Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

1 minute ago, Tunji Awojobi said:


Boljih igrača? U množini?! Jedan, možda.

U množini, naravno. Žestoko smo skloni preterivanju i zaboravljamo igrače koji su ostavili mnogo dublji trag u Zvezdi i koji su i kasnije imali solidne karije, od Krupnikovića, Petkovića  Stankovića, Perice, Jankovića, Žigića, Pantelića, Aćimovića, Boškovića, Drulića, Bunjevčevića, Kastilja, Gojkovića, Jovičića, Milijaša u prvom mandatu, Pjanovića. Posle Barija su igrali i Vidić i Risto Vidaković i Miodrag Pantelić i Niković i Evadro i još dosta.

Ja znam da su se ljudi vezali za Hvanga, ali nije lepo degradirati generacije igrača koji su i te kako kvalitetni i koji jesu ostavili i dublji trag od njega.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da pricam o talentu, koji svako vidi na svoj nacin. 

 

Ali gledajuci na to kako se danas igra fudbal i koliko igraca koji su prosli kroz Zvezdu mogu da odgovore modernom fudbalu, mislim da je na sredini terena, dakle bas neko ko je midfielder, Hvang najbolji igrac Zvezde nakon Vlade Jugovica.

 

Uvazavam svako misljenje, a ovo je moje.

 

EDIT: Ok, zaboravih Stankovica, verovatno ga moj mozak sam eliminise jer mi je licno odvratan. Ali, ok, nakon Juge i Stankovica.

Edited by Juan Pablo Montoya
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ne preteruj i meji je žao što ide, ali bilo je boljih igrača od Barija pa ovamo. 

Vrteo sam film ovih dana, iskreno zaista malo ovako dobrih igraca smo imali u sastavu...

Videh stvoj spisak, puno je tu imena koja su bila na pocecima svojih karijera i ni blizu na sadasnjem Hvangovom nivou u momentu kad su bili u Zvezdi.

Edited by Manoly
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikola said:

Treba dovesti i jednog iz Barse.


Čuo sam da je ovaj mali Jamal zabrinut za bezbednost svog oca u Barseloni, nakon onog incidenta.
Šta znam, treba ga probati dovesti, kažu da je mali baš talentovan, jedino što je jako mlad…

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Hwang mi je brat blizanac Kampacu u Kk. 

Od ponasanja i pristupa ne vezano ko je protivnik, bez jeftinog dodvoravanja navijacima vec suvi kvalitet i profesionalizam. 
Da li je najbolji ne znam, ali je bilo zadovoljstvo gledati ga u nasem dresu. 
 

 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Ilic- Mimovic, Djiga, Drkusic, Seol- Dalsio, Elsnik- Luma, Luka ilic, Olajinka-Duarte. Ovako startamo veceras 

 

Ja se stvarno nadam da je kod Glazera u pitanju povreda a ne nesto drugo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ne može niko od pomenutih pojačanja da zameni Hvanga. Barem ne u onom delu koji se tiče njegovog trčanja i pokrivanja terena i dobre izbalansiranosti izmedju odbrane i napada. Ni Rade Krunić ni Meite nemaju ni približno ovako dobru mapu kretanja kao Hvang:

spacer.png

 

Meite je bolji igrač u defanizivi od Hvanga. Ima više osvojenih duela, posebno onih u vazduhu što ne čudi jer je 10cm viši, više presečenih lopti, čišćenja iz opasne zone itd. On bi bio dobro pojačanje za one forumaše koji jarko žele šesticu ali je u napadu daleko inferornija od našeg Korejca. Jedino ima bolji dribling što znam samo iz njegove sezone sa PAOK-om. Hvangov nedostatak bi eventualno mogli da izbalansiramo drugačijim izborom igrača u prvom timu. Da recimo pozadi kreću šesticoliko pojačanje i Ilić a da napred startuje Elšnik, igrač sa kreativom i boljom defanzivom od Mirka. Luka jedino ima neku sličnu mapu kretanja kao Hvang od svih naših igrača u vezi, ova je iz sezone sa TSC-om:

spacer.png

 

Sa druge strane Ivanić se neverovatno loše kreće za igrača na svojoj poziciji. Potpuno ne razumem zašto ne pokušava da iskoristi džepove u prostoru na desnoj strani, on se tamo i ne pojavljuje a igra desetku. 

spacer.png

 

Dok se na istom uzorku utakmica ovako kreće Baturina, desetka iz Dinama. 

spacer.png

 

 

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pantelia said:

M. Ilić – Mimović, Điga, Drkušić, Seol - Elšnik, Dalsio – Olajinka, L. Ilić, Puma Rodrigez – Duarte

 

Ko li ce biti kapiten? Olajinka?

Uz dužno poštovanje svima, ovde Điga mora da bude kapiten

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pantelia said:

M. Ilić – Mimović, Điga, Drkušić, Seol - Elšnik, Dalsio – Olajinka, L. Ilić, Puma Rodrigez – Duarte

 

Ko li ce biti kapiten? Olajinka?

Ja mislim da ce Ilic biti kapiten danas...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...