji je prvi teniser sveta nije igrao ovaj put. I istorijski su osvajali turnir neki igraci koji nisu u samom vrhu.

 

Ali svakako je OI specificno takmicenje i svakome je stalo do tog zlata.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Olimpijske igre su de facto najviši sportski događaj na svetu i sigurno najprestižniji. Jedino se fudbal tu nešto idiotiše sa nekim U23 pravilima, to valjda samo FIFA zna zašto je tako.

 

U ovo ni sam ne veruješ, ali ajde...

Wimbledon je kolevka tenisa.

I Canada je kolevka kosarke, pa ne znaci je relevantna.

Wimbledon jeste najprestiznij teniski turniri, u sustini mozda i jedno od najprestiznijih takmicenja u svim sportovima. Ne bi bilo bas tako da ljudi uopsteno nisu podlozni kmetovi koji padaju u trans na britanske elitisticko-monarhisticke gluposti. 100 godina proslo a i dalje se cimamo kako je velicanstven trenutak da sportistima cestitaju i daju titulu nekakvi moroni iz palate, koji radnog dana nisu videli i zive na tome sto jos postoji zelj da se lozimo na tu anticivilizacijsku glupost.

Trava se igra na 2 turnira. Na travi se ne trenira tenis. Mozda u 7,8 teniskih klubova na svetu se trenira tenis. Koliko trava kao podloga nije relevantna za nekakvu metriku govori to sto sama trava nije ista do kraja turnira.
Sve super, bitan turnir, svi zele da ga osvoje, bla bla... Ali ako zelis da pravis prioritet i kriterijume prilikom nekakva evaluacije ko je najbolji, najskillful itd, ne moze da ima istu vrednost kao beton npr.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

 

Ne igraju uvek najbolji. Evo Siner koji je prvi teniser sveta nije igrao ovaj put. I istorijski su osvajali turnir neki igraci koji nisu u samom vrhu.

 

Ali svakako je OI specificno takmicenje i svakome je stalo do tog zlata.

Pa ne igraju ni svaki GS svi najbolji. Bude neko povredjen i sl.

Jedini argument koji mogu da prihvatim, u sklopu tog narativa da teniski OI nije relevantan jer nije kao najjaci, najrelevantniji itd, jeste taj da nije deo regularnog ciklusa. I moze da se prica o tome da teniseri retko kad baziraju svoju trening strategiu, trenazne procese i  same cikluse u toku sezone na osnogu tog turnira. A to je zato sto se igra jednom u 4 god.
S obzirom da se svaki turnir igra u isto vreme, vrlo verovatno svi teniseri imaju ustaljen i sistematizovan metod tempiranja forme, trenaznog procesa itd na osnovu te jedne kalendarske godine. I onda tu upadne kao OI jednom u 4 god kao nesto sto nije deo konstantnog procesa i tu se desavaju iole "neregularne" stvari.
Bukvalno jedini argument. Ali tako je za sve tenisere....

3 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Jebiga, to ti je Engleska tradicija. Nekome je glupa, ali je takva.

Pa lozi se ceo svet na to i dalje. Zato je i globalno relevantno... Ljudi sirom sveta se zakovu za TV kad treba neko od tih debile iz te porodice da izadje pred TV i proseta se ulicom.
Nema to veze vise toliko i sa tradicijom, ima sa time sto su homosapiensi debili...

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Prijave oni povredu, ali nije Siner povredjen, nego zeli da se dobro spremi za americku seriju mastersa. Beton mu je najjaca podloga i sigurno ce sada biti u prednosti u odnosu sve druge koji su se zlopatili na OI na sljaci.

 

To je legitimno.

 

I to su generalno razlozi zasto teniseri preskacu OI ili ne tempiraju formu za njih. Djokovic je sada ocigledno tempirao formu za njih, Alkaraz i ostali nisu. Alijasim koji je uslovno receno slabiji igrac je bio blizu bronze, osvojio bronzu u miksu.

 

Zverev i Medvedev su ispali rano.

 

Tesko je tempirati formu za OI jer je jako specificno takmicenje i teniseri se nadju u okruzenju na koje nisu navikli i mnogi se ne snadju. Sam Djokovic je ove godine i pored povrede i svega osvojio sigurno delom zbog toga sto nije bio u selu, vodio celu porodicu i priprema mu se nije razlikovala od standardne.

 

Kad na to dodas da ne dobijaju pare ni poene za OI, jasno je zasto OI kao teniski turnir nije cenjen.

 

Ali kao sto sam rekao, sigurno bi svakome od njih znacila medalja sa OI, to je posebna stvar.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BattleBender said:

Pa lozi se ceo svet na to i dalje. Zato je i globalno relevantno... Ljudi sirom sveta se zakovu za TV kad treba neko od tih debile iz te porodice da izadje pred TV i proseta se ulicom.
Nema to veze vise toliko i sa tradicijom, ima sa time sto su homosapiensi debili...

 

Meni je to potpuno nevažno, protokol, koji da nisi pomenuo, ne bih ni dve sekunde odvojio za to. Ono klanjanje pred princezom i uštogljeni usiljeni polite razgovori su glupost ali ne treba tome pridavati na značaju.

Wimbledon jeste tradicija, sa svim onim jagodama i tako to. E sad, ti imaš pravo da to ne voliš, verujem da nisi jedini.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...