Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

9 hours ago, Charles De Ketelaere said:


Srećom pa sam odslušao ceo podkast sa Sašom, ali i gostovanje Džejmsa kod Urbonasa, pa znam da je dima bilo ali prošle godine, a isto to je i Panter nagovestio smeškanjem u sledećoj epizodi. 
 

Dakle, iskoristio si KP-Mirotić-Džejms trougao od prošle sezone koji se nikada nije dogodio da kažeš da imamo love i ove sezone. Mašala. 

 

Sta naprica... Kao sto napisah jasno, Partizan nema beskonacno para, imace para slicno kao i prosle sezone, sto znaci da se ima dosta para. Isti je slucaj i sa nama da se razumemo i te stvari treba pisati onakvim kakvim jesu. Imate veci budzet za plate od polovine El timova i bezvezno je pisati o zmijama u dzepovima kao da si Pariz ili Alba. Zmija u dzepu navodno zato sto se nema igrac od 2.5 miliona, pa za te neke slicne pare se dovedu dva odlicna igraca na istoj poziciji koji ce ubedjen sam overall doneti vise nego Panter prethodne sezone. Znaci novac je utrosen pametnije. Partizan uvek juri najbolje igrace po pozicijama al ih je jako tesko dovesti cak i kad imas para. Zeljko je vec pricao za Pantera i Ledeja da su dosli zato sto su to igraci koji su hteli da dodju a da su slali ponude i drugim igracima, znaci izvesno i nekim kvalitetnijim od njih u tom trenutku pa su oni dosli kao B ili C opcije. Naneli je doveden u par najkorsnijih trojki u tom trenutku (i plus bek ap Papapetru koji je bio u top10 trojki tada), narednog leta pokusan je Mirotic kao najkorisnija cetvorka, sad se pokusava i sa Monekeom koji je to isto, pokusavan je i Majk Dzejms i jos nekoliko top plejmejkera. Znaci Partizan konstantno pokusava da dovede najbolje igrace iz Evrolige i bas bas je bezvezno pisati o zmijama u dzepovima.

 

Sto se tice Majka, prosle je bilo dima, a ove i vatre. Luka je pitao konkrento za ovu sezonu jer su mediji pisali o tome relativno skoro i on je to potvrdio, sve cisto 1/1. Majkova izjava u podkastu nema veze sa tim aktuelnim i on je konkretno pricao za prethodno leto i taj pomenuti trougao, tako da si rekao bih jeftino zamenio to, mozda i nesvesno. A bilo je vesti iz Monaka tokom ovog leta da Dzejms nije hteo odma da potpise za Monako vec da razmotri i druge ponude sto se i desilo i cekali su ga neko vreme a isto to je i potvrdio i SO. U svakom slucaju cim se salje ponuda za takvog igraca za koju mozemo da pretpostavimo kolika je otprilike, to znaci da nema nikakve zmije u dzepu. Mozda da je on potpisan ne bi mogao da imas i Dejvisa i Dzounsa na 5 vec bi imao jednog manjeg kvalitetnijeg ili recimo manji kvalitet na nekoj drugoj poziciji tako da moguce da se sada sprovodi plan B sa vecom sirinom ukoliko se ne potpisu neke top opcije.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, TripleJ said:

Preterujes, Brown je stigao prosle godine iz NBA u EL i pokazao da je legitiman EL igrac. Prosao prvu godinu adaptacije, ove godine se ocekuje jos vise.

Bonga iz NBA dosao, dve godine EL, prilicno solidna rola, iako statistika ne govori mnogo. Izuzetan igrac rotacije. Menja Ponitku. Drasticno bolja statistika nego Poni, koji je ruku na srce, bio ubedljivo najveci promasaj prosle godine.

Frank, videcemo, dolazi iz NBA, nije igrao EL, ima nekih kvaliteta koji mogu da ga zadrze u EL priicno dugo, cak iako se ne pokaze u KKP, njegov sledeci tim je Paris ili Asvel. Dolazi na mesto Jaramaza.

Mike definitivno EK nivo, mozda pokaze kvalitet koji je dovoljan za neku rotaciju u EL. Da ne zaboravimo da dolazi na mesto Smajlija, koga isto tako ne mozemo da okarakterisemo kao legitimnog EL igraca.

