Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

Nije slučajno Tadić ovo izjavio. S obzirom na status koji selektor uživa na ovom forumu, čudi me da to ne tumačite kao posledicu njegovog vođenja ekipe. 

 

Duća je i sa jednom zdravom nogom avion za SMS koji nema jedan dobar potez na utakmici. Da imamo normalnog selektora pa i da kažem ne izjavljuje se ovako nešto i čuva se za svlačionicu, ovako potpuno razumem Tadića. 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sergej je majstor fudbala, ali nije ono sto nama treba. I on je vise igrac za neku kasniju fazu utakmice. Drugo on nema skim ni da igra, te njegove pasove nema ko da isprati, dva sidrasa u napadu i skoro bez krila. Kome on da gurne lucidan pas a to mu je najjace oruzje? Uspeo je da izbaci Mladenovica par puta i to je to. 
 

Na kraju krajeva kako smo otisli na EP, odnosno kako smo slomili Crnogorce u Bg? Je l ima jos jedan nas igrac koji moze da da onakav pas kao sto je dao SMS za Tadica? Ima ali malo sutra. Piksi ga je drzao do kraja u nadi da ce nesto uspeti da proizvede, ali niti mu je bio dan niti je on imao sa kim to da odigra veceras.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedina nasa sansa, i nekakav efikasan modus operandi moze da bude preslikavanje ovog tempa i na ostale utakmice. Prvo poluvreme mrtvo more, spor tempo, pa onda da se ispuca energija u drugom.

 

Fizicki smo jaki, veliki, cvrsti. Brz i dinamican tempo od prvog minuta bi nas  urnisao, jer sto vise kilaze i centimetra, to je veca potrosnja snage. A to znaci i padanje koncetracije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dosta loša utakmica objektivno, ne naročito sadržajna. Za to su glavni krivac Englezi kao daleko kvalitetnija repstacija. Sautgejt je lik sa kojim nikada neće uzeti trofej iako imaju brutalnih individualaca, batađorista u skupom odelu od tvida.

 

Sautgejt je grozan trener, i bukvalno ce u prvom klubu u kom bude radio da se raspadne ko SSSR. Deluje mi da ce ovi polupanci iz managmenta UTD da ga dovedu za trenera, i da ce neki Luton da mu strpa tri komada kad krene ovako da bunkerise. Neverovatno mi je da ljudi koji su treneri na vrhunskom nivou ne shvataju da je ovako defanzivan pristup demode i da to vise ne prolazi u modernom fudbalu. Ne igra se odbrana kao pre 15 godina kada je Murinjo postavio autobus ispred svog gola i prosao Barselonu. Danas bi dobio tri komada za 45 minuta, jer je fudbal prosto toliko evoulirao i imas sijaset prebrzih igraca koji potezom resavaju utakmice. Odbrana se igra na potpuno drugaciji nacin. 

 

Lik je danas od Fodena napravio radilicu Srnica, a od Kejna drvo Pavkova na kog se bunari. Zato mi je i krivo sto im nismo dali gol. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Nije slučajno Tadić ovo izjavio. S obzirom na status koji selektor uživa na ovom forumu, čudi me da to ne tumačite kao posledicu njegovog vođenja ekipe. 

 

Duća je i sa jednom zdravom nogom avion za SMS koji nema jedan dobar potez na utakmici. Da imamo normalnog selektora pa i da kažem ne izjavljuje se ovako nešto i čuva se za svlačionicu, ovako potpuno razumem Tadića. 

Pa što se svih ovih godina ljubavio sa tim Piksijem, na sva Piksijeva sranja. A bas sad on odlucio da skrene paznju na to kakav je Piksi slepac. 

 

Do danas mu je bio mister i legenda u kojeg svi verujemo.

 

Tadica volim overall, Piksija baš i ne.

Ali nema zbora, delusional i glupa izjava. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Nije slučajno Tadić ovo izjavio. S obzirom na status koji selektor uživa na ovom forumu, čudi me da to ne tumačite kao posledicu njegovog vođenja ekipe. 

 

Duća je i sa jednom zdravom nogom avion za SMS koji nema jedan dobar potez na utakmici. Da imamo normalnog selektora pa i da kažem ne izjavljuje se ovako nešto i čuva se za svlačionicu, ovako potpuno razumem Tadića. 

