Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

19 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

B92 pise da Pokusevski nije tako blizu kao sto se mislilo i da pokusava da nadje nba angazman.

Tek ako ne uspe, dolazi.

 

Mozda izbegnete ovaj metak.


ma oni prepisuju od par stranica koje su kao bliske klubu

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Bilo je milion situacija u kojima neko izgleda sjajno u slabijim timovima a ne ponovi te partije kad pređe u vodeće timove iste lige. Razloga za to je mnogo tako da se ne bih tek tako oslanjao na tu teoriju.

 

Naravno, dešava se i da neko izgleda mnogo bolje uz kvalitetnije saigrače i na većoj sceni.

 

Istina, mada mislim da u najvecoj meri to zavisi od uloge a konkretno za trio Braun-Marinkovic-Lundberg mislim da ce imati veoma slicne uloge kao u prethodnim timovima i veoma slicne ucinke i sa te strane mi nije ni vazno dal je neko bio 8. ili 18. tim na tabeli. Ima i objektivnih razloga zasto od Brauna ocekivati bolju sezonu od Marinkovica iako su imali isti broj poena prosle sezone. Prosto jer je njemu bila 1. El sezona, talentovaniji je a i odbrane su bile fokusiranije na njemu i njega su cuvali najbolji protivnicki bekovi dok Marinkovica nisu bas najbolji zato sto je ili igrao sa Cmm-om ili i sa njim i sa Hauardom pa je tu tek bio poslednji spoljni igrac u fokusu. 

 

E sad u kojoj meri ce imati bolje ili losije saigrace nego u prethodnih timovima zavisice od Lundbergove individualne sezone i kako ce se snaci Karlik i Nilikina i sta ce biti sposobni da prikazu.

 

Da dodam i da mislim da ste suvise nekako fokusirali na spoljnu liniju nekako zanemarujuci da imate 2 odlicna centra i jednu od boljih centarskih linija i da ce se igra puno graditi preko centara, slicmo kao i u Vujosevicovom Partizanu. Dejvis je jedan u par najboljih i najraznovrsnijih napadackih centara, post igra, pnr, poludistanca, sut za 3 poena a Dzouns je jedan u par najeksplozivnijih centara i atleta, skocan, lob meta, dobar skakac, postavlja jake blokove itd. Izuzetna centarska linija. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ne mogu se bas sloziti sa ovim tejkom. Neozbiljno bi bilo da pricam u tudje ime, ali sto se mene tice ima tu itekako vrlo konkretnih imena i prezimena koja su meni interesantna za videti u dresu KKP. Ok, Oso je otpao kao neka opcija sa koledza jer mu je PHX roknuo garantovan ugovor kao piku druge runde (a ja sam recimo ocekivao da mozda cak ni ne bude draftovan), kao i jos nekoliko drugih imena. Medjutim, dok se ne formiraju NBA rosteri definitivno, necemo znati sta tacno ostaje, ali u ovom trenutku ima nemali broj igraca koje bih ozbiljno pratio i jurio - Metu, House, Nwora, McDermott, Joseph, Graham, Stevens, eto Korkmaz je vec skinut, Bertans, Flynn i Mills su vec pominjani, kao i Jones koji je bas totalni sf.  Naravno da ce 90% ovih ljudi na kraju opet naci angazman u NBA, ali nece bas svi. Mislim ima tu jos imena, ali samo ilustrujem da nisu bas neka mitska bica i fantaticne kreature u glavama navijaca KKP kada komentarisu dosadasnje akvizicije i ispoljavaju zelje i nadalja za dalje.

 

Tebi se i ranije otimalo poneko ime :classic_tongue: ali okej, fair enough. Boldovano - sve su to NBA igrači, da li misliš da je realno i ispravno da klub čeka toliko dugo kako bi se smislio za nosioce ili gamechangere? Pritom znajući da će 90% njih pronaći novi NBA angažman.

 

Ne slažem se sa tvojim tejkom da skauting ne postoji i da dovedeni igrači to pokazuju. Vi ste zvanično doveli samo tri igrača, to prvo. Kao drugo, na to da li će neki igrač potpisati utiče 100 faktora. Videli smo da možete gledati igrača tipa Mirotić, pregovarati i dogovarati se sa njim a da se to na kraju izjalovi. Niko ne može da garantuje da vi ne gledate neke od košarkaša koje si nabrojao (ni da ne, realno) ali ne postoji mogućnost da se neko takav dovede. 