Ovo ostalo Lakic, Nakic, Balsa, to je da grize u ABA ligi, odmara nosioce.

 

5 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Bez ikakve namere da podjebavam, Lakic, Nakic i Koprivica pitanje da li su i za Eurocup. Lakic nema nikakvo iskustvo ni u Eurocupu, Nakic je nesto igrao ali nije pokazao bog zna sta, Koprivica takodje.

 

Ali ok... oni su pretpostavljam tamo neki 11,12,13. igrac rotacije.

 

Ono je bio uproscen spisak jer me je mrzelo da razbijam na tiere tako da obuhvataju svaku finesu i nijansicu. Neke sam uslovno receno castio stavljanjem u EC kategoriju. 

 

Brown ono sto je igrao u NBA je jako, jako skromno, tako da taj dolazak iz NBA nije nikakva reklama per se u njegovom slucaju. Jedna solidna sezona u Albi tesko da je reklama i neka garancija da se samo ceka eksplozija. Tim pre sto je i njemu 30 i da tesko moze biti realno da on nije vec sad sasvim formiran igrac i da je to to sto se tice neke trajektorije kosarkaskog napretka. Kao obican clan rotacije on vrv jeste EL nivo, ali kao nosilac (kako sada izgleda da ce biti) - izuzetno dubiozno. 

 

Ntilikina ima potencijal za DPOY-a od prvog dana, ali je za sada ogroman upitnik nad njegovom ofanzivom. Ukoliko ne bude bar pristojan na toj strani parketa i nedobog permanentni minus igrac, nece moci da bude legit EL igrac. Nije ovo rukomet. Verujem u decka, ali je i on itekako work in progress.

 

I od ovih igraca koji jesu nesumnjivo EL nivo, gotovo svi su igraci uloge, zadatka i nijedan nije S ili S+ tier. Iffe je sasvim sigurno najblizi tome, medjutim i to je na podugom stapu. 

 

Sto se tice Bonge - Do not trouble me with Faramir Bonga, i know his uses and they are few

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Brat od Korneta said:

...

 

Sto se tice Majka, prosle je bilo dima, a ove i vatre. Luka je pitao konkrento za ovu sezonu jer su mediji pisali o tome relativno skoro i on je to potvrdio, sve cisto 1/1. Majkova izjava u podkastu nema veze sa tim aktuelnim i on je konkretno pricao za prethodno leto i taj pomenuti trougao, tako da si rekao bih jeftino zamenio to, mozda i nesvesno. A bilo je vesti iz Monaka tokom ovog leta da Dzejms nije hteo odma da potpise za Monako vec da razmotri i druge ponude sto se i desilo i cekali su ga neko vreme a isto to je i potvrdio i SO. U svakom slucaju cim se salje ponuda za takvog igraca za koju mozemo da pretpostavimo kolika je otprilike, to znaci da nema nikakve zmije u dzepu. Mozda da je on potpisan ne bi mogao da imas i Dejvisa i Dzounsa na 5 vec bi imao jednog manjeg kvalitetnijeg ili recimo manji kvalitet na nekoj drugoj poziciji tako da moguce da se sada sprovodi plan B sa vecom sirinom ukoliko se ne potpisu neke top opcije.

 

Opet pokušavaš brojem slova i reči da se nadjačavaš. Ovo boldovano nije tačno, kao što sam rekao slušao sam podcast i nije ga pitao konkretno za ovu sezonu. Kao što ga ni mediji nisu povezivali ovog leta sa nama, već prošlog leta. Nijedna vest od ovog leta nema kada uzmeš da izguglaš. Celu priču da nema zmije si bazirao na Džejmsu u prošlom postu, sada vrtiš neke priče o ujednačenom kvalitetu i Monekeu sa kojim se pokušalo.

 

23 minutes ago, Brat od Korneta said:

Kao sto napisah jasno, Partizan nema beskonacno para, imace para slicno kao i prosle sezone, sto znaci da se ima dosta para. Isti je slucaj i sa nama da se razumemo i te stvari treba pisati onakvim kakvim jesu. Imate veci budzet za plate od polovine El timova i bezvezno je pisati o zmijama u dzepovima kao da si Pariz ili Alba.

