Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

Posted (edited)

Srbija se kao nezavisna država prvi out plasirala na Evropsko prvenstvo i samim tim to može da predstavlja uspeh. Naše zadnje učešće na prvenstima je bilo 2000. godine i tada smo nastupali zajedno sa Crnom Gorom kao SR Jugoslavija. Od tada pa do sada, epski porazi u kvalifikacijama, neki zbog slabe igre, neki zbog dešavanja van terena.

I ako je sam plasman svakako uspeh, brine loša forma koju reprezentacija vuče još od Katara. Čini se da je od prvenstva u Kataru, Piksi počeo da luta i sa formacijom i sa taktikom. Međutim, lakša kvalifikaciona grupa omogućila nam je da se plasiramo direktno na ovo EP, i po prvi put bez očekivanja. Grupa je srednje teška i prolazna je....ali....

 

Sastav Srbije:

 

spacer.png\

 

Raspored:

16.jun - 21.00 Srbija - Engleska

20.jun - 15.00 Srbija - Slovenija

25.jun - 21.00 Srbija - Danska

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moze da se prodje u 2.krug, vrlo lako uz nekoliko uslova:

 

1) Da prestanu da zovu Piksija Mister

2) Da svi kolektivno imaju pristup kao Pavlovic, ili bar upola kao Pavlovic.

3) Posto SMS nikad nece imati ovo pod 2., ostaviti ga na klupi i koristiti iskjucivo kao Dzokera da odmoran odigra neki pas i unese prevagu, slicno kao u kljucnoj utakmici kvalifikacija, protiv Crne Gore u Beogradu

4) Ne plasiti se da se izadje sa 2 spica, Mitrovicem i Vlahovicem. Svedsku smo dobili 4:1, a Portugala 2:1 upravo kad su ova dvojica bili zajedno na terenu.

5) Da nema povreda kljucnih igraca - Tadic, Mitrovic, Vlahovic i Kostic

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Piksi: Zaključak je da smo bili bolji od Austrije

 

Quote

"Zaključak je da smo bili bolji od Austrije, hoćeš da veruješ ili ne. Dugo smo skautirali, dobili smo izveštaj UEFA i gledajući brojeve koji daju važne parametre vidimo da smo imali tu jednu rupu između 10. i 15. minuta i to je za analizu novu. U svim drugim elementima mene može da raduju činjenice da smo fizički bili u egalu, da smo u drugom delu bili dominantniji, da smo kontrolisali igru i to me raduje. Rezultat je negativan što ne volimo, ali s druge strane imam zadovoljstvo da smo kao tim reagovali i psosle izmena koje smo uradili u drugom delu da su igrači pokazali odličan karakter, tih 2:0 nije uticalo na psihu što se tiče njih".

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti/29333/piksi-zakljucak-je-da-smo-bili-bolji-od-austrije/vest

 

Uvek smo bolji i kada gubimo.Samo da tako budemo bolji i od Engleske i Danske.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Kako da se neko posle nada bilo čemu nakon ovakvih izjava i analiza?

 

On jednostavno nije svestan svoje nesvesti. Moglo je od ovih igrača da se napravi neka gotivna ekipica, ali nema jednostavno ko to da uradi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako neka postava se i prizeljkivala, tj formacija...

Bas ofanzivna postava. Ko ce biti osigurac na sredini? Lukic. Yikes...

Taman da vidimo i Nemanju na velikoj sceni. U LE je igrao sasvim pristojno.

Naravno, Kostic <-> Mladenovic je mandatorna promena. Mladenovic mi je jedan od onih igraca za koje ce mi ostati vecita misterija kako su ostvarili pristojne karijere i menjali solidne klubove, kao Nikola Maksimovic npr. To sto on igra danas bi mogao i Milijas, i to u danasnjoj formi, samo da obuje kopacke. Jako dobra leva noga i svi drugi elementi igre daleko ispod nivoa na kojem se takmici, pogotovo fizikalije, a ponajvise brzina i ubrzanje, sto samo dodatno povecava moje zaprepascenje, jer igra na poziciji beka/wb-a, na kojim ta dva elementa moraju da budu da minimum prosecnom nivou. Zapravo, ne mora ni Kostic, moze i Zarko Udovic na tom mestu, kamoli Aleksa Terzic ili Lazovic. Ccc...

