Jump to content

Grupa B (Španija, Italija, Hrvatska, Albanija)


Ko prolazi grupe?  

55 members have voted

  1. 1. Ko prolazi grupe?

    • Španija
      52
    • Italija
      40
    • Hrvatska
      27
    • Albanija
      2
  2. 2. Pobednik grupe

    • Španija
      39
    • Italija
      9
    • Hrvatska
      7
    • Albanija
      0


Recommended Posts

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Čini mi se da su nekih 10-15 minuta nakon gola bili zatvoreniji ali je prilično fijukalo oko njihovog gola. Nakon toga su ponovo uspodtavili ravnotežu, oterali Italijane i imali poneku šansu. Mislio sam da je italijanski pritisak završio i da su Hrvati odlukom da nastave da igraju upravo zatvorili Italiju. Kad obo međutim, jedan napad i ćao.

 

Josip Mišić, Kristijan Jakić, Bartol Franjić (ovaj čak pokriva i levog beka/wing backa ako se ne varam), nijedan od ovih igrača nije na spisku, a nijedan od pozvanih igrača nije sličnih karakteristika sem Brozovića. Takav neki igrač koji bi ušao da se pobije ili da zatvori nešto ispred odbrane bi im bio zlata vredan na ove dve tekme poslednjih 15ak minuta.

 

@Bugl Khan šta je sa ovima gore, jel neki povređen? Baš mi je čudno da nemaš niti jednog zadnjeg veznog/fizikalnog veznjaka, bukvalno svi su ofanzivni igrači iako različitih karakteristika i profila.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Charles De Ketelaere said:

 

Josip Mišić, Kristijan Jakić, Bartol Franjić (ovaj čak pokriva i levog beka/wing backa ako se ne varam), nijedan od ovih igrača nije na spisku, a nijedan od pozvanih igrača nije sličnih karakteristika sem Brozovića. Takav neki igrač koji bi ušao da se pobije ili da zatvori nešto ispred odbrane bi im bio zlata vredan na ove dve tekme poslednjih 15ak minuta.

 

@Bugl Khan šta je sa ovima gore, jel neki povređen? Baš mi je čudno da nemaš niti jednog zadnjeg veznog/fizikalnog veznjaka, bukvalno svi su ofanzivni igrači iako različitih karakteristika i profila.

Franjić ništa, ne znam ni di igra sad. Jakića ili Mišića je morao vodit. Mišića, da budemo na čisto. Što Dalić ima protiv tog čovjeka, ne znam. Lik je glavni veznjak Dinama već 3-4 godine i morao je biti na popisu. Ili on ili Jakić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Videlo se da Hrvatska mora da da taj drugi gol, ili ce ga primiti jer su Italijani navaljivali kao da im samo pobeda odgovara. Ja ne bih vadio Modrica i Kovacica, sve i da su crkli jer je falio Hrvatskoj posle toga zavrsni pas i kreativnost. A nije da nisu imali situacije da odu na 2:0, samo su jako lose, amaterski to resavali, a cini mi se da je to delom sto su izasla ova dvojica. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bobby Shurda said:

Al ovaj komentator na RTS-u ono je baš neprofesionalno komentarisanje, ja ne znam kako je na HRT ili gde god kada igra Srbija niti me nešto interesuje preterano... ali ovo je baš neukusno a nije da sam tužan bio kada je pao gol 

Apsolutno je profesionalmo. Moralna je obaveza svakog čoveka navijati protiv hrvatske reprezentacije, bio taj čovek Srbin ili ne.

Kad u timu ne bude nijednog igrača koji je slavio uz Tompsona, onda ce niti neprofesionalno.

Ovako… tako i bi trebalo da bude.

  • Like 6
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BattleBender said:

Apsolutno je profesionalmo. Moralna je obaveza svakog čoveka navijati protiv hrvatske reprezentacije, bio taj čovek Srbin ili ne.

Kad u timu ne bude nijednog igrača koji je slavio uz Tompsona, onda ce niti neprofesionalno.