Kao kapiten ekipe ne izjavljujes ovo u sred prvenstva posle jako dobre igre gde je vecina ljudi ocekivala da budemo sa minimum 3 gola razlike ispraceni. Klasican luzerski mentalitet, kao kapiten treba da izadjes i kazes ponosan sam na ove momke pa cak i da su izgubili sa toliko razlike koliko je ocekivano. Ja cu za Piksija prvi da kazem da manje zna fudbala modernog sto se trenerskog posla tice mozda i od mene ali bi dobio punu podrsku ako bi ga poslao kuci odmah sada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dućina izjava bila skroz okej da samo da nije dodao i ono - a najbolji sam igrač u ekipi. Majstore i da si najbolji, prihvatiš tu klupu kao real champ a ne uvređena diva. Jebeš pijanog Piksija taktičkog dunstera, progutaš bre ego zbog ostatka ekipe koju si lagano prepišao nesmotrenom rečenicom. A i netačnom, jer ovakav Tadić nije bolji od npr. Samardžića i ako treba da igra dokle god može. 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BattleBender said:

Pa što se svih ovih godina ljubavio sa tim Piksijem, na sva Piksijeva sranja. A bas sad on odlucio da skrene paznju na to kakav je Piksi slepac. 

 

Do danas mu je bio mister i legenda u kojeg svi verujemo.

 

Tadica volim overall, Piksija baš i ne.

Ali nema zbora, delusional i glupa izjava. 

 

Da tebra, jer ljudi ne menjaju mišljenja, nego je jedno mišljenje i utisak o nekome zacementiran za vjeki vjekova. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zadnji vezni said:

Lukić je jedini igrač na ovom prvenstvu koji u proseku ima od 5 -7 dodira sa loptom u svakoj situaciji i n a svakom delu terena.

Jedan bezvezan igrač koji može da igra kao neki osigurač ispred šrćtopera .Čovek nema loptu,nema pas,sporo razmišlja,usporava igru.

Odličan je za bata Đorine taktike bunkera,bunarenja i neglwdanja protivničkog gola.

 

+1

Jedan od glavnih problema naše igre u prvom poluvremenu. Toliko usporava igru da je to teško gledati. Nijedan pas nije udelio posle 2 dodira ili manje. Sve sporo, bezidejno i na kraju prepasivno.
 

Razmišljao sam da je možda i bila ideja da se odigraju sigurniji pasovi i da se ne gubi lopta bezveze. Ali ovo je bilo bas too much. Nekad u ovakvim situacijama mogu da se okrive i saigrači, koji se loše kreču bez lopte, čega kod nas sigurno ima. Ali si ti taj igraač koji mora da inicira tu dinamiku i da lopta ide brže od noge do noge. Ako se ne kreču, dodaj loptu stoperu pa se ti ponudi izmedju linija. Pa se onda izgalami na ove što neče da pomere dupe.

 

2 hours ago, Drug Crni said:

Od starta tučemo Džuda..bilo je par jakih startova na njemu..kad je pokazao zube kreće kukanje.
Tipično srpski

Najgore od svega je što Englezi ništa posebno ne igraju..prilično su razočarali. A naši su ih precenili..previše ih respektuju

 

Zube je pokazao dosta prljavim potezom. Da ne govorimo o tome što je bio i nepotreban, jer pre toga nije na njemu napravljen faul, nego mu je Kostić prodao par lažnjaka tamo kraj aut linije. Ponašanje za zavrtanje ušiju.
 

2 hours ago, Don Dusko said:

Ni p od penala. Nit ga je golman zakacio.Jednostavno kasnio na loptu i to je to.

 

Ne bi ga ni ja svirao, ali nije bilo sve čisto. Sapleo ga je Trippier sa ledja, pre nego što je lotpa stigla do Mitra. Meni je smetalo što nije čak ni pisalo ono dole da se u var sobi proverava stiuacija.
 

1 hour ago, Markoss said:

Jovic nam se usro u zivot s onim prijemom na Tadicevu loptu. Ono je bio zicer za 1:1 i jbg skupo se na ovom nivou placaju takve greske.

 

Nije bila idealna ona lopta. Jović je očekivao pas ispred sebe, odnosno na prednju nogu, a Tadić ga je pogodio u zadnju. Svakako je mogao bolje da odreaguje, i u poluokretu to da uštopa sa desnom nogom i odma tuče levom. Ali da, Jović je to. Odma odustao.
Trebao je ustvari Tadić to da opali po golu. Bio je u coni šuta.


