Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Posted (edited)

Srbija se kao nezavisna država prvi out plasirala na Evropsko prvenstvo i samim tim to može da predstavlja uspeh. Naše zadnje učešće na prvenstima je bilo 2000. godine i tada smo nastupali zajedno sa Crnom Gorom kao SR Jugoslavija. Od tada pa do sada, epski porazi u kvalifikacijama, neki zbog slabe igre, neki zbog dešavanja van terena.

I ako je sam plasman svakako uspeh, brine loša forma koju reprezentacija vuče još od Katara. Čini se da je od prvenstva u Kataru, Piksi počeo da luta i sa formacijom i sa taktikom. Međutim, lakša kvalifikaciona grupa omogućila nam je da se plasiramo direktno na ovo EP, i po prvi put bez očekivanja. Grupa je srednje teška i prolazna je....ali....

 

Sastav Srbije:

 

spacer.png\

 

Raspored:

16.jun - 21.00 Srbija - Engleska

20.jun - 15.00 Srbija - Slovenija

25.jun - 21.00 Srbija - Danska

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tu su imali srece, ali Grilisa precrtao...nije imao top sezonu ali realno on mora da bude bar rotacija. Mnogo igraca timova sredine tabele je ostavio to bi moglo da mu se obije o glavu

Link to comment
Share on other sites

Moze da se prodje u 2.krug, vrlo lako uz nekoliko uslova:

 

1) Da prestanu da zovu Piksija Mister

2) Da svi kolektivno imaju pristup kao Pavlovic, ili bar upola kao Pavlovic.

3) Posto SMS nikad nece imati ovo pod 2., ostaviti ga na klupi i koristiti iskjucivo kao Dzokera da odmoran odigra neki pas i unese prevagu, slicno kao u kljucnoj utakmici kvalifikacija, protiv Crne Gore u Beogradu

4) Ne plasiti se da se izadje sa 2 spica, Mitrovicem i Vlahovicem. Svedsku smo dobili 4:1, a Portugala 2:1 upravo kad su ova dvojica bili zajedno na terenu.

5) Da nema povreda kljucnih igraca - Tadic, Mitrovic, Vlahovic i Kostic

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Maguire bukvalno postaje world class igrac kad igra protiv napadaca kakvi su nasi.
Stones i Maguire bi nas izdominirali u svakom smislu (ofanzivno-defanzivno) ko budale. Ne bi mogli da prismrdimo.

Btw. ne verujem ovim Englezima. Ima da se okliznu, ko po navici, na prvu kompaktnu i ozbiljnu ekipu.
Bolje receno ima da se useru od pritiska. Jer su mozda prvi put glavni favoriti, a zapravo nisu toliko jaki.
Nakrcas tim sa igracima Crystal Palace-a zato sto Palace pokidao poslednjih mesec i po dana... glupost.
Cu te pitam kad je napet mec i gusto, veliki pritisak, a ti ocekujes od igraca koji igraju za klub koji je stalno 10-14 mesta, bez ikakvog pritiska da udju sa klupe i nesto promene.
Yeah sure....
Connor Gallagher je igrac nivoa Tom Cleverley-a, i to kad je potonjem krenuo decline.
Mainoo i Wharton su zanimljivi talenti mnogo, ali obojica igrali bez ikakvog pritiska. To moze da se kaze i za Gallaghera i za Palmera.
Gallagher-Mainoo-Wharton, to pitanje da l je bolje od nasih tripleta poput Lukic, Maksimovic, Gudelj....


Iznova padaju u gluposti Englezi. TAman krenu da prave generaciju koja ima uigranost, iskustvo, ali oni mora da padaju na hajp narative.
Ne mozes da ne vodis Grealisha i Rashforda (jako sam srecan sto ne igra). To sto su oni za svoje standarde odigrali lose ne znaci da je to losije od tog Bowena i Eze-a. U svakom slucaju obojica su pokazali ove godine da kad je gusto i. bitan mec znaju da urade nesto i naprave visak. To je iskustvo, odredjena rutina u teskim mecevima.

Edited by BattleBender
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Slazem se skoro 100%. Ajde Rasford, on stvarno izgleda kao da je propo, ima mi karijernu putanju Kevina Filipsa, ali nevodjenje Grilisa je glupost.

 

Isto svi ovi klinci maltene nisu pravu takmicarsku utakmicu odigrali. Super je Eze, super je Palmer, ali on je bio jedina svetla tacka raspad tima koji je zavrsio svoju sezonu bukvalno pre 4 meseca.

 

Sa ovim spiskom i konceptom oni maltene padaju sa prvog na cetvrto mesto favorita instant.

Link to comment
Share on other sites

Kevin Phillips je propao fizicki, ali i tehnicki.