 

Mislim da Željko svakako ima viziju, (sad sa nama to može da rezonuje ili ne) i dalje je tu mnogo igrača koji igraju više pozicija i fizički su dominantni. Samo je pored nekarakterističnog pleja doveo i jednog karakterističnog, koji će da zavrti pik kad treba i ima poene u rukama.

Link to comment
Share on other sites

Besmisleno je porediti zbir poena prošlogodišnjeg i ovogodišnjeg Partizana i donositi bilo kakve zaključke.

Ono što je košarkaški sigurno - trenutni Partizan je po napadačkom talentu svetlosnu godinu daleko od prošlogodišnjeg.

Panter, Naneli, PJ, Ledej, Kaminski - svaki od njih je napadački talentovaniji i bolji od svakog igrača iz trenutnog tima. Jedino Braun može u to napadačko društvo.

Jeste Vanja prošle god imao dobru sezonu, ali je igrao pored najboljeg asistenta EL i najboljeg poentera EL. Možda ove god bude bolji, al' možda i ne, zavisi od mnogo faktora.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Covek vola ne moze da ubode, mislim da bih ja imao bolje procente od Pokua. Nekako se potajno nadam da ipak Zeljko ima viziju i da nece biti jos jedna sezona koji su pojeli skakavci iako mi se ne svidjaju transferi do sada.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LEZA said:

Covek vola ne moze da ubode, mislim da bih ja imao bolje procente od Pokua. Nekako se potajno nadam da ipak Zeljko ima viziju i da nece biti jos jedna sezona koji su pojeli skakavci iako mi se ne svidjaju transferi do sada.

Covek je pustio Trifu. O kakvoj viziji pricamo?

Zajebavam se (da li?). Nije Poku nikakav metak ukoliko potpise duzi ugovor. Masa strpljenja i hard work.

Ako sam gledao one lezilebovice do kraja prosle sezone, gledacu i Pokua (koji ce u EL biti trece resenje na 3/4 iza Bonge koji ce igrati manje vise istu stvar samo na visem nivou)

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Poku kao treće rješenje na 4 je potpuno ok. Trogodišnji ugovor i ogromna volja i rad kao što reče kolega iznad.

 

Iz ove perspektive izgleda kao činjenje usluge njemu jer ne vidim da nam je potreban a mislim da na toj poziciji nije ni bio planiran igrač.

 

U svakom slučaju igrač sličnih karakteristika kao Smajli a gluplji teško da može biti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikako ne mogu da razumem eventualno dovođenje Pokuševskog, pod pretpostavkom da je Majk već došao.

Obojica su sasvim ok za rezervnog krilnog centra, a nijedan nije ni za startera, a ni za treću opciju, jer to znači - uglavnom tribine.

Poku ipak nije no name igrač, a nije više ni skroz klinac, puni 23god i ima 4 NBA sezone iza sebe, kakve god. Bilo bi mi neverovatno da mu pol pozicija bude tribina.

A da par četvorki čine on i Majk - može jedino u slučaju da na 3/4 dođe jedan mamojeb tipa Klajburn, pa da se rizikuje sa njima dvojicom, uz eventualnu doselekciju ako ne ide.

Opet, ako dođu i Poku i Klajburn(oliki) - time je roster zatvoren, a bekovske pozicije ostaju nedorečene.

Predajem se, nemam objašnjenje...

Link to comment
Share on other sites

Pokuševski, jes da sam se zezao da bi voleo da ga dovedete, ali može nešto da se napravi sa njim ako Želimir bude imao strpljenja. Utisak mi je da je njegov primarni problem samopouzdanje a sekundarni ono što proizilazi iz primarnog, odnosno donošenje odluka kada se nađe u situaciji sa loptom u rukama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakvo god cinjenje usluge Raskovicu i Pokusevskom ne sme da ide do te mere da on bude prva opcija na cetvorci. Meni je to prosto neverovatno. Ali kako stvari stoje i Baskonia ne popusti cekace se taj nba cut za tu poziciju. Trenutno ima puno slobodnih igraca nama platezno dostupnih. Da li i realnih to je vec pitanje. Tu su Achiuwa, Gill, Galinari, Samanic, Mykhailiuk, Nwora... Sumnjam da bi neko od njih jos sada odustao od nba.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aman 2 said:

Osloniti se na Majka, Bongu i Pokusevskog na 4 bi pilo vodu da se igra fiba liga šampiona. 

