Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

19 minutes ago, fradler said:

Nisam optimista...

 

Nasa odbrana je presmesna, dace nam ovi 4 gola u dvomecu. Ostaje da se vidi mozemo li mi dati 5.

 

Ja sam manji optimista bio posle žreba nego posle ove utakmice. U pravu su bili oni koji su rekli da ovo nije Bodo iz njegovog zlatnog doba. Onaj Bodo bi ove Poljake ugazio 5 razlike danas onako bez problema. Trenutni Bodo nema dovoljno individualnog kvaliteta i brzine po krilima da svoj stil igre sprovede na elitnom nivou (I u veznom redu se previše greši, posle prva 2-3 pasa). To se je najbolje pokazalo u prvom poluvremenu gde uprkos posedu nisu uspevali da stvaraju šanse. Domači su tu pokazali recept kako se suprostaviti u odbrani, a to je tako da konstantno imaš barem 4-5 igrača koncentrisanih tamo, da stvaraju gužvu i ne dozvoljavaju Bodo/Glimtu kombiniranje na krilu, sa kojim oni obično stvaraju višak. 

Tek kad su primili taj prvi gol, koji ih je naterao da krenu da igraju, otvorilo se više prostora pa su Norvežani imali nekoliko prilika iz kontre da povečaju vodstvo.

Ali, uprkos tome što mi verovatno imamo više individualnog kvaliteta trenutno, igra koju forsira Bodo u napadu nam nikako ne odgovara, jer napada upravo naše najslabije tačke. Pisao sam več odma posle žreba, da oni ogromno kombinuju po krilu. Ali ne tako da izbacuju krilnog igrača da igra 1 na 1. Več on obično zalama u sredinu, bek mu protrčava iza, vezni se ubacuje iz drugog plana i napada prostor izmedju beka i bližeg štopera, itd itd. I iz svog tog trčanja bez lopte i opasnosti sa svih strana, oni stvaraju ogroman stres upravo na tog beka i štopera, koji tu moraju da igraju bez greške.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Čočo said:

Nećemo mi tamo da zabrljamo. Miloje će postaviti autobus. Po tome je i poznat. 

Dupli blok i napadamo ih preko kontri, lagano 

9 hours ago, L' Imperatore said:

 

Ja sam manji optimista bio posle žreba nego posle ove utakmice. U pravu su bili oni koji su rekli da ovo nije Bodo iz njegovog zlatnog doba.

Nije bodo isti tim kuci i na strani

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, L' Imperatore said:

Pisao sam več odma posle žreba, da oni ogromno kombinuju po krilu. Ali ne tako da izbacuju krilnog igrača da igra 1 na 1. Več on obično zalama u sredinu, bek mu protrčava iza, vezni se ubacuje iz drugog plana i napada prostor izmedju beka i bližeg štopera, itd itd. I iz svog tog trčanja bez lopte i opasnosti sa svih strana, oni stvaraju ogroman stres upravo na tog beka i štopera, koji tu moraju da igraju bez greške.


Plus su napadali i kroz sredinu gde se Høgh(devetka) spusti u zonu izmedju odbrane i sredine dobije pas i onda veznjaci Evjen i Saltnes utrčavaju iz drugog plana a ovaj proigrava njih ili krila.

 

Nešto kao kod drugog gola RFSu u prethodnom koli LŠa. Høgh pokupio loptu po automatizmu i proigrao Saltnesa.

 

 

Edited by Мџе
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Можда будемо играли са 3 позади против њих, као ово против Текстилца...

 

Наша задња линија отприлике смо то може и да игра у овом тренутку. Да изгурамо са четворицом Стојић, Спајић, Ђига и Сеол те две утакмице. Леви штопер Корејанац, а везног да одигра Стојић. Јер та четворица су једина која могу да одиграју у овом тренутку нешто, на неком нивоу. Родић је endgame, Лековић и Мимовић су клинци. Тих 7 играча је и отприлике наша одбрамбена линија, што је баш баш поразно.

 

Глазер

 

Ђига

Спајић

Сеул

 

Стојић

Хванг

 

Пума
Елшник

Иванић

Милсон

 

Шериф

Link to comment
Share on other sites

@BB7 Brate, najbolje da se odreknemo našeg najjačeg oružija, ofanzivne igre, da bi mogli da bunkerišemo sa njima. Sa metljivim Šerifom, wannabe veznjakom Stojićem, užasno sporim Ivanićem i Pumom. Odbrana se igra napadom iako zvuči kao jeftina floskula. Najbolje će da razbiješ njihovu fluidnost i samopouzdanje ako ih uvek kazniš šansom ili polu-šansom kada krenu u napad sa 5,6 igrača kao juče. Naši veznjaci imaju igru u oba smera, njihovi i nemaju baš. Fizički isto možemo da im pariramo lagano sa čime su Poljaci mučili juče dosta. Milojević mora da taktički podesi ekipu za ove njihove uigrane napade. Da se zna kako, gde, ko pomaže pri njihovim kretanjima iz drugog plana i akcijama i kako se, kada osvojimo loptu, radi brza tranzicija u napad jer ostavljaju puno slobodnog prostora pozadi.

