Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

5 hours ago, Small Owl said:

Ne znam kako vi ali mene uopšte ne raduje ovaj njihov raspad. Gubi mi se draž derbija, prvenstva, svega..Iz te perspektive, ni to gaženje mi ne bi imalo nekog šmeka. Znam da vjerovatno malo ljudi ovako razmišlja ali moram reći šta mi je na duši. :default_sofa:

Ja se donekle slazem sa tobom a druga neka moja strana se seti nas kada smo bili u rasulu i njihovog ponasanja. Navijaci i njihovi igraci i trener su nam pevali kurva umire... Igrali smo danju jer nismo imali za struju, pecurke su nam rasle na stadionu a oni su jedan derbi doveli narikace i oplakljivali Zvezdu. Pa ako deci neko treba da objasni sta je karma mislim da je ovo najocigledniji primer... Ja sam delic njihovog bahacenja naveo, namerno nam uzmu Klea, Milijasu se svira fantomski ofsajd od bukvalno 2 metra i td... Mislim da kada bi se svi po necega setili iz tog vremena da bi ispasli ovde 20ak strana... Ta moja druga strana se nada da su ostali u kontaktu sa tim narikacama koje su doveli na Jug jer su im te gospodje sada stvarno potrebne.

  • Like 14
  • Love 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Problem je dublji od tog odnosa Zvezda i Partizana a to je da je naša liga sranje obično. Nama pripreme sada nikada ne staju jer su nam utakmice u prvenstvu na tom nivou. Izvodimo različite kombinacije, uigravamo nove fudbalere, dajemo šansu onima sa klupe, radimo na taktici za Evropu itd. Time i naše titule gube na vrednosti jer kako da vrednuješ nešto što znaš da ćeš osvojiti u julu. Ova liga postaje HNL ili grčka SL iz najgorih dana i neko bi stvarno trebao da sedne, resetuje stvari, pomogne drugim klubovim i omogući da gledamo konkurentan fudbal.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od početka ove sezone Benfika je odigrala pet utakmice u prvenstvu. Tri na domaćem i dve na gostima. Raduje što su obe na gostima kiksnuli i to protiv slabijih rivala od nas. Izgubili su od Familikaoa 2:0 i igrali nerešeno protiv Moreirensea 1:1. Uz to promenili su trenera nakon četvrtog kola. I utakmica protiv nas će mu biti druga na klupi. Što može biti dobra ali i loša stvar za Benfiku. Imam dobar osećaj da možemo da izvučemo dobar rezultat za nas. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo21 said:

Ja se donekle slazem sa tobom a druga neka moja strana se seti nas kada smo bili u rasulu i njihovog ponasanja. Navijaci i njihovi igraci i trener su nam pevali kurva umire... Igrali smo danju jer nismo imali za struju, pecurke su nam rasle na stadionu a oni su jedan derbi doveli narikace i oplakljivali Zvezdu. Pa ako deci neko treba da objasni sta je karma mislim da je ovo najocigledniji primer... Ja sam delic njihovog bahacenja naveo, namerno nam uzmu Klea, Milijasu se svira fantomski ofsajd od bukvalno 2 metra i td... Mislim da kada bi se svi po necega setili iz tog vremena da bi ispasli ovde 20ak strana... Ta moja druga strana se nada da su ostali u kontaktu sa tim narikacama koje su doveli na Jug jer su im te gospodje sada stvarno potrebne.

Čeka li i nas neka karma iza ćoška, ako budemo kao oni tad? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo21 said:

Ja se donekle slazem sa tobom a druga neka moja strana se seti nas kada smo bili u rasulu i njihovog ponasanja. Navijaci i njihovi igraci i trener su nam pevali kurva umire... Igrali smo danju jer nismo imali za struju, pecurke su nam rasle na stadionu a oni su jedan derbi doveli narikace i oplakljivali Zvezdu. Pa ako deci neko treba da objasni sta je karma mislim da je ovo najocigledniji primer... Ja sam delic njihovog bahacenja naveo, namerno nam uzmu Klea, Milijasu se svira fantomski ofsajd od bukvalno 2 metra i td... Mislim da kada bi se svi po necega setili iz tog vremena da bi ispasli ovde 20ak strana... Ta moja druga strana se nada da su ostali u kontaktu sa tim narikacama koje su doveli na Jug jer su im te gospodje sada stvarno potrebne.

 

Izvoli, amigo.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Čeka li i nas neka karma iza ćoška, ako budemo kao oni tad? 

Pa ja koliko vidim nasi igraci i nasi treneri ne vredjaju Partizan posle utakmica. A koliko vidim ni nasi navijaci nisu smisljali nove pesme gde prizeljkujemo gasenje Partizana... U tome se i razlikujemo ponasamo se isto kao i kada smo bili u rasulu. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Small Owl said:

E, pišu da je problem neki sa instagramom. Ima novi profil sa fotkama i to...Kanga, kakav god da je, naš je, ne bih volio da se raziđemo u nekom neprijateljskom tonu.