Ovako… tako i bi trebalo da bude.

Takoe. Dosta su ti Hrvati zla nanijeli s finalom i polufinalom svjetskog prvenstva i finalom Lige nacija u zadnjih 6 godina, a da se ne bi radovao kada prime gol.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bobby Shurda said:

Al ovaj komentator na RTS-u ono je baš neprofesionalno komentarisanje, ja ne znam kako je na HRT ili gde god kada igra Srbija niti me nešto interesuje preterano... ali ovo je baš neukusno a nije da sam tužan bio kada je pao gol 

Govedo. Jebo ga Del Pjero kojeg je tri puta pomenuo kroz svu onu riku kao da su mu italijani život spasili tim golom.

Meni je iskreno bilo nelagodno zbog njega iako nam je zajedničko samo državljanstvo.

Gol mi nije smetao,jer ko umije onako da ga metne u devedesosmom...njemu dvije.

Fudbal je generalno jako nepravedan i stresan sport za praćenje i prognoziranje rezultata u odnosu na rejting timova.

Za razliku od košarke, gde se većina grešaka ubrzo skupo plati, u fudbalu možeš uz kasvetnu odbranu celu tekmu da igraš loše u napadu, jedva stvoriš par šansi, promašiš zicere i onda u zadnjoj sekundi jednom polukontrom pošalješ hrvate doma. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2024 at 3:57 PM, McLeod said:

Pa iako im i ja ne verujem, objektivno gledano, koga bi stavio na peto mesto?

 

Evo Francuska, Portugal, Engleska i Nemacka su cenim vecini top 4, verovatno i ovim redom.

 

Ko ti je peti? Spanija? Italija? Holandija? Belgija? Bukvalno su jaci Hrvati od svih, eventualno da kazes ajde ta Spanija, mada Spanija je bukvalno na Rodrijevu povredu od laganog treceg mesta u grupi, kamoli nesto vise, a Hrvatska ima vise dobrih igraca.

 

Iako opet kazem da su meni u jasnom padu i ne verujem im, razlika izmedju top 4 i ostatka je ogromna.

 

Mislim da su sanse da neko drugi osim ove cetiri ekipe uzme bas male.

 

8 hours ago, McLeod said:

Trebalo bi da dobiju Hrvati, da.

 

Ne zaboravimo da se zahvalimo

spacer.png

  • Like 3
  • Love 3
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cilemile said:

Takoe. Dosta su ti Hrvati zla nanijeli s finalom i polufinalom svjetskog prvenstva i finalom Lige nacija u zadnjih 6 godina, a da se ne bi radovao kada prime gol.  

 

Mislim da je poprilicno jasno da tim (sa konkretno odredjenim pojedincina) koji je iskoristio istorijski uspeh svoje reprezentacije (i objektivno ogroman i zasluzen uspeh) da javno reafirmise sve najgore unutar sebe i unutar drustva koji predstavlja zasluzuje samo da bude ispracen na smetliste istorije. 

 

Ovo od strane svih normalnih ljudi, a narocito od ljudi koji imaju interes da se posle vise od cetvrt veka zatre jedan otrov koji i dalje bespotrebno tinja na exyu prostorima. 

 

Razumljivo je da navijaci Hrvatske predju preko odredjenih stvari usled uspeha tima za koji navijaju, pa ja prvi sam bio u stanju da progutam svasta, ukljucujuci i Gurovića kretena koji donese pobedu protiv Amerike sa sve svojim istetoviranim četnicima. Ali nemojmo se pretvarati da je to dobro ili da nema ista lose u tome. Razumljivo je, ljudski je (u smislu ljudsko-gresni) ali nije dobro. 

Edited by Horium
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, BattleBender said:

Apsolutno je profesionalmo. Moralna je obaveza svakog čoveka navijati protiv hrvatske reprezentacije, bio taj čovek Srbin ili ne.

Kad u timu ne bude nijednog igrača koji je slavio uz Tompsona, onda ce niti neprofesionalno.

