Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

19 hours ago, Drug Crni said:

Al Hilal za milijardu,a dogodine u Real za dž. FIFA mora stati nekako na kraj ovom kriminalu.

 

Ovo je oksimoron, svestan sam,ali neko mora da zaustavi ovome

Čekaj. City, PSG i kompanija nisu kriminal, al ovi naftaši jesu? 

Ne znam koliko je ta liga inače bila gledana, ali znam da ih nogomet zanima. Onaj gol koji je lik zabio 1994. bi bio 100x poznatiji da ga je zabio neki Europljanin ili Južnoamerikanac. Ako im je liga i inače bila solidno praćena, ako u azijskoj CL nisu bili kante za napucavanje, i ako nakon ovog krenu sa dovođenjem mladih talenata, europskih trenera za mlađe kategorije itd. Ugl, ako planiraju podić svoj nogomet na svim nivoima, bit će bijesnih Euro velikana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Ma obican football whitewashing je u pitanju. Videli smo vec primere Rusije, pa onda i Kine... ovo je samo visestruko skuplje. 

Naravno. Ali City i PSG su isto to. Ne vidim razliku. Osim što se u pustinji zarađuje x20

Link to comment
Share on other sites

City i PSG jesu finansirani sa istog poluostrva, i jesu deo whitewashing-a ali su izrasli u nesto mnogo vece, ozbiljnije. Pariz je decenijama pripreman za neki veliki projekat, logicna destinacija za Katarski oil money u trenutku kada su kupili klub.

City Group je napravio neku fudbalsku pricu, sto po Evropi, sto po USA, Aziji... imaju svoje akademije, trenere, a u Mancesteru su nasli najelitniji projekat.
 

Uglavnom, PSG i City jesu naftasi, ali su deo promocije Emirata i Katara, koji su slicno uradili i sa svojim avio linijama.

 

Saudijska Arabija, osim sto je daleko problematicnija drzava (da ne zalazimo sada u geopolitiku), je pre nekoliko godina pokrenula onaj 2030. program u cilju diverzifikacije ekonomije, otvaranja drzave, liberalizacije, a fudbal je samo jedan od vise tacaka, dok bi organizacija Svetskog Prvenstva bio finalni deo fudbalske tacke. Sustinski, sve tri drzave kroz fudbal rade promociju, ali kada se malo zagrebe, ovaj saudijski je daleko odvratniji.

Rusija i Kina jesu davali ozbiljne plate, iako je Rusija ugrabila tek ponekog Hulka, ili Eto-a na zalasku karijere sa onim komicnim projektom u Mahackali. Kinezi su vec dovodili neke igrace u prajmu koji su lako mogli da igraju za elitne klubove u Evropi. Saudijska Arabija je Kina od pre 5-6 godina na steroidima, ljudi daju bukvalno 5, 6 puta vece plate nego sto igraci mogu da dobiju u Evropi, Kina nije isla dalje od duplog npr.

 

Ima i do toga da smo City i PSG nekako prihvatili, odnosno navikli smo se na njihovo prisustvo, eto i Njukasl koji dobija bas od Saudijske Arabije lovu je bio predmet spora u Engleskoj tek nekoliko meseci, a sada ako se pise o njima to je uglavnom pohvale za Howe-a i sportski sektor.

 

Sta znam, Evropa je the place kada je u pitanju fudbal, tako su City i PSG samo jedni od desetine elitnih klubova, i eto, za 10-15 godina tek pre nekoliko meseci videsmo prvu titulu u LS. 

Edited by kendrick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kendrick said:

Ima i do toga da smo City i PSG nekako prihvatili, odnosno navikli smo se na njihovo prisustvo, eto i Njukasl koji dobija bas od Saudijske Arabije lovu je bio predmet spora u Engleskoj tek nekoliko meseci, a sada ako se pise o njima to je uglavnom pohvale za Howe-a i sportski sektor.