 

22 minutes ago, Čočo said:

Screenshot-20240916-131551-com-instagram

Vratija se Šime... 😄

Ali neverovatno je kako su smorili sa tim društvenim mrežama, pa se  i prikupljaju prenose i vesti odatle. Koga je jebeno briga šta ko radi na svojim društvenim mrežama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema nikakvog spora da je zvezda kvalitetnija i bolja ekipa. Ono što se dosta puta ponavlja je što nam derbi dolazi posle jake Evropske utakmice, pre nekoliko sezona Napoli isto pod Milojevicem i sad Benfika.

Sigurno će biti pražnjenja, ako pri tome dodamo Milojevica koji će improvizovati sa sastavom a mi tamo tradicionalno igramo loše, može biti problema. Njima je ovo jedina i najvažnija utakmica i oni će dati 200 pošto...Evropu ne igraju, gube korak u prvenstvu,  I jedina nada im je kao i prethodnih sezona da nešto urade na derbiju i onda nastave da žive na tom "uspehu"..

Ne očekujem goleadu. Ocekujem pobedu tipa 1-0 , 2-1, da se još više odmaknemo na tabeli , to bi bilo +8, I da na miru predjemo na utakmice LŠ,I pažnju tamo usmerimo. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Venger said:

Volim Miloja, ali nas samo neke njegove kalkulacije mogu da sprece da demoliramo Partizan u derbiju. Ne znam da li je nekad bila veca razlika u kvalitetu, oni su nivo nekog Cukarickog trenutno. Dugo nemamo neku bas ubedljivu pobedu u derbiju, sada je prava prilika.

Nisu kalkulacije nego više strah. Šta reći za trenera koji ne sme da gleda kad mu igrač puca penal. Takvim pristupom on može samo preneti svoj strah na igrače pa nam ni trodupli blok ne može pomoći.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Partizan sada bukvalno ima tim na nivou Vojvodine ili Bačke Topole. Verujem da ćemo imati neki pufer od najmanje 15 poena nezavisno od rezultata u derbiju. Tako da maksimalan fokus mora biti na Evropi, a u prvenstvu da odradimo koliko mora. Voleo bih i guranje nekih klinaca ali Miloje ipak preferira da izbaci iskusan tim i da oni odrade posao sa 50% snage.  Biće interesantno i da vidimo koliko je zapravo uigran tim protiv Benfike. Do sada u sezoni je bilo i rotacije i skromne igre, ali onda smo odigrali protiv Bodo Glimta skoro perfektnu utakmicu gde je svako na terenu znao šta treba da radi. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Znači čitam ova demoliranja u derbiju i nikad veću razliku u klasi već jedno 4 ili 5 sezona i bukvalno nikad nismo ni prismrdeli demoliranju.

 

Možda smo kod Dekija kad smo bili u minusu odigrali jedno poluvreme gde smo izdominirali i derbi kod Bahara gde smo promašili 45 šansi a oni iz 2 šuta dali dva gola, tako da malo lakše sa tim prognozama.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas do stadiona da podignem sezonsku, a tamo neka guzva. Dosta decurlije, tinejdzera/tinejdzerki u Zvezdinoj opremi. Video sam i Nesu Ilica. Koliko sam cuo, svi klubovi su dosli da uzmu svoje "stitove" a to se pominjalo u kontekstu utakmice Lige Sampiona... nesto mi to deluje kao da ima veze sa nekom koreografijom. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo21 said:

Pa ja koliko vidim nasi igraci i nasi treneri ne vredjaju Partizan posle utakmica. A koliko vidim ni nasi navijaci nisu smisljali nove pesme gde prizeljkujemo gasenje Partizana... U tome se i razlikujemo ponasamo se isto kao i kada smo bili u rasulu. 

Možda iz nekog ugla, ni Tole nije radio sve ono što se sad radi u ligi, a da je nama lepo zbog toga. Možda ne radi karma samo zbog navijača i skandiranja... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Možda iz nekog ugla, ni Tole nije radio sve ono što se sad radi u ligi, a da je nama lepo zbog toga. Možda ne radi karma samo zbog navijača i skandiranja... 

Tema je pandorina kutija... Sta ce biti kada se ova vlast promeni ne znam(o) svako ima svoje misljenje ja sam misljenja kada diktator ode da ce najveci pad imati KK Partizan a ne FK C.Zvezda . Sto se tice skandiranja navijaca ok ali ja ne bih voleo da u ponedeljak posle derbija Radonjic,Katai,Spajic i trener Milojevic u svlacionici pevaju njega jebemo njega karamo, Indija Pakistan i td... Kao navijac Zvezde bih bio razocaran tim potezom. A dok Zvezda nije imala za struju u svlacionici Partizana se pevalo kurva umire i sadanji trener Partizana je to pevao. Pa druze ako to nije karma ne znam sta je sada njegov klub "umire" 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je to seirenje onomad od strane Stanoja (i mnogih drugih Stanoja) prilično razumljivo.