Ovako… tako i bi trebalo da bude.

A protiv Srbije jel navijaš moralni? To ti nije obaveza? Pošto igraju za Vučićeve pare. 

3 hours ago, Helena said:

...što bi Borko kazo..

 

Tog lopova su potjerali prvo iz Beograda, pa iz Sarajeva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cilemile said:

Takoe. Dosta su ti Hrvati zla nanijeli s finalom i polufinalom svjetskog prvenstva i finalom Lige nacija u zadnjih 6 godina, a da se ne bi radovao kada prime gol.  

O tome se i radi. Nisam čuo ni da je moralna obaveza navijati protiv Đokovića. Licemjerje na kvadrat.

 

Lik gore kaže da navijamo za Hrvatsku zbog rezultata, inače bi valjda navijali za Bugarsku. Nerealno. 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako krenemo sad da nabrajamo protiv koga je sve i iz kojih razloga moralno navijati ostaće nam otprilike Malta i San Marino kao neukaljane države i reprezentacije. Šta vam je?

 

Npr. navijam uvek protiv Engleza, a sinoć mi je odgovarao remi (al' mi je bilo žao Hrvata da baš onako dođe do istog), iako od poslednjeg EP simpatišem Italiju, ali stvarno mi ne pada na pamet da objašnjavam da je to pozitivno za ljudski rod ili šta već. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hrvati bez sportske srece na ovom EURU i protiv Albanije i protiv Italije, mada protiv Albanije je trebalo malo vise pameti, nisu bas slucajno Albanci dosli u poziciju da sa 10m neometan sutne prema golu. 

Ali kao sto su Danci, Japanci, Rusi, Belgijanci, Brazilci ostajali na drugom kraju sportske fortune protiv Hrvatske , sada je bilo obrnuto. 

Jos jedan dokaz da moras da imas malo sportske srece u ovakvim utakmicama , gde jedan sut, greska te ili salje kuci ili ides do 1/2 ili finala. 

To sam milion puta pisao ovde. Da je Lukaku zabio bar jednu od onih sansi, Hrvati bi ispali u grupi SP ili da su Danci imali malo vise srece na penal seriji 2018, a i tada je Modric fulao prvi penal, ako se secam. Tanka je linija od 1/2 Sp i finala, dva puta zaredom, do ispadanja u 1/8 i grupi. Isto kao i sada, da su prosli Italiju, vrlo je moguce da bi opet dosli do 1/2, jer Svajcarska i Engleska su rivali koje bi Hrvati vrlo moguce prosli.

 

Hrvati nisu imali srece protiv Turske 2008 i sinoc , ali su to i vise nego obilato nadoknadjivali na SP dva puta zaredom. 

 

Mada jos uvek imaju teoriju, Danska da dobije Srbiju, Englezi sa 3 0 Sloveniju ( ili sa 4 razlike ako Slovenci zabiju jedan gol ) i da Portugal dobije Gruziju i Turci Cehe. 

 

Sve u svemu veliki podbacaj, ocekivao sam minimum 1/4, mozda i vise od toga , a to bi se vrlo moguce i ostvarilo da su prosli grupu, ovako je ovo epic fail, 2 2 sa Albanijom je ipak kljuc svega, posebno sto su poveli sa 2 1 pred kraj. Mada ih je i tada spasavao golman na 1 0 odbranio dve velike sanse za Albance. Isto kao i sinoc na 0 0 Bastoniju skinuo maltene siguran gol. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je ovo recency bias, jer se uopste ne secam proslog EP, ali ovde mi deluje masa golova u nadoknadi vremena. 

 

Jbg, to je fudbal, nekad te jedan gol skroz poremeti, falilo je ovog puta malo sportske srece Hrvatima i to je to, ide se dalje. Ako nista, treba da iskoriste ovu situaciju da vide u kom pravcu zele da idu nakon ovoga, da li Da li (da li u galamiiii) ću dati novu šansu na konto pređašnih uspeha ili je došlo do prezasićenja na relaciji trener - igrači... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...