Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

5 minutes ago, Мџе said:

Ajmo malo realno. Nakon Krstajića, Tumbakovića i Ćurčića, Piksi je skok tri nivoa iznad. 


jasno. od dva losa izbora - manje los izbor.

i apsolutno nije tesko biti boljih od pobrojanih. cak je lako. 

Edited by nemanjau5
Link to comment
Share on other sites

Ja gledao u nekoj maloj pivnici u Pragu sinoć, bilo tipa 20 ljudi i jedno 5 nacija i neverovatno mi je kako su apsolutno svi ali bukvalno svi navijali protiv Engleske 😄 Uvek mi je smešan taj narativ koji sam video u manje više celoj Evropi - "mogu svi da pobede samo ne Englezi" 

  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Pucamo od Slovenije laganeze. Odigrali odlicno sa Dancima, puni sampouzdanja ima da jure pobedu za prolaz dalje. Mislim da ni Slovencima ne odgovara nereseno, jer ce imati 2 poena i 3.kolo sa Englezima gde ce morati da ostanu bar neporazeni, a mozda cak i da pobede, jer nisam siguran da ce i tri poena biti dovoljno za treceplasirane, mozda i hoce, ali to nije bas sigurno. 

Tako da ce i Slovenci da imaju odredjeni pritisak, cak mozda i veci neko Srbija. 

 

Mi i da odigramo nereseno, opet imamo sa Dancima sansu za popravni, da njih mozda dobijemo, ali to je sve teorija. Iako Slovenci nemaju po imenima jaci tim, imaju bolju struku i timski su verovatno jaci. 

Kad se setim da smo ih lagano otresli ovde 4 1 i u gostima vodili 0 2 nakon pola sata gde smo delovali kao prajm tajm Spanija iz 2008 protiv njih u tim trenucima, malo cudno sve ovo deluje sada, a to je bilo u Ligi Nacija.

 

Piksi nista nije uradio da digne tim, nije osvezio tim novim imenima, pre svega Ilic, Samardzic su morali da se do sada vec profilisu kao nosioci ovog tima, ovako dobiju sansu na kasicicu i broje im se greske. Ne ide to tako. 

 

Ilic je u ovom trenutku dobrano bolji i od Lukica, a posebno Gudelja. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nicklord said:

Ja gledao u nekoj maloj pivnici u Pragu sinoć, bilo tipa 20 ljudi i jedno 5 nacija i neverovatno mi je kako su apsolutno svi ali bukvalno svi navijali protiv Engleske 😄 Uvek mi je smešan taj narativ koji sam video u manje više celoj Evropi - "mogu svi da pobede samo ne Englezi" 

Kod mene sve isto samo kontra - gledao u pabu u Amsterdamu, meshano meso sa svih meridijana - samo ja navijao za nas 😄 . Jos me i gledali kao na debila dok psujem Pikslu (mislim da su razumeli...)

Link to comment
Share on other sites

Sa tri poena i gol razlikom 0 ili -1 sanse za prolaz dalje su 80% i jace. 

Tako da je ovih 0 1 od sinoc, USPEH za Srbiju. 

 

Da je bilo 0 3 , bio bi imperativ 4 poena u ova dva meca, ovako , cak i sa nekim minimalnim porazom, jedna pobeda bilo nad Slovenijom ili Danskom, bi mogla lako da odvede Srbiju dalje. 

Ali to je samo teorija. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Geronimo said:

Kod mene sve isto samo kontra - gledao u pabu u Amsterdamu, meshano meso sa svih meridijana - samo ja navijao za nas 😄 . Jos me i gledali kao na debila dok psujem Pikslu (mislim da su razumeli...)

 

Dobro, to je Holandija, tamo se koncentriše sve što je protiv Srba i Srbije, to su nam uz Litvance i Turke najveći tradicionalni neprijatelji. (Razne komšije se ne računaju, to je posebna kategorija.)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nicklord said:

Ja gledao u nekoj maloj pivnici u Pragu sinoć, bilo tipa 20 ljudi i jedno 5 nacija i neverovatno mi je kako su apsolutno svi ali bukvalno svi navijali protiv Engleske 😄 Uvek mi je smešan taj narativ koji sam video u manje više celoj Evropi - "mogu svi da pobede samo ne Englezi" 

 

8 minutes ago, Geronimo said:

Kod mene sve isto samo kontra - gledao u pabu u Amsterdamu, meshano meso sa svih meridijana - samo ja navijao za nas 😄 . Jos me i gledali kao na debila dok psujem Pikslu (mislim da su razumeli...)

