Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Od mejnstrima da se navija za favorite smo nekako došli do mejnstrima da većina navija za autsajdere, iako nemaju bogznakoliko da pokažu sa fudbalske strane. Ja sam principijelno bila protiv Engleza vs Slovačka, ali su Slovaci uspeli da aktiviraju bunker u 40. minutu što mi je big no-no. Koliko god da Engleska nije prikazala previše pod Sautgejtom u odnosu na imena u reprezentaciji, rezultat je na kraju bio realan. Oba gola majstorska, pogotovo makazice Belingema. E to je fudbal koji hoću da gledam, ne mrcvarenje Slovačke, Slovenije i ostalih. Zapravo očekujem da prođu Švajcarce i odigraju najbolju utakmicu do sada. Meni lično je Palmer fascinantan igrač, da ga nije držao na klupi do 60. minuta utakmicu bi okrenuli ranije. Čim je ušao ubrzao je igru na desnom krilu i stvorili su gomilu šansi. 

 

Što se tiče autsajdera, za prikazanu energiju, borbu i želju svaka čast Gruziji, Sloveniji i Slovačkoj. Gruzini su ostavili najbolji utisak na mene ali su naleteli na tim koji je prikazao najviše u dosadašnjem toku prvenstva. Neki moj utisak je da tim ekipama jednostavno nedostaje napadač koji može da odradi egzekuciju kako treba i zbog toga ne uspevaju da materijalizuju svoju borbenost protiv nominalno jačih ekipa. Jednostavno fali tehnike, majstorluka, vica, bilo čega što će da ih izdvoji. Švajcarsku ne računam kao anderdoga, oni spadaju među najuigranije ekipe na ovom EP i strašno su tvrd orah.

 

Ne slažem se sa učestalim mišljenjem da Francuska i Portugal nisu prikazali ništa. Francuzi kontrolišu svaku utakmicu i ja se nadam da ćemo ih videti u finalu. Portugal, kao i Španija, igra mnogo direktnije nego Francuska i Engleska. Okrenutiji su prema golu, brži, kreativniji. Leao, Konsieasao, Mendes... brzi, prodorni, fantastični prijem dugih lopti. Ja Ronalda jako volim, ali jeste bila greška da se sve igra na njega i videlo se kako je sagoreo u želji. Svestan je da mu je ovo poslednje EP u karijeri i naravno da želi visok plasman. Očigledno ima podršku saigrača pa ne znam šta publici na internetima toliko smeta? Pepe je odigrao fantastičnu utakmicu, ono usmeravanje Šeška da promaši zicer je za udžbenike kad je u pitanju odbrana. Na kraju Diego Kosta MVP za 3 skinuta penala. I eto tu se pokazuje nemoć Slovenaca, prestali su da igraju u napadu i svesno išli na penale jer su verovali u Oblaka, pritom sve vreme neko kurčenje, startovi otvorenom kopačkom (cela odbrana popila žute kartone i to je bilo malo)... i onda onakva 3 penala, neki kukavički lažnjaci gde se videlo da su se stisli. A Šeško je primer onog što sam napisala iznad, ti napadači koji nisu dovoljno kvalitetni da dođu do cilja i zapravo daju gol. 

 

Španija najdominantnija do sada, mislim da će proći Nemačku koja je dobra ali nedovoljno. Jamal i Vilijams su brutalni, baš obožavam te igrače koji su uvek licem prema golu. Generalno mi se dopada kod Španaca to što ne staju kad daju gol-dva već gledaju da još zgaze protivnika. 

 

Što se tiče Holanđana prikazali su više od očekivanog, ali mi je nerealno da će verovatno završiti u polufinalu preko Turske koja mislim da ne može da ih prođe. No dobro, tako se zalomio žreb.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da cemo danas videti potvrdu dominacije nemackog shvatanja fudbala.

 

Realno, predugo je proslo od toga da Nemci zasednu na tron Evrope. To im je prirodno mesto na kome treba da budu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

Od mejnstrima da se navija za favorite smo nekako došli do mejnstrima da većina navija za autsajdere, iako nemaju bogznakoliko da pokažu sa fudbalske strane. 

Gde i kada je to bio "mejnstrim" da se navija za favorite ? Ne znam da li je to slučaj i u drugim zemljama, ali u Srbiji se oduvek navijalo za slabijeg.

Link to comment
Share on other sites

Ceo svet je navijao za Brazil krajem devedesetih. Ovaj sad Brazil veze nema sa tim Brazilom, iako oni nisu nominalno promenili ni stil ni koncept, jednostavno ovi igraci i pored kvaliteta koji imaju nemaju tu harizmu i lakocu igranja fudbala, sto je glavni razlog zasto je taj brazilski tim bio tako voljen.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bas cu da navijam za smrada koji se hvata za muda kada spase guzicu u 94. minutu pa ga jos Uefa pomiluje po tim mudima. Samo jako protiv Engleza uvek i svuda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh sto mi se ne svidja tim Nemacke, previse defanzivno, previse respekta prema Spancima.

 

Jedino mi se svidja sto je Andriha izbacio, ali ne svidja mi se sto je Can umesto njega, prilicno lenja izmena.

 

Plus fascinantno da je dosao kao zamena, nije trebalo ni da bude na prvenstvu, i dobija znacajnu ulogu.

I odmah sansa, sreca pa je nesposobni Pedri bio ovde, Ruiz bi ovo zavario u mrezu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Kako zuti kad je bio start na loptu? Faul i nekako jer je bas jako usao i samo zakacio loptu, ali je bio start na loptu.

To sto ti pricas je drugi start. Prvi je cist zuti. 

Link to comment
Share on other sites

Ova prinudna promena ce imati benefit za Spance, Olmo je igracina za Pedrija, plus sto je jako konkretan igrac, sto takodje znaci dosta za ovaj sistem koji igraju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...