Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

Raspad RB kao sto sam ocekivao pre jace od mesec i po dana, barem su produzili Olma pa im naredni period nece biti toliko uzasan sa novim igracima. U svakoj liniji su izgubili po jednog lidera, racunam da i Gvardiol uskoro odlazi.

 

Mislio sam samo da ce Soboslai da zavrsi u Njuki, deluje mi da ce kod Klopa da igra sve sta je potrebno. Fascinantno mi je da igrac takve visine moze obe strane da pokrije, moze i u veznom redu, kreativan je i ne manjka sa brzinom. Jedan veoma interesantan fudbaler ako se brzo adaptira na novu sredinu i ako svoju igru prenese na visi nivo. Ne bi me cudilo da tokom tekme igra i RW, i LW i AMF.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fascinantno mi je kako je i u Nemackoj malo zazivelo portugalsko poslovanje sa visokim klauzulama i opet je pitanje na sta ode taj novac kada ne mogu da ponude vise od 25 miliona evra za novog igraca. Nerealno je sad ocekivati 20 miliona vise u odnosu na tu cifru, ali postavlja se pitanje zasto se ne moze ponuditi par miliona vise u pregovorima sa odredjenim igracima, nude ''smesne sume'' i zasto se toliko pazi na svaki cent. Dortmund dogovorio licne uslove sa Alvarezom prosle nedelje, ali se sada povukao iz pregovora jer verovatno ne zele da plate 40 miliona ili pretpostavljam 35+5 miliona bonusa. Za razliku od Engleza, mada mislim da je to slucaj i sa drugim ligama, nisu probili neke barijere u njihovom poslovnom modelu i dalje dominira njihovo ophodjenje prema novcu, delimicno su se zastitili od globalne trke i van Bajerna ne pokazuju zelju da i malo udju u to. Da li treba da nastave po starom i da gledaju kako ih konkurencija gazi ili treba da naprave kompromis i malo rizikuju ne bi li im konkurencija previse pobegla?

 

Preveliki jaz izmedju izlaznih i ulaznih transfera da isto postavis pitanje gde su zavrsile pare. Ne moze da bude toliki svinjac kao na Sredozemlju, ali definitivno nesto (manje) smrdi u njihovim finansijskim izvestajima.

 

@Drug Crni

 

Sta se desava sa Kamadom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ta'veren said:

Raspad RB kao sto sam ocekivao pre jace od mesec i po dana, barem su produzili Olma pa im naredni period nece biti toliko uzasan sa novim igracima. U svakoj liniji su izgubili po jednog lidera, racunam da i Gvardiol uskoro odlazi.

 

Mislio sam samo da ce Soboslai da zavrsi u Njuki, deluje mi da ce kod Klopa da igra sve sta je potrebno. Fascinantno mi je da igrac takve visine moze obe strane da pokrije, moze i u veznom redu, kreativan je i ne manjka sa brzinom. Jedan veoma interesantan fudbaler ako se brzo adaptira na novu sredinu i ako svoju igru prenese na visi nivo. Ne bi me cudilo da tokom tekme igra i RW, i LW i AMF.

 

Jesu li ostali Halstenberg i Klostermann i koja je razlika izmedju njih?

 

Znam da su bili u RB Leipzigu pre 2 ili 3 godine kad sam birao njih u FIFA 19, ali nisam mnogo pratio fudbalko trziste u poslednje vreme.

Link to comment
Share on other sites

RB sam slabo hvatao do pretprosle sezone, a i generalno Bundesligu van Dortmunda tek nisam ispratio. Obojica su u padu u poslednje tri sezone, samo su rotacioni igraci. Dortmund jurio Halstenberga pretprosle sezone, RB ipak uspeo da produzi ugovor sa njim. Nemam ideju gde su zeznuli sa razvojem obojice da su sada postali nebitni, u slucaju Klostermana mozda su omasili tajming sa prodajom, sada Henriks dobija priliku da igra po desnoj strani. Obojica su bili veoma dobri izbori na tim pozicijama u covid sezoni kada su dogurali do polufinala LS.

