Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

3 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Javlja Ornstein da su Spursi napokon prihvatili Bayernovu ponudu za Kanea. 

Konacno ali najjace bi mi bilo da Kane sad ostane😀

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Thibo pokidao ACL na treningu i propusta citavu sezonu. Real ide po golmana. 

DDG stize😀

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2023 at 9:59 PM, MilošVB said:

@BattleBender

 

Šta misliš za Nejmara, koji bi klub njemu najviše legao i kom bi klubu on najviše legao?

Ja sam na neki nacin blagonaklon ka Neymaru, jer ne volim taj fenomen koji se desava sa Neymarom. Ljudi napucaju neka ocekivanja, naraste hajp, prica se o njemu dok jos nema licnu kartu. Ako ocekivanja nekih perfomansi mogu da budu od 0-200 (ajde FM-ovski da pricamo). za njga su bila ocekivanja 195 dok jos nije dosao u Barsu. Taj hajp natera ljude da cekaju da ne bude nesto 195 i da ga predstavljaju kao da je 120. Cak i kad je npr 180.
Ofarbas se jednom, malo volis da pleses, odes u PSG i potpisao si sebi presudu da te globalna masa mediokriteta mrzi iako im nista nazao nisi ucinio. Nego ajde, cu se probudim, lakse ce mi bude da pricamo da je neko smrad i bezvredan... uf evo ga ovaj Nejmar. Ne vredi 200 miliona. Ne vredi. Simulira. Nije najbolji. Nije dobar. Dodjes do toga da onih 195 koji ljudu ocekuju, on mora da igra za 280 da bi ljudi to videli kao 195 (od 200).

Na to dodaj da je bio zrtva najodvratnijeg premlacivanja u poslednjih 20 godina. CR-a i Messi-a zajedno nisu tukli defanzivci tako seljacki i odvratno kao njega. Status koji je javnost dala Neymaru je dala za pravo defanzivcima po onoj seljackoj francuskoj ligi da ga gaze sa ledja po ahilovim petama, da mu gaze clanak. Svaki mesec. Jer onako... obicno ceo svet mrzi da si sivonja i kreten kad to radis, ali kad to radis Neymaru nisi. Mozda te neko i potapse po ramene jer mu je drago. A tebi super sto si iskoristio priliku da lecis frustracije i da tuces jednog od najboljeg igraca na Svetu.

Onda tu dolazi jos jedna stvar koja javnost ne moze da mu oprosti a to je da on voli malo vise zivot nego sto mi zelimo da ga voli. Jer su nama samo dobri autisticni Messi i goggins-psihoticni CR. Ako nisi takav, onda si kreten, cirkuzant, sta radis od svog zivota, jadnik si, seljak i ko te jebe. Izgubi. Nek te tuku. Simuliras. Iako te stvarno tuku, simuliras i zasluzio si da ti neko pseto iz francuske lige nagazi sa ledja kramponima po Ahilovoj tetivi. A retko ko ce da ti da podrsku, jer ono Neymar si, nepopularno je da postoji empatija za tebe. I kad zapravo moras da simuliras da bi se odbranio od tog mlacenja, niko nema razumevanja za to.
Uzeo pare od plasticnog kluba, svake godine kaze da ga boli zglob bas kad je sestri rodjendan u Brazilu. Šta je tu loše? AKo se dobro secam ne volimo plasticne pare PSG-a? A Neymar ih jebe i ide da zivi neki organski zivot, ne robuje im. Zar to ne bi trebalo da bude gotivno?