Link to comment
Share on other sites

Mladenovic je igrac koji je uvek kritikovan a ja se ne secam da je odigrao losu utakmicu u zivotu. Ne ide dalje od opanaka, ne gresi, dobro centrira, ne donosi neku prevagu ali nije ni minus igrac. Kao Zivkovic na primer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je Mladenović sasvim pristojan igrač, tačno znaš šta može i to on i pruži na terenu. Deo ekipe odavno, ne talasa, spreman da igra i minut na utakmici. Naravno da je Kostić bolji a neki pomeniti za tu poziciju ne bi da se cimaju cele sezone uz aut liniju pa onda jebiga nema ni EP

Link to comment
Share on other sites

Izgube od Austrije, nemaju pojma, razbila nas Austrija, loša igra.

 

Pobede Švedsku, nemaju pojma, razbila nas Švedska, loša igra.

 

Molim sve koji se žale na lošu igru da odmah daju pehar LŠ Borusiji Dortmund, razbili su igrom Real.

 

Još bolje, dati pehar Kupa Šampiona 1991. Olimpiku iz Marseja, razbili su igrom, Zvezda prešla centar samo kad su menjali strane.

 

A, to nećete? Pa dobro.

 

Jebote, ovi naši da hodaju po vodi našao bi se neko na Forumu da napiše "pih, nemaju pojma, ne znaju da plivaju" 😁

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Jebote, ovi naši da hodaju po vodi našao bi se neko na Forumu da napiše "pih, nemaju pojma, ne znaju da plivaju" 😁

Opa, gledao se Dave Allem 😁.

 

Inače slažem se. Mislim da se ekipa pljuje bez razloga. Bore se i daju koliko mogu. Svakako ih treba podržati.

Link to comment
Share on other sites

Pa pljuvanje i podrška ne isključuju jedno drugo. Ja sam rekao da loše izgledamo a idem na Euro. 

Ekipa se sigurno ne pljuje bez razloga. Izgledamo loše kao i u Kataru sa tim da su nam nosioci još stariji ili otišli da igraju rekreativnu ligu. Imali smo ceo lagan ciklus kvalifikacija da se posložimo i otklonimo probleme sa svetskog i znamo kako se to završilo. Mislim, ne mora per se da znači da ćemo ga popušiti. I Hrvati su izgledali loše pred Rusiju u kvalifikacijama pa im se okrenulo kad je trebalo iako je njihov kvalitet tada nemerljiv sa našim sada. Ko zna, možda nas i sreća ili očajna izdanja drugih zadese pa tim dobije na samopouzdanju i nekoj igri.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dobili smo generalku po rezultatu prilično ubedljivo,značiće igračima da dobiju potrebno samopouzdanje pred Euro.

Stručni štab na čelu sa Piksijem ništa taktički nije promenio.Iste boljke se vuku dve godine unazad.

Žile ne može da igra ving beka,ali nikako.U napadu je od koristi,ali u bazi defanzive je igrač manje.

Juče je nekoliko puta Stojić ostavljen sam na vetrometini.

Do ulaska Gudelja,nismo mogli tzv drugu loptu da osvojimo,konstatno smo kasnili korak ili dva.

Filip Mladenović mora da počinje pre Kostića,korisniji mi igrač.Defanzivno na toj strani dosta dobro izgledamo,a i igra u napadu mu ima svakog smisla.

Kostić je dobar pri pozitivnom rezultatu da udje,da istrči neki kontranapad.Iskreno,mučno mi je gledati u 2024-oj godini fudbalera koji ne zna da igra sa obe noge.

Sergej osim gola,opet medju najlošijim igračima,sa Tadićem smo imali neku kombinatoriku i nekoliko stvorenih prilika.

Rajković odličan,sa pravom može da se nada svom mestu u prvih 11.