Manje više sve rečeno. Nismo se obrukali. Bilo je dosta bolje nego što smo očekivali. Ali jeste falilo malo više direktnosti u pas igri. I da se više puta tuče po golu, umesto da se fulja tamo na 25 metra i izmišlja topla voda.

Prva stvar koja mora da se menja je ta ideaj sa dva špica koja nam nikad ništa dobro nije donela. Mitar i Vlahović ni u top formi nisu bili dobar fit da igraju u paru. A sad kad je Mitar realno pao pre svega fizički, trebao bi da bude joker sa klupe. Vlahović je spremniji, eksplozivniji, bori se, stvara pritisak, dobar je u skoku. I puno bolje če izgledati ofanzivno kada bude usamljen u špicu. 
Drugi potez, Ilić mora od starta. Nije po mom mišljenju ni on bio spektakularan. Ali je bio i takav dve klase bolji od Lukića i Gudelja, koji su jednostavno previše limitirani u igri sa loptom. To ne bi trebala da bude jedina promena u veznom redu. SMS je isto odsvirao svoje. Daj da vidimo šta može taj Samardžić. A Maksimović bi mogao da bude ta radilica pored ta dva kreativnija igrača. I on je limitiran, ali može da odradi dosta prljavog posla, a za ove što su sad igrali znamo da ne mogu mnogo bolje.

Mladenovic umesto Kostića. Jednostavno se bolje snalazi u toj ulozi. Odličan centaršut. Dobro čita igru i ubacuje se u pravo vreme u prostor. Tako smo stvorili nekoliko opasnih šansi po levoj strani.

Desno bi Gačinović možda mogao da donese nešto slično. Ali je tamo Veljković dosta defanzivniji od Pavlovića na drugoj strani, pa nema tih kombinacija i saradnje. Tako da možda ipak bolje da ostane Živković pa se na toj strani igra konzervativnije. Birmancevic je imao par solidnih poteza, ali me overall nije oduševio. Nema kontrolu lopte. Jednom je imao šansu za igru jedan na jedan, gde sam očekivao da če koristiti brzinu, ali ništa od toga.
 

 

 

Rajkovic-Pavlović, Milenković, Veljković - Mladenović, Ilić, Maksimović, Samardžić, Živković - Tadić, Vlahović

Zanimljivost ove postave je i da ima ubedljivo više levonogih igrača od onih koji se bolje snalaze sa desnom 😄

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Kao kapiten ekipe ne izjavljujes ovo u sred prvenstva posle jako dobre igre gde je vecina ljudi ocekivala da budemo sa minimum 3 gola razlike ispraceni. Klasican luzerski mentalitet, kao kapiten treba da izadjes i kazes ponosan sam na ove momke pa cak i da su izgubili sa toliko razlike koliko je ocekivano. Ja cu za Piksija prvi da kazem da manje zna fudbala modernog sto se trenerskog posla tice mozda i od mene ali bi dobio punu podrsku ako bi ga poslao kuci odmah sada.

 

Baš će Piksi da šalje kući igrače koji su najzaslužniji što je uspeo da proda priču da je neki selektor (mislim i na Tadića i na Mitrovića). Budimo realni.

 

Kao što rekoh, nije Dušanu tek tako dunulo da baš sad izigrava sujetnu matoru budalu. Srbija ima i 7M selektora i kapitena, koji svi znaju šta bi radili i izjavili na njegovom mestu...

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Da tebra, jer ljudi ne menjaju mišljenja, nego je jedno mišljenje i utisak o nekome zacementiran za vjeki vjekova. 

Muskarac ne menja tako lako misljenje jedino ako je povredjen ego ko u ovom slucaju 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Markoss said:

 

Sautgejt je grozan trener, i bukvalno ce u prvom klubu u kom bude radio da se raspadne ko SSSR. Deluje mi da ce ovi polupanci iz managmenta UTD da ga dovedu za trenera, i da ce neki Luton da mu strpa tri komada kad krene ovako da bunkerise. Neverovatno mi je da ljudi koji su treneri na vrhunskom nivou ne shvataju da je ovako defanzivan pristup demode i da to vise ne prolazi u modernom fudbalu. Ne igra se odbrana kao pre 15 godina kada je Murinjo postavio autobus ispred svog gola i prosao Barselonu. Danas bi dobio tri komada za 45 minuta, jer je fudbal prosto toliko evoulirao i imas sijaset prebrzih igraca koji potezom resavaju utakmice. Odbrana se igra na potpuno drugaciji nacin. 