Da ne idem dalje sa ovom pricom. Kao sto vidis imam blagonaklonost ka Neymaru. Igracina je. Nije najbolji. Mozda nikad nije ni zeleo etiketu i label "GOAT", niti je duzan da opravda ta nasa ocekivanja.
Mislim da bi on sada u nekom vecem klubu, u nekoj ozbiljnoj, naozbiljnijoj ligi, igrao fino. Treba mu neka institucija, iole barem institucija. I challenge u vidu prave lige.
Mislim da bi bio do jaja za Chelsea, za Arsenal, za Tottenham, za Newastle. Pa mozda i za Liverpool iako je drugaciji tip igraca.
Nista me ne bi smetalo ni u Utd da dodje, kao nekakav poluspic. Problem je sto imamo Rashforda i Garnacho-a. RAshford ne samo da je dobar, nego je Rashford koji mora da se trpi (s razlogom) i kad malo slabije igra (nije fudbal najvaznija stvar na Svetu, niti trofeji u njemu, ni rezultati). Garnacho je paklen potencijal. Ludilo od igraca koje mora da se gaji, poliva i zaliva. Usudio bih se da kazem da moze da bude glavna ofanzivna sila United-a do kraja sezone. To sto je on, vec sada, ocekivao sam da bude Sancho. Koji je nazalost ok igrac, do dobar, ali nije ta paklenost... devojcica je.
Sa druge strane znam da je Neymar sada vise desetka. A tu je Bruno koji nikad nije povredjen, koji igra svaku utakmicu. Mozda jedino moze da se koristi Neymar da igra neku tekmu na 10, a Bruno da tad ode desno.
To nije nezanimljiva ideja. Dovedes Neymara da ti bude 4ti igraca na tim pozicijama. Mada United vec sad ima na ofanzivnim pozicijama Rashord, Garnacho, Sancho, Amad, Pellistri, Antony.... Greenwood... I Bruna mozes da racunas to.


Ali generalno, moze UNited da pojuri mozda to. POstoji sansa da United nagomila preko 150,160 meleona na prodaje ovo leto. I mnogo rasteretio wage budget. Ima tu prostora (ja pausalno cenim) da se potrosi(ako se sve prodaje dese) jos 80ak miliona na obestecenja i na jos nekih 25 miliona na wage budget.

Edited by BattleBender
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Celsi zainteresovan za Laviu, Sautempton kaze cena je 50m. Celsi se premislja.

Ulece Liverpul ponudom 37,5 fiksno + 2,5 bonusi. Odbijeno, normalno.

Povecava se ponuda na 40 + 2,5. Odbijeno, normalno.

Sad mislis ukapirali su da Sautempton stvarno hoce bas 50+ miliona, ali ne.

Nova ponuda Liverpula 42,5 + 2,5. Odbijeno u roku od odmah.

Kaze Liverpul ne vredi on 50m. Jebi ga, velika je razlika izmedju 45 i 50.

 

Za Belingema ide prica od proslog leta kako je Liverpul zainteresovan, kako ce uciniti sve da ga dovedu. Englez, ogroman talenat, sve ima smisla. Zna se da ce da kosta, ali nema veze, ide se po njega. Krece sezona i polako krecu vesti kako ipak nema dovoljno para za njega. On odlazi na kraju u Real za 100m, koliko se i pominjalo proslog leta, znaci nista neocekivano.

 

I onda juce odjednom Liverpul ide po Kaiseda, znajuci da je Brajton odbio 80m od Celsija. Nudi se 110m ukljucujuci bonuse.

 

Nemam nista protiv sto toliko nude, ali ako su procenili da vredi te novce, kako to da nisu to ponudili pre mesec dana i da igrac odradi pripreme sa timom? Kako to da nisi imao ove pare za Bilingema? Kako to da ti kod Lavie 5m pravi problem? Mislim da niko u klubu ne bi znao da objasni ovo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije poenta da li imas ili ne sansu. Ponudis, budes opcija, pa makar izduvao. Ne mozes sve igrace da dovedes, ali se pozicioniras, na osnovu interesovanja, za sledece transfere.

Za Kaiseda je Celsi vise puta nudio, zadnja ponuda od 80m je odbijena glatko, tako da nista od toga da je bilo ko mogao da ga dovede za te pare.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miskooo said:

Celsi zainteresovan za Laviu, Sautempton kaze cena je 50m. Celsi se premislja.

Ulece Liverpul ponudom 37,5 fiksno + 2,5 bonusi. Odbijeno, normalno.

Povecava se ponuda na 40 + 2,5. Odbijeno, normalno.

Sad mislis ukapirali su da Sautempton stvarno hoce bas 50+ miliona, ali ne.

Nova ponuda Liverpula 42,5 + 2,5. Odbijeno u roku od odmah.

Kaze Liverpul ne vredi on 50m. Jebi ga, velika je razlika izmedju 45 i 50.