 

O ovome možemo da sudimo kada počne sezona, za sada je činjenica da bez tri, četiri baš jakih igrača nismo blizu prošlogodinjeg budžeta i sa trenutnim (najavljenim) rosterom smo ispod projektovane PO/Play-in zone. Inače zmija u džepu znači da se neko ne hvata za džep, a ne da je siroma. Ne bih poredio nas i vas jer za sada imamo potpuno različite aktivnosti na tržištu a ako se nešto ne promeni ili zakuva u pozadini verovatno i ambicije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ScepanScekicSto said:

Da se nastavim na @DameTime ovaj ce imati ulogu Madara iz “one” sezone

 

lazem sebe…

 

Koju pesmu Ostoja posvećuje Mišku? 

 

Lažem sebe da mogu bez tebe, lažem ljude i sve oko sebe... Lažem Željka što bezbrižno spava, al uzalud sebe zavaravam. 

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Kao što ga ni mediji nisu povezivali ovog leta sa nama, već prošlog leta. Nijedna vest od ovog leta nema kada uzmeš da izguglaš

 

Dzejms je proslog leta imao ugovor sa Monakom bez bajauta, to bar mozes da izguglas. Dakle jedino sto su mogli tada je da se raspituju i interesuju a jedino sada su mogli da ga dovedu jer je bio slobodan, odonosno jedino sada je imalo smisla slati ponude. Ja se ne secam proslog leta da je bilo negde vesti da je bilo zvanicne ponude pa eto imas potvrdu sad, sve i da je bilo za proslo leto a rekao bih da nije. Sto se tice ovog leta bilo je podgrevanja i tvitova Telesporta i basket njuza, ajde da kazemo portalima kojima Partizan neretko daje ekskluzivne informacije, narocito prvima ali i preko ovih drugih su pustali vise puta neke vesti.

 

Spoiler

I bonus ova gde ga stave u sredinu u Partizanovom dresu:

 

 

Ako mislis da je to slucajno, misli, ja mislim da nije. Kada bi krenuo da ti objasnjavam verovatno bi opet pomislio da zelim nekog da nadjacam duzinom teksta, sto je nebuloza, tako da nek bude da su podgrevali ovu pricu slucajno. 

 

Mozda ce nekom zvucati smesno i bude u fazonu pa sta su mogli s tim podgrevanjem da dovedu igraca, ali upravo to su radili i sa Monekeom. Plasirali vest svuda, cak je Ostojin sin ili ko je vec pbg.news organizovao kampanju da mu navijaci pisu da da dodje u Partizan jer je navodno nikad blize. Tada sam vec znao da je to na dosta klimavim nogama.

 

 

46 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

O ovome možemo da sudimo kada počne sezona, za sada je činjenica da bez tri, četiri baš jakih igrača nismo blizu prošlogodinjeg budžeta i sa trenutnim (najavljenim) rosterom smo ispod projektovane PO/Play-in zone. Inače zmija u džepu znači da se neko ne hvata za džep, a ne da je siroma. Ne bih poredio nas i vas jer za sada imamo potpuno različite aktivnosti na tržištu a ako se nešto ne promeni ili zakuva u pozadini verovatno i ambicije.

 

Mislim da nema trika da ste ispod plej in zone, u nekom najlosije. Pariz, Alba, Asvel, Zalgiris, Baskonija, Bajern, Makabi, moguce i Virtus, ali sacekacemo rostere pa cemo videti. Mislim da ce sve to biti slabiji timovi od Partizana a i Zvezdine aktivnosti na trzistu za sada nisu ne znam kakve (po meni CMM nije premium igrac nakon jedne El sezone, Kenan mi nije u top5 dvojki a ni Kalinic trojki, dok Moneke jeste top5 cetvorki, Majk Dzejms plejmejkera ili Panter dvojki itd.) i sigurno ce razlika u jacini timova biti dosta mala, jedino sto cemo imati prednost nekog kontiuiteta, mada 4 od 5 igraca iz prve petorke ce nam igrati prvi put zajedno a ipak su to nosioci i neko ko ce igrati 25-30min tako da eto imacemo kontuitet sa bek ap opcijama, a mislim da ce pozicija na tabeli i vas i nas zavisiti pre svega kako ce se nosioci igre budu snasli.

 

Kako mislis bez 3-4 bas jakih igraca niste blizu proslogodisnjeg budzeta? Nisam skapirao taj deo.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sta mislite, da su ovi igraci koji se sada pominju svi ukupno 6-7 miliona pa da bez jos 3-4 jakih necete dostici 12-13M, odnosno proslogodisnji budzet ?