 

Individualnog kvaliteta i arsenala imamo više od njih. Ovi imaju ljutu pešadiju, mi imamo i artiljeriju i oklopnjake. Ali uigranost i taktika moraju da budu na visokom nivou jer ovi ne praštaju.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Čočo said:

Nećemo mi tamo da zabrljamo. Miloje će postaviti autobus. Po tome je i poznat. 

Ako se mi iz Norveske vratimo sa povoljnim rezultatom ja sam ubedjen da cemo ovde da ih razbijemo. Juce su dominirali al mi ne znamo pravu jacinu Poljaka pa ni samu snagu Bodoa, primetio sam jednu krupnu manu u odbrani Bodoa oni su Poljacima bukvalno bez bloka dozvolili da im Poljaci 4,5 puta sutnu sa 18-20 ak metara nisu bile izgradjene akcije vec jednostavno pasivnost odbranene Bodao koja ceka da im Poljaci dodju do kaznenog i sutiraju. Ako protiv nas budu igrali na taj nacin ja ocekujem da cemo mi njima praviti ogromne probleme...

Link to comment
Share on other sites

Bodo je ranijih sezona imao Bonifeca, Pelegrinija, pa ovog sto je otisao u Ren, Solbakena , Mugishu i jos neke, mnogo vise potencije u napadu i fizickih mogucnosti su imali , ovo je sada vise nalik tradicionalnim norveskim ekipama, ofanzivno igraju, visok presing, ali nemaju naprosto fiziku. 

 

Najvise se plasim FKCZ i neuigranosti nase odbrane i svasta nesto sto smo do sada videli.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Bodo je ranijih sezona imao Bonifeca, Pelegrinija, pa ovog sto je otisao u Ren, Solbakena , Mugishu i jos neke, mnogo vise potencije u napadu i fizickih mogucnosti su imali , ovo je sada vise nalik tradicionalnim norveskim ekipama, ofanzivno igraju, visok presing, ali nemaju naprosto fiziku. 

 

Najvise se plasim FKCZ i neuigranosti nase odbrane i svasta nesto sto smo do sada videli.

U znaci bodo je ono sto cigani zele da zvezda bude 🔥

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Bodo je ranijih sezona imao Bonifeca, Pelegrinija, pa ovog sto je otisao u Ren, Solbakena , Mugishu i jos neke, mnogo vise potencije u napadu i fizickih mogucnosti su imali , ovo je sada vise nalik tradicionalnim norveskim ekipama, ofanzivno igraju, visok presing, ali nemaju naprosto fiziku. 

 

Najvise se plasim FKCZ i neuigranosti nase odbrane i svasta nesto sto smo do sada videli.

Ako si ih pratio malo više, koga još od njihovih igrača možeš da izdvojiš, jer ja iskreno znam ovog kapitena Berga, Elabdelauija koji već mator, i sigurno im je najbolji igrač Hauge koji je kao vunderkind otišao u Milan, ali se prebrzo vratio.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Čočo said:

Izgleda da je to, to. Fabricio retko kad greši. Nije mi jasno samo što smo dovodili Pumu i šta ćemo sad sa njim. 

Čočo ko da je prvi put da dovedemo, odigra 2-3 utakmice i na klupi pa na transfer listu. Niko nikad nije za takve stvari u klubu polagao račune. 

 

Napravili su od kluba STR CZ, trgovina na malo.

Pitao bi u paketu terzica i milojevica čemu su služile pripreme, kad od tih priprema i uigravanja tima , više od 70 % igraca ne igra zvanične utakmice, I ono što igra igra drugu poziciju....

 

Izuzetno mu je drago sto su izvukli Bode....nije zvučno ime ali igraju solidan fudbal, a sa druge strane neće Milojević moći da se izvlači na "IME" tipa Milan, Inter, pa da time pravda poraz.

Sad da vidimo maga na klupi i trgovce na malo u foteljama, šta su radili celo leto, koga su dovodili, I za šta su im služile pripreme. 

 

1. Prvi tim nemaju...

2. Taktika,strategija ne postoji

3. Pozicije istumbane..u rotaciji 30 + igrača,  neki nisu prošli pripreme ali su u prvom timu, neki došli pre neki dan, i sve to na 10 dana pred vrlo bitnu i ključnu utakmicu u Evropi. 

 

Umesto da je od prvog kola uigravao startni tim, skratio spisak na 17-18 igrača koji će izneti većinu utakmica, on covek izmišlja pozicije, isprobava na zvaničnim utakmicama oni što nije na pripremama,  ne može da slomi Lucane, a sa tekstilcom se muči i na sreću otvara protivnika.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da mi je samo znati na koji način oni skautiraju i dovode igrača. Kako se opredele za nekog igrača. 

Da li je neko pre dovođenja određenog igrača,  otišao i pogledao nekoliko utakmica uživo, ili gledaju preko whs kasete ...

On igra kako igra, nema brzinu, ulazi u sredinu , igra alibi igru, dodaje prvom do sebe i to je to, i u čemu je problem...Dakle samo da su pogledali neku utakmicu videli bi da li je ili nije za nas i za oni što nama treba. 

 

Druga stvar ako si ga već doveo, daj mu i malo vremena, pusti ga da se prilagodi...odigrao prvo kolo i na klupu...

 

Samo im je bitno da dovedu kvantitet,  a za kvalitet nije ih briga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...