 

Koji ste vi "srećnici " :classic_laugh:

 

Mene junior naterao da idemo u lokalni srpski klub ( udruzenje). I to po prvi put. Auuuu bolje da ne pišem,  znate već sve :classic_biggrin: Najgore od svega, isti zahtev ima i za sledeću utakmicu  :classic_laugh: 

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Drug Crni said:

:classic_ohmy::classic_ohmy::classic_ohmy:

 

Bugl malo trola 😄

11 hours ago, DJORDJE said:

Hrvatima je najveci problem odbrana, ova kombinacija centarhalfova je daleko od Lovren -Vida, ako planiraju da uzmu koji bod morace tu nesto ozbiljno da menjaju. Prebacivanje Gvardiola u centar, nisam siguran kakvog su kvaliteta ovi novi bekovi koje imaju. Doduse, i vezni red im je "malo" u godinama, tako da od njih ne bih ocekivao puno na ovom prvenstvu. Najveci uspeh bi im bio ako izadju iz te grupe koja je ubednljivo najjaca. Spanci su definitivno jedan od favorita za titulu.

 

Ček sad, odjednom nam ne valja ni obrana ni sredina ni napad. 😏

Link to comment
Share on other sites

Razbijemo Svedsku 3-0 dolaze neki i pisu eto vidite da nije problem da se igra sa Mitrom i Vlahovicem, samo to je sistem koji nam treba, izgubimo od Engleza, Piksi retard, ne moze dva spica.

 

A bukvalno niko ko je pisao ovde na tu temu nije pomenuo sta je zapravo problem, pa ne znam da li ne dobacujete, ili pisete po automatizmu.

 

Uopste nije pitanje da li ce igrati dva spica ili jedan spic. Pitanje je kako ces ideju i taktiku koju imas za konkretnu utakmicu sprovesti u delo, odnosno koji igraci ce ti igrati.

 

Ja sam u ovoj utakmici video ideju i na pocetku. Po igracima koji su igrali ne bi trebalo da igramo bunker, a igrali smo ga. Da li je trebalo da budemo toliko defanzivni ili smo se usrali ne mozemo znati, ali ideja je postojala, a ideja je ovo:

 

Skupiti i udariti dupli blok, imati sto vise igraca koji mogu da zapocnu napad iz zadnje linije inverzijom, znaci veznjaci se spustaju u zadnju liniju kad nas pritiskaju i oni ili iznose loptu ili gadjaju dugom loptom SMSa, Vlahovica i Mitrovica, koji je ili spustaju ili zadrze dok mi ne prebacimo dovoljan broj igraca u napadacku trecinu pred njihov gol. Znaci to je jasno bila ideja.

 

E sad, trebalo bi isto tako da bude jasno da to ne moze da funkcionise iz nekoliko prostih razloga. Prvi razlog je da ako su ti linije dovoljno blizu da ti napravis kontru sa 4-5 igraca posle takvih direktnih pasova, onda ti nisu dovoljno blizu za dupli blok, ukoliko ti zadnja linija ne izadje visoko, a videli smo da to nije bio slucaj. Onda imas ono sto smo dobili, da se bukvalno po 2-3 engleska igraca samo lagano kroz sredinu spusti izmedju linija i onda bukvalno samo treba da te probiju po boku (sto smo videli smo radili) i ti na centarsutu i povratnoj lopti imas pet igraca.

 

I plus kao posledicu te inverzije dolazis do toga da nastupa haos ko koga cuva kod tog utrcavanja i onda ispadne da su tri igraca utrcala u ledja stoperima, a tebi skacu Zivkovic i Gudelj. To je amaterski i tako smo primili gol. Jasno je da nesto zrtvujes ako zelis da napravis neku takticku prednost i to je najcesce tako, ali zrtvovati klasicnu postavku odbrane kada sedis golmanu u krilu je imbecilno i mi smo to uradili ni prva ni poslednja imbecilna stvar koju smo uradili.

