Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

Nevezano za Tadica, primetio sam u poslednjih godinu-dve da su krenuli da privlace zvucnija imena, mozda ove sezone pogledam nekoliko utakmica turskog sampionata. Deluje mi da su konacno malo okrenuli stvari u svoju korist i da nisu toliko takticki nepismeni i nedisciplinovani.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno paradoksalno dobro za reprezentaciju, pod uslovom da mu ovo nije retirement contract. Ocigledno u Ajaksu vise ne stimaju stvari i treba mu promena sredine, a ipak on nije vise za takav intenzitet kakav je mogao da ima do pre par godina, tako da je turska taman.

Link to comment
Share on other sites

Imas status legende i mita u mozda najlepsem klubu na Svetu. Zivis u jednom od najlepsih gradova u Evropi.
On je bio potpisao onaj maltene 10god ugovor, koji je maltene znacio da tamo zavrsi karijeru.

Cuti tu, mentorisi klince i cekaj da ti se zavrsi karijera.

Sta ima vise da postigne, da se smuca u turskoj jebenoj ligi, gde se desi jednom u 15 godina da klub ima glavu i rep, a gde je sve uvek nekakva glupa i haoticna megalomanija bez glave i repa. Ako zaradi vise od 100k evra u narednih god, nego daj e ostao u Ajaxu, ubij me...

Plus da je ostao u Ajax-u, garant bi mu dali i neku ulogu nakon sto zavrsi karijeru, tako da bi ga tu vec cekao naredni posao.

Ne razumem. Em se posrao po legacy-u, em je glup potez.
Jako tuzno.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A na kraju krajeva, i u tom Besiktasu ili gde, male su ti sanse da ces da budes u planovima vec od naredne polusezone, kamoli sezone.
Menjaj trenere, menjaj igrace, menjaj sve.

Dodje neki trener koji ne zeli takav tip igraca, hoce da mu svi trce, vec sledece godine ce da zauzima samo svlacionici u tom nekom turskom klubu, da ga mole da napusti klub, a mozda mu i kasne plate.

U ovom generickom i sintetickom fudbalu u poslednjih 10ak godina, ne secam se da je bilo koji igrac u Evropi imao lepsu sansu da zavrsi lepo karijeru. Posle igranja po Engleskoj, odes u legendarni Ajax gde ispunis svoje puni potencijal, budes predvodnik odredjene renesansne tog kluba. U klubu koji je doktrina svetskog fudbala, istorijski, ti dobijes status legende, peva ti preko 100k ljudi na trgu. Ljudi svrate po pecurke i deru se Tadic's on fire.
Nacrtalo mu se da bude svojevrsni rara avis u celoj Evropi. Overall znacajniji i bolji igraci od njega u poslednjih 10,15 godina bi ubili za takvu late career phase. Imas uhodan put da te ostave da budes nekakav Ajax-ov radnik, ambasador, sta god.
Maltene da budes jedan od Krojfa, Gulita, Van Der Sara, Van Bastena, Overmarsa i jos brdo njih.

I poseres se po svemu.

Bukvalno koj kurac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

Imas status legende i mita u mozda najlepsem klubu na Svetu. Zivis u jednom od najlepsih gradova u Evropi.
On je bio potpisao onaj maltene 10god ugovor, koji je maltene znacio da tamo zavrsi karijeru.

Cuti tu, mentorisi klince i cekaj da ti se zavrsi karijera.

Sta ima vise da postigne, da se smuca u turskoj jebenoj ligi, gde se desi jednom u 15 godina da klub ima glavu i rep, a gde je sve uvek nekakva glupa i haoticna megalomanija bez glave i repa. Ako zaradi vise od 100k evra u narednih god, nego daj e ostao u Ajaxu, ubij me...

Plus da je ostao u Ajax-u, garant bi mu dali i neku ulogu nakon sto zavrsi karijeru, tako da bi ga tu vec cekao naredni posao.

Ne razumem. Em se posrao po legacy-u, em je glup potez.
Jako tuzno.

Jesi ti pratio Ajax prosle sezone? Jesi citao sta su Van Basten, Sneijder i jos neki radili po TV i pricali i koliko su srali po Tadicu? Za sve su ga okrivili pa su cak isli dotle sa pricom da je sabotirao trenera. 

 

Sve se promijenilo u klubu, od FO do igrackog kadra i nova struja ga je vidjela kao jakog igraca i nekog na koga ne mogu uticati. Otislo toliko igraca, otisao VDS, Overmars, otisao ETH. Svi oni sa kojima je Tadic bio blizak. 

