Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Što se tiče otvaranja nove teme...moj prijedlog je ....mnogi od nas imaju različite razloge zbog kojih ne mogu neko je zauzet mnogo(ja), neko neće,neko ne želi da baksuzira, nekom se ne da i slično.

Možda bi mogli da jedna grupa od nekoliko forumasa opiše svoje najupečatljivije momente u vezi Partizana, utakmice, neku sezonu, susret, atmosferu bilo šta. Nešto što je ostavilo najviše traga na njega. Pa da se to složi u jedan uvod u temu ili da se otvori tema pa da svako ostavi prvi upis u tom fazonu.  Šta znam na glas razmišljam 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

De ste grobari, latentna grobarko i ostali

Meni je iskreno trebao odmor posle čitavog onog sranja u finalu u ABA i KLS tako da sam jedno vreme batalio forum. Nisam pročitao ni našu, ni komšijsku prošlosezonsku temu do kraja, i bolje što je tako. Odlučio sam da ignorišem sve bar nekih mesec dana i prijalo mi je. Ispratio sam ova ludila oko pojačanja. Videh da se i ovde na forumu zapatila neka lightkkcztema atmosfera iz prelaznog roka pa smo imali milion oneliner-a, prenošenja kojekakvih gluposti, razočaranja, konstatovanja da je ona tipsnslips stranica "Miško ili neko njegov 100%" jedno 56 puta, padanja u nesvest zbog Karlika ( @Son_of_a_gun u tebe gledam 🙂 - trepni dvaput ako ti je neko hakovao profil)...nisam siguran koliko mi se to to sve dopada, ali hej, želeli smo da nas ima više na ovom forumu i da se češće piše, pa eto.

iskreno u meni se uvek vodi ta borba između spoznaje da je ovo Ostojin Partizan gde SNS ima ozbiljan uticaj sa jedne strane i sa druge da je to i dalje klub koji volim najviše na svetu, da su taj romantizam i legenda uvek tu, da će nadživeti i ovu žgadiju na vlasti i trajati i posle njih i da ne mogu da ih ne gledam i ne pratim tako da mi raspoloženje nekad ide od toga da sve batalim jer u društvu ima bitnijih stvari na koje treba da se fokusiramo do toga da me boli uvo za sve ostalo i fokusiram se samo na KKP jer je sve oko nas prilično mračno...

 

Prvo bih se osvrnuo i zahvalio ipak većini momaka koji su igrali prethodne sezone. Nije zgoreg podsetiti opet da su nam u nekom periodu od nekoliko meseci pretprošle sezone svi ti nosioci pružili priliku da uživamo u najboljoj košarci koju je Partizan igrao u bližoj istoriji. Nešto najbliže NBA-u i aspolutna dominacija čak i nad najjačim timom u Evropi na gostovanju. Meni se tad dešavalo da me toliko pozitivnih emocija preplavi (a možda je malo i od rakije) posle svake tekme, ali tako da nismo ni stizali da se oporavimo od jedne već bi sledila druga velika pobeda na gostovanju.Znamo svi šta se dešavalo kasnije tako da ne bih dalje, ali morao sam da naglasim zbog Pantera, Ledeja, Nanelija, Alekse, Smajlija, Trife, Danila i ostalih jer su ipak doprineli tome svako na svoj način. Prošla sezona je bila korektna ali ispod očekivanja u EL. Malo je falilo da ekipa klikne i spoji neki niz pobeda u neizvesnim završnicama što se nažalost nije desilo. Očigledno hemija nije bila isto i falilo je to nešto malo, da ne ostanemo KK Zamalo. Završnica u ABA je bila podbačaj i videlo sa da se ekipa raspala nakon završetka EL i da se gura nešto na individualni kvalitet. Imali smo mogućnost da dobijemo komšije i tako, koje nisu bile sjajne uopšte, ali su imali volju da se skupe i odigraju to kako treba i na kraju i osvoje. KLS ne bih komentarisao.