To nije problem sa Rashfordom. On je stvarno samo pogubljen u onom rasejanom timu, i to je gradativno dovelo do toga da je sve veci i veci pritisak.
I dalje on zna i da sutne loptu, i dalje je brz, i dalje zna da rutinski napravi nekad visak, i dalje zna i da posalje dobru loptu na drugu stranu (eto protiv City-a u finalu kupa).

On vrlo verovatno ima posledican ptsd kad izadje i igra mec u dresu Utd-a. A ne mogu ni da ga krivim, sta je sve preziveo i cemu je sve posvedocio igrajuci za ovaj klub... i kamen bi bio pokvaren.
Svakako, trebace i njemu i nama njegov odmor, i super je nama sto je tako ispalo (ako ostaje u klubu). Ali mora da ga vodis, i dalje je on od svih Engleza igrac sa najvecim razvijenom talentom posle Fodena i Kane-a.
Bukvalno mu treba dobro poluvreme dobro i dobijas world class igraca....

Link to comment
Share on other sites

Vodio bih ja i Rasforda, samo kazem da razumem zasto ga ne vodis. Nevodjenje Grilisa je potpuno imbecilno, ne bi ni meni igrao u 11, ali za rezervu je top, plus se takticki potpuno uklapa u koncept napred, igrao je dosta sa tim igracima i van Sitija, a sa Fodenom i igra jako dugo u tom Sitiju koji je btw. oborio rekord PL po broju uzastopnih titula i on je imao tu svoju ulogu. Nije skrcao sezonu kao proslu, ali nije bio ni toliko los da ga precrtas sa sireg spiska.

 

Gledaj ti ovaj tim:

 

Goalkeepers: Dean Henderson (Crystal Palace), Jordan Pickford (Everton), Aaron Ramsdale (Arsenal)

 

Defenders: Lewis Dunk (Brighton & Hove Albion), Joe Gomez (Liverpool), Marc Guehi (Crystal Palace), Ezri Konsa (Aston Villa), Luke Shaw (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Newcastle United), Kyle Walker (Manchester City)

 

Midfielders: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Jude Bellingham (Real Madrid), Conor Gallagher (Chelsea), Kobbie Mainoo (Manchester United), Declan Rice (Arsenal), Adam Wharton (Crystal Palace)

 

Forwards: Jarrod Bowen (West Ham United), Eberechi Eze (Crystal Palace), Phil Foden (Manchester City), Anthony Gordon (Newcastle United), Harry Kane (Bayern Munich), Cole Palmer (Chelsea),  Bukayo Saka (Arsenal), Ivan Toney (Brentford), Ollie Watkins (Aston Villa)

 

Da se ne cimam oko ispravljanja pozicija - znaci imas u odbrani mnogo igraca koji uopste nisu iz timova koji su dobri odbrambeno, ali ajde svi ovi su igrali vec i mozemo da kazemo da ces da napravis uigranu odbranu, ne znam samo sta ce ovde Gomez i nadam se da ne namerava da mu So igra levo, ali ok.

 

Vezni red - Vartonom sam frapiran iskreno. Decko je odigrao polusezonu u PL. Skrenuo je paznju na sebe i sve kul, ali brate mili. Isto Maino je pokazao potencijal, ali isto brate mili. Galaher je smehoteka, lik cak nije imao ni ne znam kakvu sezonu, a koska je igrac. Neko od njih ce igrati rotaciju, ako ti kreces sa tim da su ti na MC zacementirani Rajs i Belingem kao sto i treba da budu, ali sta ces ako se jedan povredi? Da se povuces sa prvenstva odmah posto ce biti gotovo? Ne razumem.

 

Gordon, Eze, Boven... no comment. Ok igraci, ali voditi njih umesto Grilisa pa i Medisona je cisto tracenje mesta. Kejn, Saka i Foden ce igrati, Palmer ce biti zamena, mozda ce se naci uloga i za Olija Votkinsa, ostali tesko da ce videti teren, i zato je bilo mnogo bolje da imas osigurace u sredini, pa i u odbrani, umesto ovoga sto si uradio.

Link to comment
Share on other sites

Griliš nije u formi, i nije neko iznenađenje što ga nema. Očigledno nije želeo da rizikuje sa igračima koji nisu u vrhuncu forme ili fizičke spreme, i apsolutno nema razloga za to. Ima toliko kvalitetnih igrača u sredini i napadu, da može dva tima da napravi.

Englezima je najveći problem odbrana, ovo ostalo da li će ovaj ili onaj, nije ni bitno.

