Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

1 hour ago, Polivalentni Stevica said:

Ako Gvardiola smatra da mu se uklapa u tim,verovatno ima neku ideju šta i kako sa njim.

Meni iskreno ima smisla,Marez voli da ulazi u sredinu,kao i Bernardo kada igra desno krilo,otvara se prostor za desnog beka.

 

Gvardiola u zadnjih par sezona ne upotrebljava bekove na klasican nacin uopste tako da tog prostora za bekove bas i nema u njegovoj postavci. Pritom hakimi je igrac kome treba prostor da iskoristi brzinu, los je na malom prostoru i nema neku tehniku za to. Deluje mi kao medijska patka iskreno

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Ako Gvardiola smatra da mu se uklapa u tim,verovatno ima neku ideju šta i kako sa njim.

Meni iskreno ima smisla,Marez voli da ulazi u sredinu,kao i Bernardo kada igra desno krilo,otvara se prostor za desnog beka.

 

 

Nisam siguran da ce ni Marez ni Bernardo ostati u Sitiju sledece sezone. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Opet se Dani Parejo pominje za prelazak u Barcu, traje to vec godinama.

 

Dati sansu Nicu Gonzalesu na dmf-u ako se vec ne moze niko dovesti. Momak je pokazao da ima talenta za ovu poziciju kada je u par navrata igrao na istoj.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta se vise iscudjavaju i ovi novinari i novinarcici, fudbalski pregaoci i radnici kad vide da se neko uputio na Bliski istok u potrazi za milionima? Pa ta praksa idenja za petrodolarima odavno je uvedena u Evropi od istih tih koji su sad zabezeknuti. A ne, dozvoljeno je igrati u Evropi za arapske petrodolare u nekom vestackom klubu, ali je bruka igrati u Saudiji za arapske petrodolare u nekom vestackom klubu. Politika instant kvaliteta je u Evropi uzdignuta na tron, tako da upiremo prstom u svoj odraz u ogledalu. Ne svidja se to ni meni i @BattleBender postavlja pravo pitanje, ali tako je kako je i to nam je danasnji fudbal. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BattleBender said:

Šta mislite koliko će da traje ova deluzija Saudijaca da mogu da naprave ligu?

Kolko će im se htjet. Cifre koje oni daju po sezoni su sumanute i pitanje je vremena kad će počet potpisivati i igrače u primeu. Evo npr. da ponude za Ricea 200M i njemu plaću 100 po sezoni na 3 godine. Ili isto to daju Kaneu, Lukakuu, Neymaru, ugl. zvučnim imenima.
Modrić ih je odbio jer želi ući u povijest Real Madrida, ali Benzema je rekao logičnu stvar, "tko odbija 200M eura po sezoni".  A njima je to WC papir, jbg. Sad, pitanje je kako natjerati te igrače da tamo daju 100% kad ih zaboli za tamo dostupne trofeje.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu 200 miliona po godini za jednog igrača, da bude wc papir pa sve i da su to Arapi. Nisu oni bogatiji od celokupne zapadnjacke ekonomije, ne samo fidbalske industrije. Sve i da jesu, i tad bi bilo mnogo on long-run.

Potrajaće ovo par godina ako im je do razvoja sam lige. Uložiće ukupno 15,20 milijardi, i podići će ligu i reprezentaciju za nekih 10% kad cela ova megalomanija prodje. Prirodno ce da ostane bolja infrastuktura, indirektno će da podignu fudbalsku posmenost.  I to će posle 20 god da se vrati na staro, tj na ovaj nivo.

 

I Ameri sa Kosmosima, i Kinezi pre 10ak godina pokušaše i bio je fail. I to je njihov foundation za fudbal mnogo bolji i veći. Pre svega tamo se gleda sport.

 

Koja je agenda iza svega ovoga, pitaj boga. Da li je to zaobilaznni put da se osvoje i kontrolišu same evropske lige… može biti.

 

 

Da hoće fudbal tamo da razviju, platili bi 800k za 3h consultinga sa najboljim eksperta, njih 20ak u sobi. Došli bi do konecnzusa “Hoćete bolji fudbal u budućnosti? Ok, to će davas košta 400,500 miliona u narednih 4,5 godina, od koji će 150,200 da idu samo na fudbalsku edukaciju, pravljenje modernih akademija, sa sve najboljim trenerima iz velog Sveta, i jednog 300 milione ce da ulozite u rising talente iz celog Sveta. Na to dodajte jos mozda 200 milki za social media marketing. I to je to, imaćete 10 puta bolju ligu, i 5 puta bolju repku”

 

 

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

 

Mislim da ce im odbiti i ovo, trazice bar jos 10 miliona makar u add-onsima.

Trebao je Arsenal ranije da napadne jakim ciframa, ovako se sad ukljucio i City i WH ce to da iskoristi maximalno

 

Koliko sam ja shvatio. Problem nije suma per se nego struktura i dinamika isplate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

 

Koliko sam ja shvatio. Problem nije suma per se nego struktura i dinamika isplate.

Aha, znaci vise gatantovane sume i bolja dinamika isplate. 

Pa onda ovo i nije lose, mogao bi Arsenal i zavrsiti posao sa ovim ako City ne bude voljan da izjednaci ili poboljsa jer koliko sam skontao igracu svejedno gdje ce.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Aha, znaci vise gatantovane sume i bolja dinamika isplate. 

Pa onda ovo i nije lose, mogao bi Arsenal i zavrsiti posao sa ovim ako City ne bude voljan da izjednaci ili poboljsa jer koliko sam skontao igracu svejedno gdje ce.

Navodno West Ham trazi da se celokupan iznos isplati do januara 2025. sto je generalno malo nerealno ocekivati, svi veci transferi zadnjih godina (100+ miliona) su bili razvuceni na bar tri godine isplacivanja (procitah negde grilis, dembele and co). Koliko kapiram imaju veliki problem sa peglanjem knjiga za FFP, prosle godine su dosta potrosili.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Što?

Došao za 5 miliona €,a mogu ga prodati za 90. To je samo takav posao.

 

Ne mislim da je bezvezan igrač,ali ne mislim ni da je ekstraordinaran. Nema kompletnost Kamavinge ni Belingema, nema te 'holding' kvalitete Čuamenija. Nije ni desno krilo. Nema ni toliko visok plafon kao ova trojica.

 

Ja razumem da si ti navijač Reala pa kroz te oči gledaš na ovaj potencijalni transfer. Ako stigne pomenuta ponuda (u tom iznosu) on ide. Ja u to ne sumnjam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...