 

Lik je danas od Fodena napravio radilicu Srnica, a od Kejna drvo Pavkova na kog se bunari. Zato mi je i krivo sto im nismo dali gol. 

Sjajan opis Sautgejta kao trenera.Neverovatna trenerska cepanica.Mislim da je on najzaslužniji što smo imali kontrolu

i neku vrstu dominacije i poseda skoro pa celo drugo poluvreme.Ima na raspolaganju sjajne igrače vrhunske pojedince a ekipa mu izgleda baš

bedno,loše,jalovo.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Pa to važi i za žene. S tim da ne vidim šta je ovde bilo lako promenjeno, postoje odnosi koji pucaju pre ili kasnije, ali oni dugo sarađuju u reprezentaciji. 

Zene se vise vode srcem kao naprimer Tadic ovde 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Samo da primetim da smo nerealni kroz medije i opste komentare, a ne znam zbog cega? Srbija i Crna Gora je deklasirana od Argentine 6:0 u prvom kolu, pa kao da su imali vise podrske i da smo smatrali da samo nemamo srece, a ne da smo bili kanta od kvaliteta. A sada jedva izgubimo od Engleza 1:0, pritisli i napadamo drugo, a vec smo raspad. A onda smo cak imali bolje igrace na papiru, u jacim klubovima.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Unknown said:

Sergej je majstor fudbala, ali nije ono sto nama treba. I on je vise igrac za neku kasniju fazu utakmice. Drugo on nema skim ni da igra, te njegove pasove nema ko da isprati, dva sidrasa u napadu i skoro bez krila. Kome on da gurne lucidan pas a to mu je najjace oruzje? Uspeo je da izbaci Mladenovica par puta i to je to. 
 

Na kraju krajeva kako smo otisli na EP, odnosno kako smo slomili Crnogorce u Bg? Je l ima jos jedan nas igrac koji moze da da onakav pas kao sto je dao SMS za Tadica? Ima ali malo sutra. Piksi ga je drzao do kraja u nadi da ce nesto uspeti da proizvede, ali niti mu je bio dan niti je on imao sa kim to da odigra veceras.

 

Meni Sergej ima smisla samo ako gradis igru oko njega i ako ti je on centralna tacka napada. Ali je prevelika kocka i generalno neozbiljno da gradis igru oko nekog ko je u stanju da ne postoji na terenu 60 minuta i uradi neki wow potez koji moze da prodje, ali moze i da ne prodje. Kao Bruno danas u UTD ili Ozil svojevremeno u Arsenalu, nema tu trofeja, nema tu velikih pobeda, ali je to super ako si neki Lacio, Bornmut. Uz to, imamo Tadica koji je bolji igrac overall od Sergeja i apsolutno nema smisla da se ovom bilo sta podredjuje. Videli smo jbg danas kako je izgledalo kad ti je SMS centrala, gde ga doslovno nema celo prvo poluvreme da primi loptu, i gde Vlahovic mora da radi ono sto je njegov zadatak. 

 

U sustini, isti ti je djavo dal ti on pocinje ili ulazi s klupe kad nije igrac tempa. Cak je i bolje da ako ce da igra, bude tu od pocetka, jer ima vise vremena za taj njegov jedan potez. 

 

Ovako dok je tu Tadic, SMS nema doslovno nikakvu poentu, jer je on bez lopte u nogama najbeskorisniji igracna svetu. A s obzirom na to da se uzasno krece i da loptu primi jednom u 15 minuta, te da ce igrama u Al Moneyu da bude sve nespremniji, hvala puno i dovidjenja. 

 

Btw, isto vazi i za Mitrovica koji ne moze da stoji u 60. minutu nakon sto nije pretrcao ni 5 kilometara. Veoma nam je vazan igrac, posle Tadica najvazniji, ali na sta brate to lici

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Da tebra, jer ljudi ne menjaju mišljenja, nego je jedno mišljenje i utisak o nekome zacementiran za vjeki vjekova. 

Kao sto se menja i evaluacija njega u odnosu na ostale, na osnovu realnosti.

Tadic vise nije toliko ucinkovit igrac. Nema sposobnost da bude nas talisman.