FK Zvezda je znatno veći klub od FK Partizan u svakom smislu, to je bio pogodan trenutak (koji je, do duše, trajao nekoliko puta po neku godinu) da se i onaj koji je generalno manji oseti silnijim i jačim, pa ga to ponese i izađu iz ljudi dugogodišnje frustracije.

Ne treba zaboraviti da smo Stanoja tovarili onda kad je promašio loptu, pa Pjana dao gol. Dođe trenutak da i Gojko Sisa, makar na kratko, vrati za zuce u školi.

Bio bi ozbiljan poraz da se Miloje tako ponaša, ili da Katai i ekipa pevaju nešto poput Babinja i kompanjona, tada.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Nije promašio loptu nego je polomio kičmu jer je loše procenio gde će lopta da padne. Hitri Pjanović to iskoristio za vodjstvo od 1:0 u ponovljenom 115. derbiju.

 

Pjanović ih je u stilu klasičnog poačera stalno maltertirao. Tako je ga je dao i u 114. kad mu je Stojanovski greškom glavom dodao loptu za isto 1-0.

Edited by Мџе
  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Ja imam misljenje koje verovatno nije popularno i zbog koje sam manje vise batalio aktivno pracenje nase lige.

Od Zvezde je napravljena masina za pranje/izvlacenje novca za krimose iz vlasti i kluba, navijaci su srecni, tribina zida punom parom, mirna je i sto je najvaznije nema neprijatnih povika Seceru.

Partizan je sveden na efemerni nivo, ne mora da znaci da je to uradjeno planski, dovoljno je da nema pristup titulama, desetinama miliona eura koje povremeno donese ulazak u LS,  vrhunskim sponzorstvima i slicno. 

Kao kompenzaciju i mir u kuci navijacima KKP je doveden Zeljko i lova kojoj se nisu ni sami nadali, ali vidimo da i tamo stizu saopstenja da se ne talasa puno sa tribine. 

Kao sto sam mislio da nije prirodno da FKP bude prvak 7-8 puta za redom a KKP 13-14, tako mislim da i sada nije prirodno kada su se zamenilie uloge, niti mi prija.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Cavani said:

Ja imam misljenje koje verovatno nije popularno i zbog koje sam manje vise batalio aktivno pracenje nase lige.

Od Zvezde je napravljena masina za pranje/izvlacenje novca za krimose iz vlasti i kluba, navijaci su srecni, tribina zida punom parom, mirna je i sto je najvaznije nema neprijatnih povika Seceru.

Partizan je sveden na efemerni nivo, ne mora da znaci da je to uradjeno planski, dovoljno je da nema pristup titulama, desetinama miliona eura koje povremeno donese ulazak u LS,  vrhunskim sponzorstvima i slicno. 

Kao kompenzaciju i mir u kuci navijacima KKP je doveden Zeljko i lova kojoj se nisu ni sami nadali, ali vidimo da i tamo stizu saopstenja da se ne talasa puno sa tribine. 

Kao sto sam mislio da nije prirodno da FKP bude prvak 7-8 puta za redom a KKP 13-14, tako mislim da i sada nije prirodno kada su se zamenilie uloge, niti mi prija.

 

Zakljucak je solidan, s tim sto u polaznoj tacki nisi u pravu.

 

Ljudi zaboravljaju da je Zvezda do 2017-2018, bila u losijem polozaju od Partizana u fudbalu. Dakle, pricamo o vremenu kada je Zvalavi vec uveliko bio na vlasti. Nismo mogli da obezbedimo evro licencu, sto se nije desavalo ni u vreme Lukica i Vesare. Najzvucnija pojacanja su bili Vujadin Savic, Zule Stojkovic i Radonja kao bomba prelaznog roka, direktno sa klupe Cukarickog. 

 

Tek ulaskom u grupnu fazu LE, sto je bio plod dobrog rada pod Milojevicem i solidne doze srece, klub je krenuo uzlaznom putanjom. Dakle, nikakvih pumpanja drzavnih miliona, pomoci zvalavog i njegove sekte, nije bilo. To je mantra koja dolazi sa druge strane brda, gde oni sve svoje debakle pravdaju nekim navodnim drzavnim parama, sklanjalicama i slicnim budalastinama. Da nismo usli te godine u LE, verovatno bi nam i danas krajnji domet bilo valjanje u blatu domace lige sa izletima u Evropu u sezoni kupanja. Eventialno bismo mozda odigrali koju Ligu konferencije.

