Jump to content

Grupa A (Nemačka, Škotska, Mađarska, Švajcarska)


Grupa A  

29 members have voted

  1. 1. Prva dva u grupi?

    • Nemačka
      29
    • Škotska
      1
    • Mađarska
      7
    • Švajcarska
      21
  2. 2. Pobednik grupe?

    • Nemačka
      29
    • Škotska
      0
    • Mađarska
      0
    • Švajcarska
      0


Recommended Posts

Nemci rutinirali Skote. Meni se generalno ne svidja taj mentalitet gde ti na EP udjes u utakmicu i igras zestok bunker. Mislim, ne vidim zasto to iko vise radi, kad takva taktika u modernom fudbalu vise ne moze da prodje i ne postoji teoretska sansa da se protiv vrhunske ekipe koja je za koplje bolja od tebe branis 90 minuta i izvuces 0:0. Naravno da ne trebaju ni da napadaju glavom bez obzira, ali bar da se videla neka ideja u igri.

 

Madjarska precenjivana jer su nas rutinirali, ali Svajcarska je preiskusna ekipa, cvrsta, i nema sanse da njih moze neko ko je nominalno slabiji da dobije na turnirima. Ne vredi, ima da te uvuku u svoju igru i rutiniraju, to su nama dva puta uradili, a uradili bi nam i ovo prvenstvo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj Holandjanin je najgori "elitni" sudija u Evropi. Kad god vidim njegovu facu, znam da če biti nekih glupih odluka.

Ok, nije bila ova situacija toliko do njega. Ali VAR je ovde morao da ga zovne na televizor. Madžarski igrač je bliži toj lopti, Gundongan ide na remplovanje, ali kasni rame na rame i pogadja ga u ledja. Po meni faul. Pogotovo u takvoj situaciji.

Edited by L' Imperatore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemci najozbiljnija ekipa na prvenstvu za sad. Koliko ih je podigao Kros je nerealno, nestvaran igrac. A Nagelsman sve poslozio. Bukvalno se ne vidi slaba tacka cak i kad mu igraju neki kriticni igraci.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Meni je ova Švajcarska toliko odvratna ekipa, da navijam za Škote kao da mi igramo. Ali igraju ljudi odlično. Presing čim izgube loptu, čvrsta ekipa koja mnogo trči. Igraju brzo i ne komplikuju mnogo. I isplati im se. Preslišaće Škote do kraja, siguran sam... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, deez nuts. said:

Tako to radi majstor. Ovi nasi bi mrsomudili loptu dok im ne uzmu. 

Samo pogledati pred kraj utakmice sa englezima kada su Tadić i Mitrovic doslovno hteli u gol da udju sa loptom, I ako je Tadić bio u prilici da šutira sa šesnesterca. Majstori da mrsomude

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Dusko said:

Izvuce Skotska bod ovde.

Ne bih bas rekao da su se izvukli, po svim parametrima su bili jednaki, sutevima, posedu... cak malo i blizi drugom golu u drugom poluvremenu. Danas dva manja iznenadjenja, nadamo se da je veca verovatnoca da to nece sutra da bude

Link to comment
Share on other sites

Jel jos neko primetio, ili je ovo mozda i neko "prelazno" prvenstvo, gde smo svedoci istorijske promene u pristupu fudbalu - Albanija da izadje visoko Hrvatskoj, ili Skotska da ceka sa 4icom igraca gde ce golman Svajcarske da doda loptu da bi stisli odmah tog igraca u njegovom sesnaestercu je bilo nezamislivo do pre samo nekoliko godina (nisam obracao na to paznju na proslom evropskom i svetskom, koliko na ovom, ali sam siguran da su ovde svi to poceli da igraju). Ne samo da igraju, vec i dolaze do bodova, kao sto smo videli danas, protiv na papiru jaceg protivnika. Nekadasnja bunkerica kao legit nacin da se dodje do boda, ce mozda u buducnosti biti zamenjena dijametralno suprotnim pristupom - totalnim presingom. Ludilo.

Edited by diego
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...