Link to comment
Share on other sites

Da, nije u formi, ali njegova trenutna forma je nebitna kada se uporedi sa njegovim kvalitetom u odnosu na neke od ovih igraca. Englezi su ponovo upali u svoj uobrazeni mod jer im je liga najbolja i kompetitivna pa misle da igraci koji bukvalno Ligu sampiona nisu igrali u zivotu mogu da zamene osvajace/finaliste iste i osvajace titula u toj ligi.

 

BB je potpuno u pravu, Galaher-Maino-Varton sredina je slabija od Lukic-Gudelj-Maksimovic.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

Vezni red - Vartonom sam frapiran iskreno. Decko je odigrao polusezonu u PL. Skrenuo je paznju na sebe i sve kul, ali brate mili. Isto Maino je pokazao potencijal, ali isto brate mili. Galaher je smehoteka, lik cak nije imao ni ne znam kakvu sezonu, a koska je igrac. Neko od njih ce igrati rotaciju, ako ti kreces sa tim da su ti na MC zacementirani Rajs i Belingem kao sto i treba da budu, ali sta ces ako se jedan povredi? Da se povuces sa prvenstva odmah posto ce biti gotovo? Ne razumem.

 

 


Ja bih Whartona doveo u Utd, i svidja mi se od februara vec. Ali on kao igrac mi deluje kao igrac ovlascenja, ne deluje mi da moze lako da se uklopi u sve sto ti zatreba.
Mainoo je drugaciji, on jos nije za nekog holding veznjaka, neku 4 ili povuceniju 6. Ali je mini Seedorf, ima jake noge, jake je u duelu, brzo razmislja u guzvi, veliki radijus kretanja, moze da iskoci iz drugog plana u napadu, odlicna tehnika. Po profilu moze da ima neki znacaj. Wharton idejno treba da ti upadne protiv nekog Portugala ili Spanije i da utice da se preuzima kontrola utakmice u udonosu na njihove sredine.. Good luck with that.
A nisu valjda pravili tim za prolazak grupe...

Paradoksalno mislim da ce sredina da im bude problem. Mislim da ce Trenta da koristi u sredini. Ali mislim da su jako blizu toga da im se igra raspadne i da zavise od toga sta moze da iznese Foden.
Bellingham ne moze da radi to sto misle da moze da radi sa sestice. Jedno je kad igras u Realu pored one bolesne sredine, pa ti Don Carlo, bog man management-a i koriscenja svih asseta kaze "Idi tamo, pronadji sta ti odgovara da radis u datom trenutku, imamo sve poslozeno, ostatak tima sljaka".

54 minutes ago, Don Juan said:

Griliš nije u formi, i nije neko iznenađenje što ga nema. Očigledno nije želeo da rizikuje sa igračima koji nisu u vrhuncu forme ili fizičke spreme, i apsolutno nema razloga za to. Ima toliko kvalitetnih igrača u sredini i napadu, da može dva tima da napravi.

 

 

48 minutes ago, McLeod said:

Da, nije u formi, ali njegova trenutna forma je nebitna kada se uporedi sa njegovim kvalitetom u odnosu na neke od ovih igraca. Englezi su ponovo upali u svoj uobrazeni mod jer im je liga najbolja i kompetitivna pa misle da igraci koji bukvalno Ligu sampiona nisu igrali u zivotu mogu da zamene osvajace/finaliste iste i osvajace titula u toj ligi.


Ma Englezi ponovo upadaju u zamku svojih debilnih narativa za koje su, istorijski, veciti sampioni. Oni zive od toga da rejtuju igrace na osnovu recency bias-a, hajpa, na osnovu toga sta igrac trenutno ne moze, a ne sta moze, i na osnovu toga ko je trenutno kakve stats napravio.
Grealish i Rashford kad imaju loptu u nogama i na levom krilo, u kakvoj god da su formi ce naterati protivnikada se povuce korak, 2, uglavnom i na udvajanje. Bas da vidim da l ce da dobiju to od Gordona, Ezea i Bowen-a...
U ovom slucaju Grealish i Rashford su zrtve ocekivanja i evaluacije na osnovu ocekivanja. Da izvuces najboljih 400,500 minuta obojice iz ove sezone, i dalje je to misaona imenica za neke koji igraju umesto njih. Oslanjas se na to da ce Eze i Gordon savrseno da nadji modus da uklope svoju igru u drugom timu, protiv konkurencije koja im je uglavnom strana.
I sutra kad neka Spanija, Francuska, Nemacka, Portugalija, pa cak i Italija ti zakljucaju igr, a  bice verovatno, jer ce uvek biti namazaniji od Engleza, sta imas od tih igraca?

