Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

4 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ne znam da li se ikad desilo u nasoj ligi da veznjak da tri gola za poluvreme ( ili u bilo kojoj ligi da mogu da se setim ).

 

Dao Cole Palmer Brajtonu čak 4 gola u prvom poluvremenu pre 20 dana. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

 

Dao Cole Palmer Brajtonu čak 4 gola u prvom poluvremenu pre 20 dana. 

 

Davao i Katai, protiv TSC za poluvreme na Marakani strpao tri komada, Dejan bio trener. A deluje mi da je i na gostovanju negde, tipa Lucani. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Markoss said:

Sljivic ni na 5:0 ne ulazi. Bolje da je onomad izdrzao jos dva meseca i otisao u Italiju kao sto je mogao, nego sto je posle devet meseci mobinga odlucio da popusti. 

I to se zagrevao celo drugo poluvreme. 

A priliku dobija Radonjić koji manje volje ima i od Rodića. 

Link to comment
Share on other sites

Čim je taj u ovom prelaznom roku tražio transfer u Emirate, Arabiju, znaš koliko je sati. Prvenstveno mu je bio cilj da uzme pare da prevari one arapa, dok mu je fudbal u drugom planu.

Momak ima 28 g, dakle najbolje godine, i umesto da traži neku ligu 5, da poboljša fizičku spremu, on tražio prvenstveno ugovor kod arapa, onda ti je sve jasno i šta se tu radi.

 

Ne moze profi sportista izmedju 20-30 g, da bude nespreman....To je nedopustivo. Ako nemaš klub , to nije razlog da ne treniraš da se ne spreman individualno i da radiš na sebi pod nečijim nadzorom.

Posebna priča su one batice" koje kada se završi sezona, kada odu na odmor , se toliko usvinje za tih 10 dana slobodnih, da im nisu dovoljne ni sledeće pripreme ni 10 -15 kola početka takmičenja da se dovedu u red. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imali smo sastanak pre neki dan. Rekao sam treneru Milojeviću: Vlado, daj da iskoristimo Ligu šampiona i promovišemo ove klince. Nije samo Maksimović. Imamo Adema Avdića i Veljka Milosavljevića. To su tri top talenta kakve Zvezda nije imala od kada sam ja u klubu. 

 

Izvučen deo iz Intervjua.

 

Borimo se za Ligu šampiona, a onda kada odemo tamo hoćemo da budemo FK MEGA da vršimo promociju  ,  da se prodaju igrači i mulja sa milionima, a za rezultat koga briga.

Mogu se pare zaraditi i kroz igru i rezultat a ne samo kroz prodaju neka neko obavesti ovog mufljuza...

Ušli smo u LS, zaradili velike pare, ali jok daj još . Pa ovakve klubove i pre svega rukovodioce treba naglavačke izbaciti iz takmičenja pa neke idu na pijacu neka tamo prodaju , preprodaju.

 

Ušao si u LS, UEFA ti je dala velike pare da sklopis tim da se uigraš, a ne da strpaš u džep, već  da probaš da budeš konkurentan,  da publici koja dodje da te gleda na San siru, Bernabeu, pružiš ugođaj, da imaju šta da vide, a ne kantu za napucavanje.

 

Ali ovaj trgovac koga sportski rezultat ne zanima vec korist, to gleda drugačije, sa ciljem da se obogati da ne kažem ukrade.

Kao pacov izmili iz rupe , priča nasumično šta mu se prohte, a onda ga nema nigde jedan period kada izostanu rezultati.  Prvi je da se busa u grudi čim je nešto po volji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zvezda mora da promoviše super talente i time vrati rejting stabilnog razvojnog kluba, neke lajt verzije Ajaksa sa istoka. Kao što smo otprilike i bili od '96-'06. Druga priča je to što Terzić ne ume ili ne želi da to skroz realizuje pa ovako samo kenja na prazno. Da profesionalizuje kompletan sportski sektor i skaut službe po dubini. Da mu sutra i omladince vode i stranci ako treba, da se otima za afričko i azijsko tržište itd. Time bi i njemu lično bilo više kajmaka za lapiti, ali bi i sam klub preživeo tu pljačku jer bi ostao sistem i zalog za dalje. Ako se već ugleda na idola mu Mamića. 

Edited by Molina23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Da finansijski stabilizujemo klub, Evropa vapi za mladim talentima, mi imamo trojicu. Na to mi je Miloje rekao da sačekam i da on veruje da možemo do osam ili devet bodova. Hronološki je raspored takav da na kraju možemo da tražimo te bodove protiv PSV-a i Jang Bojsa, bilo bi lakše da su to prva i druga utakmica, psihološki bi bilo lakše. Imamo Monako, Barselonu, Štutgart, Milano, ko god je realan, šta misli da je realno za bodove tu? Bukmejkeri nisu kafanske varalice, koriste matematičke modele, uzmi novac ako misliš drugačije, kladionice kažu da smo autsajderi. Pobeda protiv Liverpula je realno incident."

 

Ovo sto Terzic prica je sramota. Da funkcioner bilo kog kluba na svetu kaze da njegov klub ne ide na to da osvaja bodove u takmicenju, mislim da je nezabelezeno. To ne sme da kaze ni funkcioner Proletera iz Slane Bare, a ne Crvene zvezde.

 

Zamisljam upravu i strucni stab npr. Monaka kad saznaju da im je direktor njihovog protivnika u Ligi sampiona vec poklonio bodove.

 

A servis za clanstvo mi stalno salje poruke da obnovim sezonsku i da dodjem na stadion. Da dodjem na utakmicu gde prema recima direktora nemamo nikakve sanse za pobedu. Pa ko je tu lud.

Edited by Venger
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pjero iz AEK-a je baš dobar primer kako od napadača fizičkih predispozicija ala Šerif treba imati veća očekivanja. Provuče se ponekad teza da je neki naš igrač bolji da ne bi igrao u Zvezdi i ne slažem se sa tim. U današnjem fudbalu gde svaki kontinent pravi fudbalere i tržište je nikad veće, mislim da je jasno da je mogao da se nadje napadač koji slične gradje i bolji od Senegalca. 
 

Pjero pored toga što se odlično gradi kao i Šerif ima i odličan udarac glavom. Ipak najveću razliku pravi u sasvim solidnoj kontroli lopte i činjenici da može da pošalje precizan pas po zemlji i u vazduhu. 

Odlično gradjenje i spuštanje na drugu lopti

spacer.png


Izbegao uklizavanje i odličan centaršut
spacer.png

Precizan pas u prazno

spacer.png

 

Dok od Šerifa prečesto vidjamo ovo. Naravno pišem sa zadrškom jer su mu igre bolje i možda i ovaj segment popravi ali me ne greje sunce (a vreme prolazi).

 

spacer.png
 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...