Pavlović juče potpuno neutralisao Kuluševskog,osim jednog izletanja u prazno u drugom poluvremenu gde smo mogli biti kažnjeni,vrlo,vrlo dobar.Valjda ga iznervirao posle onog šupačkog udarca u nos.😃

 

Neke stare boljke su i dalje vidljive,ali igrači su juče sa velikom željom odigrali.Sa takvim pristupom i možemo grupu proći.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Мџе said:

Pa pljuvanje i podrška ne isključuju jedno drugo. Ja sam rekao da loše izgledamo a idem na Euro. 

Ekipa se sigurno ne pljuje bez razloga. Izgledamo loše kao i u Kataru sa tim da su nam nosioci još stariji ili otišli da igraju rekreativnu ligu. Imali smo ceo lagan ciklus kvalifikacija da se posložimo i otklonimo probleme sa svetskog i znamo kako se to završilo. Mislim, ne mora per se da znači da ćemo ga popušiti. I Hrvati su izgledali loše pred Rusiju u kvalifikacijama pa im se okrenulo kad je trebalo iako je njihov kvalitet tada nemerljiv sa našim sada. Ko zna, možda nas i sreća ili očajna izdanja drugih zadese pa tim dobije na samopouzdanju i nekoj igri.

Samo što smo mi izgledali loše, zbog toga promjenili izbornika, pa napravili rezultat na SP.

Link to comment
Share on other sites

Da svaku utakmicu odigraju sa 100% mogućnosti, da se na terenu bore maximalno i ponašaju sportski. Da ne prave skandale i cirkzćus tokom EP, već da ozbiljno shvate celo to takmičenje. To su uslovi da kažem "momci, pružili ste koliko možete, idemo dalje"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nama Šveđani očito "leže" - da stalno igramo sa njima bili bismo prvaci Evrope. 

Ne bih ja pridavao previše važnosti ovim prip.utakmicama. 

Dugo smo u silaznoj putanji i nisam optimista da ćemo na prvenstvu preokrenuti trend

Link to comment
Share on other sites

Pavlović je trenutno naš najbolji igrač, uz standardnog Mitrovića, koji će dati gol ako mu neko asistira kako treba. Takođe, Ilić mi se dopao protiv Šveđana. Rajković treba da bude prvi golman protiv Engleza, greška bi bila sad vratiti Vanju. Sve je dečko skinuo. Ostali prosek ili slabo. I Šveđani koji su trenutno druga ili treća liga su nam napravili gomilu šansi, ali samo zahvaljujući njihovoj nespretnosti i Rajkoviću nismo primili gol (što je za nas čudo i uspeh, naročito sad pre početak prvenstva).

 

Stare boljke su tu, ali to nam je što nam je. Visoki smo i spori, naročito u odbrani, pa će brže ekipe da nam prave dar-mar. Ako izvučemo nešto protiv Engleza i pokažemo zube, mislim da možemo da prođemo grupu. Ako nas nakantaju, što nije nemoguće, mislim da sledi raspad kao i u Kataru... 

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

Ja sam iskreno šokiran odlukom da Eraković ne ide na Euro. Imamo ekstremno sporu odbranu i onda se odreknemo ubedljivo najhitrijeg defanzivca. Pritom je momak bio u Kataru i prosao je cele kvalifikacije. Odluka van zdravog razuma.

 

Stojić mi se svideo protiv Svedjana jer je nesto brzi i snalazljiviji od Veljkovica koji mi je grozan igrac. Sasvim lepo i smireno je Stojic nekoliko puta izneo loptu.

 

Izostanak Lazovica je takodje pucanj u vlastito koleno jer Zivkovic uzasno usporava igru i protok lopte. Ne postoji mogucnost da se probije po toj strani cak i kada ima mnogo prostora. Nazalost moja nadanja da ce Piksi prepoznati ove boljke i ubrzati ekipu su bila uzaludna.

 

Protiv Svedjana smo bili cvrsti i deluje da igraci imaju zelju i da je atmosfera dobra. Trebace nam bas dosta srece da nam se konacno otvori nokaut faza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...