Sa Rashfordom i Grealishom imas 2 konstante koje dobijas uvek, kakvo god da je stanje na terenu i u kakvoj god da su u formi:

1. Zbog Rashforda niko nece da ode na 45 metra od svog gola sa poslednjom linijiom, niti ce bilo koji desni bek da se osili da krece visoko. Sa Rashfordom i uvek dobijas to da kad mu das loptu levo, nece momentalno samouvereno da ga napadnu i da mu pojedu loptu. Moraces da se povlacis, da ga cekas an gresku, i mozda ce da ih pravi, ali ce da ti natera ceo tim da reset-uje presing i da se uvuce sebi u krilo na neki nacin.
2. Sa Grealish-om slicno kao i sa Rashfordom sto se tice povlacenja kad dobije loptu.

Grealish i Rashford bukvalno ne mogu gore od ovoga bilo kakav kontekst i uslovi da se naprave kroz prvenstvo ili tokom meca. I takvi pa je pitanje da li su manje vredni za tim nego ove igrace koje zoves na osnovu njihove forme i projekcije u savrsenim uslovima (both prilagodjavanja, ali i njihove reakcije na pritisak)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Golman je tu teska dileja, on ce ili da ih dovede do finala nekom ludoscu, ili ce ih spakovati kuci pre vremena, nema trece videcete. Neverovatno da takva liga i fudbalska nacija ne mogu godinama da iznedre boljeg golmana od Pickforda koji brani u jbnom Evertonu.

 

Drugi problem koji ja vidim je Palmer, ne deluje mi stabilno i zrelo da podnese ova ocekivanja nacije, prave novog Gaskojna od njega. I dalje mislim da im sve zavisi od Fodena, ako on ima dan i turnir mogu i da osvoje, ako bude igrao prosecno ispasce od jace ekipe, ako bude igrao ispodprosecno, mozda ce ispasti i u grupi.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Quote

Piksi: Zaključak je da smo bili bolji od Austrije

 

Quote

"Zaključak je da smo bili bolji od Austrije, hoćeš da veruješ ili ne. Dugo smo skautirali, dobili smo izveštaj UEFA i gledajući brojeve koji daju važne parametre vidimo da smo imali tu jednu rupu između 10. i 15. minuta i to je za analizu novu. U svim drugim elementima mene može da raduju činjenice da smo fizički bili u egalu, da smo u drugom delu bili dominantniji, da smo kontrolisali igru i to me raduje. Rezultat je negativan što ne volimo, ali s druge strane imam zadovoljstvo da smo kao tim reagovali i psosle izmena koje smo uradili u drugom delu da su igrači pokazali odličan karakter, tih 2:0 nije uticalo na psihu što se tiče njih".

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti/29333/piksi-zakljucak-je-da-smo-bili-bolji-od-austrije/vest

 

Uvek smo bolji i kada gubimo.Samo da tako budemo bolji i od Engleske i Danske.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Kako da se neko posle nada bilo čemu nakon ovakvih izjava i analiza?

 

On jednostavno nije svestan svoje nesvesti. Moglo je od ovih igrača da se napravi neka gotivna ekipica, ali nema jednostavno ko to da uradi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, diego said:

Drugi problem koji ja vidim je Palmer, ne deluje mi stabilno i zrelo da podnese ova ocekivanja nacije, prave novog Gaskojna od njega. I dalje mislim da im sve zavisi od Fodena, ako on ima dan i turnir mogu i da osvoje, ako bude igrao prosecno ispasce od jace ekipe, ako bude igrao ispodprosecno, mozda ce ispasti i u grupi.

Ovo se potvrdilo juce, Palmer je osim jedne dobre lopte za Kejna, lose resavao situacije, imao je nekoliko puta 1 na 1 sa golmanom. Foden je bio neprimetan. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2024 at 11:27 PM, McLeod said:

Tu su imali srece, ali Grilisa precrtao...nije imao top sezonu ali realno on mora da bude bar rotacija. Mnogo igraca timova sredine tabele je ostavio to bi moglo da mu se obije o glavu

ako nemaš igrače sa trofejima u 11, teško da će im prvi trofej bit EURO ili SP. Nije čudno da je prosjek godina osvajača oko 27, i da je jezgra iz velikih klubova. iznimke potvrđuju pravilo. Na EP. Na SP ne postoje iznimke.

21 hours ago, BattleBender said:

Maguire bukvalno postaje world class igrac kad igra protiv napadaca kakvi su nasi.

Maguire je world class kad je zadnja linija na 16m i on izbija glavom. Za Englesku isto ima kikseva ali mu je Walker čuvao leđa i čistio njegova sranja. Zato što može, zazo što stigne.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Danas kasno popodne nekoliko zanimljivih pripr.utakmica skoro u istom terminu. Izvesno je da ću pogledati susjede protiv Portugala, a kao uvod szomszede protiv Izraela. Šupke ću elegantno da preskočim.

Edited by Drug Crni
slova
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...