 

Tadic odlazi cistog obraza i kao legenda Ajaxa koji ce se vratiti u klub, da li kao trener ili sportski direktor. 

 

Sve ti je jasno kada znas da je Sneijderu ponudjeno mjesto u klubu, na bitnom nivou. Respect za Tadica, otisao da uzme lovi jer se pominje iznos 25/3.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ja uopste nemam utisak da je Tadic hteo da ide iz Ajaksa, bukvalno su ga cele sezone provalcili kroz blato za svaku sitnicu i terali doslovno svake nedelje iz kluba po novinama. Tako da, pre ce biti da se Ajaks posrao po svemu. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

On 7/18/2023 at 12:44 AM, Markoss said:

Ja uopste nemam utisak da je Tadic hteo da ide iz Ajaksa, bukvalno su ga cele sezone provalcili kroz blato za svaku sitnicu i terali doslovno svake nedelje iz kluba po novinama. Tako da, pre ce biti da se Ajaks posrao po svemu. 

Bio je neki dan tekst o Tadiću na nekom od naših portala. Iz Southamptona je mogao prijeći u "veći" klub, ali je Ajax izabrao jer je kao klinac navijao za njih. Bio je glavni igrač momčadi koja je bila sekunde udaljena od finala CL. Od te momčadi je jedini ostao u klubu. Onda je došla sljedeća vrhunska generacija. Nju su također rasprodali cijelu. Otišli svi osim njega. 

Ne znam za to da su ga povlačili po blatu jer ne pratim Ajax ni Eredivisie, ali što je čovjek trebao? Sam uzeti titulu? Jer prodali su apsolutno svakog za kog su dobili dobru ponudu. 

Tako da bi se složio. Ajax, tj. ljudi koji su ga vodili, su se posrali po svemu, a ne Tadić.

 

EDIT: U veselijem tonu čitam da će Brozović živjeti u Bahreinu jer je u SA zabranjena cuga. Navodno nije jedini 🤣

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Brozovic mi je omiljeni hrvatski fudbaler, no brainer. 


ja ne mogu pojmit da nekog toliko boli quratz. Liku je isto igra li prvo kolo talijanskog kupa ili KO fazu SP. Frajer ne osjeća pritisak. Da li to što je kraći u glavi pomaže u tome, ne znam. Ugl, ne govori za Hr medije. Postoji jedna emisija s njim na yt dok je bio mlad i to je bio hit svojevremeno. A s druge strane, na terenu je ubojica.

1 hour ago, Miki28 said:

 

Dobar posao City.

 

Henderson ode za S. Arabiju. 12 miliona £

koliko para, zna li se?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Nema jos nista zvanicno ali pominje se neka cifra od 120 miliona £ sa bonusima. Vidjecemo ovih dana ali sigurno da je papreno

Ja sam pročitao oko 100M Eura. To znači da će Dinamo ukupno za njega dobiti preko 35M. A ako je ovo tvoje istina, u što iskreno sumnjam, cifra će biti nevjerojatna.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bugl Khan said:

Kako sve drugo leti kroz prozor kad je para u pitanju. Svaka čast malom postotku igrača koji su odbili SA milione.

Jbg, velika je lova u pitanju. Evo pominje se da bi dobio 25 miliona po sezoni a u Fulhamu ima 4 milliona.

15 minutes ago, Bugl Khan said:

Ja sam pročitao oko 100M Eura. To znači da će Dinamo ukupno za njega dobiti preko 35M. A ako je ovo tvoje istina, u što iskreno sumnjam, cifra će biti nevjerojatna.

Pa to je to otprilike, 120 je sa bonusima tako da je vrlo vrvt 100+20 neki paket.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Miki28 said:

Jbg, velika je lova u pitanju. Evo pominje se da bi dobio 25 miliona po sezoni a u Fulhamu ima 4 milliona.

Pa to je to otprilike, 120 je sa bonusima tako da je vrlo vrvt 100+20 neki paket.

pa nije baš. 120 M funti i 100 M eura. Ogromne pare i jedno i drugo, ali prva cifra mi se čini nerealna.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bugl Khan said:

pa nije baš. 120 M funti i 100 M eura. Ogromne pare i jedno i drugo, ali prva cifra mi se čini nerealna.

Nisam ni vidio da sam stavio £ umesto €. 100+20 mil € ali vidjecemo jos. Evo ni Fab ne izlazi zvanicno sa cifrom. Ceka da se ispeglaju papiri ( neki sponzorcic ) pa ce javiti😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...