 

Jos jedna stvar koja im ne ide na ruku to je da im je od odlaska Nagelsmana pre dve godine, ovo treci trener. Nemaju kontinuitet i vise igraca tu ispasta i njihov dalji razvoj, najbolji su se snasli.

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2023 at 10:27 AM, HAMMER said:

prodali smo jednog od najboljih igraca u sredini za 23kk. nidje veze...

Izgleda da nije gotov posao ipak. Sigurno je da u Barcelonu ne ide, ali negdje je izgleda zapelo sa Saudijcima.

EDIT: Ipak je gotovo. Ide u Arabiju, ali za 18M, ne 23. I imati će trogodišnji ugovor na 27M godišnje, a ne na 33. 

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Doveli Seska i onog Austrijanca iz Salcburga kao zamenu za Laimera. Doveli i Baumgartnera iz Hofenhajma, sada su tanki na stoperskim i krilnim pozicijama. Simakan-Orban je mnogo tanka stoperska linija. Soboslai im je pokrivao vise pozicija u napadu, nece naci takvog univerzalca u skorije vreme. Mislim da ce i Bajer i Volfzburg da iskoriste ovu rasprodaju Lajpciga a i oba tima su imali slabije sezone i naredna bi trebala da im bude odskocna i povratak na vrh. Dugorocno Lajpcig svakako nije ugrozen jer imaju sistem iz kog izvlace puno para i ovi transferi su potvrda njihovog rada i odlicne selekcije igraca u poslednjih par sezona. Malo ko na nemackom podrucju uspe da prebaci 100 miliona evra od prodaje igraca u jednom prelaznom roku. Sada za njih sledi novi dvogodisnji ciklus, pa opet kapiram da ce prebaciti 100 miliona evra i da ce imati velike transfere.

 

I Gvardiola su prodali, mislio sam da su sa njegovom prodajom prebacili cifru od 250 miliona evra.

 

Misljenja sam da im je ovo bio najtalentovanija ekipa do sada i da nisu imali vise poena zbog slabijeg starta i sto je Nkunku odsustvovao vise meseci. U LS nisu mogli bolje, ali su nakon loseg starta izvukli max. Kako su igrali poslednja dva meseca, da se igrao plejof osvojili bi BL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se ispostavi kao tacno ovo za Amrabata u United-u.
Jos jedan u nizu, ogromnom i dugom, dokaz da UK novinari bukvalno nista ne znaju.
Sta vise, ako se neki zakljucak pravi na osnovu njihovih predikcija i naklapanja, to je da je istina opozit onoga sto oni mesecima pisu.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Dušan Tadić na izlaznim vratima Ajaxa.

 

Jutros se pojavio u trening kampu sa svojim menadžerom tražeći izlaz iz ugovora uz obrazloženje da "tim nema dovoljan kvalitet". 

 

Klub je počeo pregovore oko prekida ugovora. Evo i Tadića negde na istoku: Turska ili S.Arabija

Link to comment
Share on other sites

Jedan od najvecih transfer poslova Ajaxa kroz istoriju. Stvarno je bio fenomenalan za ovih 5 godina.

 

Inace pogledajte poslovanje Ajaxa

 

Prodaja vrhunska, ulaganje u tim jadno. Svake godine sve gori i gori bili.

 

Najskuplji lik u donjem desnom cosku. Majko mila🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Tadić u Ajaksu: 3 titule prvaka Holandije, 2 kupa Holandije, jedno polufinale Lige šampiona.
Ostavio je baš dubok trag tamo.

Inače,od ekipe Ajaxa koja je proleća 2019.pobedila Real sa 4:1 na Bernabeu,u timu više nema niti jednog igrača..čak su otišli i svi koji su tad bili na klupi za rezerve. Ajax to naplati i tačno je da fantastično posluje,ali ima to i drugu stranu medalje. Često moraju da krenu od nule i prave kompletno novu ekipu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...