 

Sta znam, Evropa je the place kada je u pitanju fudbal, tako su City i PSG samo jedni od desetine elitnih klubova, i eto, za 10-15 godina tek pre nekoliko meseci videsmo prvu titulu u LS. 

Ovo. Jedina razlika i razlog zašto jedne prihvaćamo a drugi su zlo.

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da je jebeno odbiti.

Lično sam na pragu da dobijem ponudu sa Bliskog Istoka. Nisam ni imao očekivanja neka, ali kad vidiš da bi ti dali 2 i po puta više nego što si naveo kao expectation, počneš da preispitujes svih čvrst stav “Ma ne bi otišao tamo, sedim ovde i samo remote”.

Fora je što su stvarno u ekspanziji i privlačno deluje to što žele da naprave.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, a tek se očekuje influx expata u sklopu ambicioznih projekata koje Saudijska Arabija razvija, pre svega u IT sferi. Pričalo se da će malo olabaviti i uslove za dobijanje radne dozvole, svakako imaju u komšiliku veliku konkurenciju koja se već ponaša slično.

 

Bivši kolega se downgrade-ovao za 3x veću lovu u Abu Dhabi-u. Meni se poklopilo igrom slučaja da ne razmatram bilo kakvu promenu, pa sam se zahvalio na kontaktu, a delovali su baš u žurbi sa smešnim hiring procesom. Njemu dali za 3h šta je tražio.

 

Tako da, kada diskutujem o odlukama Mitrovića i SMS-a (najbliži, ali i generalno odluke ostalih igrača), potpuno razumem motiv. Sa igračke strane šteta je za SMS-a, ali dobio je nenormalne uslove koji se ne odbijaju. Imaće opciju u budućnosti da se posveti sportskim motivima ako bude želeo.

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu shvatit igrace tipa Nevesa, Mitra, SMSa i slicnih da odu u Saudiju za bolesne pare. Oni su to sto jesu, solidni/kvalitetni igraci koji svakako nece biti posebno upamceni u svjetskom fudbalu, a tamo ce uzeti pare kakve u Europi ne bi uzeli za 5 zivota. Mbappe je s druge strane historijski igrac, neko ko ima sansu da kroz 10 godina bude u prici sa nekoliko najboljih i najvecih igraca svih vremena. Njegov odlazak u Saudiju fakticki u primeu bi mi bio totalno neshvatljiv. On ce na svoje ime i potencijalne uspjehe te pare svakako generisati na ovaj ili onaj nacin. Sa sportske strane jednom takvom igracu bilo koji europski velikan je logicnija odluka od odlaska u Saudiju sa 24/25 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja skapirao, on je nezadovoljan u PSG, a oni traze neko ogromno obestecenje koje Real ne zeli da plati u ovom trenutku, kad vec sledeceg leta mogu za dzabe da ga dovedu. On doslovno samo u Real hoce, i onda mu je ova opcija zapravo i najbolja moguca, jer ko zna koliko bi ga drndali u PSG zbog toga sto nece da produzi ugovor. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Koliko sam ja skapirao, on je nezadovoljan u PSG, a oni traze neko ogromno obestecenje koje Real ne zeli da plati u ovom trenutku, kad vec sledeceg leta mogu za dzabe da ga dovedu. On doslovno samo u Real hoce, i onda mu je ova opcija zapravo i najbolja moguca, jer ko zna koliko bi ga drndali u PSG zbog toga sto nece da produzi ugovor. 

Mbappe ako bude igrac PSG 1.08 ce dobiti neki basnoslovni bonus za lojalnost od 60 miliona € i jos 30 mil € ako bude igrac PSG 01.09 odnosno posle zavrsetka prelaznog roka. 

 

On je dogovorio nacelni transfer u Real kada je potpisao produzenje ugovora sa PSG proslo ljeto, da im uzme love za 2 sezone, napadne LS a onda da dodje kao FA u Real jer ga tu ceka ozb signing bonus, cak se pominjala cifra od 100+ miliona.