 

Da dodjemo do poente - nije problem uopste to sto su nama i na ovakvu postavku na papiru igrali i Mitar i Vlahovic. Problem zasto to ne moze da funkcionise, a to kao selektor/strucni stab treba da anticipiras je da ti bukvalno cela postavka zavisi od SMSa, njegovog work ratea i trcanja (koje znamo da najsjajnije, pogotovo sad od kako je u Arabiji), njegovog pozicioniranja i konkretne igre, verovatno i na prvu (sto mu dolazi sporadicno, bar u slucaju ovog drugog, pozicioniranje mu je tragicno za veznog igraca iskreno) i onda naravno dobijas Vlahovica koji pokriva mnogo veci prostor od onoga sto treba i pokusaje soliranja 1 na 4, pa ga ljudi pljuju, a nije on kriv, imao je mozda 2-3 puta bolja resenja, ali on ne treba to da radi niti treba da bude tu.

 

E zbog toga je lose da igras sa dva napadaca, zato sto ti iza njih igra SMS u ovakvoj postavci gde hoces da se branis duplim blokom. Znaci to nema smisla.

 

Dva napadaca ako su ti linije visoko i ako imas link kroz sredinu od recimo Gudelja koji igra DMC preko Ilica MC do Tadica/Samardzica AMC moze vrlo lepo da funkcionise iz nekih jednostavnih razloga - dominiras u posedu, stojis visoko, mozes da stvoris visak na krilu i automatski imas dva snazna skakaca u 16. Vlahovic ima siri radijus kretanja od Mitrovica, pa i on moze delovati iz drugog plana. Cak i sa Zivkovicem desno i impotentnom desnom stranom mi mozemo da imamo dovoljno igraca koji mogu da napadnu gol.

 

Ali za to ocigledno SMS mora da popije klupu i da dobija sansu u poslednjih 20 minuta kad jurimo prednost, a Jovic da ostane zalepljen za klupu.

 

Protiv Slovenije bih izasao ovako:

 

Rajkovic (iako mislim da je greska sto je on dobio sansu, ali dobio je, sad ne menjas opet golmana)

Stojic (pokretljiviji od Veljkovica)-Milenkovic (dobro odigrao u sredini za divno cudo, mozda najbolja utakmica u reprezentaciji ko zna od kad)-Pavlovic

Birmacevic (ne mogu vise Zivkovica da gledam, Birmacevic je posle pocetnog petljanja bio skroz ok i u odbrani)-Mladenovic (zbog povrede Kostica i ocigledno nije spreman cak i ako bude mogao da igra)

Gudelj-Ilic (Gudelj osigurac koji moze da se spusti i desno da pokrije ako treba Birmacevica, Ilic stvarno odigrao top)

Tadic (ili Samardzic, ali nema smisla sad covek da pocinje)

Mitrovic-Vlahovic

 

ili, ako igramo sa jednim spicem onda Samardzic u rupi zajedno sa Tadicem u sustini kao sto igraju Tadic i SMS zajedno, ali to mi se ne svidja jer nikad nismo videli. Treba da se drzimo onoga sto vidimo da funkcionise.

 

I jos jednom, tu uopste nije pitanje jedan ili dva napadaca, tu je pitanje kako da ti tim bude funkcionalan i napada i brani se smisleno.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa ne valja, pisao sam ja o tome 😄 salim se.

 

Gvardiol na beku je nesto sto i Piksiju ne bi palo na pamet, ja ne znam sta je Dalicu bilo u glavi, bukvalno da pokusas ovako kao vi logicno da objasnis ideju stvarno je tesko.

 

Sto rece Chaos, na beku se krpis, ne na stoper. A vi imate pun kufer igraca koji mogu i prinudno da igraju beka.

 

Meni bi i Stanisic igrao stopera iskreno, kakav Sutalo, i on je kosketina, samo nije izgledao bas toliko tragicno pored Pongracica, koji je odigrao na nivou stopera Lokomotive iz Zagreba.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Istinu zbori 😄

 

Ali su mi potpuno bizarna ova pitanja novinara, na nivou deteta koje gleda i onda posto se akcija odigra - sto nisi sutnuo sto dodajes, jer nije bilo dobro dodavanje/nije primio loptu napadac. Da je sutirao i nista ne bi uradio - sto ne dodajes, sebicnjaku!