Ma prvi pf mora da dodje. I to neki na fazon Moneke/John Brown. High octane V8.

Sto se tice poslednjeg igraca, meni je najsmislenije dovesti kvalitetnog pleja i ne stedeti para.

Druga varijanta je neki spoljni trpac (Peters?), a da nam Iffe izigrava pleja. U tom slucaju ulazimo u 4tu godinu Zeljkove menopauze

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, jedibojan said:

Ma prvi pf mora da dodje. I to neki na fazon Moneke/John Brown. High octane V8.

Sto se tice poslednjeg igraca, meni je najsmislenije dovesti kvalitetnog pleja i ne stedeti para.

Druga varijanta je neki spoljni trpac (Peters?), a da nam Iffe izigrava pleja. U tom slucaju ulazimo u 4tu godinu Zeljkove menopauze

Rekao je Sale Obradovic u podcastu da je John Brown povredjen i da nece biti spreman za pocetak sezone. I da ostane i da ne ostane u Monaku.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba bježati od tog famoznog last cuta, jedno loše iskustvo nije pravilo. Samo treba malo ozbiljnije pristupiti selekciji, raspitati se o karakteru tih igrača, doći u direktan kontakt s njima, ispitati motivaciju, planove, radne navike...

 

U suštini treba uvijek birati igrače koji su mladi, zdravi i u razvoju a ne last-dance-has-been zvijezde ili rekovalescente i to je to.

 

Ja bih lično volio na tom upražnjenom mjestu beka vidjeti Kyla Guya, na ovaj roster nam baš fali takva jedna praćka da izdivlja 10-15 min.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je istina da Basconia popusta i da za Monekea trazi 800k (neprovereno, neki basketmagazin) onda pravimo tim od najboljih igraca ekipa donjeg doma EL (valencia, alba, bayern, basconia, virtus) sto moze biti dobro po pitanju motivacije tih igraca i njihovog pristupa.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Dragan Mićić said:

Rekao je Sale Obradovic u podcastu da je John Brown povredjen i da nece biti spreman za pocetak sezone. I da ostane i da ne ostane u Monaku.

Mislio sam na tip igraca (krenuo od pretpostavke da su nam i Chima i John nedostupni). Skok, hustle, energija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Ne treba bježati od tog famoznog last cuta, jedno loše iskustvo nije pravilo. Samo treba malo ozbiljnije pristupiti selekciji, raspitati se o karakteru tih igrača, doći u direktan kontakt s njima, ispitati motivaciju, planove, radne navike...

 

U suštini treba uvijek birati igrače koji su mladi, zdravi i u razvoju a ne last-dance-has-been zvijezde ili rekovalescente i to je to.

 

Ja bih lično volio na tom upražnjenom mjestu beka vidjeti Kyla Guya, na ovaj roster nam baš fali takva jedna praćka da izdivlja 10-15 min.

 

Yup. Nisam fan Guya, tho. Ali svakako ispravno razmisljanje, s tim da bih imao amandman - igraci na izlasku iz prajma su takodje sasvim ok, jer je i ideja da se dovedu da naprave odmah razliku.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Posle objavljivanja prva tri pojačanja, Nilikine, Lundberga i Vanje Marinkovića, kao klub smo doneli odluku da od tog trenutka postupimo drugačije. Usled neverovatno velikog broja nagađanja, neproverenih informacija i tek ponekih tačnih informacija koje su se u javnosti pojavile u vezi igrača koji dolaze u Partizan Mozzart Bet, doneli smo odluku da budemo drugačiji od drugih i da svoja pojačanja objavimo pred početak priprema na potpuno drugačiji način” 

“Biće to nesvakidašnji spoj umetnosti i sporta, ono po čemu nas širom sveta i prepoznaju. Novi spektakl u organizaciji našeg kluba i nešto što naši navijači zaslužuju. Ništa novo neću reći ako ponovim da je Partizan uvek bio avangarda i da je postavljao neke standarde koje su drugi sledili. Pogledajte samo koliko utakmica i turnira na otvorenom se sada organizuje nakon naše utakmice na Tašmajdanu. A i ove godine ćemo učiniti nešto slično, ali na drugoj lokaciji.”

