Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

35 minutes ago, Barkley#34 said:

Malopre sam pogledao drugo poluvreme Hrv-Alb. Kakav kvalitetan omaž Srbiji je Hrvatska dala igrom u poslednjih desetak minuta... Mozga bez.

 

Baš. Srbiji doduše treba priznati da takav nivo može održati puno duže, nekad i čitavu utakmicu. Ali radimo na tome. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je ova Švajcarska toliko odvratna ekipa, da navijam za Škote kao da mi igramo. Ali igraju ljudi odlično. Presing čim izgube loptu, čvrsta ekipa koja mnogo trči. Igraju brzo i ne komplikuju mnogo. I isplati im se. Preslišaće Škote do kraja, siguran sam... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, deez nuts. said:

Tako to radi majstor. Ovi nasi bi mrsomudili loptu dok im ne uzmu. 

Samo pogledati pred kraj utakmice sa englezima kada su Tadić i Mitrovic doslovno hteli u gol da udju sa loptom, I ako je Tadić bio u prilici da šutira sa šesnesterca. Majstori da mrsomude

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Dusko said:

Izvuce Skotska bod ovde.

Ne bih bas rekao da su se izvukli, po svim parametrima su bili jednaki, sutevima, posedu... cak malo i blizi drugom golu u drugom poluvremenu. Danas dva manja iznenadjenja, nadamo se da je veca verovatnoca da to nece sutra da bude

Link to comment
Share on other sites

Jel jos neko primetio, ili je ovo mozda i neko "prelazno" prvenstvo, gde smo svedoci istorijske promene u pristupu fudbalu - Albanija da izadje visoko Hrvatskoj, ili Skotska da ceka sa 4icom igraca gde ce golman Svajcarske da doda loptu da bi stisli odmah tog igraca u njegovom sesnaestercu je bilo nezamislivo do pre samo nekoliko godina (nisam obracao na to paznju na proslom evropskom i svetskom, koliko na ovom, ali sam siguran da su ovde svi to poceli da igraju). Ne samo da igraju, vec i dolaze do bodova, kao sto smo videli danas, protiv na papiru jaceg protivnika. Nekadasnja bunkerica kao legit nacin da se dodje do boda, ce mozda u buducnosti biti zamenjena dijametralno suprotnim pristupom - totalnim presingom. Ludilo.

Edited by diego
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cilemile said:

A dobro, od 2002. do 2014. su bile mračne godine (Jozić, Barić, Štimac, Kovač), samo smo 2008. s Bilićem prošli grupu, 6 puta ispali.
 

Nakon toga smo samo 2021. bili u situaciji da moramo dobiti treću, i dobili smo. 

12 mračnih godina i samo jedan propušten turnir. Barićeva i Bilićeva reprezentacija nisu po meni mračne godine. Barićeva nije jer se kvalificirao na EURO i prolaz skupine tj. 2 pobjede su mu oduzeli Olić protiv Švicarske, te Mornar i sudac protiv Francuske. Engleska nas je rutinirala 4:2, ali ta utakmica je trerbala bit revijalna. Bilićeve kvalifikacije i sam EURO 2008. smo igrali fenomenalan nogomet. Dobili 2x Engleze u kvalama, Eduardo zabio valjda na svakoj utakmici. Ali prije EPa njegova stravična ozljeda. Na EP dobili Austriju, Njemačku i Poljsku te prošli skupinu s 9 bodova. Onda Turska jbg. 2012. opet dobre kvale, u playoffu gaženje Turaka u Istanbulu, na turniru pobjeda protiv Irske, x protiv Talijana, i krađa protiv Španjolske. Bilićev jedini krimen su 2 rasturanja od strane Engleza i 2:2 protiv Ukrajine u ZG što je omogućilo Engleskoj da pusti utakmicu u Ukrajini i izbaci nas sa Vuvuzela SPa. Kovač ima Meksiko 2014. i isto je pokraden u skupini. Fali ti Kranjčar. To je bio fail. Srna promašio penal protiv Japana i nismo uspjeli dobit Australiju. Kad se sjetim svih tih rostera i igara koje smo pružali, podbacio je Bilić u kvalama za 2010., Kranjčar na SP 2006., Jozić na SP 2002. i to je to.

3 hours ago, Sector said:

 

Zabolje me i za jedne i za druge. 

 

Albanci su zaslužili bod na tom meču i to je to. Nadam se da neće proći ni jedni ni drugi ali ispadanje Hrvatske bi mi bila baš senzacija, ima tu puno kvaliteta i dalje. 

Nećemo se sad lagat. Gledaš našu svaku utakmicu. A pretpostavljam i albansku pošto su ti Albanci braća.

3 hours ago, Barkley#34 said:

Malopre sam pogledao drugo poluvreme Hrv-Alb. Kakav kvalitetan omaž Srbiji je Hrvatska dala igrom u poslednjih desetak minuta... Mozga bez.

Bio bi kaos da vi prođete, a mi ispadenemo u skupini. Ali to su već neke priče iz SF literature.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Barkley#34 said:

Šurbatović opet pronađen glup. Ajde da ih vidim da napuste, budalaštine.


pa vec su ih kaznjavali i kaznice ih opet novcano kao i nas. 
 

 

4 hours ago, drgnk said:

Kad već nemamo tog krilnog beka na desnoj strani, stvarno mi nije jasno zašto ne proba sa Gaćinovićem. Igrao je to kod Muslina, radi se o igraču koji se snalazi na više pozicija u timu. Kad je mogao sa Spajićem na desnom beku, može vala i sa Gaćinovićem. Slovenija nije neozbiljna ekipa, ali nije sad ni top klasa pa da se nešto strepi od promena.


