Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, DameTime said:

 

Dobro, ovo je istina. Ali se opet vraćamo na to kako je Kari pustio da se ti neki u kolektivu potencijalno problematični karakteri sami "odstrane".

Porediti to vrijeme i ovo sad je suludo. Ko god je mogao da dozivi Atinu '95 je jasno.

Jeste kosarka i sada nas sport ali tada? Tada da stavis Novaka+kosarku+vaterpolo

2024 i opet nije to to. 

 

Ti igraci pocetkom '00 su imali pritisak ala Djokovic ili Ameri u kosarci. Nije se lako bilo nositi sa tim i nista im ne zamjeram.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Srebo '96 na OI.

Zlato '98 na SP.

Zlato '97 i '99 na EP.

Duda Ivković je valjda bio pomoćnik u to vreme? Uostalom, ništa posle 2000-e i baš žešći fejlovi. Suviše rizično, neka hvala. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

99 је бронза, свакако имао је добре резултате, али и 3 велика кикса.

Da da, '99 bronza. Tako je

2 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Што се тиче оних играча са карактером, па ти исти играчи су били код Карија у екипи 01 и 02

I uzeli zlata tu i onda kasnije Jaric egomanijak kao lik koji izlazi sa svetskim modelima, Rakoc koji poletio u zvezde, Gurovic koji cio kasniji svoj zivot bazirao na tim trojkama Amerima ali najvece razocarenje lideri te ekipe koji su tu sa njima u provodu a imaju utakmicu taj dan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Za sve ove godine bukvalno nikad nisam videla Jokića da igra ovakvu odbranu. Igra je on sasvim pristojno i u NBA no ovo je zaista bio neki DPOY performans.

 

Kad smo kod odbrane, Kari pokazuje Bogdanu da NE pravi faul nad Vagnerom :lol_2: Ruke k sebi!

 

spacer.png


Bilo bi dobro da netko okači gif ove situacije, baš je komično izgledalo.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Zeljko Obradovic. On ce nas povesti do zlata

Obradovic  - Ne moze. I da nije sprecen  - Ne moze. 

Kao za Moku ludog Islandjanina 2007 sto neki pametni rekose.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Srebo '96 na OI.

Zlato '98 na SP.

Zlato '97 i '99 na EP.

 

Nemojmo praviti od Zeljka samo nekog klupskog trenera. Respect za Pesica ali nije Zeljko za baciti.

 

Kontam ja vas da treba zadrzati kontinuitet na klupi posle svega ali ja smatram da treba biti nemilosrdan i da se ova generacija nagradi zlatom i za to mislim da je Zoc najbolje resenje. Motiva mu ne bi falilo.

 

 

Željko je pre svega klupski trener jer on najbolje funkcioniše u sistemu evropske klupske košarke gde se ceo sistem u ekipi gradi oko njega i gde je on apsolutni autoritet. U reprezentativnoj košarci stvari funkcionišu drugačije, tu više moraš da budeš psiholog i da znaš da balansiraš nego li diktator. 

 

On jeste sa reprezentacijom 90ih osvojio sve to, ali kad pogledaš on je tad imao vanserijske igrače sa kojima se odlično poznavao jer je sa mnogima od njih igrao kao igrač što u Partizanu što u reprezentaciji SFRJ i onda tu nije bilo porblema u komunikaciji.  Već kad je krenula da se menja generacija i kad su počeli da se pojavljuju igrači koje nije tako dobro poznavao, kad je trebao da pokaže svoje psihološke sposobnosti, on je počeo da se gubi. Prva naznaka za to je bio Sidnej 2000, a Atina 2004 i Eurobasket 2005 su to potvrdili, na ta dva takmičenja skroz je pogubio konce i kontrolu nad ekipom i prošli smo kako smo prošli. S toga ja ne bih više rizikovao sa njim kao selektorom. Neka on ostane da vodi Partizan, najbolje za sve. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kako dan prolazi tako mi je sve jači utisak to što su naši "svarili" ogromno razočaranje i izašli namešteni u glavi da se pobiju za bronzu. Pozitiva raste zbog više prethodnih negativnih iskustava u toj poziciji, kao i zato što veći deo tima ne čine velike zvezde nego prosečni evropski igrači koji su u sebi (zajedno sa liderima, Karijem i saradnicima) našli ono nešto potrebno da se resetuju i odvale Nemce.

 

Da dodam, Nemci gospoda.

  • Like 9
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skyglider said:

 

Željko je pre svega klupski trener jer on najbolje funkcioniše u sistemu evropske klupske košarke gde se ceo sistem u ekipi gradi oko njega i gde je on apsolutni autoritet. U reprezentativnoj košarci stvari funkcionišu drugačije, tu više moraš da budeš psiholog i da znaš da balansiraš nego li diktator. 

 

On jeste sa reprezentacijom 90ih osvojio sve to, ali kad pogledaš on je tad imao vanserijske igrače sa kojima se odlično poznavao jer je sa mnogima od njih igrao kao igrač što u Partizanu što u reprezentaciji SFRJ i onda tu nije bilo porblema u komunikaciji.  Već kad je krenula da se menja generacija i kad su počeli da se pojavljuju igrači koje nije tako dobro poznavao, kad je trebao da pokaže svoje psihološke sposobnosti, on je počeo da se gubi. Prva naznaka za to je bio Sidnej 2000, a Atina 2004 i Eurobasket 2005 su to potvrdili, na ta dva takmičenja skroz je pogubio konce i kontrolu nad ekipom i prošli smo kako smo prošli. S toga ja ne bih više rizikovao sa njim kao selektorom. Neka on ostane da vodi Partizan, najbolje za sve. 

 

 

Nisam htio dalje nastaviti na ovu temu ali ovo ne mogu da preskocim. 

 

Zeljko Obradovic diktator? Covjek koji se toliko puta prilagodio kosarci svih ovih godina. Covjek kojeg masu igraca obozava, igraci koji mu se zahvaljuju ne samo na kosarkaskom planu nego i zivotnom? 

 

Vidi, ja npr obozavam Radonju i uzivam kad Zoc izduva u klupskoj kosarci ali ovo gore napisati sto si napisao je bas neistina. Zoc je pobjednik. Pobjednici su teski ljudi, ljudi koji daju sebe cijelog ali zahtjevaju od tebe kao igraca to isto. Dace ti sve na dlanu ali ocekuje od tebe da to shvatis i primjenis. 

 

Ja npr nisam ga toliko gotivio dok nisam procitao knjige SAF i PJaxa. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Nisam htio dalje nastaviti na ovu temu ali ovo ne mogu da preskocim. 

 

Zeljko Obradovic diktator? Covjek koji se toliko puta prilagodio kosarci svih ovih godina. Covjek kojeg masu igraca obozava, igraci koji mu se zahvaljuju ne samo na kosarkaskom planu nego i zivotnom? 

 

Vidi, ja npr obozavam Radonju i uzivam kad Zoc izduva u klupskoj kosarci ali ovo gore napisati sto si napisao je bas neistina. Zoc je pobjednik. Pobjednici su teski ljudi, ljudi koji daju sebe cijelog ali zahtjevaju od tebe kao igraca to isto. Dace ti sve na dlanu ali ocekuje od tebe da to shvatis i primjenis. 

 

Ja npr nisam ga toliko gotivio dok nisam procitao knjige SAF i PJaxa. 


vratite mu nalog, moderacijo,nesto se desava

  • Like 1
  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...