 

Haos.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Može neko da mi stručno objasni u čemu je problem sa igrama Samardžića? Zar je mrtvi sms bolje rešenje od njega? Mislim nije nikakvo ironiziranje već me stvarno zanima. Hvala unapred. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cromodora said:

Može neko da mi stručno objasni u čemu je problem sa igrama Samardžića? Zar je mrtvi sms bolje rešenje od njega? Mislim nije nikakvo ironiziranje već me stvarno zanima. Hvala unapred. 

Selektor tera inat da ne ispadne kako navijaci znaju bolje od njega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da smo i dobili Engleze, da bi se javili dezurni pljuvaci da kazu da je to mogao svako, jer su Englezi krs. Drugo poluvreme je za mene kao nekoga ko gleda reprezentaciju 30+ godina, mozda i prvi put da smo onako posteno stisli jednog favorita, koji nije vodio 2,3..4:0 , nego 1:0 i grcevito se branio. Nisam znao da li cu to doziveti, jer to nismo radili ni Brazilu dva puta, pa cak ni Portugalu sa Piksijem, iako smo tada dali golove. Ali igra kao igra je, mozda po prvi put, tu i to protiv najjacih.

 

Sada je veliki ispit psihicke stabilnosti i jacine, da ne citaju vesti i da se zatvore u krug treninga i svojih mogucnosti, i odrade istim tempom Slovence i Dance, i tu moze da se uzme realnih od 3-6 bodova i ode u drugi krug. Kvota i sansa za drugi krug se nisu promenili uopste nakon Engleza, cak je mozda i realniji prolaz sad, samo da ostave Tadica, Piksija i debilne novinare sa strane i udruze se i sklone od svega. Piksi da je pametan sada samo karantin, i naravno Tadic od pocetka protiv Slovenije, da napravi smekerski potez i pokaze da je zreo covek.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Rumuni jedna od najslabijih reprezentacija po imenima. Ukrajinci na papiru izgledaju prilicno potentno, Dovbik, Mudrik, Zincenko... ozbiljna imena. Mada treba reci da osim Dovbika koji je potpuno eksplodirao i bio top 5 napadaca u Evropi ove sezone verovatno ostala zvucna imena nisu imala bas neke sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cilemile said:

 

Bugl malo trola 😄

 

Ček sad, odjednom nam ne valja ni obrana ni sredina ni napad. 😏

Mislim da je ocigledno da to nisam napisao. Odbrana je problem. Ako prilicno lako primis tri gola u prvom poluvremenu , nesto tu mora da se menja. Vida nije ulazio u igru, nema vise Lovrena i Vrsaljka. Mozda ne bi bila  losa za utakmice sa Rumunijom ili Litvanijom, ali vi ste zapali u najtezu grupu na prvenstvu.

Srednji red je odlican, ali je zasao u godine. Modric ima skoro 40, Brozovic je presao 30 i igra u saudijskoj ligi, gde sam prilicno siguran fizicka priprema nije kao u Interu. Perisic je isto zasao u godine, ukratko nije to vise isti tim koji je bio u Kataru.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJORDJE said:

Mislim da je ocigledno da to nisam napisao. Odbrana je problem. Ako prilicno lako primis tri gola u prvom poluvremenu , nesto tu mora da se menja. Vida nije ulazio u igru, nema vise Lovrena i Vrsaljka. Mozda ne bi bila  losa za utakmice sa Rumunijom ili Litvanijom, ali vi ste zapali u najtezu grupu na prvenstvu.

Srednji red je odlican, ali je zasao u godine. Modric ima skoro 40, Brozovic je presao 30 i igra u saudijskoj ligi, gde sam prilicno siguran fizicka priprema nije kao u Interu. Perisic je isto zasao u godine, ukratko nije to vise isti tim koji je bio u Kataru.

 

Ali nije to daleko od istine. Nakon ovog Eura će morati doći do ozbiljne smjene generacija. Sreća da se od sljedećeg SP povećava broj učesnika, pa bi plasman morao biti dostižan, jer je zaista teško predvidjeti kako će se premostiti odlazak Modrića i uskoro Perišića. Brozović, Kovačić i Kramarić su ipak nešto mlađi, pa bi trebali odraditi još koji ciklus.

Možda ne bi bilo loše i da ode Dalić, ne zato što je loš (sačuvaj bože, ostvario je nešto što se ni u snu nismo mogli nadati prije samo 6 godina), nego zato što je i kod njega i od njega već došlo do zasićenja,

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...