 

Usporio se, i to ne samo fizicki. Koncentracija, refleksi, donosenje  odluka, nije to vise to…

 

Koliko god da mi NEMAMO najboljeg igrača (jer nemamo vrhunskog igrača), on tu svakako vise nije kandidat..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neka bude da je to ja sam najbolji igrač posledica povređenog ega, bezvezno je fokusirati se na taj deo izjave jer nije ključan. Suština Tadićevog komentara je da je bio izmena igraču koji mnogo manje od njega donosi na polju kreacije i taktike na terenu, gde smo standardno bili najtanji. Zato smo i imali polu-šanse te nismo umuvali gol nikad tromijim Englezima, mada smo ih pritiskali. Dušan je i ovakav kakav je (u padu forme) najbolji igrač za to kog imamo na raspolaganju. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, L' Imperatore said:

Nije bila idealna ona lopta. Jović je očekivao pas ispred sebe, odnosno na prednju nogu, a Tadić ga je pogodio u zadnju. Svakako je mogao bolje da odreaguje, i u poluokretu to da uštopa sa desnom nogom i odma tuče levom. Ali da, Jović je to. Odma odustao.

 

Nije bila idealna, ali ono mora da se primi. Isla je samo malo iza od onog sto je Jovic ocekivao i u tom slucaju mora da pomeri tu nogu i da on ide na loptu, a ne da postavi nogu kao da je drvo, jer ce u tom slucaju da ga pogodi lopta i nece moci da je ustopuje. Bukvalno je cekao da ga lopta pogodi u nogu, i da se nadje ispred njega, a nije nista uradio da se to desi, bas losa i lenjovska reakcija. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I da, koliko je Aca nepodnosljiv lik postao. Meni je on uvek bio suvi prosek komentatora, ali sad je bukvalno uzasan, cak gori od onog Matica.

 

Prvo, neko mora da mu kaze da su oni uvodi ekstremno glupi. Bukvalno primer kad neko hoce da ispadne pametan, a ispadne glup. Pise neke recenice koje pompezno zvuce, a nemaju nikakvu ni poentu ni sustinu.

 

Drugo, neko mora da mu kaze da prekine da se neartikulisano dere kad god imamo polupriliku i da to ne znaci da je strastven, nego da je naporan. Tim dranjem mi bukvalno ubije strastvenost dok pratim, i odjednom me obuzme krindz. To treba podhitno da prestane da radi, okej kad damo gol, ali ne foliraj se.

 

Trece, podhitno mora fudbalski da se edukuje, jer covek toliko ne prepoznaje situacije na terenu, a cak i kad ima neki fudbalski komentar, doslovno se nalupeta (imao je neku opservaciju, nesto za Engleze, stao mi sad mozak, ali je bukalno lupio kao da ne gleda utakmicu).

 

Uz to je ekstremno antipatican kao lik i slika i prilika idiotskog RTS-a. 

 

  • Like 6
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tadic je ko Sergej trenutno koristan samo u zadnjoj trecini terena i kakav god da je odlicna odluka je Piksijeva bila da ga cuva svezeg za kraj. SMS ima karakteristike koje mogu da budu korisne u trci sa bilo kojom ekipom problem je sto je lencuga ko Jovic pa to ne koristi, Tadic vise osim te leve noge nema sta da ponudi na terenu a igrac koji ne trci a zna da namesta u danasnjem fudbalu je beskoristan osim u situacijama kada juris da das gol po svaku cenu. Greska Piksija je sto je izbacio Mitrovica jer i on i kad je mrtav moze uvek da postigne gol i naravno ne igranje deteta duvanista od pocetka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, atmsfr lnČ said:

Tadic je ko Sergej trenutno koristan samo u zadnjoj trecini terena i kakav god da je odlicna odluka je Piksijeva bila da ga cuva svezeg za kraj. SMS ima karakteristike koje mogu da budu korisne u trci sa bilo kojom ekipom problem je sto je lencuga ko Jovic pa to ne koristi, Tadic vise osim te leve noge nema sta da ponudi na terenu a igrac koji ne trci a zna da namesta u danasnjem fudbalu je beskoristan osim u situacijama kada juris da das gol po svaku cenu. Greska Piksija je sto je izbacio Mitrovica jer i on i kad je mrtav moze uvek da postigne gol i naravno ne igranje deteta duvanista od pocetka.

 

Meni je delovalo da vadi Mitrovica jer ovaj ne moze da stoji na nogama vise. Bukvalno se dogegao do aut linije da bi izasao, a nije potrcao uopste. Vlahovic konstantno vrsio presing na njihvou zadnju liniju, Mitar laganica i klaj-klaj, ceka da skoci na ispucavanje neko i to je to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...