 

Izdvojio bih da me raduje Željkova želja da nakon svega opet krene u novi projekat i da je i kod njega proradio inat da potera ovaj naš KK do trofeja i još boljih uspeha u EL. Mnogi drugi bi odustali na njegovom mestu ali kod njega i dalje postoji ta iskra očigledno.

 

Što se tiče novog tima - neko već reče - može da bude od sjaja do očaja. Ono u vezi sa čim sam 100% siguran je da kod ove grupe igrača (bar kod velike većine) neće biti šetkanja po terenu i "ćašćavanja prisustvom" tako da očekujem uz punu Arenu bacanje u prve redove publike, jak pritisak na loptu na polovini terena, divljanja na obruču...sad koliko će to biti dovoljno videćemo. Mnogo će zavisiti od toga koliko će svi da kliknu i međusobno i sa Željkom i da pronađu svoje mesto i ulogu u ovakvom KKP-u.

 

Moram da kažem da sam se potajno nadao jednom ponovnom okupljanju okrnjenih "Duletovih beba" - Lučić, Berta, Lovernj, Milutinov...uz Vanju i par dobrih stranaca, delovalo je da ima neke šanse za to i da finansije nisu problem ali očigledno se nije poklopilo sve. Tu bi bilo prave mere i partizanštine, o kojoj stalno pričamo da fali, i krvavih kolena i domaćih koji će da drže svlačionicu i added value kroz solidne strance...možda dočekamo u nekoj narednoj godini, a u ovoj je Željko skupio ono što je mogao i što mu se uklapa u viziju tog novog KKP-a. Živ nisam da vidim kako će to sve da ispadne ali uželeo sam se naše ekipe i jedva čekam.

 

@fillam hvala na predlogu ali bih preskočio..evo neka bude pomenuta @DameTime pošto je srećne ruke. Ne mora ništa značajno da se piše. Neka ovaj put bude skromno i nepretenciozno.

  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@pendulum

 

Hej, ja sam čak i napisao u nekom postu, drago će mi biti da se zajebem oko Carlika kao što sam se zajebao hiljadu puta prije njega, ovako i onako. 🙂 Moraš priznati da je to na papiru vrlo tanko izgledalo za prvog pleja. Ali zato skaute plaćaju masno za to što rade a mene proziva bratija na forumu. Ako. 🙂 

 

Vruće ljeto bilo jbg, udara na živci… 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

Ako ne možete da se dogovorite (a ne možete), otvoriću ja, samo da moderacija da zeleno svetlo za te regularne teme.

Od sad te gledam kroz ovakve naočare prodajo

 

01_1449.jpg

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

I Jaramaz odjavljen. I Balsa je mogao sam da se povuče. Svestan je valjda da ga opet čekaju mizerni minuti.

Ogresili su se o Nanelija. Definitivno meni najgotivniji igrač poslednjih godina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/20/2024 at 6:34 PM, Son_of_a_gun said:

Nisam nikad otvarao topic, ja sam jako sujevjeran čovjek kad je Partizan u pitanju i to je nešto potpuno suprotno mom karakteru u bilo kojoj drugoj životnoj sferi.

 

Ne kažem da sam peh ali ko zna? 🤷‍♂️

 

Od ovih nabrojanih kad oduzmem ove za koje mislim da nisu zainteresovani prvi pik za otvaranje mi je @Dzep, on ima tu neku zaraznu pozitivnu auru. Ljubi brat. 😘

 

Zadnji put kad sam pričao sa Safetom dotakli smo se njegovog povratka na forum pa je rekao nešto u fazonu možda samo banem sa otvaranjem novog topica. Provjeriću to u svakom slučaju pa javim.

 

Hvala na nominaciji, ali nema šansi da ja to valjano sklopim, nemam vremena... Turistička sezona još traje, imam 7 dana da se spremom za odmor, a dete moram da pazim sam, bukvalno nemam pola sata mira i koncentracije, a nakon toga idem u komšiluk tako da od mene ništa pre polovine septembra a tad će biti kasno

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...