Igrao je jedno poluvreme protiv Moldavije u Bg iznudjeno, nije Muslin trener koji bi forsirao oganzivnog igraca na vingu. Ali dovoljno je sto nije kontra noga i sto lakse moze da probije po boku od Zivkovica.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, diego said:

Jel jos neko primetio, ili je ovo mozda i neko "prelazno" prvenstvo, gde smo svedoci istorijske promene u pristupu fudbalu - Albanija da izadje visoko Hrvatskoj, ili Skotska da ceka sa 4icom igraca gde ce golman Svajcarske da doda loptu da bi stisli odmah tog igraca u njegovom sesnaestercu je bilo nezamislivo do pre samo nekoliko godina (nisam obracao na to paznju na proslom evropskom i svetskom, koliko na ovom, ali sam siguran da su ovde svi to poceli da igraju). Ne samo da igraju, vec i dolaze do bodova, kao sto smo videli danas, protiv na papiru jaceg protivnika. Nekadasnja bunkerica kao legit nacin da se dodje do boda, ce mozda u buducnosti biti zamenjena dijametralno suprotnim pristupom - totalnim presingom. Ludilo.

 

Rekao bih da su "manje" reprezentacije smanjile gap u odnosu na "jače" na mnogim poljima, tako da na kraju imamo talenat, koncentraciju i te neke mentalne aspekte individualaca koje ne možeš mnogo da promeniš pripremom. Ili neke anomalije, poput Mbappe-ove eksplozivnosti i slično. Uglavnom presude kolektivni talenat, individualne greške, gde računam i neke detalje koje timovi uče da napadaju što efikasnije.

Albanija je igrala bunkerčinu protiv Italije, protiv Hrvatske joj takav pristup u određenim trenucima nije bio best shot, jer je Hrvatska ostavljala mnogo, mnogo prostora. Recimo, Češka je imala ideju da direktnim loptama otvori neke kontre, a 90% vremena jednostavno nisu rešavali problem presinga Portugala. Previše široko, mali broj igrača. Pokušali su da iskoriste visinsku prednost ali nije bilo mnogo alternativa onome što su igrali. I mislim da je tu suština. Svaka reprezentacija razvije neki gameplan, pre 8 godina su trojica pozadi i defanzivni fudbal imali veću prođu nego sada, kada su igrači spremniji da rešavaju to. I tako iz turnira u turnir.

Ali se ne bih složio sa time da je Albanija izašla visoko Hrvatskoj - makar ne kao nekoj jednostavnoj istini. Albanija je ovde tražila svoju šansu pred kraj, ali upravo zato što je Hrvatska krenula grlom u jagode. Albanija igra u niskom bloku, gađa dugim loptama najisturenijeg, pa preko njega otvara krilne igrače ili Bajrami-a. Hrvatska ima poprilično spor ritam i vezni red, nisu imali dubine niti neke hitrine do ulaska Pašalića i Budimira, tu je niski blok i duga lopta na onog Manaj-a idealan pristup.

Sa drugim delom bih se složio, mislim da je to rezultat evolucije fudbala, gde je presing poslednjih 10 godina postao izuzetno važan. Nema trenutno nijedne vrhunske ekipe koja nije dobra u tom aspektu, samo neke ekipe za sada konstantno melju protivnika (Portugal, Nemačka), neke tempiraju (Francuska, Engleska), neke beže u niske blokove, ali ciljaju povremene šeme i triggere da pritisnu (Albanija, Slovačka, pa i Srbija).

 

I jeste za sada baš otvoreno i atraktivno prvenstvo. Verovatno je i to doprinelo tom utisku. Možda su nam se i lepo poklopili parovi, ili su reprezentacije dugo i kvalitetno spremile kako da eksploatišu najveće mane protivnika. Čak su i neke low-scoring utakmice bile baš zanimljive i prepune nekakvih dešavanja. Sem Engleska-Srbija, Engleska u drugih 45 minuta mi je i dalje misterija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Barkley#34 said:

Pre prvenstva je lililo na SF ali trenutno ste vi blizu ispadanja a mi imamo više šansi tako da ni to nije nemoguće.

Ne, nisam mislio u smislu da smo mi sila, a vi nula (pogotovo s obzirom na šta ličimo). Nego imate 0 bodova i igrate s Danskom. Treba se dosta toga poklopit da vi prođete (kao i mi). S pobjedom sutra prolazite skupinu, sa X om ili porazom, welcome to the club.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Albanija manje antipaticna od Hrvatske. Ove druge bas ne volim, bukvalno izgledaju kao da svi glasaju za onaj Domovinski pokret sa sve crnim dresovima i Tompsonom koji im peva na doceku. 

 

Albanija je jedna od zemalja iz 4. sesira kvalifikacija koje su uspele da se podignu do nekog veceg nivoa. Bukvalno kao kada bi Kipar, Belorusija, Estonija, Island, Jermenija ili Finska otisli na EP. Realno, vise bih voleo da gledam takve reprezentacije umesto raznih osrednjih nacionalnih timova poput Ukrajine, Turske, Austrije, Madjarske ili Slovenije. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ukrajina je izgubila i lose igrala, ali im je ova reprezentacija bukvalno za nokat slabija od Sevcenkove koja je igrala QF WC sto ce reci maltene najjaca u njihovoj istoriji. Imaju golmana Reala koji je branio do finala LS i jedan je od najzasluznijih za to (to sto mislim da je koska golman, opet, igra u Realu), imaju najboljeg strelca Primere, njegovog najboljeg pakera, jednog od najskupljih igraca na svetu, igraca Arsenala. Da Sevcenko nije bio WC igrac i bolji od svih ovih, ova reprezentacija im je debelo najbolja u istoriji. I lagano jaca od Holandije, Italije, nas, tu negde sa Belgijom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...