 

Nilikina, Lundberg

Vanja, Braun

Klajburn, Bonga

Majk

Dejvis, Dzouns

+ Lakic, Nakic, Koprivica

To je vec 12 igraca koji sigurno kostaju 9-10M. Treba uzeti u obzir da Zeljko sigurno ne prima ispod 1M (toliko je ranije primao valjda), tako da su u igri jos 2-3M odnosno 2 dobra igraca jos i da se ne ocekuju jos 3-4 bombe jer je to bas nerealno.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

(po meni CMM nije premium igrac nakon jedne El sezone, Kenan mi nije u top5 dvojki a ni Kalinic trojki, dok Moneke jeste top5 cetvorki, Majk Dzejms plejmejkera ili Panter dvojki itd.) i sigurno ce razlika u jacini timova biti dosta mala, jedino sto cemo imati prednost nekog kontiuiteta, mada 4 od 5 igraca iz prve petorke ce nam igrati prvi put zajedno

 

Kako mislis bez 3-4 bas jakih igraca niste blizu proslogodisnjeg budzeta? Nisam skapirao taj deo.

 

Ovo me podsjeti na "Oni imaju svoj voz eeee, a mi se moramo guzvati po cetvoro u taksiju eeeee". 😁

 

Za sada nismo blizu proslogodisnjeg budzeta, a na koji nacin sklapamo tim, necemo ni biti. Ne znam kojih 3-4 bas jakih igraca? Za sada ih nema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Alek The Great said:

Postoji li neko ogranicenje za duzinu post-a tj broja reci u istom? Ako ne treba uvesti.

Ok je da se uvede to pravilo o max dužini posta, al' samo pod jednim uslovom: da ograničenje ne važi za Brat od Korneta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne dao Bog da neku EL sezonu ne krenemo sa 2 gostovanja.

 

I to taman u Baskonijama, dok ne znamo gde nam je dupe a gde glava, protiv sada vec tradicionalnog rivala za plej of/in. Taman odmah da upisu pobedu nad nama i pride naprave laganih +15 kos razliku u medjusobnom.

Edited by MC Thunder 2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Beonegro said:

Daj dopiši nam i Curryja i Duranta, kad si već odriješio kesu 😄

A jbg, ovde kruze price da ce igrati za manje od 1M pa ne pravi toliku razliku 😀

Ja sam ga racunao na 1.5 - 2. Ali da, ako ne dodje on onda svakako jos 1 ozbiljan igrac mora doci...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Ne dao Bog da neku EL sezonu ne krenemo sa 2 gostovanja.

 

I to taman u Baskonijama, dok ne znamo gde nam je dupe a gde glava, protiv sada vec tradicionalnog rivala za plej of/in.

Šta znam, meni bi bila prihvatljiva prva dva gostovanja, ako posle njih dolaze četiri utakmice u Beogradu, kao što je sada slučaj.

Pa u novembru ponovo dve van, četiri u Beogradu.

A onda i u decembru isto tako (samo ne vezano).

U prvih 18 kola - 12 utakmica u Beogradu, ne zvuči loše.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MarioKempes said:

Šta znam, meni bi bila prihvatljiva prva dva gostovanja, ako posle njih dolaze četiri utakmice u Beogradu, kao što je sada slučaj.

Pa u novembru ponovo dve van, četiri u Beogradu.

A onda i u decembru isto tako (samo ne vezano).

U prvih 18 kola - 12 utakmica u Beogradu, ne zvuči loše.

 

Nakon tih 4 u Beogradu i 2 gostovanja imaju 6 vezanih u Beogradu. Znaci od prvih 14 utakmica, 10 u Beogradu a gostovanje pre tih 6 u Beogradu je Pariz i nakon tih 6 je Alba gostovanje. Rekao bih dosta dobar raspored za 1. deo sezone. Kasnije vec ce biti dosta zeznutiji raspored al tu se ocekuje da se ekipa kolko tolko uigra do tad. Mislim da je zato i sastavljen vise defanzivniji roster, na konto toga da im 2 sezone treba duze vremena da se uigraju, da i ako napad ne bude funkcionisao u pocetku da barem odbrana ne izostaje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...