 

Predsednik via mozzart, ima još po nešto (sezonske sredinom avgusta), al ovo mi bilo najinteresantnije čisto zbog svih priča ko je zvanično ko nije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oglasio se Ostoja... 

Planira avangardno predstavljanje ekipe 😅 U prevodu, da se ne kvari promet na pbg.news..

Što se tiče prelaznog roka, u principu potvrđena sva pojačanja, 11 novih igrača, a navodno će biti još nekoliko.

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/ostoja-mijailovic-nema-objavljivanja-pojacanja-do-pocetka-priprema-uvek-smo-bili-avangarda/487379

 

Quote

Posle sezone za nama mi smo kao klub svesno ušli u kompletno renoviranje tima i za to ukazali puno poverenje našem sportskom sektoru. Posle objavljivanja prva tri pojačanja, Nilikine, Lundberga i Vanje Marinkovića, kao klub smo doneli odluku da od tog trenutka postupimo drugačije. Usled neverovatno velikog broja nagađanja, neproverenih informacija i tek ponekih tačnih informacija koje su se u javnosti pojavile u vezi igrača koji dolaze u Partizan Mozzart Bet, doneli smo odluku da budemo drugačiji od drugih i da svoja pojačanja objavimo pred početak priprema na potpuno drugačiji način”, kaže Mijailović za Mozzart Sport.

 

Detalje ne želi da otkrije, ali prvi čovek crno-belih obećava navijačima spektakl.

 

“Biće to nesvakidašnji spoj umetnosti i sporta, ono po čemu nas širom sveta i prepoznaju. Novi spektakl u organizaciji našeg kluba i nešto što naši navijači zaslužuju. Ništa novo neću reći ako ponovim da je Partizan uvek bio avangarda i da je postavljao neke standarde koje su drugi sledili. Pogledajte samo koliko utakmica i turnira na otvorenom se sada organizuje nakon naše utakmice na Tašmajdanu. A i ove godine ćemo učiniti nešto slično, ali na drugoj lokaciji.

 

Što se pojačanja tiče, navijači će, dakle, morati da se strpe do početka priprema koji se očekuje oko 20. avgusta. To, navodi Mijailović, ne znači da sportski sektor crno-belih ne radi punom parom, neki košarkaši već su dovedeni, ali imena ne želi da im otkriva.

 

U ovom trenutku, klub ima 11 novih igrača u odnosu na sezonu 2023/24. i očekujemo još nekoliko pojačanja do početka priprema. Već sada sa sigurnošću mogu da tvrdim da ćemo biti konkurentni svim timovima u Evropi i da ćemo se boriti za velike ciljeve.

 

Operativci Partizan Mozzart Beta su prethodnih dana dobijali, raznim sredstvima komunikacija, mnogo pitanja vezano za sezonske karte za sezonu 24/25…

Nebrojeno mnogo upita na tu temu smo dobili. Obnova starih sezonskih ulaznica će početi sredinom avgusta, dok je slobodna prodaja planirana za kraj avgusta. Samo malo strpljenja i poverenja, vraćaju se dani pobede!”, optimisitički je zaključio Mijailović za Mozzart Sport.

 

To bi značilo da roster trenutno izgleda ovako:

 

1) Frank Ntilikina, Carlik Jones, Arijan Lakić

2) Iffe Lundberg, Sterling Brown

3) Isaac Bonga, Vanja Marinković, Mario Nakić

4) Isiaha Mike, 

5) Brandon Davies, Tyrique Jones, Balša Koprivica

 

Čeka se starter na poziciji 4 (Moneke ponovo aktuelan), potvrda Aleksinog statusa i verovatno još jedno pojačanje na bekovskoj poziciji.

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...