Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

Pisao sam vec, ali nije zgoreg ponoviti, da je kljuc problema ove reprezentacije sto insistiramo da igramo kao sto smo pre par godina, a uopste nema potrebe za tim.

 

Nema potrebe da bunaris na Mitrovica i da ti se sve svodi na bokove, jer ti Mitrovic po kvalitetu ne spada u 11, a Kostic je u padu i nemas ni bokove.

 

Sta u tom slucaju radi dobar selektor? Pa nadje alternativno resenje, promeni formaciju, prilagodi se, pokusava da igra na Vlahovica koji je najbolji igrac reprezentacije, gurne ranije tog Samardzica, pokusava da igra na cvrstu sredinu koju svakako imamo, kao i ta Danska.

 

Ali ne, Piksi bukvalno ignorise da mu je Vlahovic najbolji igrac, ignorise cinjenicu da mi mozemo i na sredinu da igramo i da nama veznjaci uopste nisu toliko losi igraci. Sve se pravda time da nemamo bekove, a mi bi 10x bolje izgledali da neki Erakovic krpi desnog beka, nego sto pokusavamo da igramo nesto za sta nemamo kvalitet.

 

Mi smo jedan gol dali za 270 minuta i to na korner. Imali mozda jos 2,3 poluprilike, ne znam dal postoji reprezentacija sa manjim xG od nas, ali sam siguran da smo po prikazanom 23. reprezentacija na EP. Jedina ekipa koja je meni gore delovala od nas je Skotska. Svi drugi, pa cak i ova Poljska koja je prva ispala, pa i Albanija i Gruzija su igrale mnogo bolji fudbal. 

 

Piksija naravno treba isutirati, ali s obzirom na to da je on prvo SNS bot, pa tek onda trener, zaista sumnjam u to. 

 

Sto se tice igraca, bravo za Rajkovica koji je dobro branio sve tri utakmice, i za stopere koji su bili na visini zadatka. Toliko su suvereno delovali, da mi je i to utisak - mogli smo i sa 2 stopera da igramo svaku. Milenkovic mi je najslabiji od ove trojice, ali i on je odigrao dobar turnir, mnogo bolji nego u Kataru.

 

Zivkovic je katastrofa igrac. Decko toliko ne postoji na terenu da svi onda komentarisu: "pa ok je Zile, ne gresi". Nama u ovoj formaciji bokovi znace sve, a ti imas igraca koji se ne mesa u svoj posao i ne postoji ni u odbrani, ni u napadu. Doslovno stoji na centrali i ne pokusava nista da uradi, a kad pokusa, vidi se koliko je limitiran fudbaler u pitanju.

 

Kostic je isto u ogromnom daunu, i Mladenovic ga je sasvim korektno zamenio. Za razliku od Zivkovica, imace makar neki centarsut po mecu, makar ce necemu doprineti.

 

Gudelj je slabiji igrac i od Lukica i od Ilica. Nisam fan Lukica, ali se on potcenjuje jer je neatraktivan i deluje da mu je generisana faca na PES 6. Kompatibilan je sa Ilicem i sposobni su da igraju u oba pravca.

 

Bice tu gresaka, ali oni su cvrsti, i u nekom drugom sistemu, mogli bi da nam budu poprilican adut, jer obojica igraju i odbranu i napad, plus mogu da trce kao konji. Mnogo smisleniji igraci od Gudelja prevaranta, i Maksimovica nekog koji napred ne ume da doda.

 

I pre prvenstva sam rekao da ni SMS ni Mitrovic meni ne bi bili na spisku, jer su se odlucili da u najboljim fudbalskim godinama igraju rekreativnu ligu. SMS svakako nikad nije ni bio nesto relevantan za reprezentaciju, ali Mitrovic nije ni senka onog igraca. Mislim koga to moze da cudi da neko ko ceo zivot kuburi sa spremom, deluje 10x nespremnije sad kad je u Arabiji. Na kraju krajeva, po kvalitetu nam je treci spic i ne bi se ni osetilo da ga nema. Gotivim ga kao lika, sigurno je najbolji srpski fudbaler u 21. veku kad je reprezentacija u pitanju, ali postali smo doslovno njegovi robovi i robovi toga da se njemu prilagodjava igra kao da je u pitanju Zlatan, a ne average spic iz Al Hilala.

 

Vlahovic mora da bude bog i batina ove reprezentacije, a ne lik koji igra poludesno zbog Mitrovica ili ulazi s klupe zbog njega. Znaci njemu mora da se podredi igra, da iza njega imas igrace koji mogu da mu daju loptu u prostor ili po bokovima one koji mogu da centriraju.

 

Tadic i dalje ima goriva u sebi, ali nije on toliko dobar igrac kakvo ocigledno misljenje ima o sebi i nema potrebe da nakon one izjave posle prve utakmice, uopste dolazi u dalju polemiku to da li on mora ili ne mora da igra. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...