 

Za Belingema ide prica od proslog leta kako je Liverpul zainteresovan, kako ce uciniti sve da ga dovedu. Englez, ogroman talenat, sve ima smisla. Zna se da ce da kosta, ali nema veze, ide se po njega. Krece sezona i polako krecu vesti kako ipak nema dovoljno para za njega. On odlazi na kraju u Real za 100m, koliko se i pominjalo proslog leta, znaci nista neocekivano.

 

I onda juce odjednom Liverpul ide po Kaiseda, znajuci da je Brajton odbio 80m od Celsija. Nudi se 110m ukljucujuci bonuse.

 

Nemam nista protiv sto toliko nude, ali ako su procenili da vredi te novce, kako to da nisu to ponudili pre mesec dana i da igrac odradi pripreme sa timom? Kako to da nisi imao ove pare za Bilingema? Kako to da ti kod Lavie 5m pravi problem? Mislim da niko u klubu ne bi znao da objasni ovo.

 

 

Bukvalno sramota sta se radi... sto se samog rebuilda sredine terena tice, ako zamenis Henda/Faba/Spearinga sa ovom trojicom, mislim da im se ne moze nista prigovoriti iz fudbalskog dela ali je biznis deo katastrofalno odradjen, strasan fail. Kako je Edvards otisao bas teska sprdacin. Ovo je sve moglo biti odradjeno u junu i za dosta manje para ali FSG gleda kada im gori pod nogama pa reaguju.

 

Od Judea se odustalo jer je bilo price oko tih 100m i kako mi nemamo te pare jer nam treba 2-3 igraca i na kraju roka ovakva ponuda, izgleda da ipak nije bilo samo do obestecenja. Ovo donekle i potvrdjuje sumnje da se od Judea prvenstveno odustalo zbog plate koju bi morao da dobije tako i zbog istorije povreda i da FSG nije hteo da spuca takav obestecenje+plata paket na "rizicnog" igraca.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@McLeod ma nisu ni nudili, jos negde u martu, cini mi se, su objavili zavijeno da nema nista od Bilingema. Mislim, niko nije lud, ocigledno da je za igraca samo Real postojao kao opcija i svima je to bilo jasno pa se niko nije upustao u trku, mene samo nervira ovo ispricano oko iznosa za obestecenje.

@Darth Steva verovatno su ih iznenadili transferi Hendersona i Fabinja, inace pitanje je da li bi se neko dovodio. Za Bilingema nisam ispratio koliko je imao probleme sa povredama, ali mi je ekstra igrac ovo malo sto sam ga gledao i mislio sam (na osnovu prica od proslog leta) da ce bas da se ide po njega, tim pre sto imamo problem sa HG igracima, a on Englez.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Caicedo im je “zamjena” za Tchouamenija, ne Judea. Prosle godine su radili na njegovom transferu iz Monaca, sve je skoro bilo gotovo no kad se ukljucio Real nakon Mbappeovog ostanka u PSG Pool je ispao iz igre. Tchouameni i Caicedo su fakticki isti tip igraca, Jude je ipak solidno ofanzivniji. 

Ne bih rekao da ga je Liverpul ikad stvarno jurio. Pre ce biti da su ga doveli jer su ovog leta ostali bez pola sredine terena.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, BattleBender said:

Sa ovim transferom lazni smeker i smecar je potrosio milijardu i po evra.

Pa mi posle pricajte kako Pep nije najbolji trener na Svetu.

 

Sa ovim transferom Klop je, neto, potrosio 90m vise od ETH. Klop od 2016., ETH od pre 2 godine. Toliko o ulaganju.

 

Bednog Katalonca necemo sad da pominjemo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Miskooo said:

 

Sa ovim transferom Klop je, neto, potrosio 90m vise od ETH. Klop od 2016., ETH od pre 2 godine. Toliko o ulaganju.

 

Bednog Katalonca necemo sad da pominjemo.

To je netacan tvit. Ko ga jebe da proverava to...

Zna se kako radi internet masina. Sad kad se uporedjuju transfer Pogbe i Caicedo-a, Pogbina cena se u milionima prica u evrima, a Caicedo-ova u funtama. Pa se 2 apsolutne vrednosti uporedjuju.
Caicedo ce biti MOOOOOOZDA placen na rate. A Pogba koji je stvarno bio placen na rate je predstavljen iskesiran transfer odjednom, sa sve predvidjenim bonusima.

Slobodno padajte na internet gluposti....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...