Link to comment
Share on other sites

Prosle godine je trebao dobiti 130m od Reala kao signing bonus i ugovor od 30m neto sto je maksimum u Realovoj platnoj strukturi. Oni imaju i sad spremne pare za transfer Mbappea iz PSG, ceka se da PSG dadne zeleno svjetlo za njegov transfer i to bi onda moglo biti gotovo vrlo brzo. Finansijski Real stoji fenomenalno. Prihodi su ove sezone nadmasili prethodni rekord prije pandemije i net spend im je u zadnjih 10ak godina oko 250m sto je smijesna cifra u poredjenju sa ostalim velikanima. Bez ikakvih problema si mogu priustiti Judea i Mbappea isto ljeto bez da prodaju ikoga od nosioca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, kendrick said:

 

 

Ima i do toga da smo City i PSG nekako prihvatili, odnosno navikli smo se na njihovo prisustvo, eto i Njukasl koji dobija bas od Saudijske Arabije lovu je bio predmet spora u Engleskoj tek nekoliko meseci, a sada ako se pise o njima to je uglavnom pohvale za Howe-a i sportski sektor.

 

Nismo, niti ćemo 🙂 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

Koliko sam ja skapirao, on je nezadovoljan u PSG, a oni traze neko ogromno obestecenje koje Real ne zeli da plati u ovom trenutku, kad vec sledeceg leta mogu za dzabe da ga dovedu. On doslovno samo u Real hoce, i onda mu je ova opcija zapravo i najbolja moguca, jer ko zna koliko bi ga drndali u PSG zbog toga sto nece da produzi ugovor. 

 

1 hour ago, Miki28 said:

Mbappe ako bude igrac PSG 1.08 ce dobiti neki basnoslovni bonus za lojalnost od 60 miliona € i jos 30 mil € ako bude igrac PSG 01.09 odnosno posle zavrsetka prelaznog roka. 

 

On je dogovorio nacelni transfer u Real kada je potpisao produzenje ugovora sa PSG proslo ljeto, da im uzme love za 2 sezone, napadne LS a onda da dodje kao FA u Real jer ga tu ceka ozb signing bonus, cak se pominjala cifra od 100+ miliona.

 

Pisalo se ovih dana da mu je PSZ postavio ultimatum - produzi ugovor ili nisi deo 23 igraca u timu. Ukoliko je to istina, prica sa Al Hilalom vrlo ima smisla. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kendrick said:

 

 

Pisalo se ovih dana da mu je PSZ postavio ultimatum - produzi ugovor ili nisi deo 23 igraca u timu. Ukoliko je to istina, prica sa Al Hilalom vrlo ima smisla. 

Pa on je i ostao u Parizu, nije sa ekipom na turneji. 

Spreman je da presjedi na klupi izgleda jer ne zeli da prica sa Saudijcima koji su u Parizu od juce

Link to comment
Share on other sites

Jbmlg, da l se igraju teškog pregovarača…

 

Prodaš: 

Maguire 20

McT 35

VDB 20

Elanga 15

Henderson 15

Fred 15

Brandon Williams 7,8

 

Skoro 130 miliona + 30 sa wage budget-a.

 

Skupio si maltene za Kane-a (mada bih ja pre Osihmena ili Hojlunda), i imaš i za Amrabata.

 

Pokrio si prodajama Hojlunda i Amrabata, plus ostao debeli kusur. Ili si full pokrio Kane-a. Možda bi trebalo da se doda još  5 miliona za platu od preko ovih rasterecenja zbog orodaje. Nece Kejn bez 650k nedeljno da dodje, imho.

 

Potpišeš Evansa na godinu dana kao petog štopera.

 

Imaš tim od 24  ili 25 igraca, plus dobri klinci

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...