  • Like 18
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Venger said:

Zakljucak je solidan, s tim sto u polaznoj tacki nisi u pravu.

 

Ljudi zaboravljaju da je Zvezda do 2017-2018, bila u losijem polozaju od Partizana u fudbalu. Dakle, pricamo o vremenu kada je Zvalavi vec uveliko bio na vlasti. Nismo mogli da obezbedimo evro licencu, sto se nije desavalo ni u vreme Lukica i Vesare. Najzvucnija pojacanja su bili Vujadin Savic, Zule Stojkovic i Radonja kao bomba prelaznog roka, direktno sa klupe Cukarickog. 

 

Tek ulaskom u grupnu fazu LE, sto je bio plod dobrog rada pod Milojevicem i solidne doze srece, klub je krenuo uzlaznom putanjom. Dakle, nikakvih pumpanja drzavnih miliona, pomoci zvalavog i njegove sekte, nije bilo. To je mantra koja dolazi sa druge strane brda, gde oni sve svoje debakle pravdaju nekim navodnim drzavnim parama, sklanjalicama i slicnim budalastinama. Da nismo usli te godine u LE, verovatno bi nam i danas krajnji domet bilo valjanje u blatu domace lige sa izletima u Evropu u sezoni kupanja. Eventialno bismo mozda odigrali koju Ligu konferencije.

To je vec pitanje sta je starije, kokoska ili jaje. 

Ne sporim da je Milojevic najzasluzniji za uzdizanje Zvezde i pristup ogromnom novcu, na protiv. Covek nas je svojerucno izdigao na nivo vise i uradio za klub vise nego iko u prethodnih 30 godina, koliko god se Terza i kompanija trudili da preuzmu zasluge. 

Medjutim od tog trenutka koji si naveo ili nesto kasnije su tokovi novca zatvoreni, o dugu se vise i ne prica.

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

To je vec pitanje sta je starije, kokoska ili jaje. 

Ne sporim da je Milojevic najzasluzniji za uzdizanje Zvezde i pristup ogromnom novcu, na protiv. Covek nas je svojerucno izdigao na nivo vise i uradio za klub vise nego iko u prethodnih 30 godina, koliko god se Terza i kompanija trudili da preuzmu zasluge. 

Medjutim od tog trenutka koji si naveo su tokovi novca zatvoreni, o dugu se vise i ne prica.

Klub je kasnije u potpunosti kriminalizovan, sa tim se slazem.

 

Ali inicijalni novac nije usao iz drzave, nego kroz ucesce u evropskim takmicenjina i prodaju igraca. A tako ulazi i danas. Vece je pitanje gde taj novac nestaje i kakva je to onda drzavna pomoc, ako mi posle 200 miliona koji prodju kroz klub i dalje dugujemo isto para kao i ranije, mozda i vise.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Venger said:

Ljudi zaboravljaju da je Zvezda do 2017-2018, bila u losijem polozaju od Partizana u fudbalu. Dakle, pricamo o vremenu kada je Zvalavi vec uveliko bio na vlasti. Nismo mogli da obezbedimo evro licencu, sto se nije desavalo ni u vreme Lukica i Vesare. Najzvucnija pojacanja su bili Vujadin Savic, Zule Stojkovic i Radonja kao bomba prelaznog roka, direktno sa klupe Cukarickog. 

 

Tek ulaskom u grupnu fazu LE, sto je bio plod dobrog rada pod Milojevicem i solidne doze srece, klub je krenuo uzlaznom putanjom. Dakle, nikakvih pumpanja drzavnih miliona, pomoci zvalavog i njegove sekte, nije bilo. To je mantra koja dolazi sa druge strane brda, gde oni sve svoje debakle pravdaju nekim navodnim drzavnim parama, sklanjalicama i slicnim budalastinama. Da nismo usli te godine u LE, verovatno bi nam i danas krajnji domet bilo valjanje u blatu domace lige sa izletima u Evropu u sezoni kupanja. Eventialno bismo mozda odigrali koju Ligu konferencije.

Upravo tako. A nakon toga su usledile dve LŠ i sve u zbiru za osam godina osam ulazaka u grupna takmičenja (4 LŠ i 4LE). Sasvim je normalno da klub sa takvim rezultatima odskoči finansijski od ostatka lige i samim tim uspostavi dominaciju. Partizan nije imao ni blizu ovakve rezultate u doba njihove serije titula. Tvrditi da je to neprirodno i da ima neke veze sa guranjem je toliko smešno da ne zaslužuje bilo kakav ozbiljniji komentar. Možemo tvrditi onda da je i 11 titula u nizu Bajerna posledica guranja, a ne njihove finansijske nadmoći.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...